Tenerife – počasie, dovolenka, zaujímavosti

Európa

Tenerife je najväčší a najľudnatejší z Kanárskych ostrovov, ktorý sa nachádza pri západnom pobreží severnej Afriky. Je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe vďaka celoročne teplému podnebiu, krásnym plážam a jedinečnej kultúrnej ponuke.

Všetkým vášnivým cestovateľom do Tenerife odporúčame vybaviť si cestovné poistenie. Cez našu kalkulačku si môže každý z pohodlia domova porovnať najvýhodnejšie ponuky cestovného poistenia. Cena cestovného poistenia sa pohybuje už od 0,7 € na deň.

Vybaviť si najlacnejšie cestovné poistenie >

Tenerife je známe svojou rozmanitou krajinou so sviežimi zelenými údoliami, drsnými horami a sopečnou krajinou. Je domovom sopky Teide, ktorá je najvyšším vrchom Španielska a tretím najvyšším v Európe. Vďaka množstvu aktivít, atrakcií a nádhernej prírode je Tenerife ideálnou dovolenkovou destináciou pre cestovateľov všetkých vekových kategórií.

Tenerife

Tenerife, najväčší z Kanárskych ostrovov, ponúka jedinečný zážitok pre tých, ktorí hľadajú tropický únik. Ostrov sa nachádza pri západnom pobreží Afriky a je známy svojimi nádhernými plážami, bujnými dažďovými pralesmi a veľkolepou sopečnou krajinou.

Na ostrove sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží na svete s pôsobivou škálou farieb a textúr. Návštevníci si môžu vychutnať plávanie, šnorchlovanie a windsurfing v krištáľovo čistých vodách Atlantického oceánu. Od zlatého piesku pláže Las Teresitas až po čierny sopečný piesok pláže El Médano – každý si tu nájde niečo pre seba.

Okrem pláží ponúka Tenerife aj množstvo outdoorových aktivít. Na ostrove sa nachádza niekoľko národných parkov, ktoré ponúkajú množstvo trás na pešiu turistiku, cyklistiku a jazdu na koni. Pre milovníkov dobrodružstva je tu národný park Mount Teide, ktorého súčasťou je lanovka na vrchol najvyššej hory Španielska. Odtiaľ sa naskytne nádherný výhľad na ostrov a okolitý oceán.

Tenerife je podobne ako ostrov Fuerteventura známe svojím rušným nočným životom. Od rušných barov a klubov na Playa de las Americas až po tradičné tapas bary v La Laguna – každý si tu nájde niečo pre seba. Pre milovníkov kultúry kultúry je tu množstvo múzeí a galérií, ktoré môžu preskúmať.

Bez ohľadu na typ dovolenkára, ostrov Tenerife každému určite niečo ponúkne. Tento ostrovný raj s úžasnými prírodnými krásami, živou kultúrou a vzrušujúcimi aktivitami je ideálnym miestom na nezabudnuteľnú dovolenku.

Pláže na ostrove Tenerife patria medzi jedny z najkrajších pláží na svete.
Pláže na ostrove Tenerife patria medzi jedny z najkrajších pláží na svete.

Tenerife – počasie

Tenerife, najväčší a najľudnatejší z Kanárskych ostrovov, je známy svojím celoročným miernym podnebím a úžasnými prírodnými krásami. Ostrov sa nachádza pri pobreží Maroka a má subtropické podnebie s teplotami od 18 °C do 24 °C v zimných mesiacoch a od 24 °C do 31 °C v letných mesiacoch.

Tenerife je známe svojím slnečným počasím a priemerná ročná teplota je príjemných 20 °C. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, zatiaľ čo najchladnejšími mesiacmi sú január a február. Ostrov je známy aj stabilným počasím s veľmi nízkym výskytom dažďa a vlhkosti vzduchu.

Ostrov má jedinečný systém počasia, pričom juh ostrova je vo všeobecnosti slnečnejší ako sever. Juh ostrova sa nachádza v dažďovom tieni národného parku Teide, čo znamená, že tu prší menej a svieti viac slnka ako na severe.

Priemerný ročný počet hodín slnečného svitu na tomto ostrove je 2 800, čo z neho robí jedno z najslnečnejších miest v Európe. Najslnečnejšie mesiace sú jún, júl a august, najmenej slnečné mesiace sú december, január a február.

Ostrov je tiež známy svojimi ochladzujúcimi vetrami, ktoré môžu v niektorých častiach ostrova dosahovať rýchlosť až 55 km/hod. Vetry vanú najmä zo severu a severovýchodu a najsilnejšie sú v zimných mesiacoch.

Celkovo má Tenerife mierne a príjemné podnebie s vysokými teplotami a dostatkom slnečného svitu po celý rok. Ostrov Tenerife je tiež známy svojím stabilným počasím s veľmi nízkym výskytom dažďa a vlhkosti. Je to úplný opak ako klíma a počasie napríklad v meste Santiago de Compostela.

Dovolenka na ostrove Tenerife

Tenerife, najväčší zo siedmich Kanárskych ostrovov, je rajom pre dovolenkárov. Vďaka teplému podnebiu, nádherným plážam a veľkolepej scenérii je ideálnou destináciou na nezabudnuteľnú letnú dovolenku.

Tenerife je známe svojimi neuveriteľnými plážami so zlatistým pieskom a krištáľovo čistou vodou. Či už niekto hľadá pokojné miesto na oddych alebo oblasť s množstvom aktivít, každý si tu nájde niečo pre seba. Najobľúbenejšou plážou je Playa de Las Americas s rušnou atmosférou a pulzujúcim nočným životom. Pokojnejšie pláže, ako sú Los Gigantes, El Medano a El Duque, sú tiež skvelými možnosťami.

Tento ostrov ponúka aj množstvo aktivít, ktoré zabavia každého. Pre dobrodruhov je tu plachtenie, potápanie a paragliding. Tí, čo si tu chcú oddýchnuť, si môžu zahrať golf, jazdiť na koni a hrať tenis. A samozrejme, je tu aj množstvo pamiatok – od národného parku Teide až po rušné hlavné mesto Santa Cruz de Tenerife.

Pokiaľ ide o ubytovanie, Tenerife ponúka niečo pre každý rozpočet. Nachádzajú sa tu luxusné rezorty, cenovo výhodné hotely aj apartmány s vlastným stravovaním. Mnohé rezorty ponúkajú aj balíky all inclusive.

Tenerife je, rovnako ako La Palma alebo Bali, ideálnou prímorskou destináciou na dovolenku. Vďaka bezkonkurenčnej klíme, nádherným plážam a rôznorodým aktivitám si tu každý nájde niečo pre seba. Tak prečo si nedopriať dovolenku a neužiť si slnko, piesok a more na tomto krásnom ostrove?

Santa cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife je hlavné mesto ostrova Tenerife. Po Las Palmas de Gran Canaria je druhým najväčším mestom na Kanárskych ostrovoch a žije v ňom viac ako 350 000 obyvateľov. Santa Cruz de Tenerife je prosperujúce prístavné mesto, ktoré sa nachádza na severnom pobreží ostrova a je známe svojím rušným nočným životom, úžasnou prírodou a bohatým kultúrnym dedičstvom.

Santa Cruz de Tenerife je podobne ako Alicante rušné mesto s rozmanitou ponukou atrakcií a aktivít. V meste sa nachádza množstvo múzeí, pamiatok a historických miest, ako napríklad hrad Castillo San Cristobal, súčasné Múzeum prírody a človeka a Museo Militar Regional. Návštevníci sa môžu tešiť aj na rozmanitú ponuku aktivít v meste vrátane nakupovania, nočného života a vodných športov.

V Santa Cruz de Tenerife sa nachádza aj množstvo nádherných pláží, od rušnej Playa de Las Teresitas až po odľahlú Caleta de Interian. Návštevníci sa tu môžu opaľovať alebo sa venovať rôznym vodným športom, ako je šnorchlovanie, surfovanie, plachtenie a windsurfing. Mesto ponúka aj celý rad outdoorových aktivít, ako sú turistika, cyklistika a jazda na koni.

Santa Cruz de Tenerife je tiež známe svojou pulzujúcou atmosférou a rušným nočným životom. V meste sa nachádza množstvo barov, klubov a krčiem, ktoré ponúkajú všetko od tradičných španielskych tapas až po modernú medzinárodnú kuchyňu. Návštevníci môžu tiež preskúmať živú hudobnú scénu mesta, kde sa počas celého roka konajú rôzne živé vystúpenia.

Mestá na ostrov Tenerife sú známe pulzujúcou atmosférou a rušným nočným životom.
Mestá na ostrov Tenerife sú známe pulzujúcou atmosférou a rušným nočným životom.

Santa Cruz de Tenerife je mesto, ktoré ponúka niečo pre každého. Či už návštevníci hľadajú relaxačnú dovolenku na pláži, rušný nočný život alebo kultúrne zážitky, v Santa Cruz de Tenerife ich určite nájdu.

Hrad Castillo San Cristobal

Castillo San Cristobal je opevnenie v meste Santa Cruz de Tenerife na španielskom ostrove Tenerife. Postavili ho v 16. storočí Španieli a slúžilo ako pevnosť proti pirátom a iným útočníkom. Hrad je v súčasnosti obľúbenou turistickou atrakciou a je skvelým miestom na spoznávanie histórie Tenerife.

Hrad bol postavený v roku 1570 španielskym guvernérom Tenerife Alonsom Fernandezom de Lugo. Bol navrhnutý ako silná obranná pevnosť proti útokom pirátov a jeho múry sú zhotovené zo sopečného kameňa. Hrad je postavený na vrchole kopca a jeho múry sú vysoké približne 15 metrov. V múroch hradu sa nachádzajú štyri hlavné nádvoria, ktoré sa kedysi používali ako kasárne pre vojakov.

Vo vnútri hradu si návštevníci môžu prezrieť múzeum, v ktorom sú vystavené exponáty o histórii Tenerife a samotného hradu. V múzeu sa nachádza množstvo artefaktov a umeleckých diel, ktoré návštevníkom umožňujú nahliadnuť do minulosti. Vo vnútri hradu sa nachádza aj kaplnka, ktorá sa stále používa na bohoslužby.

Z hradu je nádherný výhľad na mesto a oceán a návštevníci môžu absolvovať prehliadku hradu so sprievodcom, aby sa dozvedeli viac o jeho histórii. Návštevníci si môžu prezrieť aj záhrady hradu, ktoré sú plné bujnej vegetácie.

K najobľúbenejším záhradam na svete patria aj anglické záhrady. Vyznačujú sa rozmanitosťou rastlín, stromov a kríkov, ktoré vytvárajú malebnú krajinu. Medzi najobľúbenejšie rastliny v anglických záhradách patria ruže, kosatce a ľalie, ako aj rôzne vždyzelené stromy.

Castillo San Cristobal je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií na Tenerife a je skvelým miestom na návštevu pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii ostrova. Vďaka nádherným výhľadom a fascinujúcim artefaktom bude tento hrad určite nezabudnuteľným zážitkom.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti