Vyber si dovolenku 2023 už teraz!

Magazín

Čas letných dovoleniek sa nenávratne blíži a ak plánujete na takú ísť, mali by ste začať s hľadaním tej pravej destinácie čo najskôr. Horúci Egypt, čoraz obľúbenejšie Turecko či Cyprus, Taliansko, Španielsko či Grécko. Výber dovoleniek 2023 je naozaj široký. 

Cestovné kancelárie ponúkajú rôzne akcie a zľavy. Tí z Vás, ktorí už máte letnú dovolenku v práci už dávno naplánovanú a neradi balíte kufre zo dňa na deň, môžu využiť first-minute alebo first-moment ponuky dovoleniek. To znamená, že si môžete zakúpiť dovolenku už v predstihu, buď na začiatku sezóny, alebo ak daná cestovná kancelária zverejní ponuky. Tieto first-moment dovolenky bývajú zväčša oveľa lacnejšie oproti štandartnej ponuke.

Ďalším lákadlom pre zákazníkov sú last-minute, alebo ultra last-minute ponuky dovoleniek. Teda po slovensky povedané dovolenka na poslednú chvíľu. Tieto ponuky sú výhodné pre tých, ktorí nechcú minúť veľa peňazí za dovolenku a niečo ušetriť, alebo pre tých, ktorí majú radi spontánne rozhodnutia.

Last-minute ponuky spočívajú v tom, že predajcovia zájazdov najskôr ponúkajú pobyty v štandartnej cene, no ak majú posledné voľné miesta, alebo sa blíži termín dovolenky, ceny zájazdov sa výrazne znížia. Tieto ponuky je potrebné stále sledovať, pretože cestovné kancelárie ich stále aktualizujú a ľahko sa môže stať, že sa o pár hodín alebo na druhý deň vypredajú.

A akú destináciu si teda vybrať? Je na vás, či chcete zostať na európskej pôde a navštíviť slnečné Grécko, ktoré nestráca na obľube u turistov, temperamentné Španielsko plné rôznych párty pre mladých ľudí a jeho okolité ostrovy, romantické Taliansko alebo medzi Slovákmi a Čechmi obľúbené Chorvátsko či Bulharsko (Prímorsko, Slnečné pobrežie či Varna).

Možno niekoho láka navštíviť aj iný kontinent, napríklad sever Afriky so starovekým Egyptom a historickým Tuniskom či čoraz viac navštevovaným Marokom, alebo zažiť púštne dobrodružstvo v Katare. V posledných rokoch však v obľúbenosti vyhráva orientálne Turecko a jeho ostrovná časť severný Cyprus.

Všetky destinácie majú svoje pre a proti, ale každá z nich sa vyznačuje skvelými hotelovými komplexmi, vynikajúcimi službami, históriou, zábavou a v neposlednom rade teplým morom a krásnymi, upravenými plážami. Vyberajte si však kvalitné hotelové služby s dobrým hodnotením, aby sa z vašej vysnívanej dovolenky nestala nočná mora.