Oplatí sa vziať si pôžičku na dovolenku?

Magazín

Pôžička na dovolenku je obľúbeným typom pôžičky. Ľudia si požičiavajú na letnú aj zimnú dovolenku, často taktiež aj na jarné prázdniny, ktoré plánujú stráviť s deťmi na horách. V dnešnom článku si povieme, komu sa oplatí vziať si pôžičku na dovolenku a akým chybám sa pri výbere pôžičky vyhnúť.

Pôžička je finančný nástroj, ktorý umožňuje ľuďom alebo organizáciám získať potrebné finančné prostriedky na určité účely. Táto suma je poskytnutá veriteľom, ktorým môže byť banka, finančná spoločnosť alebo pôžička od súkromnej osoby, a musí byť vrátená s úrokmi v určenom čase.

Tu je ponuka pôžičiek, ktoré môžete okrem iného využiť na dovolenku:

Pôžičky sa môžu použiť na mnoho účelov, ako napríklad na nákup automobilu, výstavbu domu, konsolidáciu dlhov alebo na podnikanie. Je dôležité vziať do úvahy úroky a iné poplatky súvisiace s pôžičkou a vypočítať si, či je to pre vás výhodné a či budete schopní splácať pôžičku včas.

Pre ľudí, ktorí potrebujú peniaze z pôžičky ihneď, môžu nájsť pôžičky online ihneď na účet. Tým si zabezpečia peniaze okamžite a môžu ísť na dovolenku aj na ďalší deň.

Kto si môže zobrať pôžičku

Tí, čo majú adekvátne zamestnanie, pri ktorom celkom iste vedia, že budú schopní bez väčších problémov splácať, a majú pred dovolenkou nečakané výdavky, napríklad na opravy, a ušetrené peniaze nečakane zmiznú.

Môžu nastať rozličné situácie, ale vždy je na prvom mieste ujasniť si, či sme schopní pôžičku bez väčších problémov splatiť a či si do budúcna nezarobíme na veľké problémy. Stačí len nepodľahnúť svojim emóciám a zvážiť svoje možnosti.

Pôžičku na dovolenku je možné vybaviť si takmer okamžite, čím ide prakticky o pôžičku ihneď.

Kto si nemôže zobrať pôžičku

Pôžička na dovolenku je tým druhom pôžičky, ktorú si každý môže odpustiť. No človek sa niekedy dostane do situácie, kedy to nie je nepochopiteľné. Je však potvrdené, že pôžičku pred dovolenkou si berú práve tí, ktorí by si ju brať nemali. A to notorickí neplatiči a dlžníci, ktorí sa v dlhoch cítia ako doma.

Ak schopnosť splácania pôžičky už pred podaním žiadosti je vysoko nepravdepodobná alebo ťažko realizovateľná, je nezodpovedné si požičiavať na niečo, čo k životu nutne nepotrebujeme.

Nejde pritom len o nezamestnaných ale napríklad aj invalidných dôchodcov, ktorý dovolenky či pobyty môžu potrebovať aj zo zdravotných dôvodov. Výpočet invalidného dôchodku kalkulačka môže dať nádej, že pôžičku bude môcť splácať, treba však myslieť na nevyhnutné aj neočakávané výdavky.

Pozor na tieto chyby

Ak sa rozhodnete pre pôžičku na dovolenku, je potrebné sa vyhnúť týmto chybám. Ako prvé je dôležité vybrať si pôžičku od overených subjektov. Ďalej si nevyberať prvú pôžičku, ale porovnať si a vyhľadať pre vás najvýhodnejšiu. Okrem toho nesledovať len úrok, ale aj úrokovú sadzbu, poplatky a tak ďalej.

Skôr než si budete vyberať destináciu, ako napríklad hlavné mesto USA, pre vašu letnú alebo zimnú dovolenku, zvážte, či potrebujete pôžičku na dovolenku a či ju budete schopní splácať.

Alternatívy k pôžičkám na dovolenku – ako cestovať lacno

Cestovanie bolo vždy snom mnohých ľudí, ale nie každý si ho môže dovoliť. Našťastie existujú spôsoby, ako cestovať lacno a pritom si užiť skvelý čas. Ako ušetriť peniaze za lety, ubytovanie, stravovanie, aktivity a dopravu?

1. Úspora na letenkách

Pri šetrení na letoch je najdôležitejšie načasovanie. Najlepšie je rezervovať si lety aspoň dva mesiace vopred, aby ste získali tie najlepšie ponuky. Dôležité je tiež byť flexibilný, pokiaľ ide o dátum a čas cesty. Zvážte možnosť letieť v pracovných dňoch, v čase mimo špičky.

Ušetriť môžete aj letom s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. Tieto letecké spoločnosti často ponúkajú lacnejšie letenky, ale s menším komfortom. Pred rezerváciou si nezabudnite overiť limity batožiny a ďalšie obmedzenia.

Ďalším spôsobom, ako ušetriť na letoch, je používať stránky na porovnávanie letov. Tieto stránky vám umožnia porovnať ceny rôznych leteckých spoločností, aby ste mohli nájsť najlepšiu ponuku. Dobrý nápad je aj prihlásiť sa na odber informačných bulletinov leteckých spoločností a sledovať ich stránky na sociálnych sieťach. Letecké spoločnosti často ponúkajú špeciálne ponuky a zľavy pre svojich sledovateľov.

2. Úspora na ubytovaní

Pokiaľ ide o úsporu na ubytovaní, existuje niekoľko možností. Jednou z najobľúbenejších je ubytovanie v hosteloch. Hostely ponúkajú základné a spoločné ubytovanie za zlomok ceny hotela. Sú tiež skvelým miestom na spoznávanie iných cestovateľov a nadväzovanie nových priateľstiev. Ušetriť môžete aj tým, že si prenajmete izbu alebo byt od miestnych obyvateľov. Je to skvelý spôsob, ako spoznať kultúru a ľudí v danej oblasti.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, zvážte ubytovanie v penzióne. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú jedinečné a individuálne zážitky za prijateľnejšie ceny ako tradičné hotely.

3. Úspora na stravovaní

Pokiaľ ide o šetrenie na stravovaní, existuje niekoľko možností. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako ušetriť, je pripraviť si vlastné jedlo. To vám umožní nakupovať potraviny vo veľkom a variť si ich sami. Je to tiež skvelý spôsob, ako vyskúšať nové recepty a chute.

Ak hľadáte niečo vzrušujúcejšie, môžete ušetriť aj tak, že sa budete stravovať na ulici. Vo väčšine miest sa nachádza široká škála pouličných predajcov jedál, ktorí ponúkajú chutné a lacné jedlá. Ušetriť môžete aj tým, že sa budete stravovať v miestnych reštauráciách. Mnohé z týchto reštaurácií ponúkajú špeciálne ponuky a zľavy pre turistov.

4. Úspora na aktivitách

Jedným z najlepších spôsobov, ako ušetriť na aktivitách, je preskúmať bezplatné alebo zľavnené aktivity v danej oblasti. V mnohých mestách sa konajú bezplatné alebo zľavnené dni múzeí, festivaly a koncerty. Môžete tiež využiť mestské vstupenky, ktoré ponúkajú zľavnený vstup do viacerých atrakcií.

Ak hľadáte niečo dobrodružnejšie, môžete ušetriť peniaze tým, že si sami rezervujete aktivity. Stránky ako Groupon a LivingSocial často ponúkajú zľavnené aktivity, ako je napríklad jazda na kajaku, šnorchlovanie a jazda na lane.

5. Úspora na doprave

Pokiaľ ide o šetrenie na doprave, jednou z najlepších možností je využívanie verejnej dopravy. Väčšina miest má autobusové, metro alebo električkové systémy, ktoré sú lacnejšie ako taxíky alebo prenajaté autá.

Ušetriť môžete aj tým, že budete chodiť pešo alebo jazdiť na bicykli. Je to skvelý spôsob, ako preskúmať mesto a získať trochu pohybu. Ak si potrebujete požičať auto, zvážte možnosť využiť služby online požičovne áut. Tieto služby často ponúkajú zľavy a špeciálne ponuky.

Záver

Cestovanie s nízkym rozpočtom je možné s trochou plánovania a prieskumu. Vďaka tipom uvedeným v tomto článku by ste teraz mali mať všetky informácie potrebné na naplánovanie úspešnej nízkonákladovej cesty.

Nezabudnite si rezervovať letenky aspoň dva mesiace vopred, ubytovať sa v hosteloch alebo penziónoch, pripravovať si vlastné jedlo, vyhľadávať bezplatné alebo zľavnené aktivity a využívať verejnú dopravu vždy, keď je to možné. S trochou úsilia môžete zažiť úžasné a cenovo dostupné cestovanie.