Ostrov Pag, Chorvátsko – lacné ubytovanie, piesočnaté pláže

Európa

Ostrov Pag je piatym najväčším ostrovom Chorvátska, ktorý sa nachádza v Kvarnerskej časti Jadranského mora. Kde sa dá nájsť lacné ubytovanie v Chorvátsku na ostrove Pag, kde sa nachádzajú chorvátske pieskové pláže alebo aké sú typy na dovolenku All Inclusive v Chorvátsku na ostrove Pag?

Ak niekto hľadá ideálne miesto na dovolenku plné zábavy a krásnych prírodných scenérií, ostrov Pag v Chorvátsku by mohol byť tou správnou voľbou.


KĽÚČOVÉ INFORMÁCIE ČLÁNKU

 • Ostrov Pag je piaty najväčší ostrov Chorvátska s krásnou prírodou a bohatou históriou.
 • Pag je domovom mnohých krásnych piesočnatých pláží, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi.
 • Odporúča sa ubytovanie mimo hlavných turistických destinácií, skorá rezervácia, porovnanie cien a ubytovanie v apartmánoch, rodinných penziónoch alebo kempoch.
 • V Chorvátsku sa stávajú stále populárnejšie aj All Inclusive pobyty, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku bez starostí a maximálne si oddýchnuť.

Ostrov Pag, Chorvátsko – Zaujímavé miesta

Ostrov Pag je jedným z najkrajších a najzaujímavejších ostrovov na pobreží Jadranského mora. Vzhľadom pripomína mesiac, čo je spôsobené jeho skalnatým povrchom. Napriek tomu je však ostrov Pag vyhľadávanou turistickou destináciou predovšetkým na trávenie letných dovoleniek.

Novalja

Jedným z najznámejších miest na ostrove je mesto Novalja. Nachádza sa na juhu ostrova a je známe bohatým nočným životom. Miestne bary, kluby a diskotéky priťahujú mladých ľudí z celého sveta, ktorí prichádzajú za zábavou a nekonečnými letnými zábavami.

Okrem toho je Novalja tiež obľúbenou destináciou kvôli krásnym plážam a čistému moru, kde si návštevníci môžu užívať rôzne vodné aktivity.

Vegetácia

Ďalšou zaujímavosťou na ostrove Pag je jeho unikátna vegetácia. Nachádza sa tu veľmi málo stromov a prevažuje tu suchá a skalnatá krajina. V hlbokých zálivoch a na južnej strane ostrova však rastú borovicové háje a oleandrové kríky. Táto kontrastná kombinácia prispieva k jedinečnej atmosfére Ostrova Pag.

Typický syr

Mnoho návštevníkov sa tiež snaží ochutnať jedinečný syr, ktorý je charakteristický pre tento ostrov. Pag je známy výrobou pagáčov a slaných syrov. Mierny, soľnatý vzduch z mora ovplyvňuje chuť syra a dodáva mu nezameniteľný charakter. Tieto mäkké syry sa tiež často podávajú s olivami, figami a inými tradičnými pochúťkami.

Pamiatky

Na Ostrove Pag sa nachádza aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Patrí sem napríklad stredoveký mestský opevnený systém v meste Pag, ktorý je jedným z najlepšie zachovaných opevnených systémov v Chorvátsku.

Okrem toho môžu návštevníci navštíviť aj kláštor svätej Margaréty, ktorý je známy klauzúrnym trhom a katedrálu svätého Juraja.

Ostrov Pag je teda skutočnou perlou Jadranu, ktorá ponúka nádhernú prírodu, zábavu a jedinečnú kultúru. Tí, ktorí ho navštívia, môžu očakávať nezabudnuteľný zážitok plný dobrodružstva a krásy.

Ostrov Pag, Chorvátsko – Pieskové pláže

Jednou z hlavných atrakcií tohto ostrova sú jeho výnimočné pláže s jemným pieskom. Ostrov Pag má niekoľko desiatok pláží, kde si turisti môžu vychutnať slnečné počasie a príjemné osvieženie v mori. Každá pláž má vlastné čaro a ponúka niečo jedinečné.

Nech je to pláž s hlbokou modrou vodou alebo pláž s malými piesočnými zátokami, každý návštevník tu nájde to, čo hľadá.

Pláž „Čista plaža“

Jedinečnou atrakciou ostrova je nádherná chorvátska piesková pláž zvaná „Čista plaža„. Táto pláž je známa krásou a čistotou, čo ju robí ideálnym miestom pre dovolenku pri mori najmä pre rodiny s deťmi.

„Čista plaža“ sa nachádza na južnom pobreží ostrova a je obklopená skalami a stromami, ktoré poskytujú prírodný tieň. Jej piesok a azúrová voda sú obdivuhodné. Okrem toho, pláž je veľmi živá a ponúka mnoho možností na oddych a atrakcií na zábavu.

Pláž Planjka

Pláž „Planjka“ sa rozkladá na juhovýchodnom pobreží ostrova, neďaleko od malebného mestečka Novalja. Je dlhá takmer jeden kilometer a jej jemný svetlý piesok tvorí dokonalý kontrast so sýtomodrou farbou mora. Voda tu je čistá a priezračná, lákajúca k osviežujúcemu plávaniu.

V blízkosti pláže sa nachádzajú aj rôzne bufety, kde si návštevníci môžu dopriať osviežujúci nápoj alebo si vychutnať tradičné chorvátske jedlá. Na pláži sú tiež k dispozícii sprchy, toalety a taktiež prenájom lehátok a slnečníkov, čo je pre návštevníkov veľmi praktické.

Okrem spomenutých piesočnatých pláží v Chorvátsku sa na ostrove Pag nachádzajú ďalšie piesočné pláže v letoviskách:

 • Stará Novalja
 • Potočnica
 • Povljana

Ostrov Pag je jedinečný plážami a ponúka turistom skutočne úžasné zážitky. Bez ohľadu na to, či cestovatelia preferujú rušné miesta alebo tiché zákutia, tu nájde každý presne to, čo hľadá. Skvelé počasie, čistá voda a nádherné pláže robia z Ostrova Pag skutočný raj pre milovníkov mora a slnka.

Mesto Novalja sa preslávilo najmä vďaka krásnym plážam, nočnému životu a letným festivalom.

Piesočnaté pláže v Chorvátsku

Chorvátsko je známe nádhernými plážami a jedným z najväčších prírodných pokladov tejto krajiny sú jeho piesočnaté pláže. Tu je zoznam top 10 piesočnatých pláží v Chorvátsku:

 1. Rajská pláž v mestečku Lopar na ostrove Rab
 2. Pláž Čierne mólo v Crikvenici
 3. Pláž Bijeca v Meduline
 4. Pláž Saharun na ostrove Dugi otok
 5. Pláž Sabuša, Kukljica na ostrove Ugljan
 6. Zaton – piesočnatá pláž pri Zadare
 7. Pláž Červený prístav pri meste Biograd na Moru
 8. Pláž Sabunike pri mestách Nin a Zaton kod Zadra
 9. Pláž Slanica na ostrove Murter
 10. Pláž Vela Pržina, Lumbarda na ostrove Korčula

Toto je malá ukážka z množstva krásnych piesočnatých pláží, ktoré je možné objaviť v Chorvátsku. Nech už si človek vyberie ktorúkoľvek z týchto pláží, určite si užije nezabudnuteľnú letnú dovolenku.

Lacné ubytovanie – Chorvátsko

Chorvátsko je nádherná krajina, ktorá ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a historických pamiatok, no môže sa stať, že ľudí od návštevy tejto krajiny odradí vysoká cena za ubytovanie. Avšak existuje niekoľko spôsobov, ako si vychutnať dovolenku v Chorvátsku aj pri nižších finančných prostriedkoch:

Ubytovanie mimo hlavných turistických destinácií

Chorvátsko je známe nádhernými pobrežnými letoviskami, avšak ceny ubytovania v týchto oblastiach bývajú vysoké. Ak si návštevník zvolí ubytovanie vo vnútrozemí, môže očakávať oveľa priaznivejšie ceny. Okrem toho bude mať možnosť spoznať autentickú chorvátsku kultúru a život.

Skorá rezervácia ubytovania

Ak sa niekto rozhodne rezervovať ubytovanie v Chorvátsku s dostatočným predstihom, môže si vybrať z väčšieho výberu a pritom profitovať z nižších cien. Mnohé hotely, apartmány a hostely poskytujú zľavy pre tých, ktorí si ubytovanie rezervujú s predstihom, čo môže značne ušetriť financie.

Porovnanie ubytovania

Existuje množstvo webových stránok a rezervačných platforiem, ktoré umožňujú porovnať ceny a vybrať si najvýhodnejšiu možnosť. Niekedy sa nájde ubytovanie s podobným štandardom a vybavením za oveľa nižšiu cenu, jednoducho preto, že nie je v samotnom centre turistických oblastí.

Ubytovanie v apartmánoch/rodinných penziónoch

Ak niekto preferuje väčšiu slobodu a nezávislosť, môže si vybrať ubytovanie v apartmánoch alebo rodinných penziónoch. Okrem toho, že takýto druh ubytovania býva často lacným ubytovaním v Chorvátsku, má aj možnosť si sám pripravovať jedlo, čím ušetrí na reštauráciách. Taktiež má príležitosť zažiť miestnu atmosféru.

Kempovanie

V neposlednom rade je tu možnosť pre milovníkov kempovania. Chorvátsko je bohaté na kempy, čo predstavuje skvelú možnosť pre tých, ktorí sa rozhodnú stráviť dovolenku v prírode. Ceny za ubytovanie v kempe sú všeobecne oveľa nižšie ako pri ubytovaní v hoteloch a apartmánoch.

Napriek tomu, že ceny ubytovania môžu byť niekedy vysoké, existuje množstvo spôsobov, ako si vychutnať dovolenku v tejto krajine aj s nižšími finančnými prostriedkami.

Avšak pre milovníkov drahších hotelov existujú aj v Chorvátsku All Inclusive hotely s plnou výbavou všetkého, čo by si človek počas dovolenky prial.

Mesto Pag je známe unikátnou architektúrou – charakteristický vzhľad získalo vďaka kamenným budovám a úzkym uličkám.

Chorvátsko All Inclusive

All Inclusive je termín zvyčajne spojený s exotickými destináciami ako Egypt či Turecko, no v nedávnych rokoch sa stáva stále obľúbenejším aj v Chorvátsku. Táto forma dovolenky poskytuje turistom komplexné služby vrátane ubytovania, stravy, pitia, rôznych aktivít a zábavy, a to za pevne stanovenú cenu.

Vďaka tomu si človek nemusí lámať hlavu s hľadaním reštaurácií, každodennými nákupmi alebo organizovaním výletov. Všetko je zariadené a zabezpečené, a to v jednom komplexe.

All Inclusive hotely v Chorvátsku často ponúkajú širokú škálu jedál, od medzinárodnej kuchyne po miestne špeciality. Zákazníci majú možnosť využívať bufety s bohatým výberom jedál a nápojov, čo predstavuje skvelú možnosť ochutnať rôzne miestne špeciality.

Okrem toho sa v rámci ceny často ponúka aj neobmedzený prístup k bazénom, plážam, športovým ihriskám, wellness centrám a animačným programom pre deti aj dospelých.

Spojenie luxusu, komfortu a jednoduchosti robí z All Inclusive dovolenky v Chorvátsku stále populárnejšiu voľbu. Pre tých, ktorí chcú stráviť prázdniny bez starostí a maximálne si oddýchnuť, je táto ponuka tou najlepšou voľbou.

Dovolenka v Chorvátsku je stále super nápad. Veľkou výhodou je pomerne blízka poloha Chorvátska od Slovenska, čisté piesočnaté pláže pre rodiny s deťmi a v súčasnosti aj jednotná mena – euro.

Obzvlášť jedinečným miestom v Chorvátsku na letnú dovolenku je ostrov Pag. Krásne pláže, históriou oplývajúce mestá, skvelá gastronómia a živá nočná zábava sú len malou časťou toho, čo ostrov ponúka. Ak sa niekto rozhodne stráviť dovolenku na ostrove Pag, určite nebude ľutovať.