Senecký vínny festival

Slovensko

Senecký vínny festival je jedno z najvýznamnejších vinárskych podujatí na Slovensku, ktoré sa každoročne koná v meste Senec. Festival sa koná v letných mesiacoch, zvyčajne koncom júla a začiatkom augusta, a trvá niekoľko dní. Toto podujatie je príležitosťou pre vinárov z celého Slovenska, aby predstavili svoje najlepšie vína a ukázali svoje vinárske umenie.

Na festivale sa stretávajú nielen profesionálni vinári, ale aj milovníci vína a turisti. Títo návštevníci majú možnosť ochutnať rôzne druhy slovenských vín, zoznámiť sa s vinárskou kultúrou a tradíciami a tiež si užiť skvelú atmosféru a zábavu.

Podujatia pre všetkých návštevníkov

Počas Seneckého vínneho festivalu sa koná mnoho rôznych podujatí, vrátane prehliadok vín, ochutnávok, vinárskej súťaže, výstav vinohradov a vín, hudobných vystúpení a mnoho ďalších. Pre návštevníkov je k dispozícii aj bohatá ponuka tradičných slovenských jedál a pochutín.

Senecký vínny festival je vynikajúcou príležitosťou pre vinárov na získanie nových zákazníkov a na propagáciu svojich produktov. Toto podujatie poskytuje platformu na vystavenie ich najlepších vín a na získanie spätnej väzby od odborníkov a od zákazníkov.

Festival ako súčasť kultúrneho kalendára

Okrem toho, Senecký vínny festival prispieva k propagácii slovenskej vinárskej kultúry a turizmu. Festival pritiahne tisíce návštevníkov z celého Slovenska aj zahraničia, ktorí majú možnosť objaviť krásy Senca a okolia, ako aj ochutnať najlepšie slovenské vína.

Vzhľadom na svoju popularitu a úspech, Senecký vínny festival sa stal dôležitou súčasťou kultúrneho kalendára Slovenska. Je to príležitosť pre vinárov, návštevníkov a obyvateľov Senca, aby si užili skvelé víno, tradičné slovenské jedlá a zábavu v priateľskej atmosfére. Ak máte radi víno a tradičnú slovenskú kultúru, určite neváhajte navštíviť Senecký vínny festival.

Propagácia kvalitných slovenských vín

Cieľom festivalu je spojenie propagácie kvalitných vín zo Slovenska, Moravy, Maďarska či Talianska, a ich výrobcov, so stretnutím širokej verejnosti priaznivcov vína v prostredí Slnečných jazier v Senci. Má to svoju symboliku. Tak ako človek čerpá energiu zo slnka a vody, tak kvalitné víno tiež potrebuje k svojmu vzniku okrem pôdy, slnko a vodu. A ešte okrem toho remeslo, a dušu vinára.

Víno nie je len nápoj, ale je to celoživotná láska a poslanie. Za výrobou vína sa vždy skrýva určitý, neopakovateľný príbeh. Každé jedno víno je jedinečné a výnimočné, tak ako je jeho miesto pôvodu či zručnosť vinára. Súčasťou podujatia bude aj prezentácia ľudových remesiel.

Letné aktivity z okolia mesta Senec

Senec, malé mesto na západnom Slovensku, je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre svoje krásne okolie a množstvo atrakcií.

Slnečné jazerá

Slnečné jazerá v Senci tvoria jednotnú vodnú plochu o rozlohe takmer 120 hektárov a hĺbke až 12 metrov, no pôvodne sa skladali z piatich samostatných jazier. Toto rekreačné stredisko je počas letných mesiacov najnavštevovanejšie na Slovensku a priťahuje aj zahraničných turistov.

Okrem kúpania a vodných športov sú jazerá obľúbené aj pre rybolov a plachtenie. Vznikli v roku 1845, keď sa tu ťažil štrk na výstavbu železnice Bratislava – Galanta. Nachádzajú sa na východnom okraji mesta Senec, pri hlavnej cestnej ťahe BratislavaTrnava, približne 25 km od Bratislavy. Vstupné na jazerá je nízke a existujú aj celosezónne permanentky.

Aquapark na severnej strane Slnečných jazier ponúka množstvo vodných atrakcií pre deti aj dospelých, ako aj ihriská pre plážový volejbal, futbal a tenis. Slnečné jazerá sú tiež známe pre svoje bohaté hudobno-zábavné podujatia, ktoré sa organizujú priamo v areáli.

Počas letnej sezóny je k dispozícii zdravotná a vodná záchranná služba pre návštevníkov.

Aquapark Senec

Aquathermal Senec je vodný park určený pre turistov a relaxáciu, ktorý ponúka celoročné kúpanie v bazénoch s termálnou vodou a zábavné atrakcie. Nachádza sa na severe oblasti Slnečné jazerá a má k dispozícii 6 funkčných bazénov počas celého roka, zatiaľ čo v lete je k dispozícii až 11 bazénov.

Bazény sú vybavené rôznymi zaujímavými prvkmi, ako napríklad vodné trysky, masážne lavice, protiprúdy a vodné dáždniky. Okrem toho, pre milovníkov adrenalínu je k dispozícii jeden vnútorný tobogan, ktorý je funkčný celý rok a niekoľko vonkajších tobogánov a šmýkačiek, ktoré sú k dispozícii iba v letných mesiacoch.

V rámci areálu aquaparku je k dispozícii aj SAI Wellness Senec, ktoré ponúka niekoľko druhov sáun, rôzne masáže a možnosti oddychu v perličkových bazénoch. Priamo pod palmami sa nachádza koktail bar, kde si môžete osviežiť hrdlo nealkoholickými alebo alkoholickými miešanými nápojmi.

V areáli aquaparku nie je potrebné mať pri sebe hotovosť, pretože moderný elektronický čipový systém eviduje vašu spotrebu a platbu uhradíte pri odchode.