Pôžička na dovolenku – zbytočný luxus alebo dobrý nápad?

Magazín

Vysnívaná dovolenka a oddych po celoročnej práci je niečo, čo ocení každý z nás. Nie všetci sme si však na dovolenku dostatočne našetrili a naše financie nám to jednoducho nedovoľujú. Ako túto situáciu riešiť, keď na tú dovolenku predsa len chceme ísť? Jednoduchá rada: Vezmi si pôžičku.

Pri rozhodovaní o tom, či si vezmete pôžičku pred letnou dovolenkou je potrebné zohľadniť viacero faktorov. A ak sa už niekto rozhodne požičať si na dovolenku, je nesmierne dôležité, od koho si požičia.

1. Skutočne mi to stojí za to?

Tu platí individuálna odpoveď. Situácia ohľadom dovolenky môže byť rôzna. Mohli ste si ju plánovať už rok dopredu a pokazili vám ju nečakané výdavky, nastala mimoriadna situácia v práci a dovolenky sa tak skoro nedočkáte alebo vás zastavila rodinná udalosť, ktorú ste nemohli predpovedať.

Ak na dovolenku nemôžete vyraziť z finančných dôvodov, dnešná moderná doba vám umožňuje požičať si peniaze na čokoľvek- to znamená, že aj na dovolenku.

2. Musíte predvídať

Povie sa to ľahko, ale reálne dokážete predpovedať budúcnosť iba veľmi ťažko a obmedzene. Ak sa to týka peňažných výdavkov, platí to dvojnásobne. Vždy sa môže vyskytnúť situácia, ktorá vašu peňaženku poriadne prevetrá.

Dovolenka nie je nečakaná situácia, ale väčšinou je to niečo, čo plánujeme. Ak sa aj chystáme na last minute, vieme, že sa na neho skôr či neskôr pôjdeme. Ak ste zvážili všetky “pre a proti” pôžičky na dovolenku a rozhodnutie bolo, že do toho idete, mali by ste sa podľa toho aj správať.

Sadnúť si a trochu kalkulovať. Nemíňať na zbytočnosti, vybrať si čo najvýhodnejšiu pôžičku a snažiť sa splatiť ju čo najskôr.

3. Mám na to?

Pri požičiavaní peňazí si musíte byť stopercentne istí, že dokážete dlh splatiť. Kľúčovú úlohu tu hrá stabilný príjem, ktorý pokryje vaše primárne potreby aj splátky za pôžičku.

Benefity:

Už po niekoľkých minútach sa dozviete, či vám bude pôžička schválená (telefonicky alebo online). Po schválení sú peniaze na vašom účte už v priebehu pár dní. Možnosť dostať peniaze aj v hotovosti. Možnosť výberu akontácie, rozloženia si splátky a dohodnutia na splátkovom období.