Island – dovolenka, počasie, letenky

Európa

Island je ostrovná krajina, ktorá sa nachádza v severnom Atlantiku, blízko územia Grónska. Je to jediná krajina Európy, ktorá sa nenachádza na pevnine. Má plochu 103 000 štvorcových kilometrov, čo ju robí veľmi malou v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami. Island má skvelé prírodné krásy, ktoré sú často obdivované turistami.

Nachádzajú sa tu nádherné hory, gejzíry, vodopády, prírodné jazerá a veľa čistých, priezračných riek. Aj keď je Island malý, existuje tu veľa rôznych druhov zvierat, rastlín a rastlín, ktoré tu možno nájsť.

Počasie na Islande

Počasie na Islande je veľmi rozmanité, pretože je to malý ostrov v Atlantickom oceáne. V letných mesiacoch je obvyklé pozorovať teploty v rozmedzí od 10 °C do 20 °C. V zimných mesiacoch sa teploty pohybujú od 0 °C do 5 °C. Okrem tepla a chladu je počasie na Islande veľmi veterné.

Väčšina Islandu je krytá ľadovcami, čo znamená, že fúka veľa studeného vzduchu. Je možné tiež očakávať veľa dažďa, snehu a dažďových búrok. V niektorých oblastiach sa dajú vychutnať teplé slnečné lúče, pretože Island je obklopený teplejšími vodami. Vďaka teplejším vodám sú oblasti pozdĺž pobrežia Islandu teplejšie ako vnútrozemie.

Mapa Islandu

Mapa Islandu umožňuje používateľom preskúmať a zistiť viac o tejto ostrovnej krajine. Obsahuje podrobné informácie o cestovaní, uliciach, miestach, riekach či pohoriach Islandu. Mapa Islandu je dôležitou súčasťou plánovania cesty na tento ostrov a je k dispozícii v dnešnej dobe už aj online.

Práca na Islande

Práca na Islande môže byť veľmi zaujímavá, pretože Island je krásna a veľmi odlišná krajina. Pracovné príležitosti sú dostupné v mnohých odvetviach, ako je turizmus, poľnohospodárstvo, prístavná správa, informačné technológie a iné.

Práca na Islande zahŕňa povinnosť mať pracovné víza, ktoré povoľujú občanom iných krajín pracovať v krajine po dobu minimálne 6 mesiacov. Niektoré pracovné pozície na Islande môžu vyžadovať znalosť španielčiny alebo angličtiny, takže záujemcovia o prácu by mali mať aspoň základné znalosti jedného z týchto jazykov.

Životné náklady na Islande sú väčšinou vyššie ako v iných krajinách, preto je dôležité mať dostatok financií, aby si tam záujemca mohol dovoliť žiť.

Pracovníci na Islande budú tiež musieť platiť mesačné nájomné, platiť si stravu a dokonca aj cestovať do iných častí krajiny. Je dobré mať na pamäti, že Island je veľmi odlišný od ostatných krajín v európskom regióne, preto je dôležité pochopiť jeho kultúru a zvyky a prispôsobiť sa im.

Letenky na Island

Dnes sa už letenky na Island môžu získať veľmi lacno. Aj nízkonákladové spoločnosti už lietajú do tejto ostrovnej krajiny, preto nemusí byť žiaden problém zakúpiť si ich.

Do hlavného mesta Reykjavík lietajú medzinárodné linky z mnohých miest na svete. Väčšina leteckých spoločností, ako napríklad KLM, British Airways, Lufthansa, Air France, easyJet a mnoho ďalších, prevádzkuje pravidelné lety do Reykjavíku. Ceny leteniek na Island sa líšia v závislosti od destinácie a sezóny. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť online, ak si ich turista rezervuje v dostatočnom predstihu.

Dovolenka na Islande

Island je skutočným rajom pre milovníkov prírody. Jeho nádherné prírodné scenérie sú plné zaujímavých miest na fotenie, krásnych horúcich prameňov a nádherných jazier. Island je ideálnym miestom na dovolenku pre milovníkov prírody, ktorí si chcú užiť nádherné scenérie a aktivity.

Návštevníci si môžu vychutnať veľa turistických atrakcií, ako sú napríklad prehliadky Islandu v kombinácii s Golden Circle Tour, ktorá zavedie k najznámejším miestam na Islande, ako je napríklad Thingvellir, Gullfoss a Geysir.

Cestovatelia si môžu užiť aj výlet do národného parku Thingvellir, kde môžu obdivovať mohutné vodopády a čarovné jazerá, alebo sa vybrať na nádhernú plavbu okolo nádherného ostrovného sveta.

Island je tiež domovom niekoľkých kultúrnych pamiatok, ktoré si zaslúžia návštevu. Pre milovníkov histórie sa odporúča navštíviť niektoré z národných pamiatok, ako je napríklad Akureyri Church alebo Rauðhólar.

Pre dobrodruhov je Island ideálnym miestom pre dovolenku. Dá sa tu vybrať na jazdu na koni, alebo sa vybrať na náročné túry do národných parkov, ktoré sú plné nádherných scenérií.

Vzhľadom na svoju nádhernú prírodu je dovolenka na Islande tiež ideálna pre milovníkov fotografovania. Je možné sa tu vybrať na prehliadku nádherných scenérií alebo je možné fotografovať vodopády, divoké koníky, líšky a ďalšie vzácne zvieratá.

Island je skutočným skvostom, a preto je úžasným miestom pre dovolenku. Je fantastickým miestom pre všetky typy cestovateľov, ktorí chcú zažiť nádhernú krajinu plnú zaujímavých miest a aktivít. Nakoľko je dovolenka na Islande prevažne o spoznávaní krajiny mimo miest a dedín, je vhodné si so sebou vziať výhodný balík mobilných dát, napríklad s Airalo aplikáciou.

Poznávací zájazd na Island

Island je krajina plná rozmanitosti a fascinácie. Jeho neuveriteľné krajiny, vodopády, gejzíry, jazerá, ľadovce a krásne prírodné scenérie sú doslova magické.

Pre úplného začiatočníka bude poznávací zájazd na Islande niečo skutočne magické.

Cesta by mala začať v hlavnom meste Reykjavík. Táto krásna metropola je plná kultúry, múzeí, obchodov a reštaurácií. Je možné tu objavovať množstvo krásnych budov, veží a sôch, ako aj uskutočňovať prehliadky počas poznávacieho zájazdu.

Po Reykjavíku by sa mali navštíviť neuveriteľné vodopády, ktoré sú veľkou atrakciou Islandu. Ak má turista rád prírodu, potom tu nájde množstvo krásnych a fascinujúcich miest. Môže tiež navštíviť národné parky, ktoré sú plné rozmanitej prírody.

Ďalšou časťou poznávacieho zájazdu je prehliadka jazera Mývatn. Nachádza sa iba asi hodinu jazdy od Reykjavíku a je plný krásneho prírodného okolia. Turista môže tiež navštíviť množstvo krásnych vodopádov, gejzírov a ľadovcov.

Konečnou zastávkou na poznávacom zájazde by mohla byť prehliadka niektorých z najkrajších ľadovcov na Islande. Aj keď je to náročná cesta, ľadovec Langjökull je skutočným zážitkom. Odporúča sa prezrieť si prekrásnu scenériu a prírodné krásy.

Celý poznávací zájazd Islandom by mal byť dokonalým spôsobom, ako si užiť a objaviť nádherné zákutia tejto krásnej krajiny.

Sopka na Islande

Islandská sopka s názvom Eyjafjallajökull je stratovulkán nachádzajúci sa v centrálnej časti ostrova. Podobne ako Etna na Sicílii, aj táto sopka je stále aktívnou. Je známa svojou veľmi silnou sopečnou erupciou v roku 2010, ktorá spôsobila značné dopravné problémy v celej Európe.

Sopka je vysoká takmer 1,6 kilometrov a má kužeľovitý tvar. Obklopuje ju nádherná krajina pozostávajúca z mnohých malých jazier a lesov. Návštevníci môžu vidieť aj malé sopky, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Najbližšie mesto k tejto islandskej sopke je Heimaey, kde sa nachádza malé letisko, ktoré slúži na prepravu turistov. Ak si chce turista sopku pozrieť zblízka, môže využiť služby niektorej z miestnych cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú autobusové výlety na vrchol sopky. Tento výlet je úžasný najmä pri západe slnka.

Hlavné mesto Reykjavík

Reykjavík je hlavné mesto Islandu. Je najväčším mestom na Islande a domovom takmer polovice islandkej populácie. Mesto má viac ako 120 000 obyvateľov, ktorí tu žijú a žijú aj v jeho okolí.

Reykjavík je hlavné mesto Islandu a nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny.
Reykjavík je hlavné mesto Islandu a nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny.

Čo vidieť v Reykjavíku

Reykjavík je hlavné mesto Islandu a domovom pre viac ako 120 000 ľudí. Je to jedno z najsevernejších hlavných miest na svete a nachádza sa na juhozápadnom pobreží Islandu.

Reykjavík je obklopený krásnymi pohľadmi na more, kopce a ľadovce. Existuje veľa vecí, ktoré tu môže turista vidieť a robiť. Tu sú niektoré z nich:

  • Národné historické múzeum v Reykjavíku s výstavou o vývoji Islandu
  • slávny Höfðiov, malý park s výhľadom na more
  • nádherné výhľady z Esjanu, najvyššieho vrchu Reykjavíku.
  • Harpa Concert Hall a koncert alebo divadelné predstavenie
  • vychutnať si lokálne jedlo v niektorej z mnohých reštaurácií v centre mesta
  • prejsť sa po slávnych námestiach Austurvöllur a Ingólfstorg
  • navštíviť Perlan, obrovskú budovu s výhľadom na mesto
  • prejsť sa po nábreží Reykjavíku s výhľadom na ostrov Videy
  • užiť si slávny východ slnka nad Reykjavíkom

Je odporúčané navštíviť aspoň niektoré miesta v Reykjavíku, ktoré tvoria nezabudnuteľnú súčasť dovolenky. Súčasťou života obyvateľov hlavného mesta je aj pravidelná návšteva termálnych prameňov, ktorých možno v Reykjavíku nájsť skutočne veľa. Tie majú navyše liečivé účinky, podobne ako napríklad pramene v Pamukkale.

Čo vidieť na Islande

Island je plný krásnych scenérií a vzrušujúcich aktivít. Je možné tu sledovať impozantné vodopády, čarovné jazerá, hory, sopky a ďalšie prírodné scenérie.

Ďalej je tu možné vidieť historické pamiatky, ako je Starý Reykjavík, Národný park Thingvellir a mnoho ďalších.

Odporúča sa zažiť pútavé aktivity, ako je plavba loďou s obrovskými ľadovcami a bielymi morskými koníkmi, prehliadka obrovských geotermálnych bazénov a kúpanie v termálnych prameňoch.

Čo navštíviťDovolenka