Makarská riviéra – ubytovanie, pláže, turistické miesta

Európa
Makarska riviera

Makarská riviéra je jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších destinácií v Chorvátsku. Táto oblasť sa nachádza na juhu Dalmácie a je domovom pre krásne pláže, historické mestá a úžasnú prírodu. Je to ideálne miesto pre dovolenku, ktorá ponúka všetko od relaxácie po dobrodružstvo.

Makarská riviéra je tiež domovom pre veľmi populárne letné kultúrne festivaly, vynikajúcu kuchyňu a množstvo možností na výlet. Ak turisti hľadajú vhodnú destináciu pre dovolenku, Makarská riviéra je skvelou voľbou.

Dovolenka na Makarskej riviére

Makarská riviéra je pobrežná oblasť na juhu Chorvátska, ktorá je obklopená množstvom pláží a odľahlých oáz. Oblasť ponúka veľa možností na oddych a relaxáciu, ako aj na šport. Ľudia sem prichádzajú z celého sveta, aby si vychutnali príjemné podnebie a pozdravili slnko.

Dovolenka na Makarskej riviére poskytuje veľa možností pre aktívny aj pasívny oddych. Turisti sa tu môžu venovať športom, ako je windsurfing, potápanie, plážový volejbal a iné, aby si vychutnali všetky zábavné aktivity, ktoré sú tu k dispozícii. K dispozícii sú tiež plážové bary a reštaurácie, ktoré poskytujú čerstvé jedlá a nápoje. Blízko oblasti sa nachádzajú tiež niektoré z najkrajších prírodných scenérií.

Sú tu krásne hory, ktoré vytvárajú nádherný výhľad na okolité more a oblohu. Návštevníci tiež môžu prechádzať stredovekými dedinami a mestečkami, aby objavili históriu a kultúru oblasti. Na Makarskej riviére sú tiež niektoré z najkrajších pláží na svete. More je tu nádherné, s jemnými piesočnatými plážami a tyrkysovými vodami.

Je to ideálne miesto pre všetkých, ktorí si chcú užiť pokojnú dovolenku alebo len odpočinúť pri slnečnom pobreží.

Dovolenka na Makarskej riviére je skvelým nápadom. Tu môže človek kedykoľvek oddychovať, relaxovať, objavovať a užiť si veľa zábavy. Oblasť je plná krásnych pláží, scenérií, aktivít a príjemného podnebia. Je to skvelé miesto pre rodiny, páry i skupiny, ktorí hľadajú dovolenku s nádherným pobrežím.

Ako sa dostať na Makarskú riviéru v Chorvátsku?

Ak chce turista navštíviť Makarskú riviéru v Chorvátsku, môžete sa tam dostať lietadlom, autobusom alebo autom. Ak cestuje lietadlom, najbližšie letisko k Makarskej riviére je letisko Split. Letisko je vzdialené iba 25 kilometrov od Makarskej. Nezabudnite si však overiť, čo si môžem zobrať do lietadla.

Po prílete na letisko Split môžete využiť verejnú dopravu alebo si prenajať auto na presun do Makarskej riviéry. Ak cestuje autobusom, môže si kúpiť lístky na autobusovú linku zo Splitu na Makarskú.

Autobusy odchádzajú každých 45 minút a cesta trvá približne 1,5 hodiny.

Ak cestuje vlastným vozidlom, môže sa dostať na Makarskú riviéru po ceste D8. Je to diaľnica, ktorá vedie od Splitu až po Makarskú. Trasa je celkom priamočiara a trvá približne 1 hodinu.

Takže ak chce turista navštíviť Makarskú riviéru v Chorvátsku, môžete sa tam dostať lietadlom, autobusom alebo vlastným vozidlom. V každom prípade, akonáhle tam dorazí, bude si môcť užiť krásne pláže a útesy.

Makarská riviéra sa nachádza na juhu Dalmácie a ponúka krásne piesočnaté pláže, historické mestá a zaujmavú prírodu.
Makarská riviéra sa nachádza na juhu Dalmácie a ponúka krásne piesočnaté pláže, historické mestá a zaujmavú prírodu.

Ako nájsť lacné ubytovanie v Chorvátsku v okolí Makarskej?

Makarska je obľúbenou destináciou pre turistov v Chorvátsku. Ak človek hľadá lacné ubytovanie v Chorvátsku práve v tejto oblasti, tu sú niektoré tipy.

  • Vyhľadať najlacnejšie ubytovanie vo veľkých sieťach hotelov. Siete hotelov v Makarskej ako je Accor, Iberostar a Best Western ponúkajú zľavy za predplatné náklady a množstvo ďalších výhod.
  • Hľadať ubytovanie v menších miestach v blízkosti Makarskej. Obyvatelia okolitých obcí často ponúkajú ubytovanie, ktoré je podstatne lacnejšie ako v meste.
  • Skúsiť Airbnb. Airbnb ponúka veľa lacných a útulných ubytovaní v okolí Makarskej. Takže ak chce turista cestovať s rozpočtom, Airbnb je pre neho ideálna voľba.
  • Zistiť viac o zľavách za predplatné náklady. Je možné nájsť veľa zliav pre predplatné náklady, ktoré turistovi pomôžu ušetriť veľa peňazí.
  • Skúsiť skupinové cestovné ponuky. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú skupinové cestovné balíčky, ktoré sú omnoho lacnejšie ako cestovanie samostatne.

Tieto tipy človeku pomôžu nájsť lacné ubytovanie v Chorvátsku, konkrétne na Makarskej. Ak je ochotný obetovať trochu času a úsilia, môže nájsť naozaj dobré zľavy.

Sú piesočnaté pláže v Chorvátsku aj na Makarskej riviére?

Ano, sú. Chorvátsko má veľa piesočnatých pláží, a to aj na Makarskej riviére. Makarská riviéra je najznámejšia a najnavštevovanejšia oblasť Chorvátska, ktorá sa tiahne od grada Makarska po mesto Gradac.

Makarska riviéra je domovom niekoľkých piesočnatých pláží, ktoré sú obľúbené medzi turistami. Najznámejšou plážou je Baska Voda, ktorá je malebná zátoka s bielym pieskom a čistou modrou vodou. Pláž je obklopená borovými lesmi a horami.

Ďalšou obľúbenou piesočnatou plážou je Tučepi, ktorá je pokrytá bielym jemným pieskom. Pláž je obklopená stromami a skalami, ktoré sú ideálne na oddych a relaxáciu.

Okrem vyššie uvedených pláží má Makarska Riviéra ďalšie piesočnaté pláže ako je Brela, Drveník, Podgora a ďalšie. Všetky tieto piesočnaté pláže v Chorvátsku na Makarskej sú obľúbené medzi turistami a poskytujú im príležitosť oddychovať a relaxovať v prírodnom prostredí.

Čo vidieť na Makarskej riviére?

Makarská riviéra je jednou z najkrajších oblastí Chorvátska, ktorá sa rozkladá pozdĺž mysu Makarska počínajúc mestom Brela až po Tucepi. Je známa pre svoje krásne pláže, ktoré sú obklopené malebnou prírodou a ktoré sú obklopené bylinnými lúkami a kopcami. Je to obľúbené letovisko pre turistov, ktorí sem prichádzajú na dovolenku, užívať si slnko a vychutnať si nádherné výhľady.

Makarská riviéra je obklopená nádhernou prírodou a borovicovými lesmi. Mnoho ľudí sem prichádza na prechádzky pozdĺž pláží alebo na prehliadky miestnych zaujímavostí. Turisti tu môžu zažiť prírodné krásy, ktoré sú tu obklopené vodnými plochami, jazierkami, kaňonmi a riečnymi údoliami.

Makarská riviéra má tiež niekoľko nádherných pláží. Sú tu pláže s piesočnatým povrchom, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi, ako aj pre aktívnejších cestovateľov, ktorí si môžu užívať vodné športy ako windsurfing, potápanie a plávanie.

Mnohé z týchto pláží majú aj krásne tyrkysové more, ktoré je veľmi čisté. Makarska riviéra má tiež mnoho historických a kultúrnych pamiatok, ktoré sú ukryté medzi nádhernými plážami a lúkami. Je možné tu vidieť staroveké mestá ako Ston, ktoré majú veľkú historickú hodnotu. Dajú sa tiež navštíviť nádherné kláštory ako je Kláštor Svätej Trojice, ktorý je obklopený zelenými lúkami.

Toto je skvelá destinácia pre turistov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu. Je možné tu nájsť všetko, čo turista potrebuje pre nezabudnuteľnú dovolenku – nádhernú prírodu, historické pamiatky a krásne pláže s tyrkysovým morom.

Ak človek hľadá miesto pre dovolenku, ktoré ponúka všetko, Makarská riviéra je ideálnou voľbou.

Kedy je najlepší čas na návštevu tejto destinácie?

Makarská riviéra je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Chorvátsku. Oblasť je známa pre svoje pokojné prímorské strediská, krásne vyhliadky, výborné jedlo a nádherné pláže. Vďaka svojej idylke a dobrému počasiu je to skvelá oblasť na strávenie letných prázdnin.

Kedy je najlepší čas na návštevu Makarskej riviéry? Najlepší čas na návštevu Makarskej riviéry je od júna do septembra. V týchto mesiacoch je oblasť plná aktivít, ako sú jazda na kajaku, večerné prechádzky po pláži alebo výlety na ostrov Brač. Teplota vody je tiež ideálna pre plávanie, surfovanie a šnorchlovanie.

Makarská riviéra je tiež známa pre svoj bujný nočný život. Na každom kroku sú zábavné kluby a bary, ktoré uspokoja všetky potreby každého turistu. Taktiež sú tu večerné trhy, ktoré sa konajú po celý týždeň, kde si je možné kúpiť lokálne produkty.

V tomto období je oblasť ešte stále relatívne prázdna, takže je to skvelý čas na návštevu. Je tu tiež veľa kultúrnych a historických pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Makarská riviéra je tiež domovom pre mnoho slávnych umelcov a remeselníkov, a tak je tu veľa príležitostí pre každého turistu, aby sa ponoril do sveta miestnych tradícií a umenia.

Odporúča sa teda navštíviť Makarsku v období od júna do septembra. Toto je najlepší čas na to, aby si turisti vychutnali všetky krásy oblasti a zažili skutočný pocit prímorskej dovolenky.

Čo navštíviťDovolenkaKam na výlet