La Palma, Španielsko – dovolenka, ubytovanie, informácie

Európa

Dovolenka snov uprostred Atlantiku. Ostrovu La Palma sa vďaka zeleným horám vo vnútrozemí hovorí „zelený ostrov“. Kedysi biele miesto na mape a dnes miesto, o ktorom počul každý cestovateľ.

La Palma je ostrovné mesto v Atlantickom oceáne, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Kanárskeho súostrovia. Je to jedno z najmenších miest na ostrove, ale aj napriek tomu je to populárne turistické miesto s množstvom zaujímavostí a aktivít.

Tento ostrov patrí k Španielsku a má rozlohu približne 728 km². Ostrov je známy svojou krásnou prírodou a nádhernými plážami, podobne ako Palau, ktoré sú obklopené vysokými útesmi a skalami. La Palma má bohatú históriu a množstvo historických pamiatok, ktoré sú svedkami minulosti.

Ostrov je tiež ideálnym miestom pre turistiku a ponúka množstvo turistických trás a prírodných útvarov. La Palma je tiež známa svojimi festivalmi a oslavami, ktoré sa konajú počas celého roka. Ostrov má svoj vlastný letiskový terminál a letecké spoločnosti zabezpečujú dopravu z viacerých európskych miest.

La Palma

Prvé osídlenie ostrova sa datuje do doby pred viac ako 2 000 rokmi, keď na ostrov dorazili prví obyvatelia z Afriky a Európy. Títo prví osadníci boli najprv lovci a zberači, ale postupne sa začali zaoberať aj poľnohospodárstvom a chovom dobytka.

V 15. storočí sa Kanárske ostrovy dostali pod nadvládu Španielska a La Palma sa stala významným prístavom pre obchod s Amerikou. V tomto období sa rozvíjalo aj obchodovanie so slonovinou, ktorá sa na ostrove spracúvala a následne predávala.

V 16. storočí La Palma čelila mnohým útokom pirátov, ktorí sa snažili vyplieniť a ovládnuť ostrov. V roku 1585 ostrov napadli anglickí piráti a vyplienili hlavné mesto Santa Cruz de la Palma. Po tomto útoku sa na ostrove začalo stavať opevnenie a ostrov sa postupne stal lepšie chráneným pred pirátmi.

V 17. storočí sa na ostrove začal rozvíjať export vína a cukru, ktorý sa stal dôležitým zdrojom príjmu pre obyvateľov ostrova. V 18. storočí sa na ostrove začalo rozvíjať aj banánové hospodárstvo, ktoré sa stalo jedným z najdôležitejších hospodárskych odvetví na ostrove.

V 20. storočí sa La Palma stala súčasťou Španielskej republiky a v rokoch 1936 až 1939 sa na ostrove viedla občianska vojna. V tejto dobe bol ostrov rozdelený na dva tábory, ktoré bojovali proti sebe. Po vojne sa ostrov začal pomaly obnovovať a dnes je jedným z najkrajších a najzelenších ostrovov Kanárskych ostrovov.

Santa Cruz de la Palma

Santa Cruz de la Palma je hlavným mestečkom na ostrove La Palma. Je to malebné a historické mestečko, ktoré ponúka krásne scenérie a bohatú kultúru. Mesto sa nachádza v údolí, obklopené horami a priemyselnými banánovými plantážami.

Je to miesto, kde sa turisti môžu cítiť ako v čase pred stáročiami, pretože je tu mnoho starobylých a historických budov, ktoré dodávajú mestečku autentický charakter.

Jedným z najvýznamnejších miest v meste je Plaza de España, námestie obklopené historickými budovami a s fontánou uprostred. Toto námestie je obľúbeným miestom na oddych a relaxáciu. Je to aj miesto, kde sa konajú rôzne kultúrne podujatia, ako sú napríklad koncerty a festivaly.

Ďalšou atrakciou v meste je Castillo de Santa Catalina, pevnosť postavená v 16. storočí na ochranu mesta pred pirátmi. Dnes slúži ako múzeum, kde návštevníci môžu vidieť rôzne historické artefakty a exponáty.

Katedrála svätého Salvadora je ďalšou významnou stavbou v meste. Táto gotická katedrála bola postavená v 16. storočí a obsahuje rôzne umelecké diela, ako sú napríklad fresky a sochy.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo ďalšie ako kultúru, Santa Cruz de la Palma ponúka aj príležitosť na nákupy a relaxáciu. V meste sa nájdu rôzne obchody, reštaurácie a kaviarne, kde si človek môže vychutnať miestne špeciality a tradičnú kuchyňu.

Dovolenka na španielskej La Palme

Ostrov La Palma je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v prírode a chcú si oddýchnuť od ruchu a zhonu každodenného života. La Palma má bohatú prírodu a množstvo miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ani pri dovolenke na La Palme však zabudnúť na cestovné poistenie.

Pre tých, ktorí hľadajú plážovú dovolenku, La Palma ponúka množstvo krásnych pláží. Plážový život na ostrove je pomerne pokojný a nekomerčný, čo je výhodou pre tých, ktorí hľadajú oddych a relax.

Ostrov ponúka vynikajúce podmienky pre turistiku, cyklistiku a potápanie sa, ako aj ďalšie outdoorové aktivity, ako napríklad horolezectvo a paragliding. Turisti sa môžu zúčastniť aj organizovaných výletov, ktoré ponúkajú možnosť objaviť krásy ostrova z iného pohľadu.

V oblasti gastronómie, La Palma ponúka množstvo možností na ochutnanie tradičných kanárskych jedál a miestnych špecialít, ako napríklad grilovaných rýb, kozích syrov a miestneho vína. Turisti si môžu vychutnať jedlo v tradičných reštauráciách a baroch, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach ostrova.

Ostrov La Palma je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v prírode.

La Palma – letisko

Letisko La Palma sa nachádza na ostrove La Palma, ktorý patrí do skupiny Kanárskych ostrovov a je súčasťou Španielska. Letisko sa nachádza v meste Villa de Mazo, približne 8 km južne od hlavného mesta ostrova, Santa Cruz de la Palma.

Letisko La Palma je pomerne malé letisko, ktoré obsluhuje hlavne regionálne lety do iných miest na Kanárskych ostrovoch a do Španielska. Pretože ostrov je turistickou destináciou, letisko tiež obsluhuje mnoho letov z rôznych krajín Európy, ako aj na Kapverdské ostrovy, konkrétne na ostrov Sal.

Pre cestujúcich, ktorí prichádzajú na letisko, je tu niekoľko možností pre dopravu. Taxi sú k dispozícii pre prepravu do rôznych miest na ostrove a tiež sú k dispozícii miestne autobusy, ktoré môžu cestujúcich previezť do iných miest na ostrove.

Last minute na La Palme

Ak sa človek v poslednej chvíli rozhodol, že sa chce vybrať na dovolenku, La Palma by mohla byť skvelou voľbou. Last minute dovolenky na La Palme môžu byť ponúknuté za veľmi výhodné ceny. Mnoho cestovných kancelárií ponúka rôzne ponuky pre last minute dovolenky na ostrove.

Ak sa niekto chystá na last minute dovolenku na La Palme, môže sa tešiť na krásne pláže, turistické atrakcie a možnosť relaxovať a užívať si miestnu kuchyňu a kultúru. S trochou šťastia si turisti môžu nájsť skvelú ponuku na let a ubytovanie a vybrať sa na dovolenku na tomto nádhernom ostrove.

La Palma – ubytovanie a cena

Ceny dovolenky na La Palme sa líšia v závislosti od mnohých faktorov, ako sú sezóna, dĺžka pobytu, kvalita ubytovania a doprava. Cena letenky závisí od miesta odletu a zvyčajne sa zvyšuje v období hlavnej sezóny v lete a počas sviatkov. Priemerná cena letenky na La Palmu sa pohybuje od 150 do 400 eur.

Ceny ubytovania na La Palme sa líšia v závislosti na typu a kvalite ubytovania. Existuje mnoho možností od jednoduchých hotelov a apartmánov až po luxusné rezorty a kúpeľné hotely. Cena ubytovania sa zvyšuje v závislosti od kvality a vybavenia, ale v priemere môže byť od 30 do 100 eur na noc.

Náklady na stravovanie sa na La Palme pohybujú podobne ako v iných turistických destináciách, ale existujú aj miestne potraviny a nápoje, ktoré sú cenovo dostupnejšie ako turistické reštaurácie. Priemerne sa dá stravovať za 15 až 25 eur na deň.

Celková cena dovolenky na La Palme môže byť teda od 500 do 1 500 eur v závislosti od dĺžky pobytu, kvality ubytovania, stravovania a ďalších faktorov. Ak turisti hľadajú lacnejšiu dovolenku, môžu sa pozrieť na last minute ponuky alebo zvážiť cestovanie v mimosezóne, kedy sú ceny nižšie.

La Palma, známa aj ako „ostrov krásy“, je jedným z najmalebnejších ostrovov Kanárskych ostrovov.

Zájazdy na La Palmu

La Palma ponúka návštevníkom mnoho zážitkov. Jednou z možností, ako zorganizovať dovolenku na La Palme, je zájazd, ktorý môže ponúknuť celkové balíčky zahrňujúce letenky, ubytovanie, stravu a dopravu na ostrove.

Zájazdy na La Palmu sa ponúkajú po celý rok a zvyčajne sú dostupné prostredníctvom cestovných kancelárií alebo online agentúr. Cena zájazdu závisí od viacerých faktorov, ako sú sezóna, dĺžka pobytu a kvalita služieb, ktoré sú zahrnuté v balíčku. Zájazdy na La Palmu sa však často ponúkajú v rôznych cenových kategóriách, takže si človek môže zvoliť balíček, ktorý vyhovuje jeho potrebám a rozpočtu.

Predtým, ako si človek zarezervuje zájazd na La Palmu, mal by sa uistiť, že ste si vybral spoločnosť, ktorá má dobrú povesť a ktorá mu poskytne kvalitnú službu. Mal by porovnať ponuky rôznych cestovných kancelárií alebo agentúr a zvážiť recenzie od predchádzajúcich zákazníkov. Uistiť by sa mal tiež, že si preštudoval podrobnosti o balíčku a že mu poskytuje všetko, čo potrebuje.

Zájazdy ponúkané spoločnosťami často zahŕňajú všetky základné náklady, ktoré budú návštevníci potrebovať na dovolenku, takže im nemusia zostať žiadne neočakávané náklady. Ak však chcú zažiť luxusnejšiu dovolenku, budú musieť zaplatiť viac.

Zájazdy na La Palmu sú obvykle dostupné počas celej sezóny, takže si turisti môžu vybrať časové obdobie, ktoré najlepšie vyhovuje im a ich rodine. Avšak, ak chcú ušetriť peniaze, odporúča sa plánovať dovolenku v menej populárnych mesiacoch.

Aktivity na ostrove La Palme

La Palma, známa aj ako „ostrov krásy„, je jedným z najmalebnejších ostrovov Kanárskych ostrovov. Ponúka návštevníkom mnoho rôznych aktivít a zážitkov, ktoré umožňujú objaviť a spoznať krásy ostrova.

Jednou z najobľúbenejších aktivít na La Palme je turistika. Ostrov je domovom mnohých turistických trás s rôznou náročnosťou, ktoré vedú cez krásne prírodné scenérie, ako sú sopky, zelené údolia a horské vrcholy. Jedným z najkrajších miest na ostrove je národný park Caldera de Taburiente, ktorý je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat, ktoré sú endemické pre ostrov La Palma.

Ďalšou populárnou aktivitou na La Palme je pozorovanie hviezd. Ostrov je domovom niekoľkých hviezdiarní, ktoré umožnia pozorovať nočnú oblohu a dozvedieť sa viac o vesmíre. Na La Palme je málo svetelného znečistenia, čo z nej robí ideálne miesto na pozorovanie hviezd.

Pre tých, ktorí majú radi vodu, je La Palma tiež ideálnou destináciou na vodné aktivity, ako je plávanie, potápanie a surfovanie. Okrem toho, na ostrove sa nachádza niekoľko krásnych pláží, kde si človek môže užiť slnko a more.

Pre tých, ktorí majú radi kultúru a históriu, La Palma ponúka množstvo pamiatok a historických miest, ako sú kostoly, múzeá a staré mestečká. Najkrajšie staré mestečká na La Palme sú Los Llanos de Aridane a hlavné mesto Santa Cruz de la Palma.

Okrem toho, na ostrove sa nachádza niekoľko prírodných termálnych kúpeľov, kde si môžu návštevníci užiť relaxačné a terapeutické kúpele. Najznámejšie termálne kúpele na La Palme sú Fuente Santa a Pozo de la Salud.

Pláže na ostrove La Palma

La Palma má mnoho krásnych a nezvyčajných pláží. Aj keď nie sú také známe ako pláže na Tenerife, Mallorce či Malage, určite stojí za to ich navštíviť a užiť si čarovné scenérie.

Charco Verde je jednou z najkrajších pláží na La Palme. Nachádza sa v krásnej zátoke s tmavým pieskom a krásnym tyrkysovým morom. Pláž je obľúbená medzi miestnymi a turistami, ktorí si chcú užiť kúpanie a piknikovanie v prírodnom prostredí.

Playa de Tazacorte je najväčšou plážou na ostrove. Nachádza sa v oblasti súkromných rezidencií, no stále je prístupná verejnosti. Pláž má tmavý piesok a je obľúbená medzi turistami pre svoje mierne vlny a krásne scenérie.

Playa de Puerto Naos je ďalšou obľúbenou plážou na La Palme. Nachádza sa v malej obci na západnom pobreží ostrova a je ideálna pre rodiny s deťmi. Pláž má biely piesok a príjemný vstup do mora.

Playa Nogales je pláž s tmavým pieskom, ktorá sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova. Pláž nie je ľahko prístupná, no krásne scenérie, ktoré ponúka, stoja za to. Voda je tu obvykle čistá a s miernymi vlnami, takže je to skvelé miesto na surfovanie a vodné aktivity.

Playa de los Guirres je malebná pláž s čiernym pieskom a malými kamienkami. Nachádza sa na juhozápadnom pobreží ostrova a je obľúbená medzi turistami pre svoje kludné a tiché prostredie.

Playa de Echentive je nezvyčajná pláž, ktorá sa nachádza na južnom pobreží ostrova. Je to pláž s čiernym pieskom a náročným prístupom, no ponúka úžasné výhľady a unikátne scenérie.

La Palma má mnoho krásnych pláží, ktoré stoja za to navštíviť. Od malých a tichých zátok až po veľké a populárne pláže, každý návštevník si tu nájde to svoje.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti