10 najkrajších miest na Slovensku – tipy, kam na výlet

Slovensko

Slovensko môže byť na oko malá krajina, ale jej krása je nesmierna – od pohorí s ojedinelými vrcholmi po klenoty medzi mestami. Ktoré miesta na Slovenku sú najkrajšie? Kam na výlet s deťmi na Slovensku? Ktoré pamiatky sú najnavštevovanejšie?

Slovensko môže byť malou krajinou v strednej Európe, no jeho prírodné krásy a historické pamiatky sú nekonečne bohaté. Od hôr a jaskýň, po kaštiele a kúpele, Slovensko má veľa ponúknuť pre návštevníkov, ktorí hľadajú nezabudnuteľné zážitky.

Bratislava – hlavné mesto Slovenska

Bratislava, hlavné mesto Slovenska, je jedno z najkrajších miest krajiny. Nachádza sa na západnom konci Slovenska, kde sa stretávajú toky Dunaj, Morava aj najdlhšie rieky Slovenska, a ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých miest a zážitkov kam na výlet.

Jedným z najvýraznejších znakov Bratislavy je jej architektúra, ktorá sa stala súčasťou mnohých kultúr a histórie. Staré historické centrum Bratislavy ponúka nádherné kamenné ulice a námestia, kde môžu návštevníci vidieť stredoveké a barokové budovy a stavby v gotickom, renesančnom, klasicistickom a art nouveau štýle. Medzi najznámejšie a najkrásnejšie stavby patria Bratislavský hrad, Michalská brána, Grasalkovič palác a Katedrála svätého Martina.

Bratislava ponúka aj nádherné výhľady na okolitú krajinu. Napríklad z hradu na vrchole kopca nad mesto môže človek vidieť celé mesto a v diaľke vrchy Malých Karpát a Rakúska. Vzhľadom na to je Bratislava skvelou základňou pre výlet do Viedne či Hainburgu. Ďalšie nádherné výhľady sa nachádzajú na hrade Devín, na dunajskom brehu a na námestí Hlavného nádražia.

Bratislava ponúka rôzne kultúrne zážitky. V meste sa nájde mnoho múzeí, galérií a divadiel, ktoré ponúkajú rôzne umenie, históriu a kultúru. Medzi najznámejšie patrí Slovenské národné múzeum, Danubiana Meulensteen Art Museum a Slovenské národné divadlo.

Bratislava ponúka aj mnoho nákupných zón a centier, kde sa nachádzajú rôzne obchody a butiky. Okrem toho môže človek ochutnať rôzne druhy jedál a nápojov v reštauráciách a kaviarňach, ktoré ponúkajú širokú škálu slovenskej kuchyne, napríklad bryndzové halušky alebo halušky s tvarohom.

Čo sa týka ubytovania v Bratislave, dá sa vyberať zo širokej škály možností. Cestovatelia si tu nájdu cenovo dostupnejšie ubytovania aj luxusné hotely. Na základe hodnotení zákazníkov sa dá odporučiť napríklad Apollo Hotel Bratislava.

Tento hotel ponúka aj izby pre rodiny, pričom sa dá vyžiadať aj detská postieľka. K dispozícii tu je tiež reštaurácia, fitnescentrum, izbová služba, letiskový transfer, súkromné parkovisko či bar. Zákazníci hodnotili pozitívne personál, vybavenie, čistotu aj polohu hotela.

Košice

Košice sú jedno z najkrajších miest Slovenska. Nachádzajú sa východnej časti krajiny a ponúkajú návštevníkom mnoho zaujímavých miest a zážitkov. Prečo sú Košice takým špeciálnym miestom a prečo by ľudia mali túto krásnu metropolu zahrnúť do svojho zoznamu ciest?

Jedným z najvýraznejších znakov Košíc je ich historické centrum, ktoré patrí medzi najväčšie na Slovensku. Je to úžasné miesto, kde sa stretávajú mnohé kultúry a histórie. Staré mesto ponúka krásne ulice a námestia s barokovými a gotickými budovami, ktoré sa datujú až do 14. storočia. Medzi najznámejšie a najkrásnejšie stavby patria Dóm svätej Alžbety, Katedrála svätého Michala a Kapitulská ulica s barokovými domami.

Košice sú známe aj svojimi kultúrnymi zážitkami. V meste sa nájde mnoho múzeí, galérií a divadiel, ktoré ponúkajú rôzne umenie, históriu a kultúru. Medzi najznámejšie patrí Východoslovenské múzeum, Galéria mesta Košice a Štátne divadlo Košice. Košice sú tiež známe svojimi festivalmi a kultúrnymi podujatiami, ako napríklad Košické slávnosti, Jazzová Košice, Alej jari, Barokové dni a mnoho ďalších.

Okolo Košíc sa nachádza krásna príroda. Malá a Veľká Fatra, Nízke Tatry a Slovenský kras sú len niektoré z prírodných krás, kam na výlet v okolí Košíc. Medzi najkrajšie miesta patrí napríklad Kavečianska dolina, Hornádská dolina a Zádielska tiesňava.

Košice ponúkajú aj skvelú gastronómiu. Okrem tradičnej slovenskej kuchyne môžu návštevníci ochutnať aj miestne špeciality, ako sú zemiakové placky, klobása, domáce syry a pivo. Okrem toho môže človek navštíviť mnoho reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú široký výber miestnych dobrôt. Alebo je ďalšou možnosťou priniesť si navarené svoje jedlo v nádobe, odporúčame sa inšpirovať receptami delenej stravy, kde ich nájdete viac než dosť.

Ubytovanie v Košiciach predstavuje rôzne možnosti, od cenovo dostupných ubytovaní až po luxusné hotely. Pobyt sa dá zariadiť priamo v meste alebo v jeho okolí. Z mnohých možností sa dá na základe pozitívneho hodnotenia zákazníkov odporučiť napr. Blue Bell Penzión.

Toto ubytovanie ponúka parkovisko, bezplatné internetové pripojenie, bar aj terasu. Blue Bell Penzión sa nachádza priamo v centre Košíc a pár minút chôdze od Dómu svätej Alžbety. Zákazníci hodnotili pozitívne čistotu, personál, vybavenie aj polohu ubytovania.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica, jedno z najstarších a najkrajších miest Slovenska, sa nachádza v strednom Slovensku a je unikátnou kombináciou krásnej prírody, bohatej histórie a kultúrnych zážitkov.

Jedným z najvýraznejších znakov Banskej Štiavnice je jej historické centrum, ktoré je zaradené na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Toto úžasné miesto ponúka krásne ulice a námestia s unikátnymi stavbami, ktoré sú svedkami dlhoročnej banskostaviteľskej tradície.

Najkrajšie stavby sú sústredené v meste, a to hlavne na námestí sv. Trojice, kde sa nachádza aj najvýznamnejší barokový kostol v meste. Okrem toho si môže človek pozrieť mnoho ďalších krásnych budov, ako napríklad radnicu, renesančný kaštieľ a kostoly sv. Kataríny, kostol sv. Anny či Kalváriu.

Banka lásky v Banskej Štiavnici je romantické miesto, kde si páry zanechávajú svoje sľuby a deklarujú svoju lásku. Banka lásky je trezor umiestnený v podzemí, v 500-ročnej bani na zlato. Je vyhĺbený v najtvrdších andezitových horninách, preto odolá všetkému. Predstavuje symbol lásky a romantiky.

Banská Štiavnica je miestom s bohatou banskou históriou, ktorá sa datuje až do 12. storočia. Mesto bolo v minulosti centrom baníctva a dobývali sa tu rôzne drahé kovy, ako napríklad striebro, zlato a meď. Vďaka svojmu významu a bohatej histórii bolo mesto často cieľom útokov a obsadení. Dnes si môžu návštevníci pozrieť mnoho miest, ktoré sú súvisiace s banskou históriou, ako napríklad banícke múzeum, starú banícku štôlňu, technický skanzen a mnoho ďalších.

Banská Štiavnica sa nachádza v krásnom prostredí, kde sa stretávajú tri rôzne pohoria – Štiavnické vrchy, Kremnické vrchy a Poľana. Mesto je obklopené zelenou prírodou, kde si môže človek užiť množstvo turistických trás, cyklotrás a prechádzok. Okrem toho je v blízkosti mesta niekoľko krásnych tajchov, ako napríklad krasovo nádherné jazero Klinger, ktoré ponúka možnosti pre kúpanie a vodné športy.

Banská Štiavnica je miestom s bohatou kultúrnou scénou. Mesto ponúka množstvo kultúrnych zážitkov, ako napríklad koncerty, divadelné predstavenia a výstavy. Každoročne sa tu konajú aj rôzne festivaly, ako napríklad festival hudby a poézie, festival divadla a festival filmovej tvorby.

V Banskej Štiavnici sa dá aj výborne ubytovať. Cestovatelia majú na výber z cenovo dostupnejších možností aj luxusných ubytovaní. Každý si tu nájde niečo pre seba. Na základe hodnotení zákazníkov sa dá odporučiť napr. ubytovanie Frauenberg.

Toto ubytovanie je obľúbené najmä pre vynikajúcu polohu. Len niekoľko minút chôdze od ubytovania sa nachádza Nový zámok, Piargská brána, Klopačka či centrum mesta. Zákazníci okrem toho pozitívne hodnotili aj čistotu, personál a vybavenie ubytovania. K dispozícii tu sú aj rodinné izby, parkovisko či bezplatné pripojenie k internetu.

Nitra patrí medzi najkrajšie miesta Slovenska.

Nitra

Nitra, mesto nachádzajúce sa na južnom Slovensku, je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na Slovensku. Má bohatú históriu a kultúrne dedičstvo, ktoré sú dôkazom o jej významnej úlohe v dejinách Slovenska.

Nitriansky hrad je jednou z najväčších pamiatok mesta Nitra a patrí medzi najvýznamnejšie historické pamiatky Slovenska. Hrad bol postavený v 11. storočí a bol sídlom nitrianskych kniežat a kráľov. Jeho dominantnou časťou je tzv. Pánska veža, ktorá je s výškou 40 metrov jednou z najvyšších stavieb v Nitre. Okrem toho, na hrade sa nájde aj múzeum, ktoré ponúka zaujímavé exponáty z histórie hradu a Nitry, čo z neho robí ideálne miesto kam na výlet s deťmi v Nitre.

Katedrála sv. Emeráma je najvýznamnejšou sakrálnou pamiatkou v Nitre a jednou z najkrajších románskych stavieb v Európe. Bola postavená v 11. storočí a je zasvätená svätej Emerámovi, ktorý bol patrónom Nitry. Katedrála ponúka návštevníkom možnosť vidieť rôzne historické exponáty a obdivovať krásne umenie a architektúru.

Botanická záhrada Nitra je krásnym miestom na oddych a relaxáciu. Ponúka návštevníkom množstvo rôznych druhov rastlín a kvetov a je ideálnym miestom pre romantické prechádzky alebo pikniky s rodinou. Botanická záhrada Nitra je jednou z najstarších botanických záhrad na Slovensku a ponúka aj rôzne výstavy a akcie pre návštevníkov.

V okolí Nitry sa nájde množstvo cyklotrás a turistických chodníkov. Najznámejšou turistickou trasou je takzvaný Zoborský okruh, ktorý vedie z Nitrianskeho hradu cez kopce a doliny Nitrianskeho kraja. Ďalšou aktivitou, ktorá sa v Nitrianskom kraji stáva čoraz populárnejšou, je vodný turizmus. V okolí Nitry sa nachádza niekoľko riek a jazier, kde si môže človek prenajať kajaky alebo člny a užiť si zábavu na vode.

Nitra ponúka veľa možností ubytovania. Cestovatelia si môžu vybrať z lacnejších hostelov aj luxusnejších ubytovaní. V centre mesta aj v okolí si každý vyberie to, čo mu bude vyhovovať. Na základe hodnotení zákazníkov sa dá odporučiť napr. Ubytovanie Zobor.

Ubytovanie ponúka rodinné izby aj izby pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Výhodou je izbová služba, parkovisko či bezplatné pripojenie k internetu. Izby majú k dispozícii súkromné kúpeľne a minibary. Zákazníci hodnotili pozitívne čistotu, personál, vybavenie aj polohu ubytovania.

V blízkosti Nitry sa nachádza aj ďalšie krásne slovenské mesto, Trnava. Existuje množstvo príležitostí kam na výlet v okolí Trnavy, či už má človek záujem o prírodu alebo históriu.

Východné Slovensko – najkrajšie miesta na Slovensku

Východné Slovensko je oblasť, ktorá ponúka návštevníkom množstvo krásnych miest a prírodných scenérií, kde si môžu prezrieť najdlhšie rieky na Slovensku. Nachádza sa v krajine s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, čo robí z tejto oblasti jedno z najkrajších miest Slovenska.

Krásy Slovenského raja

Slovenský raj je národný park nachádzajúci sa na východe Slovenska a ponúka návštevníkom množstvo krásnych miest. Jedným z nich je napríklad Hrabušická jaskyňa, ktorá je známa svojimi krásnymi stalaktitmi a stalagmitmi. Ďalšou obľúbenou atrakciou v Slovenskom raji je skalný oblúk Veľký Sokol, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Bardejov

Mesto Bardejov je malebné historické mesto nachádzajúce sa v severovýchodnej časti Slovenska. Mesto sa nachádza na úpätí nádherných Karpát a je považované za jeden z najkrajších klenotov slovenskej architektúry. Bardejov je vďaka svojmu zachovalému historickému centru s mnohými gotickými a renesančnými stavbami zahrnutý na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Bardejovské historické centrum je plné zaujímavých architektonických skvostov, ako napríklad gotický kostol svätého Egídia, renesančný Radničný dom, Starý zámok či bazilika svätého Egidia. Mesto je tiež známe svojimi termálnymi prameňmi, ktoré sú obľúbeným miestom relaxu a oddychu.

V Bardejove sa tiež nachádza najväčší židovský cintorín na Slovensku, ktorý je súčasťou židovskej kultúrnej pamiatky. Mesto má bohatú históriu, ktorá sa datuje až do stredoveku, a každý rok privádza tisíce návštevníkov z celého sveta.

Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava je jedným z najväčších vodných plôch na Slovensku a ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete sa tu vybrať na plavbu loďou alebo kajakom, alebo si užiť kúpanie a opaľovanie na pláži. Okolie Zemplínskej Šíravy je tiež ideálnym miestom pre cykloturistiku a prechádzky v prírode.

Vysoké Tatry

Tatry sú jedným z najkrajších miest Slovenska, ktoré každoročne privádzajú tisíce turistov z celého sveta. Nachádzajú sa v severnej časti krajiny a tvoria hranicu medzi Slovenskom a Poľskom, čo z nich robí skvelé východisko pre výlet do Krakova, Sopot či mesta Zakopané.

Tatry sú rozdelené na Západné a Vysoké Tatry, pričom Vysoké Tatry sú domovom najvyššieho vrcholu Slovenska – Gerlachovského štítu, ktorý dosahuje výšku 2 654 metrov nad morom. Okrem neho sú tu aj ďalšie veľmi známe vrcholy ako Rysy, Lomnický štít, Vysoká a mnoho ďalších.

V Tatrách sa nachádza veľké množstvo krásnych turistických chodníkov a cyklotrás, ktoré umožňujú prechádzky a výlety po celej oblasti. Návštevníci môžu tiež navštíviť množstvo prírodných pamiatok, ako napríklad Kriváň, Skalnaté pleso, Veľký a Malý Hincov vodopád či Vazecká jaskyňa. Skvelým východiskom v Tatrách kam na výlet je Poprad a okolie.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, sú Tatry ideálnym miestom na prežitie dovolenky. Okrem turistiky a cyklistiky si môže človek užiť aj rôzne iné aktivity ako napríklad horolezectvo, rafting, zimné športy a mnoho ďalších.

Tatry sú tiež známe svojimi termálnymi kúpeľmi, ktoré sú ideálnym miestom na oddych a regeneráciu po celodenných túrach. Preto nie je prekvapením, že Tatry sú považované za jedno z najkrajších miest Slovenska a sú navštevované rok čo rok tisícami návštevníkov z celého sveta.

Vysoké Tatry navštívi ročne mnoho ľudí, a tak sa v ich okolí nachádza mnoho možností ubytovania. Cestovatelia si môžu vybrať z cenovo dostupnejších ubytovaní aj luxusnejších hotelov. Na základe hodnotení zákazníkov sa dá odporučiť napr. APLEND Lake Resort.

Hotel sa nachádza v krásnom prostredí a má výbornú polohu. Ponúka rodinné izby, parkovisko, lyžovanie, letiskový transfer aj bezplatné pripojenie k internetu. Neďaleko sa nachádza Tatranský národný park či Štrbské pleso. Zákazníci hodnotili pozitívne čistotu, personál, vybavenie a najmä polohu hotela.

Tatry sú jedným z najkrajších miest Slovenska, ktoré každoročne privádzajú tisíce turistov z celého sveta.

Čičmany

Čičmany sú jedným z najkrajších miest Slovenska a sú známe svojimi drevenými domčekmi s typickou bielou výzdobou. Nachádzajú sa v Západných Karpatoch a patria medzi najnavštevovanejšie dediny na Slovensku. Čičmany sú ukážkou bohatej a tradičnej slovenskej kultúry a architektúry. Ak človek premýšľa kam v okolí Žiliny, tradičná slovenská dedina Čičmany sú skvelou voľbou.

Domy v Čičmanoch sú vyzdobené bielymi kvetmi, geometrickými vzormi a ornamentmi, ktoré pochádzajú z ľudového umenia. Tieto výzdoby sú tradične nanášané na domy každé dva až tri roky, aby sa zachovali ich krásne farby a podoby. Okrem výzdoby domov majú Čičmany aj iné zaujímavé pamiatky, ako napríklad kostol sv. Jána Krstiteľa, ktorý pochádza z 18. storočia.

Návšteva Čičmian je skvelým spôsobom, ako sa zoznámiť s kultúrou a históriou Slovenska. Okrem prechádzok po dedine, môže človek tiež navštíviť múzeum v Čičmanoch, ktoré ponúka pohľad do tradičného života a remesiel dediny. Návštevníci si môžu vyskúšať tradičné dielne a pozrieť si, ako sa vyrábajú predmety ako napríklad keramika, tkaniny alebo drevené predmety.

Čičmany sú aj ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Dedina je obklopená krásnou prírodou a ponúka množstvo možností na turistiku a cykloturistiku. V zime je tu možnosť lyžovať a využiť množstvo zjazdoviek a bežeckých tratí.

Čo sa týka ubytovania v Čičmanoch, cestovatelia si môžu vybrať z tradičných drevených domčekov, modernejších ubytovaní aj luxusnejších hotelov blízko Čičman. Na základe odporúčania zákazníkov sa dá odporučiť napr. Kaštieľ Čičmany.

Toto ubytovanie ponúka modernejšie izby zariadené v ľudovej tematike. Cestovatelia majú k dispozícii tiež parkovisko, bezplatné pripojenie k internetu, bar či rodinné izby. Zákazníci hodnotili pozitívne čistotu, personál, vybavenie aj polohu hotela.

Orava

Orava je bezpochyby jedným zo zaujímavých miest na Slovensku. Tento úchvatný kúsok Slovenska je bohatý na krásnu prírodu, historické pamiatky, kultúrne bohatstvá a mnoho iných atrakcií.

Príroda Oravy je nádhera, vrcholí tu sústava Západných Tatier, Veľkej a Malej Fatry, ale aj mnohé iné prírodné krásy. Najväčšou atrakciou Oravy je bezpochyby Oravský hrad, jeden z najkrajších hradov na Slovensku. Okrem toho môže človek navštíviť aj kostoly a drevenice, ktoré sú jedinečné pre tento región.

Okrem prírody a historických pamiatok Orava ponúka aj mnoho zaujímavých kultúrnych podujatí, ako napríklad folklórne slávnosti, rôzne remeselné trhy, a dokonca aj Festival čierneho humoru, ktorý privádza do regiónu tisíce turistov každý rok.

Na Orave sa dá vybrať aj z viacerých možností ubytovania. Cestovatelia si môžu vybrať rušnejšie ubytovanie v meste alebo pokojnejšie prostredie v prírode. Na základe hodnotení zákazníkov sa dá odporučiť napr. Apartmán Vila Zuberec.

Ubytovanie ponúka bezplatné pripojenie k internetu, parkovisko, rodinné izby aj bar. Izby majú súkromné kuchyne, kúpeľne aj balkóny. Približne 30 km od ubytovania je Oravský hrad aj Aquapark Tatralandia. Tatranský národný park je vzdialený len cca 10 km. Zákazníci hodnotili pozitívne čistotu, personál, vybavenie aj polohu hotela.

Výlet na Oravu je teda určite nezabudnuteľným zážitkom a návšteva tohto regiónu by mala byť na zozname každého, kto má radi krásu prírody, kultúry a histórie.

Vlkolínec

Vlkolínec je jedno z najkrajších miest na Slovensku a zároveň jedným z najunikátnejších. Táto malebná dedinka sa nachádza v krásnom prostredí Nízkych Tatier a jej zachovalá architektúra z 19. storočia ju urobila významným miestom kultúrneho dedičstva UNESCO.

Vlkolínec je známy pre svoje drevené domy, ktoré sa zachovali v originálnom stave. Každý dom má svoju vlastnú históriu a duch, a navštevovatelia sa tu môžu prechádzať po uličkách, ktoré prenesú návštevníkov do minulosti. Dedinka je obklopená krásnou prírodou, s okolitými kopčekmi, lesmi a potokmi, čo robí z nej ideálne miesto na oddych a relax.

Okrem toho, Vlkolínec ponúka aj možnosti na turistiku a iné aktivity. Návštevníci môžu objavovať krásy okolitej prírody na turistických chodníkoch, alebo sa vydajú na niektorú z blízkych lyžiarskych tratí v zime. Kultúrne záujmy sú tiež zahrnuté v návšteve Vlkolínca, ako napríklad návšteva miestnej galérie súčasného umenia.

Čo sa týka ubytovania, najväčší výber cenovo dostupných aj luxusnejších hotelov je neďaleko v meste Ružomberok. Veľmi blízko, len cca 3,5 km, od skanzenu Vlkolínec sa nachádza napr. Rezidencia Hrabovo, ktorá je zákazníkmi veľmi dobre hodnotená.

Toto ubytovanie ponúka rodinné izby, bezplatné pripojenie k internetu aj parkovisko. Neďaleko sa nachádza Národný park Veľká Fatra či Likavský hrad. Zákazníci hodnotili pozitívne čistotu, personál, vybavenie aj polohu hotela.

Vlkolínec je nesmierne krásne a jedinečné miesto na Slovensku, ktoré by si každý návštevník mal pozrieť. Toto miesto ponúka nielen nádherné scenérie a jedinečné architektonické záznamy, ale aj možnosti na oddych, relax a aktívny oddych v prírode. Vlkolínec je miesto, kde si každý môže vychutnať pokoj a kľud, ktorý z neho robí jedno z najkrajších miest na Slovensku.

Pieniny

Pieniny sú jedným z najkrajších miest Slovenska. Tento úchvatný kúsok krajiny sa nachádza na hraniciach Slovenska a Poľska a ponúka návštevníkom úchvatné scenérie, prírodné krásy a množstvo možností na aktívny oddych.

Prírodná krása Pienin sa prejavuje v úchvatných skalných útvaroch, najznámejšími sú Tri koruny a Sokolica, ktoré sa tyčia nad riekou Dunajec a vytvárajú nezabudnuteľnú panorámu. Toto územie je zároveň domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov, ktoré sú tu chránené a zahrnuté do Pieninského národného parku.

V Pieninách je aj množstvo aktivít na aktívny oddych, ako napríklad plavby na dunajských flotilách po malebných roklinách, turistika a horská cyklistika, ktoré sú obľúbené najmä medzi milovníkmi prírody a adrenalínu. Okrem toho je tu aj možnosť navštíviť múzeá, kde sa dozvie človek viac o histórii tohto územia a jeho kultúre.

Pieniny sú teda skutočne klenotom Slovenska a rozhodne stojí za to ich navštíviť a presvedčiť sa o ich kráse a jedinečnosti. Či už hľadá človek romantiku, dobrodružstvo alebo pokoj, Pieniny ponúkajú všetko, čo si len môžu ľudia priať.

Objavovanie krás Slovenska nemusí byť časovo ani finančne náročné a na výlet alebo krátku dovolenku postačia aj menšie úspory alebo odstupné pri odchode do dôchodku. Nárok na odstupné pri výpovedi zo strany zamestnanca je vo výške dvojnásobného priemerného mesačného zárobku. 

Čo navštíviťKam na výletZaujímavosti