Balaton – dovolenka, ubytovanie

Európa

Balaton je najväčšie sladkovodné jazero v strednej Európe, ktoré sa nachádza v Maďarsku. Vzniklo pred viac ako tisíc rokmi v dôsledku sopečnej činnosti. Rozloha jazera Balaton je asi 600 km². Jeho hĺbka sa pohybuje od 0 do 11 metrov. Pobrežie jazera je obklopené lesmi a lúkami, ktoré tvoria mnoho úžasných scenérií. Ľudia sem prichádzajú kvôli plávaniu, kajakovaniu, windsurfingu či vodnému lyžovaniu.

Aj do susedného Maďarska je vhodné mať kvalitné cestovné poistenie. Cez našu kalkulačku cestovného poistenia si každý môže porovnať tie najvýhodnejšie ponuky. Vďaka našej kalkulačke môže každý ušetriť, nakoľko cena cestovného poistenia je už od 0,7 € na deň.

Vybaviť si najlacnejšie cestovné poistenie >

Balaton je obľúbené miesto na letné dovolenky, kde si ľudia môžu užiť relax a dobrú zábavu. Na brehoch jazera sa nachádzajú veľké pláže a plážové bary, takže je to tiež miesto, kde je možné relaxovať a užívať si slnko.

Prečo je Balaton taká obľúbená destinácia?

Okolo jazera Balaton je mnoho turistických atrakcií, vrátane múzeí, historických budov, parkov, kúpalísk a mnoho ďalšieho. Najznámejšou turistickou atrakciou okolo jazera Balaton je Balaton Uplands National Park. Je to jeden zo 16 národných parkov Maďarska a ponúka návštevníkom krásne prírodné scenérie a tiež veľa príležitostí na poznávanie histórie krajiny.

Ďalšou obľúbenou turistickou atrakciou je Keszthelyi, ktorá je domovom krásneho zámku Festetics. Je to obrovská baroková budova, ktorá je známa svojou výzdobou a architektúrou.

Balaton a mesto Siófok

V okolí Balatonu je mnoho príjemných miest, ako je Siófok, Keszthely, Balatonfüred a ďalšie. Tieto mestá poskytujú návštevníkom veľa možností na výlety a kultúrne vyžitie.

Ak sa turisti vyberú na dovolenku na Balaton a navštívia mesto Siófok, môžu na kopci nad mestom navštíviť zrúcaninu zámku, ktorá je obľúbenou turistickou atrakciou.

Balaton je najväčšie sladkovodné jazero v strednej Európe.

Je tu veľa hotelov, apartmánov, chát a penziónov, ktoré sú prispôsobené všetkým typom turistov. Ubytovanie je cenovo dostupné, takže nie je potrebné sa obávať príliš veľkých výdavkov. Je možné si vybrať ubytovanie s výhľadom na jazero, v blízkosti pláže alebo v meste.

Odporúča sa navštíviť mesto Siófok na Balatone pre jeho nádherné scenérie, ktoré ponúka. Sú tu krásne východy slnka, ktoré oživia náladu každého turistu. Je tu fantastický pohľad na rybárov, ako lovia ryby, a pozorovať rôzne vtáky, ktoré sú prítomné v okolí, je zábavou.

Aj outdoorové aktivity sú tu k dispozícii a je z čoho vyberať. Ponúkajú sa tu aj plavidlá, ktoré turistov prevezú po celom jazere.

V okolí mesta Siófok na Balatone je veľa atrakcií a možností na výlet. Je možné si prezrieť miestne múzeá, navštíviť termálne kúpaliská, navštíviť národné parky alebo sa ísť previezť loďou po jazere. V okolí sú tiež obchody, bary a reštaurácie.

Ubytovanie v hoteli Balaton v meste Siófok

Ubytovanie v hoteli Balaton v meste Siófok je ideálne pre všetky typy turistov. Je to úžasné miesto na strávenie letnej dovolenky, novoročných sviatkov alebo víkendu s rodinou. Ponúka mnoho možností pre aktívny alebo relaxačný čas. Ubytovanie v hoteli Balaton je skvelou voľbou pre všetky typy cestovateľov.

Ide o skvelý spôsob, ako si dopriať dovolenku snov. Je to luxusný 5-hviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza priamo pri Balatonskom jazere. Ubytovanie je príjemné a pohodlné. Každá izba je vybavená pohodlnou posteľou, klimatizáciou, televízorom a bezplatným Wi-Fi.

Je možné si vybrať medzi jednolôžkovou, dvojlôžkovou alebo rodinnou izbou. Hotel tiež ponúka jedinečné apartmány, ktoré majú vlastnú terasu s výhľadom na Balatonské jazero. K dispozícii sú aj luxusné apartmány s vlastnou saunou, vírivkou a bazénom.

Ak sa turista rozhodne pre ubytovanie v hoteli Balaton v meste Siófok, má tu k dispozícii aj širokú škálu športových aktivít. Môže si požičať kajaky, člnky alebo ďalšie náradia pre vodné športy. Okrem toho je tu k dispozícii aj telocvičňa, tenisové kurty, biliard, golfové ihrisko, minigolf a squashové kurty.

Ten, kto obľubuje loptové športy, napríklad futbal, by si určite užil dovolenku v Anglicku. Anglický futbal je jedným z najpopulárnejších športov na svete. Premier League je pre Angličanov aj zdrojom národnej hrdosti. 

Súčasťou tohto hotelového zariadenia je aj bazén, fitness centrum, kúpele, masáže a spa procedúry. V ponuke sú aj rôzne zábavné aktivity pre deti, ako je detský bazén, detské ihrisko, kolotoče a rôzne hry. Pre deti je tu aj animačný program, tanečné hry a rôzne workshopy.

Ide o ideálne miesto pre príjemnú dovolenku. Ponúka luxusné ubytovanie, úžasnú gastronómiu, vodné športy, športové aktivity, zábavné aktivity pre deti a mnoho ďalších služieb. Ak niekto hľadá miesto na dovolenku snov, určite by mal vyskúšať ubytovanie v hoteli Balaton v meste Siófok.

Prečo nevynechať návštevu Balatonu?

Balaton je najväčším jazerom v strednej Európe a hlavnou atrakciou Maďarska. Je to obrovské a krásne jazero, ktoré je obklopené vinicami, lúkami a zábavnými miestami, ktoré návštevníci milujú. Ak človek hľadá nádhernú destináciu na príjemný výlet alebo dovolenku, Balaton je tou správnou voľbou.

Je to obľúbené letovisko pre rodiny, milovníkov športu i milovníkov histórie. Ponúka mnoho obľúbených vodných športov, ako napríklad jazda na kajaku, plávanie, windsurfing, potápanie, lodný výlet a mnoho ďalších.

Na okraji jazera je možné nájsť romantické reštaurácie a obľúbené bary s večernými živými hudobnými vystúpeniami. Okrem trávenia času na Balatone je tu veľa príležitostí na výlety do okolitých obcí. Obce sú obklopené vinicami a vinármi, ktorí poskytujú návštevníkom možnosť ochutnať ich vína. Taktiež je tu možné vidieť mnoho pekných historických budov a kostolov. Spomenúť možno napríklad obec Tihany.

Návšteva Balatonu by nemala byť prehliadaná. Je to skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi. Nájde sa tu veľa zábavy pre každého a mnoho príležitostí na oddych. Navyše je to jedno z najkrajších jazier v Európe, takže pre návštevníkov je to úžasná príležitosť vidieť a zažiť krásu.

Dovolenka s deťmi na Balatone

Balaton je obľúbeným cieľom pre rodiny s deťmi, pretože ponúka veľa možností pre zábavu a relaxáciu. Podobne ako mesto Szombathely je skvelou voľbou pre rodinnú dovolenku. Nachádza sa tu veľa atrakcií pre deti, vrátane obľúbených pláží, parkov a vodných parkov. Ak rodiny hľadajú aktivity pre staršie deti, odporúčame navštíviť Aquapark, kde si deti môžu užiť zábavu vo vodných tobogánoch.

Okrem toho je tu veľa možností pre športovú zábavu, ako sú potápanie, windsurfing, jazda na koni a bicyklovanie. Ďalšie možnosti ponúkajú kultúrne a historické výlety. Je vhodné navštíviť miestne múzeá, galérie a iné pamiatky.

Okolité obce ponúkajú tradičné festivaly, ktoré sú obľúbené u detí. Zvlášť pre rodiny s deťmi je tu možné nájsť veľa lacných možností ubytovania. Viacero hotelov ponúka zľavy pre rodiny s deťmi a dá sa prenocovať aj v prístavoch a kempoch, ktoré sú určené práve pre rodiny.

Ako sa dostať na Balaton?

Obrovská veľkosť a krásne prostredie robia z Balatonu ideálne miesto pre relaxáciu, oddych a zábavu. Ak sa turista chce dostať na Balaton, existuje niekoľko spôsobov.

  • Prvá možnosť je autom. Z Bratislavy sa dá dostať priamo po diaľnici až ku jazeru Balaton. Celá cesta trvá asi 2 hodiny a 40 minút.
  • Aj z Košíc sa dá dostať k jazeru Balaton pomerne skoro, za 3 hodiny a 48 minút autom. Je potrebné prísť najprv do Budapešti a odtiaľ ďalej smerovať k jazeru.

Ak sa človek nachádza v inej európskej krajine ako na Slovensku, je možné letieť do Budapešti, hlavného mesta Maďarska. Budapešť je od Balatonu vzdialená len približne 150 km. Následne sa k Balatonu dá dostať autom alebo autobusom.

Kedy je najlepšie cestovať na Balaton?

Cestovanie na Balaton je ideálne počas letných mesiacov. Leto je najlepší čas na to, aby si tu turisti vychutnali dlhé večery na brehu jazera, relaxovali na pláži a užívali si všetky krásy okolia. Keďže teplota vody dosahuje až 26 °C, najlepším časom na návštevu Balatonu sú mesiace jún, júl a august.

V týchto mesiacoch je tu veľa slnečných dní a teplota vzduchu dosahuje až 30 °C. To znamená, že je možné užiť si plážové aktivity ako plávanie, vodné lyžovanie a windsurfing.

Okrem toho je Balaton obľúbenou destináciou pre cyklistov, pretože je obklopený krásnymi vinohradmi a viničnými oblasťami. Je tu takisto veľa obchodov a krásnych parkov. To všetko spolu s vynikajúcou kuchyňou a dobrou atmosférou robí z Balatonu ideálne miesto na letnú dovolenku.

Samozrejme Balaton sa dá navštíviť aj v jarnom či jesennom období, avšak treba počítať s tým, že počet aktivít bude značne obmedzený. V skutočnosti okrem vodných aktivít, ako je kúpanie, windsurfing, potápanie a ďalšie, je možné realizovať čokoľvek. Faktom však je, že mimo letnej sezóny je tu turistický ruch značne pokojný.

Dovolenka