Kapverdské ostrovy – dovolenka, počasie, informácie

Afrika

Kapverdské ostrovy, známe aj ako Kapverdy, sú skvostom Atlantického oceánu a ideálnym miestom pre nezabudnuteľnú dovolenku. Tieto ostrovy ponúkajú nádherné pláže, príjemné počasie a fascinujúcu kultúru, ktorá v sebe spája africkú exotiku a uvoľnený ostrovný život. Ale čo všetko môžno vidieť a zažiť na Kapverdských ostrovoch?

Kapverdské ostrovy, často označované ako Kapverdy, predstavujú malý kúsok raja v Atlantickom oceáne. Tento archipelág, ležiaci západne od afrického pobrežia, je obľúbenou destináciou pre milovníkov slnečných pláží, teplého mora a relaxu. Každý ostrov v skupine Kapverd má svoj vlastný charakter – od pestrofarebných domov a živého mestského ruchu v hlavnom meste Praia, po tiché, odľahlé pláže, kde si možno vychutnávať pokoj a súkromie.

Návštevníci Kapverd majú možnosť okúsiť bohatú kultúru, ktorá je zmesou afrických a portugalských vplyvov, čo je viditeľné vo všetkom – od jedla po hudbu a tanec. Ostrovy sú tiež domovom pre niekoľko úchvatných prírodných krás, ako sú sopky, púštne krajiny a úchvatné horské scenérie, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí si chcú užiť prírodu a outdoorové aktivity.

Kapverdy tak ponúkajú niečo pre každého – či už ide o rodiny hľadajúce pokojnú dovolenku pri mori, páry, ktoré túžia po romantickom úniku, alebo dobrodruhov, ktorí chcú objavovať nové miesta.

Kapverdské ostrovy – dovolenka

Kapverdské ostrovy, známe aj pod názvom Cape Verde, ponúkajú širokú škálu dovolenkových možností, ktoré uspokoja rôzne typy cestovateľov. Dovolenka na Kapverdach môže znamenať relax na slnečných plážach, objavovanie miestnych kultúrnych pokladov alebo aktívne dobrodružstvá v prírode.

Ubytovanie na Kapverdských ostrovoch je rôznorodé – od luxusných rezortov až po útulné penzióny a apartmány. Rezorty ponúkajú pohodlie a rôznorodé služby, vrátane bazénov, reštaurácií a wellness centier, zatiaľ čo menšie ubytovacie zariadenia poskytujú osobnejšie a autentickejšie zážitky.

Turistické atrakcie sú tak rozmanité ako samotné ostrovy. Môžete objavovať historické mesto Cidade Velha, UNESCO svetové dedičstvo, prechádzať sa po farebných trhoch alebo navštíviť rušné hlavné mesto Praia. Pre milovníkov prírody je tu možnosť výletov do hôr alebo pozorovania vtáctva a morského života.

Aktivity a zábava na Kapverdach zahŕňajú vodné športy ako windsurfing, kitesurfing a potápanie v krásnych koralových útesoch. Môžete tiež podniknúť výlety na lodiach, rybárčiť alebo sa zúčastniť na tanečných a hudobných večeroch, kde si vychutnáte miestne rytmy a tance.

Dovolenka na Kapverdach tak ponúka dokonalú kombináciu relaxu, luxusu, kultúry a dobrodružstva. Je to úplný opak v porovnaní s krajinou, ako je napríklad Mongolsko, ktoré je žiaľ poznačené obrovskou chudobou.

Dovolenka na Kapverdach ponúka dokonalú kombináciu relaxu, luxusu, kultúry a dobrodružstva-

Kapverdy – top miesta

Na dovolenke na Kapverdských ostrovoch, známe aj ako Cape Verde, sa naskytá široká paleta destinácií, každá s vlastným kúzlom a atrakciami. Tu je prehľad niektorých z najpopulárnejších miest, ktoré by mali byť na zozname každého návštevníka:

 1. SalOstrov Sal je známy svojimi nádhernými plážami a krištáľovo čistou vodou, ideálny pre milovníkov slnka a vodných športov. Santa Maria, hlavné turistické centrum, ponúka živú atmosféru, skvelé reštaurácie a bary.
 2. Boa Vista – Boa Vista, čo v preklade znamená „Krásny výhľad“, je domovom úchvatných piesočných dún a pláží. Je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku a možnosť pozorovania morských korytnačiek.
 3. Santiago – Santiago je najväčší a najrozmanitejší ostrov, kde nájdete hlavné mesto Praia. Ponúka bohatú históriu, kultúru a krásnu prírodu. Cidade Velha, staré hlavné mesto, je miestom plným histórie a je zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
 4. São Vicente – Ostrov São Vicente je známy svojou hudbou a kultúrnym bohatstvom. Mesto Mindelo, často nazývané kultúrnou hlavicou Kapverd, hostí živé hudobné podujatia a karnevaly.
 5. Fogo – Ostrov Fogo, čo znamená „Oheň“, je domovom aktívnej sopky Pico do Fogo. Je to miesto, kde môžete zažiť unikátnu krajinu sopečných kráterov a degustovať miestne víno.
 6. Santo Antão – Pre milovníkov prírody a turistiky je Santo Antão tým pravým miestom. Ponúka úchvatné horské scenérie, zelené údolia a náročné turistické trasy.
 7. Maio – Maio je menej známy a menej navštevovaný, čo z neho robí ideálne miesto pre odpočinkovú dovolenku v pokojnom prostredí. Jeho zlaté pláže a pokojné rybárske dedinky sú ako stvorené pre únik od davov.

Každý z týchto ostrovov ponúka niečo jedinečné a poskytuje návštevníkom možnosť objaviť rôznorodosť a krásu Kapverd. Luxusné dovolenky last minute na Kapverdach tak môžu byť plné objavovania nových kultúr, užívania si prírody a relaxácie na pláži.

Kapverdy – mapa

Pri pohľade na mapu Kapverdských ostrovov možno vidieť roztrúsenú skupinu ostrovov v Atlantickom oceáne, západne od afrického Senegalu. Tieto ostrovy ponúkajú ideálnu destináciu pre rozmanité dovolenky, od relaxu na pláži po objavovanie kultúr.

Ostrovy sú rozdelené do dvoch skupín: Barlavento (veterná skupina) na severe a Sotavento (záveterná skupina) na juhu. V severnej skupine sú hlavné turistické destinácie ako Sal a Boa Vista, známe svojimi úchvatnými plážami a vodnými športami. V južnej skupine vyniká Santiago so svojou kultúrnou rozmanitosťou a historickým hlavným mestom Praia.

Pri cestovaní medzi ostrovmi môžete využiť vnútroštátne lety, ktoré sú rýchle a pohodlné, alebo trajekty, ktoré sú vhodné pre kratšie vzdialenosti a ponúkajú skutočný ostrovný zážitok. Je dobré mať na pamäti, že rozvrh trajektov môže byť ovplyvnený počasím.

Pre tých, ktorí chcú svoju dovolenku rozšíriť, existujú pravidelné medzinárodné lety, ktoré spájajú Kapverdy s rôznymi destináciami, vrátane Malediv. Dĺžka letu z Kapverd na Maledivy môže trvať niekoľko hodín, v závislosti od presných spojení a prestupov. Táto možnosť umožňuje cestovateľom spojiť dve exotické destinácie do jednej nezabudnuteľnej dovolenky.

Ostrovy ponúkajú ideálnu destináciu pre rozmanité dovolenky, od relaxu na pláži po objavovanie kultúr.

Kapverdy – počasie

Počasie na Kapverdských ostrovoch, známych aj ako Cape Verde, je jedným z hlavných lákadiel pre turistov. Tento archipelág v Atlantickom oceáne je známy svojim subtropickým podnebím, ktoré prináša teplé, slnečné dni takmer počas celého roka.

Teploty na Kapverdach sa pohybujú od stredne vysokých do vysokých, čo z nich robí ideálne miesto pre dovolenku na pláži. Najteplejšie mesiace sú od júla do októbra, keď teploty môžu dosiahnuť až 30 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež známe ako „obdobie zelene“, keď prichádzajú občasné dažde, ktoré prinášajú osvieženie a zeleň do inak suchého prostredia.

Najlepšie obdobie na návštevu Kapverd je od novembra do júna, keď je počasie stabilnejšie a teploty sú príjemné, pohybujúce sa okolo 20 až 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne pre rôzne turistické aktivity, od plávanie a potápanie po turistiku a pozorovanie vtákov.

Regionálne rozdiely v počasí sú tiež viditeľné na rôznych ostrovoch. Severnejšie ostrovy ako Sal a Boa Vista majú suchšie a teplejšie podnebie, zatiaľ čo južnejšie ostrovy ako Santiago a Fogo môžu byť chladnejšie a viac daždivé. Tieto rozdiely môžu ovplyvniť typy aktivít, ktoré sa odporúčajú na jednotlivých ostrovoch – napríklad, severnejšie ostrovy sú skvelé pre plážové aktivity a vodné športy, zatiaľ čo južnejšie ostrovy ponúkajú viac príležitostí pre turistiku a objavovanie prírody.

Celkovo, počasie na Kapverdach, s jeho teplými a slnečnými dňami, je jedným z hlavných dôvodov, prečo sú tieto ostrovy obľúbenou destináciou pre cestovateľov hľadajúcich dovolenku v raji.

Romantické pobyty na Kapverdoch

Podobne ako Maurícius, aj Kapverdské ostrovy sú ideálnou destináciou pre romantické pobyty, kde nádherné počasie a exotické scenérie vytvárajú dokonalé prostredie pre páry. Dovolenka na Kapverdach môže zahŕňať širokú škálu romantických zážitkov, od pohodového relaxu na pláži až po dobrodružné výlety.

 1. Romantické hotely: Kapverdy ponúkajú výber luxusných rezortov a butikových hotelov, ktoré sú ideálne pre páry. Mnohé z nich ponúkajú špeciálne balíčky pre páry, vrátane súkromných večerí na pláži, wellness procedúr pre dvoch alebo romantických výletov.
 2. Večere pri západe slnka: Využite nádherné počasie Kapverd a zorganizujte večeru pri západe slnka na pláži. Mnohé hotely a reštaurácie ponúkajú možnosť súkromných večerí, kde môžete vychutnávať miestne špeciality pod hviezdami.
 3. Spoločné výlety: Objavte krásu Kapverd spoločne. Vyberte si výlet na sopku Fogo, prechádzku po farebných uličkách mesta Mindelo na ostrove São Vicente, alebo romantickú prechádzku po plážach ostrova Boa Vista.
 4. Relax na pláži: Kapverdy sú známe svojimi rozsiahlymi plážami s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, ideálne pre dni plné relaxu a slnka.
 5. Potápanie a vodné športy: Pre páry, ktoré uprednostňujú aktívnejšiu dovolenku, ponúkajú Kapverdy možnosti potápania a snorkelingu, kde môžete spoločne objavovať podmorský svet.
 6. Hudobné večery: Užite si spoločné večery pri živej hudbe, ktorá je súčasťou kultúry Kapverd. Mnohé bary a hotely organizujú večery s miestnou hudbou a tancom.

Romantické pobyty na Kapverdach sú o jedinečných zážitkoch, ktoré si môžete vychutnávať vo dvojici, s krásnym počasím a úchvatnými scenériami ako dokonalým pozadím.