Malaga – Picassovo múzeum, letenky, dovolenka

Európa

Malaga je krásne prístavné mesto v regióne Andalúzia na juhu Španielska. Malaga sa nachádza na pobreží Costa del Sol a je obľúbenou turistickou destináciou známou svojím teplým podnebím, nádhernými plážami a bohatým kultúrnym dedičstvom. Prečo je toto mesto tak obľubované turistami?

Všetkým cestovateľom do Malagy odporúčame vybaviť si pred cestou výhodné cestovné poistenie. Naša online kalkulačka porovná tie najlacnejšie ponuky cestovného poistenia na trhu pre každého. Cena cestovného poistenia je už od 0,7 € na deň.

Vybaviť si najlacnejšie cestovné poistenie >

V Malage sa nachádzajú niektoré z najlepších múzeí a galérií v krajine vrátane slávneho Picassovho múzea a múzea Carmen Thyssenovej. Podobne ako v Andorre, aj tu je možnosť venovať sa mnohým vonkajším aktivitám, napríklad pešej turistike v neďalekom pohorí Sierra Nevada a oddychu na mnohých mestských plážach. Malaga je ideálnym miestom na oddychovú dovolenku na slnku.

Španielsko – Malaga

Španielsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe. Nachádza sa na juhu Pyrenejského polostrova a ponúka návštevníkom množstvo aktivít, kultúry a histórie. Krajina je známa svojimi krásnymi plážami, úžasnou architektúrou, chutnou kuchyňou a živou kultúrou.

Malaga je podobne ako Alicante jedným z najkrajších miest v Španielsku. Nachádza sa na pobreží Costa del Sol a je obľúbenou destináciou turistov, ktorí hľadajú oddychovú dovolenku. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do čias Rimanov, a je domovom niektorých z najznámejších pamiatok v Európe.

Mesto má veľký výber pláží, od malých odľahlých zátok až po väčšie verejné pláže. Voda je tu krištáľovo čistá a ideálna na kúpanie, opaľovanie a vychutnávanie si mierneho stredomorského podnebia. Krásne pláže ponúka aj Kanársky ostrov patriaci Španielsku – Tenerife.

Tenerife, najväčší zo siedmich Kanárskych ostrovov, je rajom pre dovolenkárov. Vďaka teplému podnebiu, nádherným plážam a veľkolepej scenérii je ideálnou destináciou na nezabudnuteľnú letnú dovolenku.

Pre tých, ktorí hľadajú kultúrnejšie zážitky, je Malaga domovom niektorých z najlepších múzeí a galérií v Španielsku. Za návštevu stojí Picassovo múzeum, Múzeum Carmen Thyssenovej a Múzeum Malaga.

Nočný život v Malage je rovnako ako v Tel Avive tiež bohatý. V meste je veľký výber barov a klubov, kde človek môže pretancovať celú noc. Fanúšikovia hudby si môžu vychutnať aj niektoré z najlepších miest so živou hudbou v Španielsku.

Malaga je známa aj svojou vynikajúcou kuchyňou. Od tapas až po čerstvé morské plody – každý si tu nájde niečo pre seba. V meste sa nachádzajú aj jedny z najlepších reštaurácií s morskými plodmi na svete.

Malaga

Malaga je krásne pobrežné mesto v južnom Španielsku, ktoré sa rovnako ako mesto Granada, Córdoba či Alméria nachádza v regióne Andalúzia. S viac ako 500 000 obyvateľmi je druhým najväčším mestom v regióne a šiestym najväčším v krajine. Mesto je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a rušným nočným životom.

Malagu založili Feničania okolo roku 770 pred n. l. a odvtedy je významným obchodným prístavom a kľúčom k Stredozemnému moru. Bola tiež významným kultúrnym centrom počas rímskeho a islamského obdobia. V 19. storočí zažila Malaga obdobie hospodárskeho a kultúrneho rastu, ktorý trvá dodnes.

V meste sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží v Španielsku a jeho pobrežie je posiate pôvabnými dedinkami a zátokami. Podnebie je tu celoročne mierne a slnečné, pričom teploty zriedkavo klesajú pod 10 °C. Mesto žije rušným nočným životom a má množstvo vynikajúcich reštaurácií a barov.

Malaga je tiež kultúrnym centrom s množstvom múzeí a galérií. Jednou z najobľúbenejších atrakcií je Picassovo múzeum, ktoré je venované životu a dielam slávneho umelca. Medzi ďalšie atrakcie patrí maurská pevnosť Alcazaba a katedrála v Malage. Za kultúrou a históriou si možno odskočiť na jednodňový výlet aj na Gibraltár či spoznať mesto Marbella, vzdialené od Malagy len asi 60 kilometrov.

Katedrála v Malage má bohato zdobenú barokovú fasádu a jej stavba trvala viac ako 200 rokov.
Katedrála v Malage má bohato zdobenú barokovú fasádu a jej stavba trvala viac ako 200 rokov.

Mesto je tiež živým kultúrnym centrom s množstvom festivalov a podujatí počas celého roka. Malaga oslavuje najmä deň svojho patróna, svätého Antona, týždenným festivalom hudby a tanca.

Malaga je krásne mesto s bohatou históriou a kultúrou. Je to skvelá prímorská destinácia pre tých, ktorí chcú zažiť to najlepšie z Andalúzie bez davov turistov v iných mestách. Vďaka nádherným plážam, pulzujúcemu nočnému životu a kultúrnym atrakciám je Malaga ideálnym miestom pre nezabudnuteľnú letnú dovolenku.

Picassovo múzeum v Malage

Picassovo múzeum v španielskej Malage je jedným z najnavštevovanejších a najobľúbenejších múzeí na svete. Múzeum, v ktorom sa nachádza rozsiahla zbierka diel Pabla Picassa, je svedectvom umelcovej geniality a zároveň oslavou jeho života v Malage.

Múzeum sídli v paláci Buenavista, nádhernej budove z 18. storočia, ktorá sa nachádza v centre mesta. Stála zbierka múzea obsahuje viac ako 250 Picassových diel vrátane malieb, skíc, kresieb a sôch. Múzeum ponúka aj dočasné výstavy, ktoré predstavujú majstrove diela v rôznych médiách a štýloch.

Návštevníci múzea môžu chronologicky preskúmať Picassove diela a dozvedieť sa o umelcovom živote, kariére a vplyvoch. Múzeum obsahuje aj niekoľko interaktívnych exponátov, ktoré skúmajú Picassov tvorivý proces, ako aj jeho vplyv na svet umenia.

Múzeum ponúka aj vzdelávacie programy pre deti a dospelých, ako aj prehliadky so sprievodcom a workshopy. Návštevníci sa môžu zúčastniť aj na workshopoch a prednáškach, ktoré vedú renomovaní historici umenia, kurátori a konzervátori.

Picassovo múzeum v Malage je pre milovníkov umenia povinnou zastávkou. Jeho zbierka Picassových diel nemá obdobu a interaktívne exponáty, vzdelávacie programy a prehliadky so sprievodcom poskytujú skutočne pohlcujúci zážitok.

Maurská pevnosť Alcazaba

Pevnosť Alcazaba v Malage je jednou z najpozoruhodnejších pamiatok mesta, ktorá sa nachádza na kopci hradu Gibralfaro. Alcazaba je pevnosť, ktorú v 11. storočí postavila dynastia Hammudidovcov, a je jedným z najlepšie zachovaných maurských opevnení v Španielsku.

Alcazaba bola postavená na ochranu mesta pred prípadnými nájazdmi a jej múry a veže sú pripomienkou jeho minulosti. Vo vnútri hradieb Alcazaby si návštevníci môžu prezrieť islamské kúpele a rôzne veže a nádvoria. Obzvlášť pôsobivé je Patio de los Naranjos s pomarančovníkmi a ich voňavými kvetmi.

V Alcazabe sa nachádza aj množstvo archeologických nálezov vrátane starovekého rímskeho amfiteátra a zvyškov moslimskej mešity. Návšteva Alcazaby poskytuje aj nádherný výhľad na mesto a Stredozemné more.

Alcazaba je otvorená pre verejnosť a je prístupná z neďalekého hradu Gibralfaro. Návštevníci Alcazaby sa môžu zúčastniť aj na prehliadkach pevnosti so sprievodcom, ktoré poskytujú podrobný pohľad na jej históriu a architektúru.

Alcazaba je obľúbeným cieľom turistov a predstavuje skvelý spôsob, ako spoznať históriu a kultúru Malagy. Je to jedna z najpôsobivejších pamiatok v meste a nemal by ju vynechať nikto, kto Malagu navštívi.

Kultúrne centrum La Malagueta

La Malagueta v Malage je jedným z najvýznamnejších kultúrnych centier v Španielsku. Nachádza sa v centre mesta a je historickou pamiatkou, ktorá pochádza z 19. storočia. Je tiež symbolom kultúrneho a umeleckého dedičstva mesta.

La Malagueta sa stala kľúčovým kultúrnym centrom v meste, ktoré ponúka množstvo aktivít, od koncertov a divadelných predstavení až po výtvarné umenie a vzdelávacie workshopy.

La Malagueta v Malage je jedným z najvýznamnejších kultúrnych centier v Španielsku.
La Malagueta v Malage je jedným z najvýznamnejších kultúrnych centier v Španielsku.

Samotná budova je architektonickým skvostom. V 19. storočí ju navrhol architekt Francisco de Paula del Villar a v priebehu rokov sa starostlivo zachovala. Hlavné priečelie sa vyznačuje neoklasicistickým štýlom s centrálnou vežou, ktorú lemujú dve krídla. Vo vnútri je budova rozdelená na dve hlavné časti: výstavnú sálu a auditórium.

Vo výstavnej sále sa konajú rôzne kultúrne aktivity vrátane umeleckých výstav, predstavení, koncertov a konferencií. Každoročne sa tu koná aj festival, na ktorom sa stretávajú miestni a medzinárodní umelci z rôznych odborov.

Auditórium je veľký priestor s kapacitou 1 200 ľudí. Konajú sa v nej rôzne predstavenia vrátane tanéčných, divadiel a hudby. Využíva sa aj na konferencie, prednášky a iné vzdelávacie podujatia.

Centro Cultural La Malagueta je dôležitou súčasťou kultúrneho života Malagy. Je to miesto, ktoré spája ľudí z celého sveta a podporuje tvorivosť a spoluprácu. Prostredníctvom svojich podujatí naďalej propaguje umelecké a kultúrne dedičstvo mesta.

Letenky do Malagy

S blížiacim sa teplým stredomorským letom sa mnohí Slováci chystajú do slnečnej Malagy. Našťastie existuje niekoľko možností letov z Bratislavy a ďalších slovenských miest do španielskej Malagy. Najlepšou voľbou pre najvýhodnejšie ponuky je rezervovať si letenky v dostatočnom predstihu.

  • Najpriamejší let zo Slovenska do Malagy ponúka slovenský národný dopravca, spoločnosť Slovak Airlines. Táto letecká spoločnosť prevádzkuje priame lety z Bratislavy do Malagy niekoľkokrát týždenne počas celého roka. Ceny týchto letov sa zvyčajne začínajú už od 100 € za jednosmernú letenku v čase mimo špičky. Počas letnej špičky sa ceny môžu vyšplhať až na 300 € za spiatočnú letenku.
  • Lacnejšiu možnosť pre lety zo Slovenska do Malagy ponúka aj niekoľko nízkonákladových leteckých spoločností. Ryanair, Wizz Air a EasyJet ponúkajú lacné letenky do Malagy z veľkých slovenských miest. Ceny sa môžu pohybovať už od 50 € za jednosmernú letenku v čase mimo špičky. Počas hlavnej sezóny sa ceny môžu vyšplhať až na 150 € za spiatočnú letenku.
  • Pre tých, ktorí hľadajú luxusný zážitok z letu, existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú prémiové letenky do Malagy. Air France, Lufthansa a British Airways ponúkajú non-stop lety do Malagy z veľkých slovenských miest. Ceny týchto letov sa môžu pohybovať už od 150 € za jednosmernú letenku v čase mimo špičky. Počas hlavnej sezóny sa ceny môžu vyšplhať až na 400 € za spiatočnú letenku.

Podobne ako na La Palmu, bez ohľadu na rozpočet alebo cestovné potreby existuje množstvo možností letov zo Slovenska do Malagy. S trochou prieskumu a plánovania je možné nájsť ideálny let do Malagy.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti