Antverpy, Belgicko – zaujímavosti, pamiatky, čo vidieť

Európa

Antverpy je najväčšie belgické prístavné mesto a jedno z najdôležitejších hospodárskych centier v Európe. Sú tiež ideálnym miestom pre nákupy, s množstvom obchodov a butikov, ktoré ponúkajú rôzne druhy odevov, obuvi a doplnkov. Aké je počasie v meste Antverpy? Ktoré reštaurácie stoja za to? Aká je belgická čokoláda?


Obsah článku


Ubytovanie v meste Antwerpy

Antverpy sú krásne a kultúrne bohaté mesto, ktoré každoročne privíta tisíce turistov z celého sveta. Pre návštevníkov mesta je k dispozícii široká ponuka ubytovania, ktorá zahŕňa hotely, hostely, apartmány a penzióny.

Pre turistov, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie v centre mesta, sú k dispozícii štvorhviezdičkové a päťhviezdičkové hotely. Pre návštevníkov s menším rozpočtom sú v meste k dispozícii hostely a penzióny. Hostely sú obvykle lacnejšie ako hotely a ponúkajú rôzne druhy izieb.

Pre tých, ktorí si radi užívajú viac súkromia, sú k dispozícii aj apartmány. Apartmány sú obvykle zariadené a vybavené kuchyňou. Najlepšie apartmány v meste sú zväčša zariadené moderne a nachádzajú sa v centre mesta. Z mnohých možností ubytovania v Antverpách sa dajú na základe hodnotenia zákazníkov odporučiť napr. tieto zariadenia:

 • NH Collection Antwerp Centre – je to 4-hviezdičkové ubytovanie, ktoré sa nachádza asi 1,6 km od centra mesta; návštevníci si tam obľúbili hlavne izbovú službu, izby pre zdravotné znevýhodnených, fitnescentrum, nepretržitú recepciu či terasu; pozitívne hodnotia najmä čistotu, pohodlie a personál
 • Mercure Antwerp City Centre – tiež ide o 4-hviezdičkový hotel a nachádza sa približne 1,5 km od centra mesta; cestovatelia tam oceňujú najmä izbovú službu, rodinné izby, fitnescentrum, reštauráciu a nepretržitú recepciu; pozitívne hodnotené tam sú hlavne personál a poloha
 • B&B HOTEL Antwerpen Centrum – toto je cenovo výhodnejšie ubytovanie, ktoré sa nachádza približne 1,1 km od centra mesta; zákazníci si tam obľúbili hlavne izby pre zdravotne znevýhodnených, nepretržitú recepciu, terasu či bar; pozitívne hodnotia najmä polohu, personál a čistotu
 • prizeotel Antwerp-City – je to ďalšie cenovo dostupnejšie ubytovanie a nachádza sa asi 1,2 km od centra mesta; návštevníci si tam obľúbili hlavne izby pre zdravotne znevýhodnených, nepretržitú recepciu, bar a súkromné parkovisko; kladné hodnotenia majú najmä personál a čistota

Celkovo sa ceny ubytovania v Antverpách pohybujú v rozmedzí približne od 50 € až po 300 € za noc, v závislosti od druhu a kvality ubytovania. Ak človek plánuje navštíviť mesto v čase väčšieho turistického ruchu, odporúča sa rezervovať si ubytovanie vopred, aby sa vyhol nepríjemnostiam.

Zaujímavosti Antverpy? Jednoznačne slávna belgická čokoláda

Belgická čokoláda je jednou z najznámejších pochúťok na svete a Antverpy, jedno z najväčších belgických miest, je známe svojimi výbornými čokoládovými značkami a miestami, kde ju možno ochutnať.

Belgická čokoláda sa vyrába z vysokej kvality kakaa a má vynikajúci chuťový profil a textúru. Tradícia výroby belgickej čokolády sa datuje už do 19. storočia a odvtedy sa belgická čokoláda stala symbolom kvality a dokonalosti.

V Antverpách možno ochutnať mnoho rôznych druhov čokolády, ktoré sa vyrábajú v miestnych čokoládových továrňach a obchodoch. Medzi najznámejšie miestne značky patrí napríklad Callebaut, ktorá vyrába čokoládu v Antverpách už od roku 1850. V antverpských čokoládových obchodoch nájdete tiež ďalšie známe značky, ako napríklad Neuhaus, Godiva a Leonidas.

Okrem toho, Antverpy sú domovom mnohých čokoládových múzeí a expozícií, ktoré umožňujú návštevníkom spoznať históriu a proces výroby belgickej čokolády. Jedným z najznámejších múzeí je Chocolate Nation, ktoré sa nachádza v centre Antverp a ponúka zaujímavé výstavy a ochutnávky rôznych druhov čokolády.

V Antverpách sa tiež každoročne koná Belgický čokoládový festival, ktorý priláka tisíce návštevníkov z celej Európy. Festival ponúka možnosť ochutnať rôzne druhy belgickej čokolády a zúčastniť sa rôznych aktivít a súťaží.

V Antverpách sa nachádza aj niekoľko čokoládových obchodov, kde môžete kúpiť originálne belgické čokoládové produkty. Najznámejšie obchody sú napríklad The Chocolate Line, Pierre Marcolini a Burie.

Belgické Antverpy preslávili aj diamanty

Antverpy, belgické mesto známe ako hlavné centrum svetového diamantového obchodu, je nevyhnutným cieľom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o diamanty. Mesto má pôsobivú históriu spojenú s týmto vzácnym drahokamom, ktorá siaha až do 15. storočia.

Od svojho založenia sa Antverpy stali dôležitým centrom obchodu a výroby diamantov. V 15. storočí tu bola vytvorená prvá diamantová burza na svete a odvtedy sa mesto stalo centrom svetového diamantového obchodu. V súčasnosti Antverpy dodávajú približne 85% celosvetovej produkcie diamantov.

Diamantový distrikt v Antverpách sa nachádza v oblasti okolo Central Station, ktorá sa skladá z niekoľkých ulíc. Tento distrikt je obrovský, so stovkami diamantových obchodov, ktoré ponúkajú širokú škálu diamantových výrobkov, od surových diamantov po hotové šperky.

Pre návštevníkov je tu mnoho možností, ako spoznať históriu a výrobu diamantov. Diamantové múzeum Antverpy ponúka prehliadku histórie a výroby diamantov, vrátane zaujímavých príbehov o legendárnych diamantoch, ako je napríklad Cullinan Diamond, najväčší strieborný diamant na svete. Okrem toho je tu aj návštevná knižnica a výstava, kde môže človek vidieť rôzne vzorky diamantov.

Pre tých, ktorí sú ochotní investovať do diamantov, Antverpy sú miestom, kde nájdu najvyššiu kvalitu diamantov. Na burze diamantov v Antverpách sa nachádza mnoho nezávislých odborníkov, ktorí sú schopní poradiť a poskytnúť informácie o vlastnostiach diamantu, ktorý chce človek kúpiť.

Okrem toho, ak hľadá niekto dokonalý diamantový šperk, mnoho antverpských zlatníkov má zručnosti a skúsenosti, aby vytvorili jedinečné a exkluzívne šperky, ktoré budú človeka sprevádzať celý život.

Antverpy sú známe ako jeden z najdôležitejších prístavov v Európe a svete.

Prístav v meste Antwerpy

Antverpy sú známe ako jeden z najdôležitejších prístavov v Európe a svete. Prístav v Antverpách sa nachádza na rieke Schelde, ktorá umožňuje prístup pre lode až do mesta.

Tento prístav má rozlohu viac ako 13 000 hektárov a je jedným z najväčších prístavov v Európe. Prístav je rozdelený na niekoľko zón, z ktorých každá sa zaoberá určitým typom nákladu, ako napríklad ropa, plyny, tekutiny, kovy a kontajnery.

V prístave v Antverpách je tiež niekoľko terminálov pre kontajnery, ktoré spravujú medzinárodné prepravné spoločnosti. Tieto terminály sú vybavené najmodernejšou technológiou a umožňujú rýchlu manipuláciu s kontajnermi. V Antverpách sa tiež nachádza terminál pre prepravu automobilov, kde sa zaoberajú prevažne dovozom a vývozom áut.

Prístav v Antverpách zamestnáva viac ako 150 000 ľudí, čo robí z neho jedného z najväčších zamestnávateľov v Belgicku. Okrem toho prístav prispieva k hospodárskemu rastu mesta a celej krajiny. Každý rok prejde prístavom viac ako 200 miliónov ton nákladu a tieto čísla sa stále zvyšujú.

V snahe zlepšiť a zväčšiť kapacitu prístavu v Antverpách sa vykonávajú rôzne modernizačné projekty a výstavby. V súčasnosti prebieha výstavba druhého kontajnerového terminálu. Tento projekt umožní prístavu prijať ešte väčšie nákladné lode a zvýšiť svoju kapacitu.

Význam prístavu v Antverpách pre dopravu a hospodársky rast mesta a Belgicka je nepopierateľný. Jeho poloha na rieke Schelde a blízkosť k Severnému moru robia z neho strategické miesto pre nákladnú dopravu v Európe a svete.

Kam na výlet z letiska Antwerpy

Letisko Antverpy (ANR), známe aj ako Medzinárodné letisko Antverpy Deurne, je dôležitým letiskom v Belgicku a je spojené s mnohými mestami v Európe. Nachádza sa len niekoľko kilometrov juhozápadne od centra Antverp a ponúka spojenia s viacerými európskymi destináciami.

Medzi hlavné destinácie, ktoré sú spojené s letiskom Antverpy, patrí:

 • Londýn
 • Amsterdam
 • Viedeň
 • Barcelona
 • Miláno
 • Ženeva
 • Paríž

Obľúbenou destináciou je Londýn v Spojenom kráľovstve. Existuje niekoľko denných letov do Londýna, ktoré sú obsluhované spoločnosťami British Airways a Flybe. London City Airport, London Heathrow a London Southend sú hlavné letiská, ktoré ponúkajú spojenia s letiskom Antverpy.

Ďalším významným letiskom, ktoré je spojené s Antverpami, je letisko Amsterdam-Schiphol v Holandsku. Letisko ponúka množstvo spojení s rôznymi destináciami v celej Európe a na svete. Letisko v Amsterdame je jedno z najväčších a najrušnejších letísk v Európe a poskytuje prepojenia s mnohými hlavnými svetovými mestami.

Ďalšími európskymi destináciami, ktoré sú spojené s letiskom Antverpy, sú napríklad Viedeň v Rakúsku, Barcelona a Malaga v Španielsku, Miláno v Taliansku, Ženeva vo Švajčiarsku a Paríž vo Francúzsku. Existujú tiež pravidelné lety do mnohých iných európskych miest, ako napríklad Oslo, Edinburgh v Škótsku, Dublin, Manchester, Praha, Budapešť, Varšava a mnoho ďalších.

Okrem toho, letisko Antverpy je tiež spojené s viacerými regionálnymi letiskami v Belgicku, vrátane letiska Ostende-Brugge a letiska Charleroi. Tieto letiská poskytujú ďalšie možnosti pre prepravu cestujúcich v celej krajine.

Vzhľadom na svoju výhodnú polohu a spojenie s mnohými významnými európskymi destináciami, letisko Antverpy je dôležitým dopravným uzlom v Belgicku a súčasťou cestovného reťazca pre mnohých cestujúcich v celej Európe.

Reštaurácie v meste Antwerpy

Antverpy je belgické mesto, ktoré ponúka návštevníkom veľa možností na objavovanie kultúry a gastronómie. Mesto je plné reštaurácií, kaviarní a bistro, kde si môže človek vychutnať skvelé jedlá a nápoje z rôznych kuchýň z celého sveta.

Belgická kuchyňa je známa svojimi vynikajúcimi morskými plodmi, zeleninou, syrmi a sladkými dezertmi. V Antverpách sa nájde mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné belgické jedlá a nápoje, ako sú napríklad karbonáry, krokety, moules-frites (mušle s hranolkami) a belgické pivo.

K najlepším reštauráciám a kaviarňam patria:

 • The Jane
 • De Vitrine
 • La Colombe d’Or
 • Umami
 • Caffènation
 • Broer Bretel

Jednou z najlepších reštaurácií v Antverpách je The Jane, ktorá sa nachádza v bývalej kaplnke a ponúka jedinečné jedlá v modernom štýle. Kuchyňou sa zaoberá slávny belgický šéfkuchár Nick Bril. Ďalšou skvelou reštauráciou je De Vitrine, ktorá ponúka sezónne menu z vysokej kvality ingrediencií.

Ak hľadá človek miesto na skvelú večeru s romantickou atmosférou, La Colombe d’Or je ideálnou voľbou. Táto reštaurácia sa nachádza v historickej budove a ponúka francúzsku kuchyňu s čerstvými zložkami z miestnych farmárov.

Pre tých, ktorí radi ochutnávajú exotické jedlá, je tam napríklad Umami. Táto reštaurácia ponúka ázijské jedlá s moderným prístupom a kombinuje kuchyne Japonska, Kórey a Číny.

Okrem toho, v Antverpách sa nájde aj mnoho miestnych kaviarní, kde si môže človek vychutnať miestnu kávu, sladké pečivo a dezerty, ako napríklad wafle a liege gaufres. Medzi najlepšie kaviarne v meste patrí Caffènation a Broer Bretel.

V Antverpách teda nájde človek reštaurácie na každú chuť a rozpočet. Od tradičnej belgickej kuchyne až po moderné ázijské jedlá, mesto ponúka mnoho skvelých možností pre gurmánov a návštevníkov, ktorí chcú objaviť nové chute a zážitky.

Antverpy – poloha a mapa

Antverpy sú belgické mesto nachádzajúce sa na pravom brehu rieky Scheldt v regióne Flandre. Svojou polohou je dôležitým prístavným mestom, ktoré sa nachádza na pobreží Severného mora a je situované medzi mestami Brusel a Amsterdam.

Antverpy je druhým najväčším mestom Belgicka a má rozlohu 204,51 km². Mesto je rozdelené na 9 obvodov (distriktov), z ktorých každý má svoje charakteristické časti a atrakcie. Centrum mesta je sústredené okolo námestia Grote Markt, ktoré je obklopené historickými budovami a je považované za jedno z najkrajších námestí v Európe.

Antverpy sú známe svojimi nákupnými zónami, ktoré ponúkajú širokú škálu značiek a dizajnérov. Najznámejšími ulicami sú Meir a Schuttershofstraat, kde sa nájdu butiky najprestížnejších značiek ako Gucci, Prada a Dior.

Tí, ktorí sa radi prechádzajú v prírode, môžu navštíviť park Zoniënwoud, ktorý sa nachádza v blízkosti Antverp a ponúka krásne prechádzky po lesných chodníkoch.

Počasie – Antverpy

Antverpy, ako každé iné mesto, má svoje špecifiké počasia. Nachádza sa v miernom klimatickom pásme a podlieha vplyvu Atlantiku, čo znamená, že počasie v meste môže byť dosť nepredvídateľné a zmenlivé.

Letá v Antverpách sú teplé a vlhké, s priemernou teplotou okolo 22 stupňov Celzia. Najteplejšie mesiace sú júl a august, s maximálnou teplotou dosahujúcou 25-27 stupňov. Vysoké vlhkosť však môže viesť k pocitu horúčavy až dusna.

Jeseň v Antverpách je chladnejšia a zrážky sú častejšie. Prináša sa so sebou miernu pokles teplôt a v noci sa teploty môžu pohybovať okolo 5-10 stupňov. Dážď môže padať často, čo robí z Antverpách vlhké a zrážkové miesto.

Zimy v meste Antverpy sú mierne, s teplotami okolo 5-8 stupňov. Väčšina zimy sa v Antverpách nachádza nad nulou, no teploty môžu klesnúť až k -5 stupňom. Sneženie je vzácne, ale môže sa vyskytnúť.

Jar v Antverpách je opäť vlhká, ale teploty sa začínajú zvyšovať. Priemerná teplota v marci a apríli sa pohybuje okolo 10-15 stupňov. Dážď stále môže padať, ale počet slnečných dní sa začína zvyšovať.

Celkové počasie v Antverpách je ovplyvnené jeho polohou a blízkosťou k moru, takže je ťažké predpovedať presné počasie. Všeobecne platí, že Antverpy sú zrážkovým miestom a turisti by mali byť pripravení na rôzne podnebné podmienky a mať so sebou vhodné oblečenie.

Antverpy sú belgické mesto nachádzajúce sa na pravom brehu rieky Scheldt v regióne Flandre.

Antverpy majú bohatú históriu

Antverpy (Antwerpen) sú významné belgické mesto. Je to najväčšie mesto v belgickom regióne Flandre a druhé najväčšie mesto v Belgicku s populáciou približne 525 000 obyvateľov.

Mesto má bohatú históriu, ktorá sa datuje do rímskej doby. Stalo sa významným prístavom v stredoveku a v období renesancie sa stalo významným centrom kultúry a umenia. V 16. storočí sa mesto Antverpy stalo najbohatším mestom v Európe.

Dnes sú Antwerpy jedným z najdôležitejších prístavných miest na svete a sústredí sa tu obchodovanie s viac ako 80% belgického zahraničného obchodu. V Antverpách sa nachádza aj jeden z najväčších diamantových trhov na svete a mesto je známe svojou bohatou gastronomickou scénou, vrátane belgických wafflí a čokolády.

Mesto Antverpy je dôležitým ekonomickým a kultúrnym centrom Belgicka a obľúbenou destináciou turistov z celého sveta. Svojou polohou na pobreží Severného mora a svojimi množstvom atrakcií ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky.

Čo navštíviťKam na výletPamiatkyZaujímavosti