Singapur – dovolenka, zoo, kuchyňa

Ázia
singapur

Singapur je pulzujúci a rozmanitý mestský štát v juhovýchodnej Ázii. S viac ako 5,6 milióna obyvateľov je druhou najhustejšie osídlenou nezávislou krajinou na svete. Singapur je globálnym finančným a dopravným centrom. Vďaka svojej strategickej polohe a silnej ekonomike je atraktívnou destináciou pre obchodníkov aj turistov.

Pred cestou do Singapuru by si mal každý vybaviť výhodné cestovné poistenie. Cez našu online kalkulačku si môže každý porovnať najlacnejšie cestovné poistenia pre každého. Vybaviť si cestovné poistenie je možné za pár minút a každý môže ušetriť, pretože jeho cena je už od 0,7 € na deň.

Vybaviť si najlacnejšie cestovné poistenie >

Je známy svojou rozmanitou kultúrou, vynikajúcou kuchyňou a krásnymi prírodnými zaujímavosťami, ako sú napríklad Singapurské botanické záhrady a Singapurská zoologická záhrada. Tento mestský štát ponúka aj množstvo atrakcií a aktivít, ako sú nákupy, nočný život a kultúrne pamiatky.

Singapur

Singapur je malý mestský štát v juhovýchodnej Ázii. Je známy svojím rušným mestským životom, úžasnou architektúrou, prvotriednou infraštruktúrou a živou umeleckou a kultúrnou scénou. S počtom obyvateľov 5,6 milióna je Singapur jednou z najhustejšie osídlených krajín na svete.

Hospodárstvo Singapuru je poháňané jeho prvotriednym prístavným a lodným priemyslom, ako aj rozsiahlym sektorom finančných služieb. Singapur sa považuje za jednu z najprosperujúcejších krajín sveta a často sa používa ako vzor hospodárskeho úspechu. Okrem toho je Singapur často považovaný za daňový raj pre zahraničné spoločnosti.

Singapur je domovom rôznych kultúr a etník, pričom väčšinu jeho obyvateľstva tvoria čínske, malajské, indické a eurázijské komunity. Mestský štát je známy svojou živou a tolerantnou kultúrou so silným dôrazom na právny štát, náboženskú slobodu a ochranu práv jednotlivca.

Singapur ponúka aj množstvo nákupných, stravovacích a zábavných možností s množstvom medzinárodných a miestnych značiek a širokou ponukou reštaurácií a barov.

Singapur je popredným svetovým mestom a má jednu z najvyšších životných úrovní na svete. Mestský štát je známy svojou čistotou a efektívnosťou a považuje sa za jedno z najbezpečnejších miest na život na svete. Singapur je skvelým miestom na návštevu a život, čo z neho robí ideálnu destináciu pre tých, ktorí chcú zažiť všetko, čo tento mestský štát ponúka.

Vďaka vynikajúcemu systému verejnej dopravy, modernej infraštruktúre a efektívnej vláde je Singapur ideálnou destináciou pre cestovateľov zo všetkých spoločenských vrstiev. Pri plánovaní cesty do Singapuru by dovolenkári nemali zabúdať na cestovné poistenie.

Singapur je tiež dôležitým dopravným uzlom, z ktorého je možné lietať do množstva destinácií, ako napríklad Austrália, Japonsko, ostrov Kalimantan v Malajzii (nazývaný aj Borneo) či Papua Nová Guinea.

Dovolenka v Singapure

Singapur je významnou turistickou destináciou, ktorej nádherné panorámy, ikonické pamiatky a pulzujúci nočný život poskytujú návštevníkom nádhernú kulisu. V mestskom štáte sa nachádza množstvo obľúbených atrakcií vrátane Singapurskej zoologickej záhrady, ostrova Sentosa a singapurského vyhliadkového kolesa.

Tu je niekoľko najlepších vecí, ktoré je možné v Singapure vidieť a navštíviť.

  • Singapurská zoologická záhrada: Svetoznáma singapurská zoologická záhrada je domovom viac ako 2 500 exotických zvierat z celého sveta. Je to skvelé miesto na zoznámenie sa s niektorými z najmajestátnejších tvorov na našej planéte.
  • Singapurské botanické záhrady: Singapurské botanické záhrady sú jednou z najstarších záhrad na svete a sú skvelým miestom na oddych a prechádzku. Nachádza sa tu širokú škála rastlín a kvetov, ako aj motýlia záhrada a jazero.
  • Singapurský leták: Singapurský leták je najväčšie obrovské vyhliadkové koleso na svete a ponúka nádherný výhľad na mesto. Dá sa na ňom previezť a vychutnať si nádherný výhľad na panorámu mesta, záliv Marina Bay a rieku Singapur.
  • Prehliadka čínskej štvrte: Čínska štvrť je skvelým miestom na návštevu a prehliadku. Dá sa túlať úzkymi uličkami, preskúmať rušné trhy a vychutnať si úžasné pouličné jedlo.

TIP: Poľské mesto Zakopané je domovom živej trhovej kultúry so širokou ponukou tovaru, ktorý si môžu návštevníci vychutnať. Každý, kto hľadá tradičné poľské potraviny alebo ručne vyrábané suveníry, v Zakopanom nájde všetko.

Singapur je neuveriteľné miesto, ktoré ponúka mnoho zábavných aktivít a atrakcií, ktoré je možno navštíviť počas letnej dovolenky.

Singapur – aktivity

Medzi ďalšie činnosti, ktoré by nemal vynechať žiadny návštevník Singapuru, patria aj tieto nasledujúce aktivity.

  • Nákupy na Orchard Road: Na ulici Orchard Road sa nachádza hlavná nákupná štvrť Singapuru, kde sa nachádzajú niektoré z najlepších obchodov a nákupných centier v meste. Dá sa tu nájsť všetko od značkových výrobkov až po miestne suveníry.
  • Universal Studios: Universal Studios je skvelý zábavný park s niektorými z najlepších atrakcií na svete. Je to skvelé miesto na strávenie dňa s rodinou a priateľmi.
  • Vyhliadková plavba po rieke Singapur: Singapurská rieka je jedným z najlepších miest na prehliadku. Ponúka možnosť previezť sa na tradičnom člne bumboat a obdivovať nádherný výhľad na mesto.

Toto sú len niektoré z najlepších vecí, ktoré je možno vidieť a robiť v Singapure. Je toho oveľa viac, čo sa dá preskúmať a zažiť, preto mnoho ľudí odporúča pridať toto úžasné mesto na cestovateľský zoznam!

Singapurský leták je najväčším vyhliadkovým kolesom na svete.
Singapurský leták je najväčším vyhliadkovým kolesom na svete.

Singapurská zoologická záhrada

V Singapure sa nachádza jedna z najznámejších zoologických záhrad na svete. Singapurská zoologická záhrada, ktorá sa nachádza v západnej časti mesta, je známa svojou sviežou zelenou tropickou krajinou, širokou škálou exotických zvierat a jedinečnými interaktívnymi expozíciami.

Singapurská zoologická záhrada je jedným z najznámejších a najúspešnejších zoologických parkov na svete. Je domovom viac ako 300 druhov zvierat, od veľmi vzácnych a ohrozených až po bežnejšie a bežne vídané. V zoologickej záhrade sa nachádza aj široká škála druhov vtákov, plazov, obojživelníkov a rýb.

Zoologická záhrada je rozdelená na rôzne zóny, z ktorých každá je venovaná určitému druhu zvierat alebo biotopu. Napríklad zóna Krehký les je prostredím dažďového pralesa, ktorý je domovom rôznych tropických zvierat, ako sú lemure, leňochody a gibony.

Zóna Divoká Afrika je prostredie podobné savane, ktoré je domovom mnohých afrických zvierat vrátane levov, žiráf, zebier a gepardov. Singapurské riečne safari je domovom mnohých vodných druhov, ako sú pandy obrovské, vydry a krokodíly.

Okrem obrovského množstva zvierat je singapurská zoo známa aj svojimi inovatívnymi a interaktívnymi expozíciami. Návštevníci sa môžu zblízka zoznámiť s niektorými zvieratami v Nočnom safari v zoo, kde môžu pozorovať nočné zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Zoo ponúka aj prehliadky so sprievodcom a vzdelávacie programy, ako aj celý rad aktivít, ako je kŕmenie zvierat, hranie sa so šimpanzmi a dokonca aj spanie s levmi.

O úspechu singapurskej zoo svedčí aj to, že sa objavila v dokumentárnych filmoch, televíznych reláciách a filmoch. Je tiež prvou zoologickou záhradou na svete, ktorej bola udelená „Zelená značka“ – certifikát singapurskej vlády za jej záväzok k udržateľnosti a ochrane prírody.

Singapurskú zoo musí navštíviť každý návštevník Singapuru. Vďaka jedinečnej kombinácii voľne žijúcich zvierat, interaktívnych expozícií a vzdelávacích programov je jednou z najpôsobivejších zoologických záhrad na svete.

Singapurské botanické záhrady

V Singapure sa nachádzajú jedny z najpozoruhodnejších botanických záhrad na svete. Tieto záhrady sú skvelým spôsobom, ako spoznať bohatú biodiverzitu krajiny a oceniť jej prírodné krásy.

Singapurská botanická záhrada bola založená v roku 1859, takže je najstaršou záhradou v krajine. Záhrada pozostáva z rôznych tematických záhrad a atrakcií, ako sú Národná záhrada orchideí, Dažďový prales, Záhrada evolúcie, Botanické centrum a Záhrada zázvoru. Návštevníci môžu tiež preskúmať množstvo chodníkov, rybníkov a jazier, ako aj spoznať flóru a faunu krajiny.

Ďalšou obľúbenou botanickou záhradou v Singapure je mokraďová rezervácia Sungei Buloh. Rezervácia sa nachádza na severe krajiny a je domovom širokej škály rastlín vrátane viac ako 300 druhov vtákov, 50 druhov plazov, 25 druhov cicavcov a 300 druhov rýb. Návštevníci môžu preskúmať rôzne mokrade a mangrovové lesy, pozorovať voľne žijúce zvieratá a dokonca sa zúčastniť na vzdelávacích programoch.

Singapurské botanické záhrady nedávno otvorili aj záhrady Gardens by the Bay. V parku sa nachádza Kvetinový dóm, v ktorom sú rôzne exotické rastliny z celého sveta, ako aj Oblačný les, ktorý je chladným, hmlistým svetom rastlín a stromov. Nachádza sa tu aj množstvo atrakcií, ako napríklad OCBC Skyway, Supertrees Grove, Svet rastlín, Detská záhrada Organizácie Ďalekého východu a Cool Zone.

Prírodná rezervácia Bukit Timah je ďalšou obľúbenou botanickou záhradou v Singapure. Táto rezervácia je domovom rôznych rastlín a živočíchov vrátane niektorých najvzácnejších druhov v krajine. Návštevníci môžu preskúmať množstvo chodníkov v rezervácii a oceniť nádherný výhľad na okolitý les.

Singapur je domovom niektorých z najkrajších botanických záhrad na svete, čo z neho robí skvelú destináciu pre milovníkov prírody.

K najobľúbenejším záhradam na svete patria aj anglické záhrady. Vyznačujú sa rozmanitosťou rastlín, stromov a kríkov, ktoré vytvárajú malebnú krajinu. Medzi najobľúbenejšie rastliny v anglických záhradách patria ruže, kosatce a ľalie, ako aj rôzne vždyzelené stromy.

Gardens by the Bay sú novou botanickou záhradou, ktorá ponúka množstvo atrakcií a nezabudnuteľný zážitok.
Gardens by the Bay sú novou botanickou záhradou, ktorá ponúka množstvo atrakcií a nezabudnuteľný zážitok.

Singapurská kuchyňa

Singapur je domovom živej a rozmanitej kulinárskej scény, ktorá je odrazom jeho bohatej kozmopolitnej kultúry. Singapur je plný chutí a rôznych kuchárskych štýlov, od stánkov s hawker jedlom až po reštaurácie s vynikajúcou kuchyňou. V krajine je možné ochutnať veľké možnostvo jedál z celého sveta od japonského Tokia až po Sýriu.

Singapurská kuchyňa vychádza z jedál rôznych kultúr, ktoré sa v krajine usadili, najmä z Číny, Indie a Malajzie. Toto jedinečné spojenie chutí, známe ako singapurská kuchyňa, sa v posledných rokoch stalo neuveriteľne populárnym.

Singapurská kuchyňa spočíva v preberaní tradičných receptov a pridávaní jedinečných obmien. Medzi najobľúbenejšie jedlá patrí chilli krab, hainanská kuracia ryža, laksa a char kuey teow. Všetky tieto jedlá sa pripravujú rôznymi spôsobmi a často obsahujú kombináciu korenín, byliniek a omáčok, ktoré vytvárajú jedinečnú chuť. Jedlá sa často podávajú s rôznymi prílohami, ako je dusená ryža, uhorky a omáčky.

Singapurská kuchyňa ponúka aj celý rad občerstvení a dezertov, ktoré sú ideálne na cesty. Tieto občerstvenia, od karí a popiah až po toasty kaya a ľadový kachang, sú skvelé ako rýchle a chutné občerstvenie. V singapurskej kuchyni sú obľúbené aj dezerty ako pandanová torta, chendol a zmrzlina.

Pri varení v singapurskej kuchyni treba mať na pamäti niekoľko vecí. Základom je dosiahnuť správnu rovnováhu chutí a textúr. Mnohé jedlá obsahujú kombináciu sladkých, kyslých, slaných a pikantných prvkov. Dôležité je tiež používať čo najčerstvejšie suroviny a koreniny, aby boli jedlá čo najchutnejšie.

Singapurská kuchyňa je skvelý spôsob, ako spoznať kultúru a chute Singapuru. Vďaka jedinečnému spojeniu chutí a ingrediencií nie je divu, že sa singapurská kuchyňa stala takou populárnou po celom svete.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti