Korfu – krásny grécky ostrov v Iónskom mori

Európa

Korfu je grécky ostrov v Iónskom mori. Je druhým najväčším z Iónskych ostrovov a jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Grécku. Je známy svojimi prírodnými krásami, sviežimi zelenými kopcami, krištáľovo čistou vodou a plážami hodnými pohľadnice.

Všetkým dovolenkárom odporúčame vybaviť si pred dovolenkou na Korfu cestovné poistenie. Naša kalkulačka porovná najvýhodnejšie a najlacnejšie ponuky cestovného poistenia na mieru pre každého. Každý môže vďaka kalkulačke ušetriť, nakoľko cena začína už od 0,7 € na deň.

Vybaviť si najlacnejšie cestovné poistenie >

Ostrov má dlhú a bohatú históriu od čias starovekého Grécka až po benátsku a britskú nadvládu. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok, ktoré si možno prezrieť, napríklad Palác svätého Michala a svätého Juraja a Palác Achillion. Ostrov je tiež domovom rušného nočného života s množstvom barov, reštaurácií a klubov. Korfu je ideálnym miestom na relaxačnú dovolenku na slnku.

Grécky ostrov Corfu

Korfu (v angličtine Corfu) je krásny grécky ostrov v Iónskom mori. Má dlhú históriu, ktorá siaha až do čias starovekého Grécka a Rímskej ríše. Ostrov je známy svojou nádhernou krajinou, malebnými mestami a bohatou kultúrou a tradíciami.

Ostrov Korfu sa nachádza pri severozápadnom pobreží Grécka a je druhým najväčším z Iónskych ostrovov. Je dlhý približne 64 kilometrov a je rozdelený na dve časti úzkym prielivom. Severná časť ostrova je hornatá a južná časť je rovinatejšia.

Korfu je podobne ako Zakynthos známe svojou krištáľovo čistou vodou, piesočnatými plážami a bujnými lesmi. Nachádza sa tu aj mnoho historických pamiatok vrátane starobylého mesta Korfu a benátskej pevnosti. Mesto Korfu je nádherným miestom na prehliadku s úzkymi dláždenými uličkami a benátskym šarmom.

Ostrov je plný aktivít, ktoré si tu môžno užiť, napríklad plávanie a šnorchlovanie v krištáľovo čistých vodách alebo objavovanie mnohých turistických chodníkov a prírodných rezervácií. Pre tých, ktorí hľadajú viac relaxačných zážitkov, je tu množstvo reštaurácií, kaviarní a barov.

Korfu je tiež známe svojou kuchyňou, ktorá sa všeobecne považuje za jednu z najlepších v Grécku. Miestna kuchyňa zahŕňa musaku, tzatziky a grécke šaláty. Obľúbeným pokrmom sú aj ryby a nájde sa tu množstvo tradičných taverien a jedální, ktoré ponúkajú rôzne jedlá z morských plodov.

Ostrov Korfu (alebo Corfu) je ideálnou destináciou na letnú dovolenku. Jeho nádherná krajina, živá kultúra a chutné jedlo z neho robia skvelé miesto na objavovanie. Či už niekto hľadá oddych alebo dovolenku plnú dobrodružstva, Korfu má každému čo ponúknuť.

Dovolenka na Korfu

Korfu je ostrov v Iónskom mori pri severozápadnom pobreží Grécka. Podobne ako Makarska v Chorvátsku je známy svojimi dlhými úsekmi bielych piesočnatých pláží, úžasnou horskou scenériou a živými mestami. Či už niekto hľadá oddychovú dovolenku na pláži alebo akčné dobrodružstvo, Korfu má rovnako ako ostrov Thassos čo ponúknuť.

  • Ostrov je plný aktivít, ktoré každého zabavia počas celého pobytu. Pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu dovolenku, je skvelou voľbou večera v jednej z mnohých reštaurácií, objavovanie starobylých zrúcanín ostrova alebo jednoduché slnenie na pláži.
  • Pre odvážnejších návštevníkov tohto ostrova je tu celý rad aktivít, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie, plachtenie a dokonca aj paragliding.
  • Ostrov je podobne ako Santorini plný nádherných scenérií a malebných dediniek. Hlavné mesto Korfu je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a je plné benátskej architektúry, dláždených uličiek a starobylých kostolov. Pre odvážnejších vedie cez hory členitá cesta, ktorá ponúka nádherný výhľad na ostrov.
  • Ďalšou zaujímavosťou je miestne jedlo. Na ostrove sa podávajú vynikajúce grécke jedlá, ako napríklad musaka, souvlaki a tzatziki. Na výber je tu aj množstvo medzinárodných reštaurácií.
  • Korfu je známe svojím rušným nočným životom. Po celom ostrove sú roztrúsené bary, kluby a miesta so živou hudbou. Mesto Korfu ponúka rušné bary. Na pokojnejší večer sú vhodnejšie menšie mestá a dediny.

Či už niekto hľadá akčné dobrodružstvo alebo pokojnejšiu dovolenku, Korfu je ideálnou prímorskou destináciou. Vďaka nádhernej prírode, chutnému jedlu a rušnému nočnému životu si určite každý odnesie nezabudnuteľné zážitky.

Krásne pláže na ostrove Korfu lákajú turistov z celého sveta.
Krásne pláže na ostrove Korfu lákajú turistov z celého sveta.

Last minute dovolenka na Korfu

Ideálnym miestom na last minute dovolenku je Korfu, nádherný grécky ostrov v Iónskom mori. Vďaka idylickým plážam, krištáľovo čistému moru a malebným dedinkám je Korfu ideálnou destináciou na strávenie príjemnej dovolenky.

Pre slovenských cestovateľov je Korfu ľahko dostupné vďaka priamym letom z Bratislavy, Košíc a Popradu. Z mesta Korfu sa možno dostať aj trajektom do Igoumentisy na pevnine. Po príchode návštevníkov ohromí nádherná krajina, od sviežich zelených kopcov až po trblietavé more.

Pokiaľ ide o vyplnenie času, na Korfu sa dá z čoho vyberať. Od objavovania starobylých benátskych pevností až po relaxáciu na pláži – je tu veľa možností, ako sa zabaviť. Ak niekto hľadá niečo aktívnejšie, môže sa vydať na túru do kopcov alebo na výlet loďou okolo ostrova. Tí, ktorí hľadajú trochu kultúry, môžu navštíviť množstvo múzeí a galérií.

Pre jedinečný zážitok z last minute dovolenky je Korfu tým správnym miestom. Vďaka pulzujúcemu nočnému životu, chutnému jedlu a nádhernej prírode si určite každý užije dovolenku, na ktorú nezabudne. Či už niekto hľadá romantickú dovolenku alebo rodinnú dovolenku plnú zábavy, Korfu ponúka niečo pre každého.

Nezabudnuteľnú dovolenku zažije určite každý, kto sa rozhodne navštíviť aj neďaleký tropický ostrov v Stredozemnom mori – ostrov Korzika či trochu vzdialenejšie Kanárske ostrovy, medzi ktoré patrí aj nádherný ostrov Fuerteventura.

Mapa ostrova Korfu

Mapa Korfu je neoceniteľnou pomôckou pre návštevníkov tohto gréckeho ostrova. Korfu sa nachádza pri pobreží pevninského Grécka a je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v krajine. Vďaka krásnym plážam, úžasnej architektúre a fascinujúcej kultúre je ľahké pochopiť, prečo sa do tohto stredomorského raja hrnie toľko ľudí.

Mapa Korfu je nevyhnutná pre každého, kto plánuje cestu na ostrov. Zobrazuje hlavné cesty, diaľnice a ďalšie zaujímavé miesta. Poskytuje tiež podrobné informácie o hlavných mestách ostrova vrátane hlavného mesta Korfu a ďalších obľúbených pobrežných miest, ako sú Kassiopi a Sidari. Obsahuje aj informácie o okolitých ostrovoch, ako sú Paxos a Antipaxos či iných zaujímavých blízkych destináciách, ako napríklad mesto Parga.

Mapa Korfu poskytuje aj informácie o rôznych plážach a letoviskách, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Poskytuje podrobné informácie o plážach, type zariadení, ktoré ponúkajú, a najlepších miestach na kúpanie. Okrem toho mapa zobrazuje rôzne zaujímavé miesta na ostrove, napríklad palác Achilleion a benátske pevnosti.

Mapa Korfu sa zíde aj pri hľadaní reštaurácií a iných možností stravovania. Zobrazuje rôzne reštaurácie nachádzajúce sa v mestách Korfu a Kassiopi, ako aj v menších pobrežných mestách. Poskytuje tiež informácie o miestnych vinárstvach a olivových hájoch, roztrúsených po celom ostrove.

Mapa Korfu je neoceniteľným zdrojom informácií pre každého, kto plánuje cestu na grécky ostrov. Poskytuje podrobné informácie o cestách, plážach a ďalších zaujímavých miestach, ako aj o rôznych aktivitách a možnostiach stravovania, ktoré sú návštevníkom k dispozícii. S jej pomocou si každý môže zabezpečiť, aby svoju cestu na Korfu využil čo najlepšie.

Stará pevnosť Korfu je benátska pevnosť v meste Korfu, ktorá pochádza z byzantských čias.
Stará pevnosť Korfu je benátska pevnosť v meste Korfu, ktorá pochádza z byzantských čias.

Letisko na ostrove Korfu

Medzinárodné letisko Korfu, známe aj ako Letisko Ioannisa Kapodistriasa, je obľúbenou vstupnou bránou na grécky ostrov Korfu. Nachádza sa v severnej časti ostrova, len 4 km od mesta Korfu, a je hlavným centrom dovolenkového obchodu v regióne. Poskytuje ľahký prístup k mnohým plážam, letoviskám a atrakciám Korfu, ako napríklad aj k jednej z najvyhľadávanejších lokalít s názvom Paleokastritsa.

V súčasnosti má letisko dva terminály, pričom hlavný terminál vybavuje medzinárodné lety a menší terminál vnútroštátne lety. Letisko je dobre vybavené modernými zariadeniami vrátane širokej ponuky obchodov a reštaurácií, zmenárne, VIP salónika a pošty.

Medzinárodné letisko Korfu obsluhujú viaceré významné letecké spoločnosti vrátane Aegean Airlines, Olympic Air a Ryanair. Prevádzkuje pravidelné medzinárodné lety do ďalších významných európskych destinácií vrátane Atén, Milána, Londýna a Barcelony. Okrem toho prevádzkuje množstvo vnútroštátnych letov na ďalšie grécke ostrovy, ako sú Kréta, Rodos a Santorini.

Na letisko sa dá ľahko dostať autom a je tu k dispozícii dostatok parkovacích miest. Je tiež dobre prepojené s ostatnými časťami Korfu autobusmi a taxíkmi, ktoré premávajú pravidelne počas celého dňa. Pre tých, ktorí chcú preskúmať vzdialenejšie miesta, je na letisku k dispozícii aj požičovňa áut a celý rad kyvadlových služieb.

Medzinárodné letisko Korfu pôsobí ako skvelá vstupná brána na ostrov Korfu a poskytuje pohodlný prístup k mnohým atrakciám a letoviskám, ktoré ostrov ponúka.

Kerkyra – hlavné mesto ostrova Korfu

Mesto Korfu (Kerkyra) je hlavným mestom gréckeho ostrova Korfu a jedným z najľudnatejších miest Iónskych ostrovov. Leží na malom výbežku uprostred východného pobrežia Korfu, kde sa nachádza aj hlavný prístav ostrova.

  • Mesto má bohatú históriu so svojimi starobylými pevnosťami, architektúrou z benátskej éry a dobre udržiavanými palácmi. Starosvetský šarm mesta dopĺňa nádherný výhľad na Iónske more. Mesto obklopujú svieže kopce, ktoré sú domovom rozmanitej flóry a fauny.
  • Kerkyra je medzi turistami obľúbená pre svoje piesočnaté pláže, krištáľovo čistú vodu a vynikajúce morské plody. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí piesočnatá pláž Agios Georgios, kamienková pláž Agios Gordis a odľahlá pláž Avlaki. Pre tých, ktorí hľadajú viac dobrodružstva, sa oplatí preskúmať neďaleké ostrovčeky Erikousa, Mathraki a Othoni.
  • Ďalším lákadlom pre turistov je rušný nočný život v Kerkyre. Nájde sa tu množstvo barov, reštaurácií a klubov. Od tradičných taverien v starom meste až po rušné bary v prístave – každý si tu nájde niečo pre seba.
  • V meste sa nachádza aj množstvo historických pamiatok, ako napríklad staroveká grécka pevnosť, staré mesto Korfu a pamiatka svetového dedičstva UNESCO Achilleion. Návštevníci si môžu prezrieť aj mnohé múzeá a galérie v meste.

Kerkyra, podobne ako Kefalónia, je ideálnou dovolenkovou destináciou pre tých, ktorí hľadajú autentické grécke zážitky. Vďaka krásnym plážam, rušnému nočnému životu a bohatej histórii nie je divu, že Kerkyra patrí medzi najobľúbenejšie destinácie v Grécku.

Mesto Kerkyra má bohatú históriu so svojimi starobylými pevnosťami, architektúrou z benátskej éry a dobre udržiavanými palácmi.
Mesto Kerkyra má bohatú históriu so svojimi starobylými pevnosťami, architektúrou z benátskej éry a dobre udržiavanými palácmi.

Iónske more

Iónske more je rameno Stredozemného mora, ktoré sa nachádza medzi východným pobrežím Talianska a západným pobrežím Grécka. Hraničí s Albánskom, Chorvátskom, Talianskom a Gréckom a spája sa s Jadranským morom na severozápade a Egejským morom na východe.

Iónske more je známe svojimi krásnymi vodami, bohatým morským životom a miernym podnebím. S priemernou hĺbkou približne 1 400 metrov je more v porovnaní s inými stredomorskými vodnými plochami pomerne plytké. Je domovom širokej škály rýb vrátane tuniaka, mečiara, morského ostrieža a chobotnice, ako aj mnohých druhov koralov.

Iónske more je tiež dôležitou súčasťou kultúry a histórie regiónu. V tejto oblasti pôsobili starovekí Gréci a more využíval aj Alexander Veľký počas svojich výprav v regióne. Dôležitú úlohu v Iónskom mori zohrávala aj Benátska republika a ostrovy Korfu, Itaka a Kefalónia boli dôležitými centrami obchodu a podnikania.

Dnes je Iónske more stále obľúbenou turistickou destináciou, ktorá ponúka nádherné scenérie, krištáľovo čisté vody a jedinečné kultúrne zážitky. Obzvlášť sú v obľube neďaleké grécke ostrovy, pričom Korfu je mimoriadne vyhľadávaným miestom pre vodné športy a dovolenku na pláži.

Iónske more je tiež dôležitou súčasťou hospodárstva regiónu. Nachádza sa tu veľký rybársky priemysel a je tiež hlavnou dopravnou trasou pre tovar a cestujúcich medzi Talianskom a Gréckom. More je tiež dôležitým zdrojom vodnej energie a na mnohých jeho ostrovoch sa realizujú významné projekty v oblasti veternej a solárnej energie.

Iónske more je dôležitou súčasťou stredomorského regiónu s bohatou históriou a kultúrou, úžasnou prírodou a množstvom prírodných zdrojov. Je to destinácia, ktorú by mal spoznať každý, kto chce preskúmať zázraky Stredomoria.

Čo navštíviťDovolenka