Mallorca – od nádherných pláži až po historické pamiatky

Európa

Mallorca je obľúbeným turistickým miestom, ktoré dominuje v ponuke dovoleniek v Španielsku. Turistov láka nádhernými plážami, bohatou históriou i dobrodružstvom.

Hlavné mesto Palma de Mallorca ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré pri dovolenke v Španielsku určite netreba obísť.

Či už si turisti zvolia na Mallorce last minute pobyt alebo si letenky na Mallorcu kúpia v predstihu je len na nich. Vystihnúť však na Mallorce počasie ideálne na dovolenku je najlepšie od apríla do októbra.

Mallorca – dovolenka pre každého

Mallorca sa nachádza pri východnom pobreží Španielska v Stredozemnom mori. Patrí k Baleárskym ostrovom. Mallorca patrí medzi obľúbené turistické destinácie a dovolenku v Španielsku si tam chodia vychutnať turisti z celého sveta.

Vďaka zlatistým plážam, krištáľovo čistej vode, rušnému nočnému životu a nádhernej horskej scenérii je ideálnym miestom pre dovolenku v Španielsku.

Na Mallorce si každý nájde niečo pre seba, či už hľadá oddychovú dovolenku na pláži alebo dobrodružnejšiu dovolenku. Na výber je množstvo pláží a mnohé z nich ponúkajú vodné športy ako napríklad šnorchlovanie, windsurfing, kitesurfing a plachtenie.

Tí, ktorí hľadajú aktívnejšiu dovolenku, majú na Mallorke aj množstvo možností na pešiu turistiku, cyklistiku, horolezectvo a pozorovanie vtákov.

Na ostrove sa nachádzajú niektoré z najkrajších španielskych miest a dedín, z ktorých každá má svoje jedinečné čaro.

Hlavné mesto Palma de Mallorca s malebným prístavom, veľkolepou katedrálou, kaviarňami a reštauráciami je skvelým východiskovým bodom. Medzi ďalšie mestá a dediny, ktoré si môžete prezrieť, patria Alcudia, Pollenca, Valldemossa a Soller.

Mallorca ponúka počas roka množstvo umeleckých a hudobných festivalov. Ostrov je známy aj svojou vynikajúcou kuchyňou, kde možno ochutnať množstvo tradičných jedál a miestnych špecialít.

Žiadna dovolenka na Mallorke by nebola úplná bez spoznávania nádhernej prírody. Pohorie Serra de Tramuntana poskytuje úžasnú kulisu a rozmanitá flóra a fauna ostrova z neho robí raj pre milovníkov prírody.

Malorka – od pláži až po historické pamiatky

Mallorca je neuveriteľne rozmanitý a podmanivý ostrov, ktorý turistom ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Od nádherných pláží, cez rušný nočný život až po historické pamiatky – Malorka ponúka niečo pre každého.

Tu sú niektoré z najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť počas svojho pobytu na Malorke:

  • Palma de Mallorca je rušným hlavným mestom Malorky a nachádza sa tu niekoľko najpôsobivejších architektonických a kultúrnych pamiatok v regióne. Od nádhernej architektúry katedrály La Seu až po pulzujúci nočný život v Starom meste – Palma Mallorca je miestom, ktoré určite treba navštíviť počas každej cesty na Malorku.
  • Jaskyne Drach – v blízkosti Porto Cristo sa nachádzajú jaskyne Drach, ktoré sú ohromujúcou sieťou podzemných vápencových jaskýň. V jaskyniach sa nachádza množstvo podzemných jazier a návštevníci si môžu vychutnať jazdu loďou po jaskyniach, ako aj koncert klasickej hudby v najväčšej komore.
  • Soller – toto malebné mestečko sa nachádza na severozápade Malorky a je známe nádherným výhľadom na hory a živými pomarančovými hájmi. Návštevníci sa môžu previezť vláčikom na Sollerskej železnici, ktorá sa vinie pomarančovými hájmi a pohorím Tramuntana.
  • Cala Ratjada sa nachádza na východnom pobreží Malorky a je jednou z najobľúbenejších plážových destinácií ostrova. Návštevníci si tu môžu vychutnať nádherné pobrežie a krištáľovo čistú vodu, ako aj množstvo reštaurácií a barov.
  • Alcudia – toto staré opevnené mesto sa nachádza na severovýchode Malorky a má dlhú a fascinujúcu históriu. Návštevníci si môžu prezrieť úzke uličky a starobylé opevnenie mesta, ako aj nádherné pláže v jeho blízkosti.

Či už turisti hľadajú oddych na pláži, rušný nočný život alebo historické zážitky, Mallorca má čo ponúknuť. Vďaka týmto zaujímavým miestam ponúka Španielsko dovolenku, na ktorú sa po návšteve Malorky len tak nezabúda.

Jaskyne Drach sú ohromujúcou sieťou podzemných vápencových jaskýň.
Jaskyne Drach sú ohromujúcou sieťou podzemných vápencových jaskýň.

Do Palma de Mallorca za históriou i zábavou

Palma de Mallorca je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií pre dovolenku v Španielsku. Je známa svojimi nádhernými plážami a rušným nočným životom.

V meste sa nachádzajú aj niektoré z najzaujímavejších miest, ktoré môžu turisti navštíviť. Tu sú niektoré z najlepších atrakcií v Palma de Mallorca:

  • Catedral de Mallorca, známa aj ako La Seu, je jednou z najvýraznejších pamiatok mesta. Gotická katedrála bola postavená v 13. storočí a je sídlom arcibiskupa Palmy Mallorca. Návštevníci sa do Catedral de Mallorca hrnú, aby obdivovali jej pôsobivú architektúru a zdobený interiér.
  • Ďalšou atrakciou, ktorú treba v Palme de Mallorca vidieť, je hrad Bellver. Tento hrad v gotickom štýle, ktorý sa nachádza na kopci s výhľadom na mesto, bol postavený v 14. storočí a je jedným z mála kruhových hradov v Európe. Návštevníci si môžu prezrieť nádvoria a terasy hradu, ako aj jeho múzeum.
  • Akvárium v Palma Mallorca je ideálnym cieľom pre rodiny. Toto interaktívne akvárium sa nachádza v blízkosti prístavu Palma a ponúka viac ako 8 000 rôznych druhov morských živočíchov vrátane žralokov, rají a morských korytnačiek. Návštevníci môžu v akváriu preskúmať aj koralový útes a interaktívne exponáty.
  • Múzeum Es Baluard je jedným z najlepších múzeí umenia v Palme de Mallorca. Toto múzeum sa nachádza v starých mestských hradbách a vystavuje súčasné umenie od miestnych a medzinárodných umelcov. Nachádza sa tu aj niekoľko dočasných výstav, interaktívnych aktivít a vzdelávacích programov.
  • Historické centrum Palma de Mallorca je povinnou zastávkou pre milovníkov histórie. V tejto očarujúcej oblasti sa nachádza najviac historických budov, pamiatok a námestí v meste. Návštevníci môžu preskúmať úzke uličky historického mesta a obdivovať úžasnú architektúru.

Toto je len niekoľko z mnohých zaujímavých atrakcií v Palme de Mallorca. Či už turisti hľadajú kultúrny zážitok, rodinný výlet alebo nočnú zábavu v meste, Palma Mallorca ponúka niečo pre každého.ň

Gotická katedrála bola postavená v 13. storočí a je sídlom arcibiskupa Palmy Mallorca.
Gotická katedrála bola postavená v 13. storočí a je sídlom arcibiskupa Palmy Mallorca.

Dovolenke na Malorke počasie praje najmä v lete

Mallorca je obľúbený španielsky ostrov, ktorý sa nachádza pri východnom pobreží Španielska v Stredozemnom mori. Je známa svojimi krásnymi plážami, úžasnou prírodou a živou kultúrou.

Na Mallorce je počasie zvyčajne pomerne mierne, priemerné teploty sa pohybujú od 13 °C v zime do 28 °C v lete. Zrážky sú pomerne nízke, ale na ostrove sa počas roka vyskytujú časté prehánky.

Najlepší čas na návštevu Malorky je počas teplejších mesiacov, od apríla do októbra. V tomto období sú teploty mierne a príjemné, s dostatkom slnečného svitu a jasnou modrou oblohou.

Hoci teploty počas letných mesiacov môžu byť pre niekoho príliš vysoké, je to ideálny čas na opaľovanie, kúpanie a iné aktivity vonku.

V zimných mesiacoch priemerná teplota výrazne klesá a na ostrove svieti slnko kratšie. Toto ročné obdobie ocenia najmä tí, ktorí dávajú prednosť nižším teplotám a radi objavujú nádhernú scenériu ostrova.

Celkovo má Mallorca príjemné stredomorské podnebie, ktoré je ideálne na dovolenkový pobyt. Či už ide o relaxačnú dovolenku na pláži alebo výlet plný dobrodružstva, Mallorca môže poskytnúť dokonalé zázemie.

Ceny leteniek na Mallorcu sa líšia podľa sezóny

Na Malorku sa najlepšie možno dostať lietadlom. Priame lety na Mallorcu ponúka niekoľko leteckých spoločností a vo všeobecnosti sú najpohodlnejšou a najvýhodnejšou možnosťou.

Ceny leteniek na Mallorcu sa líšia v závislosti od leteckej spoločnosti a ročného obdobia, ale vo všeobecnosti sa pohybujú od približne 100 do 200 eur za spiatočnú letenku.

Ak chcú turisti získať najlepšie ceny leteniek na Mallorcu, odporúča sa rezervovať si ich v dostatočnom predstihu.

Mallorca last minute

Z destinácii v Španielsku je Mallorca na last minute dovolenku ako stvorená. Mallorca sa nachádza v Stredozemnom mori pri juhovýchodnom pobreží Španielska a ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a aktivít, od krásnych pláží a nádherných výhľadov až po rušný nočný život a vynikajúcu kuchyňu.

Vďaka svojej blízkosti k Európe je Mallorca ľahko dostupnou destináciou pre záujemcov o last minute dovolenku.

Z hlavných európskych miest možno nájsť veľa letov last minut Mallorca a ostrov sa môže pochváliť rozsiahlym systémom verejnej dopravy. Turisti si tiež môžu prenajať auto a preskúmať Malorku vlastným tempom.

Mallorca je známa svojimi nádhernými plážami a krištáľovo čistou vodou, čo z nej robí skvelé miesto pre milovníkov slnka a pláží. Nachádza sa tu množstvo plážových klubov, ktoré ponúkajú skvelé vybavenie a služby, ktoré spríjemnia pobyt.

Pre tých, ktorí hľadajú viac dobrodružstva je na Malorke množstvo aktivít, od vodných športov ako plachtenie a jazda na kajaku až po horskú cyklistiku či kaňoning.

Milovníkom kultúry a histórie má aj Mallorca čo ponúknuť. Od fascinujúcich archeologických nálezísk až po nádherné kostoly a katedrály – na Malorke je čo objavovať. Na ostrove sa nachádzajú aj jedny z najlepších reštaurácií v Španielsku, ktoré ponúkajú vynikajúce jedlá stredomorskej kuchyne.

Mallorca je ideálna na dovolenku na poslednú chvíľu. Na výber je množstvo možností ubytovania, od luxusných rezortov až po cenovo výhodné hostely.

Palma de Mallorca je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií pre dovolenku v Španielsku
Palma de Mallorca je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií pre dovolenku v Španielsku

Španielsko – dovolenka plná dobrodružstiev

Španielsko je skvelou destináciou pre kaňoning, pretože má rôznorodý terén a podmienky vhodné na túto aktivitu.

Kaňoning je šport, ktorý zahŕňa skúmanie kaňonov a roklín rôznymi spôsobmi vrátane lezenia, zlaňovania, šmýkania, plávania a skokov.

Pri dovolenke Španielsko ponúka množstvo dobrodružných zážitkov. Vydať sa na skúmanie kaňonov možno vo viacerých regiónoch vrátane Pyrenejí, Kantábrie, Andalúzie a Astúrie.

V Pyrenejach napríklad rieky Noguera Pallaresa a Noguera Ribagorçana ponúkajú vynikajúce kaňoningové trasy. V Andalúzii ponúkajú rieky Rio Verde a Guadalhorce skvelú kombináciu kaňoningových zážitkov.

Aj Malorka ponúka niekoľko miest na dobrodružný kaňoning. Vďaka svojmu členitému pobrežiu a strmým stenám kaňonov je Mallorca ideálnou destináciou na dobrodružstvo v prírode.

Pri kaňoningu na Malorke netreba zabúdať na vhodné oblečenie a obuv Deichmann. Terén je často mokrý a šmykľavý, preto sa treba dobre pripraviť.

Pre tých, ktorí hľadajú extrémnejšie zážitky, niektoré trasy kaňoningu v Španielsku zahŕňajú zlaňovanie z vodopádov a útesov, ako aj skoky a plávanie v hlbokých bazénoch.

Čo navštíviťDovolenkaPamiatkyZaujímavosti