Lido di Jesolo – pláže, ubytovanie, atrakcie

Európa

Slnko, piesočnatá pláž a pokojné more – ideálna predstava letnej dovolenky. Aj to ponúka prímorské letovisko Lido di Jesolo v Taliansku. Destinácia, ktorá je každoročne ocenená za čistotu pláži, okrem iného láka aj množstvom turistických atrakcií od múzeí a galérií až po zábavu v aquaparku.

Ak sa niekto chystá do talianskeho Lido di Jesolo, pred dovolenkou doporučujeme vybaviť si kvalitné cestovné poistenie. Naša kalkulačka porovná najvýhodnejšie a najlacnejšie ponuky cestovného poistenia na trhu, vďaka čomu môže každý na cestovnom poistení ušetriť. Cena cestovného poistenia sa pohybuje už od 0,7 € na deň.

Vybaviť si najlacnejšie cestovné poistenie >

Ako stráviť čo najkrajšie dovolenkové chvíle, kde sa ubytovať a čo určite neobísť v talianskom letovisku Lido di Jesolo? Aj to prezradí tento článok.

Kde je Lido di Jesolo

Prímorské letovisko leží na pobreží Jadranského mora v talianskom regióne Benátsko. Nachádza sa asi 30 kilometrov severne od Benátok a je obľúbeným turistickým cieľom návštevníkov pláží a dovolenkárov.

Mesto Lido di Jesolo je rozdelené na dve časti, Lido a Piazza.

 • Lido je pobrežná časť, kde sa nachádza väčšina reštaurácií, barov a obchodov.
 • Piazza je obchodným centrom mesta a nachádza sa tu aj zábavný park Lido di Jesolo Aqualandia.

Turistov tiež priláka mestská promenáda určená len pre peších, ktorá sa tiahne v dĺžke viac ako 12 kilometrov a je lemovaná obchodmi a reštauráciami.

Pláže v Lido di Jesolo

Hlavnou atrakciou Lido di Jesolo sú jeho pláže. Sú široké a piesočnaté, voda je zvyčajne celkom pokojná. Mesto je známe svojou dlhou plážou a krištáľovo čistou vodou Jadranského mora. Pláž je dlhá 15 kilometrov, je lemovaná zlatistým pieskom a stredomorskou vegetáciou.

Pláž je dobre udržiavaná a vybavená množstvom zariadení na príjemné trávenie dňa na slnku. K dispozícii je množstvo slnečníkov a ležadiel na prenájom.

V ponuke je tiež množstvo plážových aktivít, ktoré môžu dovolenkári využiť. Skúsiť možno jazdu na vodných skútroch, windsurfing, wakeboardingu či jazdu na nafukovacom banáne. Dovolenkári sa môžu nechať zlákať aj na výlet loďou.

Pláž je bezpečná a chránená, počas letnej sezóny na bezpečnosť dohliadajú plavčíci. Nechýbajú ani plážové bary a reštaurácie. Pozdĺž pláže sa nachádza niekoľko hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú veľké množstvo služieb.

Pláž je tiež skvelým miestom na oddych, vychutnať si tu možno nádherný výhľad na Jadranské more. Obzvlášť krásny je západ slnka a pohľad na mesačný svit odrážajúci sa na vlnách.

Lido di Jesolo je skvelým miestom pre tých, ktorí radi trávia dovolenku na pláži a pri kúpaní v mori. Pláž je nádherná a vďaka dostupným službám je ideálnym miestom, kde stráviť príjemnú dovolenku.

V Lido di Jesolo si prídu na svoje dovolenkári, ktorí obľubujú oddych na pláži, ale aj tí, ktorí uprednostňujú dobrodružstvo.

Pláže v Lido di Jesolo získali ocenenie za čistotu.
Pláže v Lido di Jesolo získali ocenenie za čistotu.

Ubytovanie pre dobrodruhov aj pre náročných

Lido di Jesolo je známe svojimi nádhernými výhľadmi a krásnymi plážami. Vďaka jedinečnej kombinácii moderného vybavenia a tradičnej talianskej atmosféry je ideálnym miestom na relaxačnú dovolenku.

Ubytovanie v Lido di Jesolo ponúka veľa možností, ktoré uspokoja dobrodruhov, ale aj tých náročnejších dovolenkárov. Od luxusných hotelov a rezortov až po cenovo výhodné penzióny – každý si tu nájde niečo pre seba.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusný pobyt so všetkými vymoženosťami a komfortom domova, je v oblasti niekoľko luxusných hotelov. Tieto hotely ponúkajú celý rad služieb, od kúpeľných procedúr a bazénov až po vynikajúce jedlá a súkromný prístup na pláž.

Mnohé z týchto hotelov majú aj vlastné súkromné plážové kluby s exkluzívnym prístupom na pláž, luxusným vybavením i súkromnými či vírivými bazénmi.

Z cenovo dostupnejšieho ubytovania sa v celej oblasti nachádza množstvo penziónov. Tieto penzióny ponúkajú útulnú atmosféru, zvyčajne s vlastnými izbami a kúpeľňami so spoločnou kuchyňou a spoločenskou miestnosťou. Mnohé z týchto penziónov majú aj vlastný prístup na pláž.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružnejšie zážitky, je v celej oblasti niekoľko kempingov. Tieto kempy ponúkajú rôzne vybavenie, od základného kempingového vybavenia až po luxusnejšie možnosti, ako sú napríklad horúce sprchy a grily.

Lido di Jesolo má teda čo ponúknuť aj v oblasti ubytovania. So svojimi nádhernými plážami a úchvatnými výhľadmi je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu, čo z neho robí vyhľadávanú destináciu pre dovolenku v Taliansku.

Atrakcie

Aj na dovolenke pri mori ľudia zatúžia po kultúre či dobrodružstve. Pre tých, ktorí hľadajú trochu viac kultúry, ponúka Lido di Jesolo aj množstvo múzeí, galérií a iných atrakcií.

Čo teda neprehliadnuť na dovolenke v Lido di Jesolo?

 • Jadranské more – Lido di Jesolo sa nachádza priamo na pobreží Jadranského mora, takže najlepšie je vychutnať si výhľad na iskrivo modré vody a biele piesočnaté pláže
 • vodný park Caribe Bay (Aqualandia) – je to jeden z najväčších vodných parkov v Európe, ktorý je skvelým miestom na celodenný výlet pre rodiny
 • Jesolo Sea Life Aquarium – v tomto akváriu žije viac ako 250 druhov rýb a iných morských živočíchov, čo z neho robí zaujímavé miesto na prehliadku
 • nakupovanie – Lido di Jesolo je miestom mnohých obchodov a butikov
 • letisko Lido di Jesolo – na letisku možno nájsť množstvo vzrušujúcich aktivít, od zoskokov padákom až po plachtenie, preto je výborným miestom pre adrenalínovú zábavu
 • nočný život – v Lido di Jesolo je aktívny nočný život s množstvom nočných klubov, barov a reštaurácií

Rodiny s deťmi by určite nemali obísť zábavný park Aqualandia. Nachádza sa tu množstvo tobogánov, bazénov či iných vodných atrakcií. Ako to žije v Jadranskom mori, si zase možno pozrieť v akváriu Sea Life.

Vodný park Caribe Bay (Aqualandia)

Vodný park Caribe Bay v talianskom meste Lido di Jesolo je obľúbeným cieľom turistov aj miestnych obyvateľov. Nachádza sa pri Jadranskom mori a je najväčším vodným parkom v Taliansku a jedným z najväčších v Európe.

Park ponúka množstvo atrakcií, od vzrušujúcich toboganov a šmýkačiek až po pokojnejšie aktivity, ako sú bazény a lenivé rieky.

Návštevníci môžu využiť celý rad šmykľaviek a atrakcií, od vzrušujúcich „Tsunami“ a „Black Hole“ až po pokojnejšie „Lazy River“ a „Family Fun Pool“.

Park sa môže pochváliť aj unikátnym bazénom s vlnami a veterným tunelom, ktorý poskytuje hosťom ďalšie vzrušenie. K dispozícii je aj množstvo aktivít pre najmenších návštevníkov vrátane detského bazéna a bojiska s vodnými pištoľami.

Okrem toho záliv Caribe Bay poskytuje rôzne možnosti stravovania a nápojov, ktoré vyhovujú všetkým chutiam. Hostia si môžu vychutnať tradičnú taliansku kuchyňu v reštaurácii alebo si dať rýchle občerstvenie. V celom parku sa nachádza aj niekoľko barov a kaviarní, v ktorých sa podávajú rôzne alkoholické a nealkoholické nápoje.

Aqualandia je skvelým miestom na strávenie horúceho letného dňa. Na svoje si prídu milovníci dobrodružstva a adrenalínu, ale aj tí, ktorí radšej relaxujú. Vďaka zaujímavým atrakciám, možnostiam stravovania a nákupným príležitostiam sa Aqualandia stala jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v oblasti.

Podmorský svet v Jesolo Sea Life Aquarium

Morské akvárium Sea Life v Lido di Jesolo prináša jedinečný a vzrušujúci podmorský zážitok. Akvárium je domovom viac ako 200 druhov rýb, bezstavovcov a iných morských živočíchov.

Akvárium Sea Life ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok z podmorského sveta. Exponáty pochádzajú z Červeného mora, Stredozemného mora, Atlantiku a Jadranského mora.

V akváriu sa nachádza široká škála vzácnych rýb a iných morských živočíchov, ako sú žraloky, morské koníky, medúzy, koraly a dokonca chobotnice. Návštevníci môžu preskúmať aj morské hlbiny a vidieť množstvo farebných rýb a živočíchov vrátane klaunov či vráskavcov. Nemusia sa tak spoliehať len na filmy o žralokoch, vidieť ich budú na vlastné oči.

Akvárium ponúka aj širokú škálu vzdelávacích programov a aktivít pre rodiny. Patria k nim interaktívne programy zamerané na vzdelávanie návštevníkov o význame ochrany morí a potrebe chrániť oceány. Okrem toho je tu množstvo aktivít pre deti, ako sú remeslá, hry a živé predstavenia, ktoré robia z akvária vzrušujúce a zábavné miesto na návštevu.

Akvárium Sea Life je výborným miestom na strávenie dňa s rodinou. Ponúka jedinečný a vzrušujúci podmorský zážitok, ktorý si určite užijú návštevníci všetkých vekových kategórií.

Vďaka širokej ponuke exponátov a aktivít je akvárium Sea Life skvelým spôsobom, ako preskúmať Jadranské more a jeho morský život.

V akváriu Sea Life v Lido di Jesolo možno pozorovať život pod morskou hladinou.
V akváriu Sea Life v Lido di Jesolo možno pozorovať život pod morskou hladinou.

Pokojné prechádzky aj nočný život

Vďaka nádherným plážam, rušnému nočnému životu a veľkému výberu reštaurácií, barov a klubov je Lido di Jesolo ideálnou prímorskou destináciou pre dovolenku plnú zábavy.

Keď padne noc, pobrežná promenáda ožije množstvom zábavy. Pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť, sú tu plážové bary, salóniky a krčmy, kde si môžu vychutnať obľúbený drink. Príjemnú atmosféru zvyčajne dopĺňa živá hudba alebo DJ.

Milovníci párty by si nemali nechať ujsť zábavu v niektorom z mnohých nočných klubov v Lido di Jesolo. Tieto kluby ponúkajú rôzne hudobné štýly, od techna a housu až po hip hop a reggaeton. Zvyčajne sú otvorené až do skorých ranných hodín a konajú sa v nich špeciálne podujatia, ako napríklad penové a vodné párty.

V Lido di Jesolo sa nachádza aj niekoľko kasín, kde možno skúsiť šťastie v rulete alebo v hracích automatoch. Kasína ponúkajú príjemnú atmosféru so živou hudbou, tancom a špeciálnymi podujatiami.

Pre tých, ktorí si po dni plnom aktivít chcú dopriať pokojnejší večer, sú ako stvorené prechádzky po pobrežnej promenáde, kde si môžu vychutnať nádherný výhľad na Jadranské more. Na výber je množstvo reštaurácií a kaviarní s ponukou talianskej a medzinárodnej kuchyne.

Či už dovolenkári vyhľadávajú skôr pokojný večer, alebo radšej divokú zábavu, v Lido di Jesolo si každý nájde niečo pre seba. Vďaka nádherným plážam, rušnému nočnému životu a veľkému výberu reštaurácií, barov a klubov nie je divu, že toto talianske letovisko je obľúbenou dovolenkovou destináciou.

Kam na výlet

Dovolenka nemusí byť len o ležaní pri mori či sedení pri drinku v plážovom bare. Lido di Jesolo totiž ponúka aj množstvo krásnych miest na výlety. Obdivovať možno nielen krásne pláže, ale aj zaujímavú architektúru tejto oblasti.

Mesto je známe svojou 15 kilometrov dlhou plážou. Je lemovaná plážovými barmi, kaviarňami a reštauráciami a je ideálnym miestom na opaľovanie či kúpanie.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť aktívnemu pobytu, ponúka Lido di Jesolo veľa aktivít. Na výber je množstvo vodných športov, vrátane windsurfingu, kitesurfingu a plachtenia. Dobrodružnejšie povahy si môžu vyskúšať aj parasailing či jazdu na vodných skútroch.

Milovníci aktívnej dovolenky si môžu v Lido di Jesolo vybrať zo širokej ponuky vodných športov.
Milovníci aktívnej dovolenky si môžu v Lido di Jesolo vybrať zo širokej ponuky vodných športov.

Okrem pláží sa v Lido di Jesolo nachádza aj množstvo kultúrnych pamiatok. Zvlášť obľúbenou je historická štvrť mesta s kľukatými uličkami a očarujúcou architektúrou v toskánskom štýle. Prezrieť si tu možno kostoly, múzeá či galérie. Zaujímavým tiež môže byť výlet loďou do Benátok, známych tiež ako mesto vody.

Ako inak najlepšie spoznať taliansku kuchyňu, ako ju priamo ochutnať? Aj pre milovníkov jedla má Lido di Jesolo čo ponúknuť. Taliani sú vychýrení svojou výbornou kuchyňou a pohostinnosťou. Pochutnať si možno na morských plodoch, talianskej pizze či tradičných benátskych jedlách.

Nech už sú preferencie dovolenkárov akékoľvek, Lido di Jesolo určite poskytne nezabudnuteľnú dovolenku. So svojou nádhernou prírodou, živou kultúrou a rozmanitými aktivitami je ideálnym miestom na výlet. Tak prečo si nezarezervovať zájazd ešte dnes a nezačať plánovať dokonalú dovolenku?

Príroda v Lido di Jesolo

Lido di Jesolo je talianske prímorské letovisko, ktoré sa nachádza pri Jadranskom mori. Je obľúbeným cieľom turistov, ktorí si chcú vychutnať prírodné krásy tohto regiónu.

 • Pobrežie Lido di Jesolo ponúka ohromujúci rad prírodných zaujímavostí vrátane piesočnatých pláží, vápencových jaskýň a širokej škály divokej prírody. Dve hlavné pláže, Piazza Mazzini a Piazza Milano, sú široké a piesočnaté, ideálne na kúpanie a opaľovanie.
 • Návštevníci môžu preskúmať miestnu faunu a flóru výletom loďou na neďaleké ostrovy Torcello, Burano a San Francesco del Deserto. Z lode možno pozorovať ladné pohyby delfínov a pestré farby morských vtákov.
 • Okrem pláží a divokej prírody ponúka Lido di Jesolo aj množstvo ďalších aktivít v prírode. Obľúbené sú turistické a cyklistické trasy, jazda na kajaku a plachtenie či rybolov.

Prírodné krásy Lido di Jesolo určite očaria každého, kto sem zavíta. Či už ide relaxovať na pláži, spoznávať prírodu v okolí alebo si užiť zopár adrenalínových zážitkov, v tomto talianskom letovisku si každý nájde niečo pre seba.

Čo navštíviťKam na výletZaujímavosti