Letná dovolenka

Magazín

Written on December 20, 2015 by admin in Nezaradené

Už máte plány na tohtoročnú dovolenku?

Patríte k ľud’om, ktorí plánuju svoje letné dobrodružstvá už dobrý rok dopredu? Viete presne kam chcete ísť, čo chcete vidieť, čo chcete zažiť, čo si odtiaľ doniesť?

Každý z nás inklinuje podvedome k nejakej vzidalenej krajine, ktorej kultúra nám imponuje. Láka nás tamojšia príroda, ľudia, možno tamojšia reč. Niekoho láka nedotknutá príroda Islandu či Nového Zélandu, niekto rád objavuje čaro divokej Afriky, iní sa zas radi spoznajú bipolárnosť spoločnosti v Rusku, a sú aj cestovatelia, ktorí radi cestujú po hlavných mestách, a láka ich skôr mestské prostredie.

Či sa už vyberiete na piesočnatú pláž do Španielska, na nákupy do New Yorku, alebo splavovať Amazonku, myslite na to, že na každú cestu sa treba vopred poriadne pripraviť. Nechcete predsa aby vaša letná dovolenka 2016 dopadla tak, že si kúpite lacné letenky a tesne pred odletom zistíte, že nemáte pas, ktorý na vycestovanie nutne potrebujete. Takéto dobrodružstvo sa Vám môže poriadne predražiť. Pred každým vycestovaním z krajiny si treba urobiť takzvanú domácu úlohu. Zistiť si presne trasu, akou pôjdete, koľko cca miniete, v akých menách budete platiť, respektíve akú menu si zameniť, koľko stojí stravovanie a ubytovanie v danom meste a v neposlednom rade sa treba poriadne a precízne zbaliť. Tak, aby Vám ked’ tak chýbali len lacné, ľahko zakúpiteľné komodity, ktoré ste bud už nevopchali do kufra, alebo to proste so sebou nebudete brať. K takýmto veciam patrí kozmetika, potraviny (ak teda nemienite niekoho obdarovať lokálnymi dobrotami, hygienické potreby a potreby dennej spotreby. Tieto by ste mali bez problémov zohnať na pumpe či lokálnych potravinách.

Horšie je, ked’ cestujete k moru a zabudnete si takú nabíjačku, plavky alebo nafukovačku. A najhoršie, na čo môžete zabudnúť, je na doklady a Kevina.

View all posts by: admin