Omiš – Chorvátsko, dovolenka, ubytovanie

Európa
omis

Omiš je malé mesto v Chorvátsku, v regióne Dalmácia. Vďaka nádhernej krajine, krištáľovo čistej vode a živej atmosfére sa Omiš stal obľúbenou turistickou destináciou. Ktoré miesta sa v Omiši oplatí navštíviť?

Omiš je krásne mesto v Chorvátsku, ktoré sa nachádza v ústí rieky Cetiny. Má dlhú a bohatú históriu a je známe svojimi nádhernými plážami, krištáľovo čistou vodou a dramatickými scenériami. Mesto je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí si chcú užiť pohodovú dovolenku v idylickom prostredí.

Neďaleko, pár minút autom je možné navštíviť ďalšie nádherné malé mesto Drveník, v ktorom si každý skvele oddýchne a môže si užiť okrem iného aj pekné pláže.

Omiš – Chorvátsko

Mesto Omiš sa nachádza pri ústí rieky Cetiny a je obklopené horami. Je obývané už od doby kamennej a nachádzajú sa tu niektoré z najvýznamnejších chorvátskych historických pamiatok, ako napríklad stredoveká pevnosť Mirabela a starobylé kostoly svätého Petra a Pavla.

Okrem toho je mesto známe svojimi nádhernými plážami, pričom jedny z najlepších sa nachádzajú v blízkosti ústia rieky Cetiny.

Mesto je tiež známe svojím rušným nočným životom s množstvom barov a klubov, z ktorých si možno vybrať. Nachádza sa tu aj množstvo vynikajúcich reštaurácií, od tradičnej dalmatínskej kuchyne až po jedlá medzinárodnej kuchyne.

Pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie aktivity, je tu veľa možností na pešiu turistiku a jazdu na kajaku.

Omiš má tiež bohaté kultúrne dedičstvo s množstvom múzeí a galérií, ktoré si možno prezrieť. Mesto je tiež známe svojou tradičnou hudbou, pričom každé leto sa tu koná festival „Omiška Muzika“.

Na záver možno povedať, že Omiš je ideálnou destináciou pre každého, kto hľadá dovolenku plnú histórie, kultúry a množstva aktivít. Vďaka nádhernej krajine, krištáľovo čistej vode a pulzujúcej atmosfére je Omiš destináciou, ktorú musí v Chorvátsku navštíviť každý turista.

Omiš – ubytovanie

Pokiaľ ide o ubytovanie, Omiš ponúka širokú škálu možností, z ktorých si turisti môžu vyberať. V centre mesta sa nachádzajú hotely a apartmány, ako aj množstvo súkromných víl a rekreačných domov. Či už sa chce niekto ubytovať v centre mesta alebo na odľahlejšom mieste, každý si tu nájde niečo pre svoj rozpočet.

 • Ak niekto hľadá luxusný pobyt v Omiši, možno by mal zvážiť pobyt v jednom z mnohých luxusných hotelov v tejto oblasti. Tieto hotely ponúkajú celý rad zariadení, ako sú vonkajšie bazény, kúpele a kvalitné reštaurácie. Medzi najobľúbenejšie hotely v Omiši patria Hotel Adriatic, Hotel Omiš Riviera a Hotel Villa del Mar.
 • Pre tých, čo hľadajú cenovo výhodnejšiu možnosť, je v Omiši k dispozícii množstvo apartmánov a rekreačných domov s vlastným stravovaním. Tieto nehnuteľnosti si možno prenajať na krátkodobý alebo dlhodobý pobyt a ponúkajú skvelý pomer ceny a kvality. Medzi najlepšie cenovo výhodné možnosti ubytovania v Omiši patria Apartmány Lucija, Apartmány Marina a Apartmány Pavo.
 • A napokon, ak niekto hľadá skutočne jedinečný zážitok, mal by zvážiť pobyt v jednej z mnohých súkromných víl a rekreačných domov v Omiši. Tieto nehnuteľnosti ponúkajú skutočne luxusný zážitok s nádherným výhľadom, súkromnými bazénmi a všetkým vybavením pre dokonalú dovolenku. Medzi najobľúbenejšie vily a rekreačné domy v Omiši patria Villa de Luxe, Villa Kora a Villa San Marino.

Nech už si človek vyberie akýkoľvek typ ubytovania v Omiši, môže si byť istí, že tu strávi nádherný pobyt. So svojou nádhernou prírodou, bohatou kultúrou a širokou ponukou ubytovacích možností je Omiš ideálnym miestom na oddychovú dovolenku.

Chorvátske mesto Omiš sa nachádza v ústí rieky Cetiny.
Chorvátske mesto Omiš sa nachádza v ústí rieky Cetiny.

Dovolenka v Chorvátsku

Chorvátsko je čoraz obľúbenejšou dovolenkovou destináciou pre turistov z celého sveta, a to z dobrého dôvodu. Vďaka svojmu nádhernému pobrežiu, malebným ostrovom, pulzujúcim mestám a úchvatným národným parkom má Chorvátsko každému čo ponúknuť.

 • Pobrežie krajiny je jednou z jej najväčších atrakcií a po celej dĺžke je roztrúsených viac ako 1 000 ostrovov, ostrovčekov a útesov. Pláže sú bohaté a ponúkajú rôzne druhy aktivít, od malých odľahlých zátok až po väčšie letoviská. Rovnako atraktívne sú aj chorvátske pobrežné mestá s farebnými budovami, rušnými trhmi a živými barmi a reštauráciami.
 • S lesmi, horami, jazerami a vodopádmi ponúkajú chorvátske národné parky množstvo aktivít, ako napríklad pešiu turistiku, horolezectvo a jazdu na kajaku. Obzvlášť obľúbený je Národný park Plitvické jazerá, kde sa nachádzajú nádherné vodopády a jazerá.
 • V Chorvátsku je tiež veľa kultúrnych a historických pamiatok. V hlavnom meste Záhreb sa nachádza množstvo múzeí a galérií, ako aj rušný nočný život. Za návštevu stoja aj mestá Dubrovník a Split so svojimi starobylými hradbami a dláždenými uličkami.

Bez ohľadu na to, aký druh dovolenky človek hľadá, Chorvátsko má čo ponúknuť. So svojimi nádhernými scenériami, pulzujúcimi mestami a úchvatnými národnými parkami je Chorvátsko ideálnou destináciou pre ďalšiu letnú dovolenku.

Chorvátsko – obľúbené ostrovy

Chorvátsko je východoeurópska krajina, ktorá je známa svojimi nádhernými prírodnými krásami a rozmanitou geografiou. Krajinu tvorí viac ako tisíc ostrovov v Jadranskom mori a každý z nich ponúka niečo výnimočné na preskúmanie. Od malebných rybárskych dediniek až po pulzujúce pláže – chorvátske ostrovy sú ideálnou destináciou na oddych v ústraní.

 • Najväčší chorvátsky ostrov sa nazýva Cres a nachádza sa na ňom jedna z najkrajších prírodných scenérií v krajine. Ostrov je známy svojimi malebnými horami a bujnými lesmi a je skvelým miestom na oddychovú dovolenku. Ostrov sa môže pochváliť mnohými krásnymi plážami a návštevníci si tu môžu vychutnať celý rad outdoorových aktivít, ako je plávanie, jazda na kajaku a rybolov.
 • Ďalšou obľúbenou destináciou je ostrov Hvar, ktorý sa často označuje ako „perla Jadranu„. Hvar je známy svojím nádherným pobrežím a návštevníci môžu preskúmať jeho početné zátoky, zálivy a pláže. Na ostrove sa nachádzajú aj niektoré z najlepších viníc a reštaurácií v krajine a návštevníci si tu môžu vychutnať celý rad jedál miestnej kuchyne.
 • Ďalšou obľúbenou destináciou je ostrov Vis, ktorý je známy svojím členitým pobrežím a sviežimi zelenými lesmi. Na ostrove sa nachádza množstvo archeologických nálezísk a návštevníci môžu preskúmať ruiny starovekých gréckych a rímskych osád. Na ostrove sa nachádzajú aj jedny z najlepších pláží v krajine a návštevníci si tu môžu vychutnať kúpanie, opaľovanie a šnorchlovanie.
 • Nakoniec, ostrov Krk je známy svojimi pôvabnými dedinkami a návštevníci si môžu prezrieť jeho dláždené uličky a preskúmať množstvo kostolov a múzeí. Na ostrove sa nachádzajú aj jedny z najlepších reštaurácií s morskými plodmi v Chorvátsku a návštevníci si tu môžu vychutnať jedlá z čerstvých morských plodov.

Bez ohľadu na to, aký druh dovolenky človek hľadá, chorvátske ostrovy ponúkajú niečo pre každého. Chorvátske ostrovy, ako napríklad aj ostrov Brač, určite každému poskytnú nezabudnuteľné zážitky – od nádhernej krajiny až po pulzujúce mestá.

Dovolenka v Chorvátsku – Zľavomat

Zľavomat je najväčším inšpiratívnym portálom na Slovensku a svojim užívateľom každodenne predstavuje výnimočné ponuky na služby a produkty, vrátane dovoleniek v Chorvátsku. Portál Zľavomat je súčasťou stabilnej a etablovanej Slevomat Group a od roku 2017 sa jeho 100 % majiteľom stala britská skupina Secret Escapes, ktorá patrí medzi popredných predajcov luxusných dovoleniek.

Zľavomat má v ponuke množstvo pobytov a dovoleniek v Chorvátsku za rôzne ceny – od 100 € až do 700 €. Pobyty v najpopulárnejších letoviskách Chorvátskach sa tu dajú nájsť za výhodné ceny. Či už niekto hľadá oddychovú dovolenku na pláži alebo výlet za pamiatkami – na Zľavomate si každý nájde ideálnu dovolenku v Chorvátsku.

Príroda chorvátskych ostrovov v Jadranskom mori poskytne každému nezabudnuteľný zážitok.
Príroda chorvátskych ostrovov v Jadranskom mori poskytne každému nezabudnuteľný zážitok.

Last minute dovolenka v Chorvátsku – aktuálne

Chorvátsko je aktuálne ideálnou destináciou na last minute dovolenku vďaka nádhernej prímorskej scenérii, chutnej kuchyni a živej kultúre. S blížiacou sa letnou sezónou čoraz viac ľudí hľadá dovolenkové destinácie na poslednú chvíľu, aby si užili trochu slnka, more a pláže.

Aktuálne je Chorvátsko ideálnou destináciou na last minute dovolenku. Nádherná príroda, chutné jedlo a množstvo aktivít vám zaručia nezabudnuteľný výlet. Prečo si teda neobjednať last minute dovolenku na v Chorvátsku?

Dovolenka v Chorvátsku – letecky zo Slovenska

Pre slovenských turistov je Chorvátsko letecky ľahko dostupná krajina, ktorá je skvelou destináciou na dovolenku.

Ak chce niekto spoznať krásy Chorvátska, medzi Slovenskom a Chorvátskom je k dispozícii množstvo letov. Lety zo Slovenska do Chorvátska prevádzkuje viacero leteckých spoločností vrátane Croatia Airlines, Air Serbia a Wizz Air.

Pri hľadaní letov je dôležité mať na pamäti, že ceny sa zvyčajne líšia v závislosti od sezóny. V letných mesiacoch môžu byť lety drahšie, keďže ide o vrcholnú turistickú sezónu v Chorvátsku. Počas zimných mesiacov sú lety zvyčajne lacnejšie.

V Chorvátsku je niekoľko letísk, na ktoré prilietajú lety zo Slovenska. Patria medzi ne Záhreb, Split, Dubrovník a Pula. V závislosti od leteckej spoločnosti a trasy môže let zo Slovenska do Chorvátska trvať od dvoch do piatich hodín.

Pri plánovaní cesty je dôležité zvážiť náklady na ubytovanie v Chorvátsku. Hotely a hostely môžu byť v obľúbených turistických destináciách drahé, preto je dôležité pred rezerváciou preskúmať a porovnať ceny.

Celkovo je letecké spojenie Slovenska a Chorvátska jednoduchým a cenovo dostupným spôsobom, ako počas dovolenky spoznať všetko, čo táto krajina ponúka. Vďaka nádherným plážam, bohatej kultúre a chutnej kuchyni nie je divu, že Chorvátsko je takou obľúbenou turistickou destináciou.

Dovolenka v Chorvátsku je vďaka cenovej dostupnosti veľmi populárna medzi Slovákmi.
Dovolenka v Chorvátsku je vďaka cenovej dostupnosti veľmi populárna medzi Slovákmi.

Hotely v Chorvátsku

Vzhľadom na to, že Chorvátsko každoročne navštívi toľko ľudí, je logické, že si tu možno vybrať zo širokej ponuky hotelov. Či už niekto hľadá luxusný rezort, cenovo výhodnú možnosť alebo niečo medzi tým, v Chorvátsku je množstvo vynikajúcich hotelov, ktoré zabezpečia pohodlný a nezabudnuteľný pobyt.

 • Pre tých, ktorí si chcú dopriať, je na pobreží Jadranského mora množstvo luxusných rezortov. Mnohé z týchto rezortov ponúkajú nádherný výhľad na more a prístup na súkromné pláže. Tieto rezorty ponúkajú aj špičkové vybavenie vrátane kúpeľov, reštaurácií a bazénov. Mnohé z luxusnejších rezortov sa nachádzajú v Dubrovníku, Splite a Hvare.
 • Ak niekto hľadá cenovo výhodnejšiu možnosť, v Chorvátsku je veľa hotelov, ktoré vyhovujú týmto požiadavkám. Mnohé z väčších miest a obcí ponúkajú cenovo výhodné hotely v atraktívnych lokalitách. V Záhrebe a ďalších mestách nájdete širokú ponuku hotelov s cenami od cenovo dostupných až po luxusné.
 • Pre tých, ktorí hľadajú niečo medzi tým, je v Chorvátsku k dispozícii množstvo hotelov strednej triedy. Tieto hotely ponúkajú pohodlné ubytovanie v príjemnom prostredí, pričom ceny sú prijateľnejšie ako v luxusných rezortoch. Mnohé z týchto hotelov sa nachádzajú na Istrii, v Dalmácii a v ďalších turisticky obľúbených regiónoch.

Bez ohľadu na typ hotela sa v Chorvátsku určite nájde niečo, čo bude vyhovovať každého potrebám.

Čo navštíviťDovolenka