Prečo je dovolenka v Chorvátsku stále super?

Magazín

Written on February 5, 2016 by admin in Nezaradené

Hoci je pre mnohých dovolenka v Chorvátsku obohraná klasika, stále sú dovolenkujúci, ktorí do Chorvátska chcú a radi sa sem vracajú z rôznych dôvodov. Chorvátsko nie je tak nudná destinácia, ako si mnohí myslia, pretože tu nájdete úplne všetko.

Prijateľná vzdialenosť

Prvou z mnohých výhod je to, že Chorvátsko je pomerne blízko, takže sem bez problémov dôjdete autom počas približne ôsmich hodín, čo je rozhodne super. A aj to, že sem môžete dôjsť vlastným autom, bez toho aby ste použili trajekt. Môžete si užívať vlastné pohodlie, a pritom Vás to nebude stáť veľa peňazí.

Dohovoríte sa

Dovolenka v Chorvátsku neznamená, že musíte pred dovolenkou absolvovať kurz chorvátčiny či iného jazyka, pretože tu sa dohovoríte bez toho, aby ste vedeli akúkoľvek cudziu reč. Ich jazyk je tomu nášmu veľmi podobný, navyše sú tu zvyknutí na turistov, najmä na slovenských turistov, takže sa sami snažia s vami dohovoriť.

Rôzne pláže

Ďalšou veľkou výhodou je, že tu máte veľkú možnosť výberu aj čo sa týka pláží. Niektorí chcú dovolenku v Chorvátsku stráviť na piesočnatej pláži, čo nie je problém. A rovnako tak nie je problém, keď piesok nemáte radi, pretože ho trepete z lehátok a iných plážových vecí ešte rok po dovolenke, v takom prípade pôjdete na kamienkovú pláž.

Hotely na vysokej úrovni

Mnohí jazdia do exotických krajín aj kvôli luxusu, ktorý si môžu dopriať. Avšak tento luxus už ponúka aj dovolenka v Chorvátsku, ak si priplatíte, tak môžete spať v krásnom niekoľko hviezdičkovom hoteli. Mnohé z nich ponúkajú aj bazény so sladkou vodou, rozhodne nechýba ani chorvátska kuchyňa a mnohé ďalšie.

Hoci sa to nezdá, tak Chorvátsko je veľmi atraktívna krajina a nie je divu, že každým rokom naláka toľko turistov. Ľudia tu sú spokojní, pretože každý si nájde niečo svoje.

View all posts by: admin