Kefalónia, Grécko – dovolenka, zaujímavosti, ubytovanie

Európa

Kefalónia, ostrov s modrou lagúnou a bielou piesočnou plážou, kde sa človek môže cítiť ako v raji na zemi. Ročne priláka tisíce turistov vďaka spojeniu krásnej prírody so skvelou gréckou kuchyňou. Aká je dovolenka v Kefalónii? Koľko stojí ubytovanie? Ktoré pláže v Kefalónii sú najkrajšie.

Kefalónia je grécky ostrov v Jónskom mori. Má rozlohu 781 km² a žije tu približne 35 000 obyvateľov. Hlavným mestom ostrova je mesto Argostoli. Kefalónia je známa svojimi nádhernými plážami, čistým morom a prírodnými krásami. Ostrov je obľúbenou turistickou destináciou vďaka svojmu príjemnému podnebiu a množstvu aktivít, ktoré ponúka.

Na ostrove sa nachádza aj druhý najväčší jaskynný systém v Európe – jaskyne Drogarati. Kefalónia je tiež domovom ohrozeného druhu korytnačky – karetta-karetta. Zaujímavosťou je taktiež, že na ostrove sa natáčal film „Mandolína kapitána Corelliho„.

Kefalónia – poloha a mapa

Kefalónia je krásny grécky ostrov, ktorý sa nachádza v Jónskom mori. Nachádza sa západne od Grécka a severne od ostrova Zakynthos. Má rozlohu 781 km² a je druhým najväčším ostrovom v Jónskom mori. Kefalónia je tiež súčasťou jónskej sústavy ostrovov spolu s Korfu, Lefkada, Ithaka, Zakynthos a ďalšími menšími ostrovmi.

Ostrov je hrebeňovitý s množstvom vrcholov a dolín, ktoré sa tiahnu od severu na juh. Najvyšší vrchol ostrova sa nazýva Enos a dosahuje výšku 1 628 metrov. Enos je tiež chránený národným parkom a je domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat.

Položenie Kefalónie na mape Európy a sveta je veľmi zaujímavé. Nachádza sa v juhovýchodnej Európe a na západe Grécka, v blízkosti Albánska a Talianska. Na juhu susedí s ostrovom Zakynthos a na severozápade s ostrovom Lefkada. Kefalónia má tiež strategickú polohu v Jónskom mori a bola v minulosti dôležitým obchodným centrom.

Mapa Kefalónie ukazuje, že ostrov má mnoho pláží, zátok a malých prístavov. Najväčším mestom na ostrove je Argostoli, ktoré sa nachádza na západnom pobreží a je hlavným centrom pre nákupy, obchodovanie a ubytovanie.

Väčšina turistov sa sústreďuje na južné a západné pobrežie, kde sa nachádzajú najkrajšie pláže a kľudné zátoky. Na východnom pobreží sa nachádzajú menšie osady a prístavy, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na pevninu.

Vďaka svojej polohe a mape je Kefalónia ideálnym miestom pre oddych a dovolenku. Turisti si môžu užiť krásne pláže, vynikajúcu grécku kuchyňu a množstvo kultúrnych a prírodných pamiatok. Kefalónia je ostrov, ktorý stojí za to navštíviť a objaviť jeho krásy a tajomstvá.

Peloponézsky polostrov

Peloponézsky polostrov a ostrov Kefalónia sú dve z najkrajších a najobľúbenejších miest v Grécku. Nachádzajú sa v Jónskom mori a ponúkajú nádherné pláže, krásnu prírodu a bohatú históriu.

Peloponézsky polostrov sa nachádza na juhu Grécka a je jedným z najväčších polostrovov v Európe. Má rozlohu viac ako 21 500 km² a je domovom mnohých historických pamiatok a prírodných krás.

Medzi najznámejšie miesta na Peloponéze patrí antické mesto Olympia, kde sa konali staroveké olympijské hry, a Korintský prieplav, ktorý spája Jónske more s Egejským morom. Okrem toho sa tu nachádza množstvo krásnych pláží, zátok a útesov, ktoré si môžu turisti vychutnať.

Peloponézsky polostrov a Kefalónia sú vzájomne prepojené aj históriou. V minulosti sa Peloponézsky polostrov stal centrom antického Grécka a bol domovom mnohých filozofov, básnikov a umelcov. Kefalónia bola tiež dôležitým centrom a bola osídlená už v neolite. Ostrov sa stal súčasťou Rímskej ríše a neskôr Byzantskej ríše. V priebehu histórie bol ostrov často obsadený rôznymi národmi, vrátane Benátčanov a Francúzov.

Dnes sú Peloponézsky polostrov a Kefalónia populárnymi turistickými destináciami, ktoré ponúkajú nádherné pláže, kultúrne pamiatky a prírodné krásy. Turisti sa môžu prechádzať po rušných uliciach historických miest alebo relaxovať na krásnych plážach a kúpať sa v tyrkysovom mori.

Ostrov Ithaka

Ithaka a Kefalónia sú dva ostrovy, ktoré sa nachádzajú v Jónskom mori. Obidva ostrovy sú plné krásnej prírody a histórie a ponúkajú návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov.

Ithaka je malý ostrov s rozlohou iba 96 km², ale jeho krajina je nádherná a plná zelene. Ostrov je známy ako domov Odyssea, ktorý je hlavnou postavou slávneho eposu Odysea. Turisti si môžu pozrieť jaskyňu, kde sa podľa povesti narodil Odysseus, alebo sa môžu prejsť cestou, ktorou sa vraj Odysseus vrátil domov po trojročnej ceste. Okrem toho sa na ostrove nachádza množstvo krásnych pláží, zátok a malých prístavov.

Aj keď sú Ithaka a Kefalónia dva odlišné ostrovy, sú vzájomne prepojené aj históriou. Ithaka bola dlho súčasťou Kefalónie a spoločne tvorili jeden región. Okrem toho boli oba ostrovy súčasťou Rímskej ríše a Byzantskej ríše a boli často obsadzované rôznymi národmi.

Dnes sú Ithaka a Kefalónia populárnymi turistickými destináciami a ponúkajú množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov. Obidva ostrovy sú jedinečné a majú veľa ponúknuť, či už človek hľadá dovolenku plnú histórie a kultúry alebo oddych na pláži.

Peloponézsky polostrov a ostrov Kefalónia sú dve z najkrajších a najobľúbenejších miest v Grécku.

Pláže – Kefalónia

Kefalónia je známa svojimi nádhernými plážami. Od tyrkysového mora až po zlatý piesok, Kefalónia má niečo pre každého návštevníka. Tu je zoznam najkrajších pláží na ostrove:

 • Myrtos je jednou z najznámejších a najkrajších pláží na Kefalónii. Nachádza sa v zálive obklopenom vysokými útesmi a jeho tyrkysová farba vody je nádherná. Myrtos bol tiež miestom natáčania niekoľkých filmov, vrátane filmu Kapitán Corelli.
 • Pláž Ammes sa nachádza v blízkosti letiska a je ideálna pre tých, ktorí hľadajú menej preplnenú pláž. Má biely piesok a mierne sklonený vstup do vody.
 • Petani je pláž s bielym pieskom a tyrkysovou farbou vody, nachádza sa na severozápade ostrova. Okrem krásnej pláže môže človek vidieť aj zvyšky starého kláštora nad plážou.
 • Pláž Xi je jednou z najkrajších pláží v oblasti Lixouri. Je známa svojím oranžovým pieskom a plytkou vodou, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi. Pláž je obľúbená aj pre svoje termálne pramene a liečivú hlinu, ktorú si turisti môžu naniesť na telo.
 • Pláž Antisamos sa nachádza na východnom pobreží ostrova a je jednou z najkrajších a najobľúbenejších pláží. Má čistú vodu, biely piesok a nádherné okolité kopce. Tiež bola použitá ako miesto na natáčanie filmu Kapitán Corelli.
 • Makris Gialos sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Argostoli a je jednou z najobľúbenejších pláží na ostrove. Má jemný piesok a tyrkysovú vodu. Pláž ponúka aj rôzne aktivity, ako sú napríklad vodné športy a plachtenie.
 • Pláž Skala je jednou z najdlhších pláží na Kefalónii, nachádza sa na juhu ostrova. Má biely piesok a čistú tyrkysovú vodu. Pláž je obľúbená aj pre svoje okolité kopce a jaskyne.
 • Pláž Lourdas je jednou z najkrajších pláží v oblasti Livatho. Má biely piesok a jemnú tyrkysovú vodu. Pláž je obľúbená aj pre svoje okolité kopce, ktoré ponúkajú krásne výhľady.
 • Pláž Foki sa nachádza v zálive, ktorý je chránený vysokými útesmi. Má čistú tyrkysovú vodu a biely piesok. Pláž je obľúbená aj pre svoje okolité lesy a možnosti prechádzok.

Kefalónia ponúka mnoho krásnych pláží, ktoré sa líšia svojou farbou piesku, vodou a okolím. Bez ohľadu na to, ktorú z pláží si návštevníci zvolia, budú mať istotu, že strávia nezabudnuteľný čas na tomto krásnom gréckom ostrove. Medzi krásne grécke ostrovy patrí napríklad aj Skopelos.

Letisko Kefalónia

Letisko na Kefalónii sa nachádza približne 8 km juhozápadne od hlavného mesta Argostoli. Oficiálny názov letiska je Letisko Kefalónia-Anna Pollatou, ale často sa používa skrátený názov Letisko Kefalónia. Letisko Kefalónia je hlavným letiskom na ostrove a má pravidelné lety do rôznych miest v Grécku a do iných európskych krajín, najmä počas letnej sezóny.

Z letiska sa môžeš ľahko dostať aj na ostrov Korfu, kde nájdeš množstvo krásnych pláží. Jedna z nich sa nachádza aj v malebnej krajinke Paleokastritsa.

Letisko má jednu pristávaciu dráhu, ktorá má dĺžku 2,4 km a šírku 45 m. Táto dráha umožňuje pristátie aj pre väčšie lietadlá, ako sú napríklad Boeingu 747 alebo Airbusu A330. Letisko má moderné terminály pre odlety a prílety, s obchodmi, reštauráciami a kaviarňami pre cestujúcich. Taktiež sú k dispozícii služby ako požičovňa áut, taxislužby a autobusové spojenia do rôznych častí ostrova.

Cestovanie na Kefalóniu letecky je jednou z najrýchlejších a najpohodlnejších možností. Letisko na Kefalónii je spojené pravidelnými letmi s mnohými európskymi mestami, najmä počas letnej sezóny. Niektoré z najčastejších spojení sú s Aténami, Thessaloniki, Korfu, Bratislavou, Prahou, Budapešťou, Viedňou, Milánom, Rímom, Londýnom, Manchesterom, Frankfurtom, Mníchovom, Varšavou, Krakovom, Gdaňskom, Naxom a mnohými ďalšími.

Lety do Kefalónie prevádzkujú rôzne letecké spoločnosti vrátane Aegean Airlines, Ryanair, easyJet, Jet2, TUI Airways a ďalšie. Cestovanie letecky je pre turistov veľmi pohodlné a jednoduché, takže turisti môžu ľahko pricestovať z rôznych krajín a začať si užívať krásy tohto nádherného gréckeho ostrova.

Kefalónia – dovolenka

Kefalónia je jedným z najkrajších ostrovov v Jónskom mori. S jemnými piesočnatými plážami, tyrkysovou vodou a zelenými kopcom je Kefalónia ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu. Ak sa chystá človek na dovolenku na Kefalónii, nižšie nájde niekoľko tipov a odporúčaní na to, ako plánovať a stráviť svoj čas na tomto krásnom ostrove.

Najlepšie obdobie na návštevu Kefalónie je od mája do októbra. V týchto mesiacoch je počasie teplejšie a slnečnejšie, a to je ideálne na plávanie, opaľovanie a iné vonkajšie aktivity. Kefalónia má medzinárodné letisko, ktoré ponúka priame lety z mnohých európskych krajín. Ak niekto preferuje cestu loďou, Kefalóniu môže dosiahnuť z viacerých miest v Grécku a Taliansku.

Kefalónia má širokú ponuku ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a vil. Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac luxusné, sú k dispozícii aj krásne plážové letoviská. Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma, môžu zvoliť ubytovanie v súkromí v nejakom z mnohých miestnych bytov alebo domov.

Okrem jemných pláží, Kefalónia ponúka množstvo atrakcií a aktivít. Turisti môžu navštíviť krásne jaskyne ako Melissani a Drogarati alebo sa prechádzať v blízkosti prekrásneho jazera Melissani. Na ostrove sa nájde mnoho historických pamiatok ako kláštor Agios Gerasimos.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalín, sú k dispozícii vodné športy ako šnorchlovanie, plachtenie, vodné skútre a windsurfing. Kefalónia je tiež ideálnym miestom na pešiu turistiku a jazdenie na bicykli, kde môže človek objavovať nádhernú prírodu a výhľady na ostrov.

Kefalónia je známa svojou chutnou gréckou kuchyňou a množstvom reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné jedlá, čerstvé ryby a miestne víno. Niektoré z najlepších reštaurácií na ostrove sú Avli Restaurant, Kiani Akti Restaurant a Tassia Restaurant. Pre tých, ktorí hľadajú niečo menej formálne, sú k dispozícii rôzne taverne a kaviarne v rôznych častiach ostrova.

Na Kefalónii sa nájde tiež množstvo miestnych trhov a obchodov s darčekmi, kde si môže človek kúpiť miestne produkty, ako sú olivový olej, med, feta syr, víno a mnoho ďalších suvenírov.

Kefalónia ponúka nádherné pláže, krištáľovo čisté vody, skvelú gastronómiu a bohatú históriu.

Last-minute dovolenka – Kefalónia

Ak hľadá človek last minute dovolenku na nádhernom ostrove Kefalónia, je na správnom mieste. Kefalónia je ostrov, ktorý ponúka nádherné pláže, krištáľovo čisté vody, skvelú gastronómiu a bohatú históriu.

Kefalónia ponúka mnoho aktivít pre turistov, ktorí sa sem vyberú. Môžu navštíviť národný park Ainos a vychutnať si prekrásne výhľady na okolitú krajinu, alebo navštíviť jednu z mnohých historických pamiatok, ako je napríklad kráľovská hrobka Agios Andreas alebo kláštor svätého Gerasima. Na ostrove je tiež veľa možností na prechádzky po prírode, kajakovanie, potápanie a ďalšie aktivity, ktoré návštevníkov určite nadchnú.

Kefalónia má tiež mnoho krásnych pláží, kde sa môže človek opaľovať a kúpať sa. Pláž Myrtos, ktorá je obklopená útesmi a má jemný biely piesok, je jednou z najkrajších pláží na ostrove. Ďalšie populárne pláže sú Petani, Antisamos a Makris Gialos.

Ak hľadá človek last minute dovolenku na Kefalónii, môže sa rozhodnúť pre ubytovanie v hoteli, apartmáne alebo v súkromnej vile. Existuje mnoho ponúk ubytovania v rôznych častiach ostrova, v závislosti od vašich preferencií a rozpočtu.

Ak je človek fanúšikom gréckej kuchyne, bude určite nadšený z gastronomických zážitkov, ktoré Kefalónia ponúka. Okrem tradičných gréckych jedál, ako je tzatziki, gyros a souvlaki, si môže človek vychutnať aj miestne špeciality, ako sú plody mora, ryby, olivový olej a grécke víno.

Ubytovanie a ceny – Kefalónia

Kefalónia ponúka širokú škálu možností ubytovania. Väčšina turistov sa rozhoduje pre ubytovanie v hoteloch, apartmánoch alebo súkromných vilách. Závisí to však od vašich preferencií a rozpočtu.

Hotely na Kefalónii sa nachádzajú hlavne v turistických oblastiach, ako sú Lassi, Skala a Fiskardo. Ceny sa môžu líšiť v závislosti na lokalite a sezóne. V sezóne od júna do augusta sa ceny hotela môžu výrazne zvýšiť.

Apartmány a súkromné vily sú tiež populárnou možnosťou pre turistov, ktorí hľadajú viac súkromia a nezávislosti. Mnoho apartmánov a súkromných vil sa nachádza v oblastiach ako Svoronata, Lourdata a Poros. Tieto možnosti ubytovania sú zvyčajne cenovo výhodnejšie ako hotely a poskytujú väčšiu slobodu v plánovaní vašej dovolenky.

Ceny ubytovania na Kefalónii sa môžu výrazne líšiť v závislosti na sezóne a type ubytovania. V období od júna do augusta sú ceny ubytovania zvyčajne vysoké, zatiaľ čo v predsezónnom období sú ceny oveľa nižšie.

V hoteli na Kefalónii môžu byť ceny za jednu noc v rozmedzí od 50 € do 300 € v závislosti na kategórii hotela a sezóne. Ceny apartmánov a súkromných vil sa líšia od 30 € do 200 € v závislosti na ich veľkosti a vybavení.

Okrem toho treba brať do úvahy aj ďalšie náklady, ako sú strava, doprava a zábava. Ceny jedál v reštauráciách na Kefalónii sa pohybujú v rozmedzí od 10 € do 30 € na jedného človeka v závislosti na typu reštaurácie a jedle.

Doprava na Kefalónii je k dispozícii mnoho možností dopravy, vrátane nájmu áut, skútrov a bicyklov. Ceny prenájmu áut sa pohybujú od 25 € do 80 € na deň v závislosti na type auta a sezóne. Skútre a bicykle je možné prenajať za ceny od 15 € do 30 € na deň.

Okrem toho, mnoho turistov sa rozhodne pre verejnú dopravu, ktorá je lacnejšou možnosťou. Ceny miestnych autobusov sa pohybujú od 2 € do 5 € na jednu cestu v závislosti na vzdialenosti. Ceny trajektov, ktoré spojujú Kefalóniu s inými ostrovmi a Gréckom, sa líšia v závislosti na trase a čase plavby.

Tipy na lacnejšie ubytovanie a dopravu na Kefalónii

Ak hľadá človek lacnejšie možnosti ubytovania a dopravy na Kefalónii, môže zvážiť niektoré z týchto tipov:

 • Rezervácia svojho ubytovania mimo hlavnej sezóny. V predsezónnom alebo postseasonom období môžu byť ceny ubytovania a leteniek oveľa nižšie.
 • Hľadanie ubytovania mimo turistických oblastí. Ubytovanie v menších dedinkách môže byť cenovo výhodnejšie ako v turistických centrách.
 • Rezervácia ubytovania cez webové stránky a aplikácie, ktoré ponúkajú zľavy a špeciálne ponuky.
 • Nájom áut, skútrov a bicyklov môže byť lacnejší, ak sa človek rozhodne pre miestne spoločnosti namiesto medzinárodných reťazcov.

Kefalónia ponúka mnoho možností ubytovania a dopravy, aby uspokojila potreby každého turistu. Bez ohľadu na rozpočet a preferencie, návšteva tohto nádherného ostrova určite stojí za to.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti