Zakynthos – dovolenka, tipy na najkrajšie pláže

Európa

Zakynthos (Zakintos, Zakyntos) je ostrov v Iónskom mori, často nazývaný „Fioro di Levante“ – kvetinová ríša na východe. Ostrov je obklopený prírodnými krásami a nádhernými plážami. Hlavné mesto Zakynthos je obklopené malými obývanými dedinkami a jeho pobrežie sa pýši krásnymi plážami, útesmi a skalami.

Medzi najobľúbenejšie atrakcie Zakynthosu patrí Navagio Beach, ktorý je známy pre svoje útesy a biely piesok.

Zakynthos v Grécku

Zakynthos je ostrov v Grécku, ktorý leží na juhovýchode Peloponézu. Je to najväčší ostrov Iónskych ostrovov a je obklopený Egejským a Iónskym morom. V jeho blízkosti sa nachádza aj známy ostrov Kefalónia. Je známy pre svoje nádherné pláže, ktoré sa rozprestierajú po celom ostrove, ako aj pre svoju veľkú prírodnú krásu.

Medzi najznámejšie pláže patria Navagio Beach, Tsilivi Beach, Banana Beach a mnoho ďalších.

Okrem toho je ostrov domovom pre mnoho prírodných krás, ako sú kaňony, jaskyne a vodopády. Mestá a dediny na ostrove sú tiež plné zaujímavého historického a kultúrneho dedičstva, ktoré je možné objavovať.

Zakynthos v Grécku je teda ideálnou destináciou pre pokojnú dovolenku s prírodou, históriou a kultúrou.

Zakyntos na mape Európy

Zakyntos na mape Európy môžeme hľadať na Juhozápade Grécka, vo vnútri Iónskeho mora. Je to jedna z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe. Na mape je Zakyntos priamo naproti talianskej pevnine.

Dovolenka na Zakynthose

Zakynthos, podobne ako Mykonos, je krásny grécky ostrov, ktorý je ideálnym cieľom pre toho, kto hľadá pokojnú dovolenku v príjemnom prostredí. Ostrov má nádhernú prírodu s bielymi plážami, úzkymi uličkami a množstvom príležitostí na návštevu významných pamiatok. K dispozícii je tiež množstvo aktivít, od potápania až po prehliadku národného parku.

V rámci dovolenky na Zakynthose je možné vidieť a navštíviť aj známe turistické miesta.

Populárne pamiatky na ostrove zahŕňajú Navagio Beach, ktorá je obklopená skalnatými útesmi a má biele piesočné pláže. V blízkosti sa nachádza aj Benátsky hrad. Návštevníci si tiež môžu prezrieť národný park Skópelos a blízke ostrovy Kefalonia a Ithaca.

K dispozícii je tiež veľa možností stravovania, vrátane pravého gréckeho jedla. Dovolenka na Zakynthose znamená pre milovníkov prírody možnosť výletov do prírody, pozorovanie vtákov a obdivovanie pobrežia. Ak si chce turista oddýchnuť, je tu veľa wellness centier a kúpeľov, v ktorých je možné si dopriať masáž alebo sa vyhriať v termálnych bazénoch.

Organizované výlety sú tiež k dispozícii pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť všetko, čo ostrov ponúka. Takéto výlety zahŕňajú prehliadku archeologických nálezísk a návštevu obľúbených turistických atrakcií.

Zakynthos je skvelou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku s možnosťami pre aktívne trávenie času. Ostrov je plný krásnych pláží a pamiatok a poskytuje návštevníkom príležitosť preskúmať a objaviť jeho krásu.

Zakynthos je ostrov v Iónskom mori s krásnymi plážami a mnohými atrakciami.
Zakynthos je ostrov v Iónskom mori s krásnymi plážami a mnohými atrakciami.

Najkrajšie pláže v Grécku

Medzi najkrajšie pláže v Grécku patria:

  • Elafonisi Beach – táto pláž s bielym pieskom a tyrkysovou vodou sa nachádza na ostrove Kréta. Je obľúbená pre svoje slnečné lúče, teplé more a nádherné prostredie.
  • Navagio Beach – má svoje miesto na ostrove Zakynthos a je obľúbená pre svoju romantickú atmosféru. Je obkolesená krásnymi skalami.
  • Myrtos Beach – táto nádherná pláž sa nachádza na ostrove Kefalonia. Je obklopená úchvatnou prírodou a má tyrkysové more.
  • Balos Beach – je možné ju nájsť na ostrove Kréta a je známa svojou bohatou vegetáciou a prírodou. Má prekrásne tyrkysové more a biely piesok.
  • Sarakiniko Beach – nachádza sa na Milos Island a je obľúbená pre svoje unikátne prostredie.

Každý turista by mal navštíviť aspoň jednu z týchto najkrajších pláží v Grécku. Je to unikátny zážitok absolútne pre každého.

Navagio Beach

je úžasná pláž, ktorá sa nachádza na ostrove Zakynthos. Táto pláž sa tiež nazýva Shipwreck Beach, pretože je známa svojou zničenou loďou, ktorá je pozostatkom z tragédie z roku 1980, kedy pirátska loď unikla z gréckej ríšskej ponory.

Navagio Beach je obklopená bielymi piesočnatými plážami a krásnymi skalami. Tento prírodný krásny kúsok sveta počíta s nádhernou modrou vodou, ktorá je ideálna na kúpanie a šnorchlovanie. Pláž je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí sa tu môžu kúpať, plávať, šnorchlovať a relaxovať.

K dispozícii sú tu aj športové aktivity, ako napríklad vodné lyžovanie, windsurfing a jazda na kajaku.

Táto úžasná pláž je skvelým miestom pre fotografovanie a je tiež veľmi obľúbená medzi milovníkmi prírody.

Navagio Beach je skutočnou oázou pre cestovateľov a milovníkov prírody. Je to úžasné miesto pre strávenie romantického dňa a jeho nádherné scenérie sú neuveriteľné. Táto úžasná pláž je skvelou destináciou pre všetkých, ktorí hľadajú nezabudnuteľný zážitok.

Cestovná kancelária CK Fischer SK

CK Fischer SK je cestovná kancelária, ktorá sa špecializuje na výletné cesty po Slovensku a do zahraničia. Ponúkajú širokú škálu služieb, vrátane ubytovania, dopravy, stravovania a športových aktivít.

CK Fischer SK sa zameriava na všetky druhy cestovania, od jednodňových výletov po dlhé dovolenky. V ich rozsiahlom portfóliu môžu cestujúci nájsť všetko od prehliadok miest a výletov do prírody po dlhé dovolenky na slnkom zaliatej pláži.

Ponúkajú širokú škálu výletov do celého sveta, vrátane Európy, Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky.

Cestovná kancelária tiež poskytuje informácie o bezpečnosti a pomáha s vízami. Takisto poskytujú rôzne zážitky, ako sú plavby, vodné športy, výlety do múzeí a divadiel a športové aktivity. Navyše majú tiež skvelé ceny a výhodné zľavy pre skupiny.

Grécko – mapa

Grécko je krásna krajina s nádhernou históriou. Mapa Grécka je rovnako bohatá a zaujímavá ako jej kultúra. Grécko má tisíce ostrovov rozprestierajúcich sa v Egejskom a Iónskom mori.

Na pevnine sa nachádzajú horské hrebene a okolo nich sa tiahnu úžiny oddeľujúce vnútrozemie od morských oblastí.

Na mape Grécka je možné nájsť jeho hlavné mesto, Atény. Ďalšími významnými mestami sú Solún na severe, Patras na západe a Heraklion na Kréte. Na západ od Atén sa nachádzajú obľúbené pláže a prímorské letoviská.

Na mape Grécka je možné sledovať aj množstvo národných parkov. Medzi ďalšie zaujímavé lokality v Grécku patrí napríklad ostrov Skopelos alebo Skiathos.

Počasie na Zakynthose

Zakynthos je obľúbené letovisko pre turistov, ktorí sem prichádzajú z celého sveta. Počasie na Zakynthose je celkom príjemné počas celej sezóny, začínajúc v apríli a končiac v októbri. V tomto období je teplota vzduchu v priemere medzi 20 a 25 stupňami Celzia.

V teplých mesiacoch, ako sú júl a august, môže teplota dosiahnuť až 30 stupňov Celzia. Väčšina dní je jasná a slnečná, avšak počasie sa môže náhle zmeniť. Mierne dažde môžu prísť v neskorých letných mesiacoch a vytvárať príjemnú úľavu od tepla.

Júlové a augustové mesiace sú tiež vysokou sezónou pre búrky, ktoré môžu priniesť silný vietor. Víchrice sú však celkom zriedkavé, a preto je Zakynthos bezpečným miestom na dovolenku.

Počasie na Zakynthose je vo všeobecnosti stabilné, najmä v letných mesiacoch.

Pláže na Zakynthose

Pláže na Zakynthose sú jedny z najúžasnejších pláží v Grécku. Je možné tu nájsť všetko od klasického bieleho piesku a krištáľovo modrého mora až po zabudnuté zákutia, kde je možné si užiť trochu súkromia.

Zakynthos je ostrov s nádhernými plážami a je obmývaný medzinárodnými vodami. Mnohé z pláží sú obklopené borovicami a je tu veľa možností na vodné športy vrátane windsurfingu, potápania a šnorchlovania.

Niektoré pláže na Zakynthose sú ideálne pre rodinnú dovolenku, s detskými ihriskami a hotelmi s bazénmi pre deti.

Pláž Alykes je ideálna na surfovanie a ponúka nádherný výhľad na oceán. Či už ide o rodinnú dovolenku alebo dovolenku s priateľmi, pláže Zakynthosu ponúkajú nezabudnuteľné zážitky.

Korytnačky na Zakynthose

Korytnačky na Zakynthose sú ohrozeným druhom, ktorý sa vyskytuje len na gréckom ostrove Zakynthos. Tento druh korytnačky sa vyznačuje červenožltou farbou panciera a je jedným z najdôležitejších druhov na ostrove.

Zakynthoské korytnačky sa živia najmä listami, kvetmi a ovocím, avšak príležitostne konzumujú aj larvy drobného hmyzu. Vedci sa domnievajú, že tieto korytnačky lovia aj ryby. Je možné ich nájsť v okolí močiarov a jazier, ktoré sú ich obľúbenými miestami na život. Sú veľmi ohrozené, pretože sa vyskytujú len na jednom mieste.

V niektorých oblastiach sa o tieto korytnačky starajú ochranári a vedci. To znamená, že sa snažia zabezpečiť, aby tieto korytnačky mohli na Zakynthose voľne žiť.

Oplatí sa cestovať na Zakintos?

Áno, určite sa oplatí cestovať na Zakintos. Zatiaľ čo Turecko má Side či Kars, Grécko sa môže píšiť ostrovom Zakintos. Je to jedno z najkrajších gréckych ostrovov v Iónskom mori, s nádhernými plážami, prírodnými scenériami a množstvom zaujímavých miest, ktoré si turista môže pozrieť.

Je to tiež skvelé miesto pre dovolenku, pretože tu nájde množstvo príležitostí na oddych a relaxáciu, ako aj možnosť vyskúšať si rôzne vodné športy a aktivity.

Je to vynikajúce miesto pre miestne múzeá a antické pamiatky, ako sú hradby, chrámy a hrobky. Celkovo je Zakintos skvelým miestom na dovolenku a určite sa oplatí navštíviť.

Čo navštíviťDovolenkaKam na výlet