Prímorské destinácie sú pre turistov mimoriadne atraktívne

Magazín

Chcete si užiť dobrú dovolenku, už teraz sa tešíte na leto a myslíte na radovánky pri mori? Leto je bližšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Jar totiž ubehne veľmi rýchlo, čoskoro tu bude máj, kedy už prichádzajú prvé zájazdy do prímorských destinácií. Pokiaľ sa vám už zbiehajú chute na dobrú letnú dovolenku, tak si pozrite nasledujúce riadky. Povieme si niečo o atraktívnych prímorských destináciách.

Tieto dovolenky patria k tým najobľúbenejším artiklom v rámci cestovného ruchu. Slovenské cestovné kancelárie ich používajú ako svoje najlepšie marketingové produkty. Aké destinácie budú najpopulárnejšie počas tohto leta?

Tradične populárne bude je Turecko, istotu teplého počasia zaručuje Grécko. Práve v Grécku sa turisti obávali politického vývoja a možných protestov, tie sa zatiaľ nekonajú a ani by inak výrazne neovplyvnili turistický ruch. Rastúcim trhom z hľadiska dovoleniek je v posledných rokoch Balkán, turisti začínajú hojne navštevovať hlavne Bulharsko.

Práve tam ich lákajú kvalitné služby, teplé more a mimoriadne nízke ceny. Slováci tradične najčastejšie cestujú k Jadranu do Chorvátska. Výhodou je, že sa tam dostanú pohodlne aj autom, ďaleko to nie je ani autobusom. Samozrejme, výber destinácie závisí na preferencii konkrétneho človeka. Treba si zvážiť kultúrne či iné reálie krajiny, teplotu a čistotu mora, takisto ceny či ponúkané služby.

Pokiaľ nechcete všetky tieto veci vybavovať či zariaďovať sami, využite cestovné kancelárie a ponuku ich atraktívnych pobytov v prímorských destináciách. V jednom balíčku si tak zaplatíte dopravu, ubytovanie, prípadne aj stravu. Samozrejme, stále sú v ponuke aj toľko obľúbené balíčky all inclusive, teda s neobmedzenou stravou a nápojmi v hoteli. Veríme, že si aj vy vyberiete tú ideálnu all inclusive dovolenku, kde sa zabavíte, oddýchnete a načerpáte nové sily.