Palau – dovolenka, zaujímavosti, počasie

Magazín
Palau

Palau je malý ostrovný štát v Tichom oceáne. Nachádza sa v juhovýchodnej časti Oceánie, západne od Filipín. Jeho hlavným mestom je Ngerulmud, ktoré je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Palau je domovom niekoľkých ostrovov, ktoré sú obývané viac ako 20 000 obyvateľmi. Väčšina z nich žije na hlavnom ostrove Babeldaob. Palau je známy svojimi exotickými plážami a bohatou prírodou.

Jeho koralové útesy, lagúny a krásne pláže sú domovom mnohých druhov rýb a morských živočíchov. Je to tiež domov mnohých prírodných scenérií, ako sú vodopády, jaskyne, skaly a kopce. Palau je tiež domovom niekoľkých národných parkov a prírodných rezervácií. Patria sem Rock Island National Park, Ngardmau Waterfall a Ngerukewid Islands National Park. Palau je tiež známy ako jedno z najlepších miest na potápanie na svete.

Dovolenka v Palau

Palau sú exotické ostrovy v Tichom oceáne, ktoré sú známe svojou bohatou prírodnou krásou a rôznymi možnosťami vodných športov. Je to ideálne miesto pre dovolenku pre rodiny, páry aj jednotlivcov.

Ak si turisti vybrali dovolenku v Palau, mali by začať s prehliadkou niektorých z najobľúbenejších pláží. Odporúča sa vychutnať si biele piesočné pláže a tyrkysové more, ktoré sú tie najobľúbenejšie. Je možné si tu vychutnať slnečné lúče, plávať, šnorchlovať alebo sa vydať na dlhé prechádzky po pláži.

Na všetky tieto aktivity sú počas dovolenky v Palau ideálne podmienky. Ak majú turisti radi vodné športy, Palau je miesto pre nich. Je tu možné plávať so žralokmi, potápať sa počas krásnych potápačských výletov, šnorchlovať, surfovať alebo si užiť rybárske výlety.

Na plánovaných výletoch je možné sa tešiť z krásnych koralových útesov a rôznych druhov podmorského života. V Palau sa tiež dajú vychutnať rôzne kultúrne a histórické zážitky. Ak sú turisti zvedaví, môžu navštíviť starodávne chrámy a obdivovať miestnu architektúru.

Odporúča sa vyraziť na návštevu niektorých z národných parkov, ktoré sa tu nachádzajú.

Hotelové rezorty poskytujú luxusné ubytovanie, ktoré turistom poskytne pohodlné a príjemné prostredie pre odpočinok po dlhom dni. V Palau je možné tešiť sa z nádherných výhľadov, prírody a kultúry. Je to ideálne miesto pre relaxáciu a dovolenku, ktorá bude pre nich niečím nezabudnuteľným.

Palau je malý ostrovný štát v Tichom oceáne. Je známy svojimi exotickými plážami a bohatou prírodou.
Palau je malý ostrovný štát v Tichom oceáne. Je známy svojimi exotickými plážami a bohatou prírodou.

Zaujímavosti o Palau

Tu je niekoľko zaujímavosti o Palau.

 1. Palau je malý ostrovný štát v Tichom oceáne, ktorý sa nachádza vo Federatívnych štátoch Mikronézie.
 2. Palau má okolo 20 000 obyvateľov.
 3. Palau má rozlohu 459 km².
 4. Palau má viac ako 500 ostrovov a atolov.
 5. Palau je jedným z najmenších štátov v Oceánii.
 6. Palau je domovom mnohých druhov rýb a koralov.
 7. Palau je jedným z najlepších svetových destinácií pre potápanie.
 8. Palau je jediným štátom, ktorý je zameraný na ochranu morských živočíchov.
 9. Palau je jediným štátom, ktorý je zapojený do globálnej iniciatívy na ochranu biodiverzity v Tichom oceáne.

Aj tieto zaujímavosti robia z Palau atraktívnu destináciu pre množstvo turistov.

Počasie v Palau

Palau je ostrovná krajina v Tichomorí, ktorá má veľmi subtropické počasie. Palau sa skladá z 16 veľkých ostrovov a má dve ročné obdobia, suché a mokré. Suché obdobie trvá od decembra do apríla a mokré obdobie trvá od mája do novembra.

V suchom období panuje veľmi suché počasie s teplotami medzi 25 a 31 °C. Väčšina dažďa padá od mája do septembra, avšak aj v mokrom období je teplota stále vysoká. Teploty môžu stúpať až do 34 °C a vlhkosť môže dosiahnuť veľmi vysokú úroveň.

V Palau sú silné tropické búrky, ktoré môžu prísť kedykoľvek počas roka. Môžu spôsobiť veľké škody. Palau môže tiež zažívať cyklóny a hurikány. Cyklóny sú obzvlášť časté od apríla do augusta a môžu spôsobiť veľké škody a zničiť infraštruktúru a domy.

Palau je veľmi citlivé na počasie, preto je veľmi dôležité, aby obyvatelia boli pripravení na rôzne výkyvy. Je dôležité, aby si turisti vždy preverili predpoveď počasia pred cestovaním, aby sa vyhli nebezpečenstvu a zostali v bezpečí.

Kedy je najlepší čas cestovať do Palau

Palau je malý ostrovný štát v Mikronézii, ktorý je známy svojou slávnou prírodou a bohatými kultúrnymi skvostmi. Je obľúbeným cieľom medzi milovníkmi prírody, pretože je domovom pre niekoľko druhov rýb, korálov, morských živočíchov a ďalších vodných živočíchov. Je to tiež ideálne miesto pre potápanie, plávanie, surfovanie, windsurfing a iné vodné športy.

Nádherná príroda tu vytvára ideálne podmienky pre dovolenku. Keďže Palau leží v tropickom pásme, jeho počasie je veľmi teplé počas celého roka. Najlepším časom na návštevu je obdobie od júla do septembra, keď je tu najvyššia teplota.

V tomto období je aj najvyššia úroveň vlhkosti, avšak je to najlepší čas na návštevu pre turistov, pretože v tomto období nie sú žiadne veľké dažde a turisti tak môžu relaxovať na piesočnatých plážach Palau.

V období od októbra do júna je na ostrove viditeľné mierne ochladenie, čo znamená, že teplota je v tomto období nižšia. Pre milovníkov šnorchlovania, potápania a iných vodných športov, je to najlepší čas na návštevu Palau, pretože v tomto období sa zvyšuje počet vodných živočíchov.

Vždy by si turisti mali byť istí, že vstúpili na Palau s platným vízom. Tí potrebujú víza na návštevu Palau, ak sú občanmi USA, Austrálie, Nového Zélandu alebo Veľkej Británie. Ak sú turisti občanmi iných krajín, mali by sa pozrieť na príslušné pokyny pre víza pre Palau, aby sa uistili, že sú v súlade so všetkými predpismi.

Cestovanie do Palau môže byť veľmi zábavný a užitočný zážitok. Ak turisti hľadajú najlepší čas na návštevu Palau, odporúča sa navštíviť Palau v období od júla do septembra, pretože sa tu nachádza najvyššia teplota. Ak sú milovníkom šnorchlovania a iných vodných športov, odporúča sa navštíviť Palau v období od októbra do júna, pretože v tomto období sa zvyšuje počet vodných živočíchov.

Čo navštíviť v Palau

Palau je krajina, ktorá sa nachádza v najjužnejšom cípe oblasti Tichomoria. Je to malá krajina, takže je to skvelé miesto na dovolenku, ak turista hľadá niečo jedinečné a nezvyčajné. Palau je plné úžasných miest, ktoré stoja za návštevu. Tu je len niekoľko vecí, ktoré je možné navštíviť v Palau:

 • Rock Islands: Rock Islands sú skupina malých ostrovov, ktoré sú obklopené bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Tieto ostrovy sú skvelé pre plávanie, potápanie a pozorovanie rôznych druhov rýb.
 • Koralový útes: Palau je obklopený nádhernými korálovými útesmi, ktoré sú plné rôznych druhov morských živočíchov. Tieto útesy sú skvelé pre potápanie a pozorovanie rôznych druhov rýb, morských koníkov a veľrýb.
 • Belau National Museum: Belau National Museum je múzeum s veľkým množstvom artefaktov, ktoré sú pre Palau veľmi dôležité. Je možné tu nájsť veľa informácií o histórii, kultúre a tradíciách Palau.
 • Airai National Park: Airai National Park je národný park, ktorý je plný rôznych druhov flóry a fauny. Je možné tu vidieť veľa druhov rastlín a zvierat, ako je napríklad morský koník, vačica, havran a mnoho ďalších.
 • Peleliu: Peleliu je malé mesto na severe Palau, ktoré je obklopené prírodnými skvostmi. Dá sa tu vidieť veľa rôznych druhov rýb a rastlín, ako aj veľa historických pamiatok.

Palau je skvelým miestom na dovolenku. Je plné úžasných miest, ktoré stoja za návštevu. Ak turisti hľadajú niečo jedinečné, Palau je najlepšou voľbou pre ich dovolenku.

Oplatí sa navštíviť Palau?

Navštíviť Palau je jednou z najlepších možností pre dovolenkový výlet. Táto nádherná krajina sa nachádza v Mikronézii v Tichom oceáne a je domovom mnohých nádherných miest. Palau je známy pre svoju úžasnú prírodu, ktorá je plná fascinujúcich jaskýň, farebných pláží a krásnych koralových útesov. Je to tiež skvelé miesto pre potápanie a vodné športy, ako napríklad surfovanie.

Palau je známy pre svoje nádherné scenérie a prírodné atrakcie, ktoré sú obklopené jemnými bielymi piesočnými plážami. Často sa tu vyskytujú prírodné jaskyne, ktoré sú obklopené prírodnými bazénmi a vodopádmi. Umelci a fotografi môžu obdivovať všetky tie nádherné farby, ktoré sú prítomné v tejto oblasti.

Okrem prekrásnej prírody je Palau tiež domovom množstva zaujímavých múzeí a galérií. Mnoho z nich je venované dejinám a kultúre regiónu. Návštevníci tiež môžu navštíviť mnoho rôznych obchodov, ktoré predávajú rôzne druhy suvenírov.

Palau je tiež skvelým miestom pre všetky druhy vodných športov. Tamojšie koralové útesy sú obklopené nádhernými farbami a sú dokonalým miestom pre potápanie a surfovanie. Mnoho potápačských lokalít je ideálnych pre začiatočníkov aj pre skúsených potápačov.

Palau je jednou z najlepších destinácií pre dovolenku. Je to skvelé miesto na strávenie času s rodinou alebo s priateľmi. Je plné úžasných scenérií, prírodných atrakcií a zaujímavých múzeí. Odporúča sa tu tiež vyskúšať rôzne vodné športy, vrátane potápania a surfovania.

Ak turisti hľadajú nádhernú destináciu pre dovolenku, Palau je pre nich ideálne miesto.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti