Kam v okolí Trnavy – výlety, pamiatky a tipy, čo vidieť

Slovensko

Trnava a jej okolie ponúkajú množstvo atrakcií pre turistov a milovníkov histórie. Tento región Slovenska je plný pamiatok a krásnych prírodných scenérií, ktoré stojí za to objaviť. Ak niekto hľadá miesto na výlet s rodinou, priateľmi alebo partnerom, Trnava a jej okolie sú skvelou voľbou. Aké pamiatky sa nachádzajú v Trnave a jej okolí? Kam na výlet s deťmi?

Trnava je historické mesto na západnom Slovensku, nachádzajúce sa približne 45 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Bratislavy. Mesto leží na križovatke dôležitých cestných a železničných trás, ktoré smerujú do rôznych častí Slovenska a okolitých krajín.

V krásnom regióne Trnavy a jej okolia sa prepletajú historické pamiatky a nádherná príroda. Tento región Slovenska ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak má človek rád turistiku a chce sa pohybovať v prírode, ale zároveň objavovať historické poklady, Trnava a jej okolie sú ideálnym miestom na výlet.

Trnava – pamiatky, kam na výlet

Trnava je jedno z najstarších a najkrajších miest na Slovensku, ktoré ponúka návštevníkom množstvo pamiatok a historických skvostov. Okrem toho je tu však aj veľa možností na výlety a prechádzky po okolí.

Historické centrum Trnavy je plné nádherných pamiatok, ktoré sú prepletené úzkymi uličkami a nádhernými námestiami. Najväčšou atrakciou je určite katedrála sv. Jána Krstiteľa, ktorá je dominantou mesta a patrí medzi najvýznamnejšie sakrálne stavby na Slovensku. Okrem toho tu nájdete aj veľa iných pamiatok, ako napríklad Františkánsky kláštor, Radničné námestie a mnohé ďalšie.

Bazilika svätého Mikuláša je jedným z najstarších kostolov v meste, postavená v 11. storočí. V 17. storočí bola prestavaná v barokovom štýle. V kostole sa nachádza množstvo umeleckých diel a fresiek.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda je jedna z najstarších univerzít na Slovensku, založená v roku 1635. Nachádza sa v historickej budove bývalého jezuitského konviktu.

V okolí centra Trnavy sa nachádza mnoho možností ubytovania. Cestovatelia si môžu vybrať z luxusných hotelov aj cenovo dostupných pobytov. Na základe hodnotenia zákazníkov sa dá odporučiť napr. ubytovanie DEPENDANCE PATRIOT Trnava.

Ubytovanie sa nachádza len 500 metrov od centra a ponúka najmä rodinné izby, reštauráciu, bar, parkovisko a bezplatné pripojenie k internetu. Izby sú vybavené súkromnými kúpeľňami. Zákazníci hodnotia pozitívne okrem vynikajúcej polohy hotela aj personál a čistotu.

Kam na výlet, keď prší – Trnava

Keď prší v Trnave, existuje niekoľko zaujímavých miest, ktoré môžu návštevníci navštíviť. Niektoré z tipov na výlet v Trnave počas daždivého počasia sú:

 • Mestské múzeum v Trnave – ponúka zaujímavé expozície týkajúce sa histórie mesta a regiónu.
 • Bazilika Nanebovzatia Panny Márie – ide o nádhernú kostolnú stavbu, ktorá ponúka útočisko pred dažďom a umožňuje návštevníkom obdivovať jej krásu.
 • Kino Hviezda – tradičné kino v centre mesta, kde môže človek stráviť príjemný čas sledovaním filmu.
 • Trnavská synagóga – nádherná stavba z 19. storočia, ktorá dnes slúži ako kultúrne centrum a ponúka rôzne kultúrne podujatia a výstavy.
 • Trnavské divadlo – v divadle sa môžu turisti tešiť na rôzne predstavenia a divadelné hry.

Tieto miesta umožnia návštevníkom stráviť príjemné chvíle aj počas daždivého dňa v Trnave. Podobné miesta je možné navštíviť počas daždivého dňa v ktoromkoľvek meste, napr. keď rodičia rozmýšľajú, kam s deťmi v Prahe.

Kam na výlet – okres Trnava

Malé Karpaty sú nádherné pohorie, ktoré sa rozprestiera od Bratislavy až po Trnavu. Táto oblasť ponúka množstvo možností na turistiku, cykloturistiku a prechádzky po prírode. Najkrajšie miesta zahŕňajú Pezinskú Babu, Bradlo, Záruby a mnoho ďalších.

Veľká Javorina je s najvyšším vrcholom Malej Fatry a ponúka nádherný výhľad na celé okolie. Prechádzka na vrchol nie je príliš náročná a trvá asi 2 hodiny. Na vrchole nájdu návštevníci chatu, kde si môžu dať obed alebo svoju vlastnú maškrtu pripravenú z domu, napríklad kávovú roládu, ktorá im dodá množstvo potrebnej energie na cestu dole.

Trnavská oblasť je známa svojimi vinicami a výrobou vína. Ak má človek rád dobré víno, určite by mal navštíviť niektorú z miestnych viníc, kde môže ochutnať množstvo miestnych odrôd a zoznámiť sa s procesom výroby vína.

Mnohé atrakcie a pamiatky v Trnave sa nachádzajú v blízkosti centra mesta alebo sú dostupné v krátkej vzdialenosti od mesta. Pozitívne hodnotené je napr. ubytovanie La Pension, ktoré je lokalizované necelý kilometer od centra. Cestovatelia si môžu v jeho okolí prezrieť viaceré zaujímavosti Trnavy.

Ubytovanie ponúka bar, parkovisko či bezplatné pripojenie k internetu. Izby sú vybavené súkromnou kúpeľňou a kuchyňou. V okolí sa nachádza viacero atrakcií, napr. Univerzitný parčík či Bernolákov sad. Zákazníci hodnotia pozitívne najmä personál, čistotu a polohu hotela.

Trnava a jej okolie sú plné krásnych miest, ktoré určite stojí za to navštíviť.

Trnava a okolie – kam na výlet

Trnava a jej okolie sú plné krásnych miest, ktoré určite stojí za to navštíviť. Ak hľadá človek zaujímavý výlet alebo miesto na oddych v prírode, určite si nájde niečo podľa svojho gusta v tejto oblasti.

Dobrovodský háj sa nachádza len niekoľko kilometrov od Trnavy a je obľúbeným miestom pre prechádzky a oddych v prírode. Háj je obklopený lesmi a jazierkami a ponúka množstvo prekrásnych miest na pikniky a grilovanie.

Vyhliadka na Dobrej Vode sa nachádza približne 10 kilometrov od Trnavy a ponúka nádherný výhľad na okolie. Nachádza sa na kopci a je prístupná pešo alebo autom. Táto vyhliadka ponúka panoramatický výhľad na celú Trnavu a jej okolie.

Kam na výlet autom z mesta Trnava

Z Trnavy sa dá autom dostať na množstvo krásnych miest, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta. Ideálnym miestom je i hrad Devín či ZOO Bratislava, no existuje oveľa viac tipov kam na výlet v Bratislave.

Zámok Smolenice je jednou z najkrajších barokových stavieb na Slovensku a nachádza sa približne 25 kilometrov južne od Trnavy. Zámok je obklopený nádherným parkom a ponúka návštevníkom možnosť prechádzať sa po jeho útulných interiéroch a obdivovať množstvo historických artefaktov.

Hrad Červený Kameň je jedným z najnavštevovanejších hradov na Slovensku a nachádza sa asi 40 kilometrov východne od Trnavy. Hrad bol postavený v 13. storočí a odvtedy bol niekoľkokrát prestavaný a rozšírený. Návštevníci si môžu prezrieť množstvo expozícií, ako napríklad historické zbrane, zbroje a mnoho ďalších.

Modra je malé mestečko, ktoré sa nachádza na juhu Malých Karpát. Je to obľúbené miesto pre vinohradníctvo a vinárstvo. V Modre sa nachádza množstvo vinární a vinoték, ktoré ponúkajú rôzne druhy vína a chutné jedlá. Okolie Modry je tiež ideálne pre turistiku a prechádzky v prírode.

Nitra je historické mesto na západnom Slovensku. Mesto je známe svojimi pamiatkami, z ktorých najvýznamnejšie sú Nitranský hrad a katedrála svätého Emeráma. Existuje množstvo prírodných krás kam na výlet v okrese Nitra, ako napríklad Zobor alebo Nitrianske Rudno, ktoré sú obľúbené medzi turistami.

V prípade výletu do viacerých miest sa naskytuje viac možností ubytovania. Cestovatelia majú všade na výber luxusné hotely aj lacnejšie možnosti ubytovania. Na základe pozitívneho hodnotenia zákazníkov sa dá odporučiť napr. ubytovanie Club M.K.M. Modra v Modre alebo City Hotel Nitra v Nitre.

Club M.K.M. Modra ponúka najmä rodinné izby, parkovisko, reštauráciu, letiskový transfer či bar. Neďaleko sa nachádza Park Modra či Hrad Červený kameň. Zákazníci hodnotia pozitívne najmä personál, čistotu a polohu hotela.

City Hotel Nitra poskytuje najmä izbovú službu, rodinné izby, fitnescentrum, letiskový transfer či parkovisko. V blízkosti sa nachádza napr. Brezový háj či Mestský park Sihoť. Zákazníci hodnotia pozitívne najmä personál, polohu a čistotu hotela.

Kam s deťmi na výlet – Trnava

Okolie Trnavy ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré sú ideálne pre výlety s deťmi. Od vodných parkov po hrady a zámky, je tu veľa možností, ako stráviť príjemný deň v spoločnosti vašich detí.

Jedným z najobľúbenejších miest kam na výlet s deťmi v Trnave a okolí je Vodný svet Aquapark Trnava. Tento moderný vodný park ponúka množstvo tobogánov, bazénov a vodných atrakcií, ktoré zaručia zábavu pre celú rodinu. Deti si užijú plavanie a hranie vo vode, zatiaľ čo dospelí si môžu oddýchnuť na lehátkach a v saunách.

Ďalším zaujímavým miestom, ktoré môžete navštíviť s deťmi, je Dinopark inovačného centra Danubius. Táto interaktívna expozícia ponúka životnú veľkosť dinosaurov a vzdelávaciu zábavu pre deti. Deti sa tu dozvedia veľa o dinosauroch a prírode, zatiaľ čo sa zároveň môžu baviť a hrať si s rôznymi exponátmi.

Ak deti radi pozorujú zvieratá, môžu rodiny navštíviť Zoo Bojnice. Táto zoologická záhrada ponúka množstvo zvierat z celého sveta, ktoré určite upútajú pozornosť detí. Zároveň si deti môžu užiť prechádzku po krásnom prostredí zámku Bojnice a návštevu jaskyne.

Atrakcie a pamiatky v Bojniciach sú obľúbenými destináciami turistov. V okolí sa nachádza veľa možností ubytovania, a tak si každý môže vybrať to, ktoré mu bude vyhovovať. Na základe hodnotenia zákazníkov sa dá odporučiť napr. ubytovanie Apartmány Teddy Bojnice.

Ubytovanie ponúka najmä rodinné izby, izby pre zdravotne znevýhodnených, parkovisko či bezplatné pripojenie k internetu. Izby sú vybavené súkromnou kúpeľnou a niektoré majú aj kuchyňu. Zákazníci hodnotia pozitívne najmä personál, čistotu a pomer ceny a kvality ubytovania.

Kam na výlet s deťmi – Trnava a okolie

Detské mestečko v Trnave je moderné a bezpečné detské ihrisko, ktoré sa nachádza priamo v centre mesta. Ponúka množstvo atrakcií pre deti, ako napríklad pieskovisko, šmykľavky, hojdačky, lanové prekážky, a mnoho ďalších.

Kúpalisko Zlaté piesky sa nachádza asi 10 km od Trnavy a je ideálnym miestom na letné vyžitie s deťmi. Ponúka množstvo bazénov a tobogánov, detské ihrisko, pieskovisko, športové ihrisko, reštauráciu a mnoho ďalších aktivít.

Kúpele a kúpalisko v Piešťanoch sa nachádza asi 20 km od Trnavy a je známe svojou liečivou termálnou vodou. Okrem kúpania v termálnych bazénoch ponúka aj množstvo atrakcií pre deti, ako napríklad detské ihrisko, vodné atrakcie, tobogány, a ďalšie.

Trenčiansky hrad je jedným z najkrajších hradov na Slovensku a nachádza sa asi 50 km od Trnavy. Ponúka návštevníkom množstvo expozícií, prehliadok a aktivít pre deti aj dospelých. Okrem hradu sa v Trenčíne nachádza aj ZOO park a termálne kúpalisko.

Malacky sú malé historické mesto asi 20 km od Trnavy, kde sa nájde mnoho zaujímavých miest ako napríklad zámok, evanjelický kostol alebo vinárske pivnice. Okolie Malaciek je tiež plné zelene a cyklotrás, ktoré sú ideálne na rodinné výlety.

Zo spomínaných atrakcií sú veľmi obľúbené Piešťany a ich kúpele. V okolí sa dá nájsť krásne ubytovanie s rôznym cenovým rozpätím. Z širokej ponuky si určite každý vyberie. Na základe hodnotenia zákazníkov sa dá odporučiť napr. ubytovanie Hotel Park.

Toto ubytovanie je od kúpeľov vzdialené asi 800 metrov. Ponúka najmä krytý bazén, kúpeľné a wellness centrum, fitnescentrum, bar či reštauráciu. Zákazníci hodnotia pozitívne najmä personál, polohu, čistotu a pomer ceny a kvality ubytovania.

Trnava ponúka mnoho nákupných možností pre svojich návštevníkov.

Kam na výlet so psom v meste Trnava

Ak hľadá človek tipy na výlet so psom v okolí Trnavy, má na výber z niekoľkých zaujímavých miest, kde môže stráviť pekný deň aj so svojím štvornohým kamarátom. Tu sú niektoré z nich:

 • Hrad Dobrá Voda – Nachádza sa v blízkosti obce Košolná, len pár kilometrov od Trnavy. Hrad ponúka prehliadky s historickými exponátmi a veža poskytuje nádherný výhľad na okolie. Okrem toho je v okolí hradu veľa zelene a pekných miest, kde si so psom môžete užiť peknú prechádzku.
 • Jazero Domaša – Toto jazero sa nachádza asi 60 km od Trnavy a je ideálnou destináciou pre rodinný výlet s psom. Okolo jazera sa nachádza veľa pekných miest, kde si môžete užiť prechádzky s pekným výhľadom na vodu a okolitú prírodu.
 • Malé Karpaty – Táto oblasť sa nachádza južne od Trnavy a je ideálnou destináciou pre horské túry a prechádzky s psom. Okrem pekných výhľadov a prírodných krás tu nájdete aj mnoho turistických trás a značených ciest, ktoré sú ideálne na prechádzky s psom.
 • Zlaté Piesky – Nachádzajú sa asi 40 km od Trnavy a sú veľkým rekreačným areálom s množstvom zelene a jazier. Okrem kúpania a slnenia tu môžete so psom užiť aj pekné prechádzky v prírode a pekné výhľady.

Toto sú len niektoré nápady na výlety so psom v okolí Trnavy. V každom prípade si treba zabezpečiť, aby bol pes v každom mieste vítaný a treba dodržiavať pravidlá a zákazy v danom areáli.

Kam na nákupy v okolí Trnavy

Trnava, ako jedno z najväčších miest na západe Slovenska, ponúka mnoho nákupných možností pre svojich návštevníkov. Ak hľadá človek miesto, kde nakúpi oblečenie, elektroniku, potraviny alebo iné veci, nájde ich v Trnave a okolí.

 • OC City Arena – Nachádza sa na južnom okraji Trnavy a je jedným z najväčších obchodných centier v regióne. Môžete tu nakúpiť oblečenie, obuv, elektroniku, kozmetiku a mnoho iných vecí. Centrum má tiež niekoľko reštaurácií a kaviarní.
 • OC Max – Nachádza sa na východnom okraji mesta a je druhým najväčším nákupným centrom v Trnave. Ponúka širokú škálu obchodov s oblečením, kozmetikou, spotrebnou elektronikou, potravinami a mnoho ďalších.
 • OC Galéria Trnava – Nachádza sa v samotnom centre mesta a ponúka širokú škálu módnych značiek, kaviarní a reštaurácií. Je to skvelé miesto na nákupy, ak hľadá človek niečo štýlové a módne.
 • Tesco – Nachádza sa na východnom okraji Trnavy a je najväčším obchodným reťazcom na Slovensku. Ponúka široký sortiment potravín, oblečenia, spotrebného tovaru, kozmetiky a mnoho ďalších vecí.
 • Baumax – Nachádza sa na východnom okraji mesta a ponúka všetko, čo potrebujete pre domácnosť a záhradu. Okrem toho sa tu nájde aj mnoho nástrojov, materiálov na stavbu a mnoho ďalších produktov.

Okrem týchto veľkých obchodných centier v Trnave sa nájde aj mnoho menších obchodov, kde môžu návštevníci nakúpiť špeciálne veci, ako sú tradičné slovenské výrobky. Mnoho obcí a dedín v okolí Trnavy má svoje trhoviská, kde sa predávajú miestne produkty a potraviny.

Kam na výlet z Trnavy – vlakom

Trnava, mesto nachádzajúce sa na západnom Slovensku, je ideálnym východiskom pre výlety po okolí. Ak sa človek rozhodne preskúmať túto časť krajiny, môže sa rozhodnúť pre cestovanie vlakom, čo ponúka množstvo výhod.

Prvou výhodou je, že vlaková stanica v Trnave sa nachádza v centre mesta, takže majú návštevníci jednoduchý prístup k vlakovému spojeniu. Ďalšou výhodou cestovania vlakom je, že môžu počas cesty relaxovať a vychutnávať si krásy krajiny, ktorou prechádzajú.

Jedným z najobľúbenejších tipov kam na výlet z Trnavy je návšteva Nitry, ktorá sa nachádza len niekoľko minút jazdy vlakom. Nitra je známa svojou krásnou historickou časťou mesta, ktorá je plná kultúrnych pamiatok a krásnych parkov. Určite by turisti mali navštíviť Nitriansky hrad, ktorý sa nachádza na vrchole kopca nad mestom a ponúka úžasný výhľad na okolie.

Ďalším skvelým výletom z Trnavy je cesta do Modry, známej svojimi vinicami a výrobou modranských keramických výrobkov. Cesta trvá asi 15 minút vlakom a ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu. V Modre by turisti mali navštíviť múzeum keramiky a tiež ochutnať miestne víno.

Ak majú návštevníci radi prírodu, určite by mali navštíviť Malacky, ktoré sa nachádzajú asi 30 minút vlakom od Trnavy. Malacky sú obklopené krásnou prírodou a ponúkajú množstvo turistických chodníkov.

Vlak z Trnavy do Bratislavy je častý a rýchly spôsob, ako sa dostať do hlavného mesta Slovenska. Cesta trvá asi 30 až 40 minút a ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu a historické pamiatky. Bratislava ponúka množstvo turistických atrakcií, ako napríklad hrad, Staré Mesto a múzeá, ktoré stoja za návštevu.

Čo sa týka ubytovania v Bratislave, cestovatelia majú z čoho vyberať. Priamo v meste aj v okolí sa nachádza mnoho možností luxusného aj cenovo výhodnejšieho ubytovania. Na základe hodnotenia zákazníkov sa dá odporučiť napr. ubytovanie SKARITZ Hotel & Residence.

Ubytovanie sa nachádza v krásnom prostredí Starého mesta. Ponúka najmä rodinné izby, parkovisko, bezplatné pripojenie k internetu a nepretržitú prevádzku recepcie. Zákazníci hodnotia pozitívne hlavne personál a polohu hotela, no rovnako hodnotia aj pohodlie či čistotu ubytovania.

Výlety z Trnavy vlakom sú skvelým spôsobom, ako preskúmať túto krásnu časť Slovenska. Sú jednoduché na organizovanie a cenovo dostupné.

Čo navštíviťKam na výlet