Kde je slovenské more? No predsa v Chorvátsku!

Európa

Chorvátsko je krajina, ponúkajúca okrem krásneho mora aj niečo navyše. Tým sú kultúrne a prírodné krásy, milí ľudia a dostupná vzdialenosť zo Slovenska. Ktoré destinácie v Chorvátsku patria medzi najnavštevovanejšie? Aké pamiatky sa nachádzajú v Chorvátsku?

Všetkým, ktorí sa chystajú na dovolenku k moru do Chorvátska, doporučujeme vybaviť si cestovné poistenie. Cez našu kalkulačku si môže každý porovnať najlacnejšie cestovné poistenia na trhu. Cena cestovného poistenia sa pohybuje už od 0,7 € na deň.

Vybaviť si najlacnejšie cestovné poistenie >

Do Chorvátska sa prakticky za pol dňa dostanete pohodlne po diaľnici autom a budete si môcť vychutnávať blízku kultúru a pohostinnosť miestnych ľudí. Jednoducho ideálna predstava dobrej dovolenky, ktorá každoročne priťahuje tisícky Slovákov!

Medzi najpopulárnejšie mestá často navštevované slovenskými dovolenkármi patrí aj mesto Zadar, nachádzajúce sa v regióne Dalmácia. Je známe nádherným výhľadom na Jadranské more, bohatou kultúrou, históriou a rušným nočným životom.

Jedny z najkrajších pláží ponúka chorvátske mesto Brela. Mesto Pula je zase známe svojou zachovalou rímskou architektúrou a prímorským štýlom života, ktorý zaujme mnoho turistov. Obľúbenou turistickou destináciou v Chorvátsku sú aj vodopády v Národnom parku Krka.

Chorvátske mestá Umag a Rabac sú taktiež populárnymi turistickými destináciami. Sú známe svojím úžasným stredomorským podnebím, nádhernými plážami a rušným nočným životom.

Tí, ktorí chcú opustiť pevninu, môžu navštíviť priľahlé ostrovy. Cestovatelia sa loďou doplavia na historicky krásny Hvar, populárny Brač alebo pokojný Krk.

Okrem toho má krajina ležiaca pri Jadrane aj ďalšie prednosti, ktorými priťahuje slovenských turistov. Chorvátsko hraničí aj so Srbskom, do ktorého sa na skok môže ísť turista pozrieť. Obľúbenou destináciou na dovolenku v meste je srbské hlavné mesto – Belehrad.

Slovensko tam každoročne posiela niekoľko policajtov, ktorí majú pomôcť pri ochrane slovenských turistov a riešení prípadných problémov.

Samotný fakt, že v Chorvátsku dovolenkuje toľko Slovákov, prináša množstvo výhod, ako napríklad to, že môžete veľmi rýchlo spoznať krajanov a začať s nimi spoločne tráviť čas. V súčasnosti sa preferujú dva najčastejšie typy dovolenkových zájazdov v Chorvátsku – a síce individuálne, alebo skupinové cez cestovné kancelárie.

Pri individuálnych si dopravu riešite sami, najčastejšie ide o auto, a potom si vybavujete ubytovanie, častou voľbou turistov sú rôzne apartmány, ktoré im prenajímajú domáci. Alebo si môžete vybrať z bohatej ponuky zájazdov z ponúk cestovných kancelárií, ktoré zabezpečujú dopravu (autobus alebo lietadlo), a takisto ubytovanie, väčšinou v hoteloch.

Pre tých, ktorí by chceli v lete navštíviť nejakú inú krajinu a spoznať jej kultúru a históriu, sú k dispozícii napríklad zájazdy do Moskvy. Tieto zájazdy zvyčajne zahŕňajú letenku, ubytovanie a ďalšie aktivity, ako napríklad prehliadku pamiatok, nákupy a návštevu kultúry.

Ak si dáte do internetového vyhľadávača heslo ,,dovolenka Chorvátsko,“ tak sa vám okamžite zobrazí zaujímavá ponuka dovolenkových pobytov za výhodné a prijateľné ceny! Veríme, že aj vy objavíte čaro Chorvátska a strávite tam príjemnú dovolenku za výhodnú cenu. Skutočne sa to oplatí, potvrdzuje to práve to vysoké množstvo turistov  v krajine pri Jadrane.