Čriepky spomienok – Nórsko

Magazín

17.2.2016

Po tom, ako som sa utvrdila v tom, že tu sa teda žiadnym junkom neobšťastním, čoho následkom je prvé kilo dole (juchúúú) nastal čas začať sa venovať športovým aktivitám.

1) Bežky. Tak som sa vybrala do miestneho športového centra vybrať si bežky. Ako úplný zelenáč som sa zverila do rúk dvom borcom, ktorí zhodnotili, že som profesionál, a dostala som bežky určené tak trochu profesionálnym pretekárom, čo v praxi znamená, že sú ešte užšie, než tie bežné. No a potom to prišlo, kurz bežkovania. Profesionálne som si navoskovala lyže (a zababrala som pol izby) a šlo sa na vec. To, že ma obiehali tak dvoj – trojročné deti, by mi až tak nevadilo (kecám, stále ma to štve), ale keď okolo mňa prefrčí dedek, čo by v našich končinách už len strúhal jablká a díval sa na politické diskusie, to ma už teda pekne naštvalo. Holt, som shit.

2) Posilovňa. To by nemuselo byť tak špatné, hovorila som si v hlave, keď som šla na hodinu spinningu. S tichým pípnutím „hei“ som vošla do sály, nastavila si spinner a začala som potiť krv. Minúty ubiehali, v hlave som si opakovala všetky možné nadávky a tešila sa na koniec, keď tu sa ozvalo „no, tak už sme zahriati, tepová frekvencia dobrá, ide sa makať“. Holt, som shit.

3) Bazén. Po prvom neúspešnom Aqua Fitnesse som tomu dala šancu znovu. Tu ale prišiel prvý kultúrny šok. Vždy som si myslela, že tréneri by mali mať pekáč buchiet a tak nejak by mali byť hrozne fit. Naša trénerka je dobre živená Mexičanka, od ktorej by človek čakal, že miesto predcvičovania aerobicu bude doma kuchtiť tacos a enchiladas. Ale šlo to, a dokonca ani pod vodou nie je vidieť, aký som shit, alebo že nedočiahnem na dno bazéna. Po hodine som sa zabalená do uteráku veľkosti menšieho štátu vybrala do spŕch, kde už čakali podrobné inštrukcie, ako sa osprchovať, s červene vyznačenými miestami, ktorým sa má venovať špeciálna pozornosť. To asi ak by niekto nevedel. Len sa divím, že tam nikde nečíhala žiadna bába a nekontrolovala to.

Nevadí, stále mám ešte 4 mesiace na to, aby som sa dala do formy a v bežkovaní postúpila na level 4-ročného dieťaťa 🙂