Maledivy – dovolenka, cena, dĺžka letu

Ázia

Maldivy či Maledivy, pre ktoré je aj slovo raj prislabé. Bielučké pláže, priezračné more, luxusné služby ako z rozprávok – to všetko robí z Maldív bezkonkurenčný dovolenkový zážitok. Prečo sú medzi ľuďmi tak obľúbené? Koľko trvá len na Maldivy? Koľko stojí pobyt na Maldivách?

Prechádzky po jemnučkom piesku pri západe slnka, potápanie sa za prenádherným koralovým svetom, plávanie s húfom farebných rýb, či korytnačiek. To všetko robí z Maledív jedinečné miesto na zemi.

Ubytovanie na Maldivách

Maldivy, ktoré sa nachádzajú v azúrových vodách Indického oceánu, sú rajom presláveným nedotknutými plážami, živými koralovými útesmi a luxusnými rezortmi. Pokiaľ ide o ubytovanie, toto tropické súostrovie ponúka množstvo možností, ktoré uspokoja túžbu každého cestovateľa.

Maldivy sú synonymom luxusu a ich zbierka podmorských víl a súkromných ostrovných rezortov je príkladom tejto povesti. Tieto exkluzívne zariadenia sa môžu pochváliť bohatým vybavením vrátane úžasných bazénov, súkromných slnečných terás a priameho prístupu do krištáľovo čistých vôd.

Pre tých, ktorí hľadajú intímnejšie zážitky, tu sú butikové hotely a penzióny, ktoré sú očarujúcou alternatívou k väčším rezortom. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú na obývaných ostrovoch a ponúkajú pohľad na maldivskú kultúru a pohostinnosť, útulné izby, osobné služby a autentické kulinárske zážitky.

Cestovatelia s obmedzeným rozpočtom nemusia prísť o nádheru Maldív, pretože penzióny na miestnych ostrovoch poskytujú cenovo dostupné možnosti ubytovania. Tieto zariadenia tiež ponúkajú komfortné ubytovanie a ľahký prístup k nedotknutým plážam a farebným útesom.

Okrem toho sú na Maldivách čoraz populárnejšie ekologické rezorty a udržateľné ubytovacie zariadenia, ktoré sú určené pre cestovateľov, ktorí sa snažia minimalizovať svoju ekologickú stopu a zároveň si užiť luxusnú dovolenku.

Na Maldivách sú rôzne možnosti ubytovania. Cestovatelia si môžu vyberať z luxusných hotelov aj cenovo dostupnejších pobytov. K dispozícii sú dokonca aj ekologickejšie rezorty. Každý si nájde to svoje. Na základe hodnotenia zákazníkov sa dajú odporučiť napr. tieto ubytovania:

 • Royal Island Resort at Baa Atoll Biosphere Reserve – ide o 5-hviezdičkové ubytovanie na ostrove Horubadhoo; cestovatelia si tam obľúbili najmä súkromnú pláž, kúpeľné a wellness centrum, fitnescentrum, izbovú službu, bar či letiskový transfer; pozitívne hodnotené tam sú hlavne personál, pohodlie a čistota
 • Kandima Maldives – je to 5-hviezdičkový hotel na ostrove Kandimas; zákazníci tam oceňujú hlavne súkromnú pláž, bazén, kúpeľné a wellness centrum, fitnescentrum, bar či letiskový transfer; pozitívne hodnotené tam sú čistota, pohodlie a personál, ale tiež vybavenie ubytovania
 • Alimas Holiday Retreat Maldives – toto je cenovo výhodnejšie ubytovanie na ostrove Felidhoo; cestovatelia tam oceňujú hlavne rodinné izby, izbovú službu, pláž, reštauráciu či letiskový transfer; pozitívne hodnotené tam sú najmä čistota, personál a pohodlie
 • Koimala Hotel – je to tiež cenovo dostupné ubytovanie, ktoré sa nachádza na ostrove Maamigili; zákazníci si tam obľúbili najmä súkromnú pláž, izbovú službu, izby pre zdravotne znevýhodnených, reštauráciu, parkovisko či letiskový transfer; pozitívne hodnotené tam sú hlavne personál, čistota a pomer ceny a kvality

Či už cestovateľ hľadá luxus, intímny pôvab alebo ekologicky uvedomelé ubytovanie, Maledivy ponúkajú rozmanitú škálu možností, ktoré vyhovujú preferenciám každého cestovateľa. Uprostred úchvatnej krásy ostrovov a útesov čakajú na každého nezabudnuteľné zážitky.

Maledivy

Maldivy sú malý ostrovný štát, ktorý sa nachádza v Indickom oceáne. Sú známe ako jedno z najkrajších miest pre dovolenkové pobyty vďaka svojim krásnym plážam, tichým lagúnam a bielemu piesku. Maldivy sa preto stali obľúbenou destináciou pre milovníkov pláží a luxusných cestovateľov. Je to úplný opak v porovnaní s krajinou, ako je napríklad Mongolsko, ktoré je žiaľ poznačené obrovskou chudobou.

História Maldív sa datuje do staroveku a počas svojich dejín sa krajina vyvíjala pod vplyvom arabskej a indickej kultúry. Dnes je Maldivy suverénnym štátom a jedným z najmodernejších krajín v regióne. Miestna kultúra sa vyznačuje islámskymi tradíciami a vplyvmi, ktoré prichádzajú z blízkeho východu.

Hlavným priemyslom Maldív je turizmus. Táto krajina ponúka množstvo možností pre návštevníkov. Od šnorchlovania a potápania sa až po prechádzky po miestnych trhoch a návštevu historických pamiatok. Maldivy sú tiež známe pre svoje luxusné rezorty, ktoré sú postavené na vodných vilách a ponúkajú nádherný výhľad na more.

Maldivy sa skladajú z 1 192 koralových ostrovov, ktoré sa rozprestierajú na ploche približne 90 000 km2. Ostrovy sú domovom rozmanitého morského života a koralových útesov, vďaka čomu sú obľúbenou potápačskou destináciou.

Maledivy dovolenka – cena

Na Maldivách sa nachádzajú aj jedny z najluxusnejších rezortov na svete. Od bungalovov nad vodou až po plážové vily – každý si tu nájde niečo pre seba. Rezorty ponúkajú rôzne aktivity a vybavenie vrátane kúpeľov, fitnescentier a dokonca aj vodných športov.

Cena dovolenky na Maldivách závisí od mnohých faktorov, ako sú ročné obdobie, typ ubytovania, typ stravovania a dĺžka pobytu. V priemere sa dá očakávať, že luxusná dovolenka na Maldivách bude stáť viac ako 1 000 eur za osobu za noc.

Ubytovanie v luxusnom rezorte môže stáť v priemere 2 000 až 5 000 eur za noc, zatiaľ čo ubytovanie v hoteli s jednoduchším ubytovaním môže stáť okolo 1 000 až 2 000 eur za noc. Stravovanie sa tiež môže líšiť od all-inclusive balíčka, ktorý môže stáť v priemere 1 500 až 2 500 eur za osobu za noc.

Na Maldivách sa nachádzajú aj jedny z najluxusnejších rezortov na svete.

Maledivy – cena jedla

Ak človek neplánuje zostávať v rezorte alebo nechce byť viazaný all-inclusive balíčkom, môže sa stravovať v miestnych reštauráciách alebo stánkoch s jedlom. V takom prípade sa dá očakávať, že cena jedla bude v priemere okolo 5 až 15 eur za jedlo, v závislosti od typu jedla a miesta.

Luxusné reštaurácie na Maldivách môžu ponúkať vyššie ceny, ako napríklad 25 až 50 eur za jedlo. Ak si chce človek vychutnať špeciality, ako sú morské plody alebo steak, môže očakávať vyššie náklady.

Cena letenky na Maledivy, dĺžka letu

V priemere sa dá očakávať, že cena letenky z Európy do Male, hlavného mesta Maledív, bude stáť v priemere okolo 1 000 až 1 500 eur za jednosmernú cestu. Cena letenky môže byť vyššia v hlavnej sezóne, alebo v období medzi Vianocami a Novým rokom.

Je dôležité si uvedomiť, že cena letenky môže byť ovplyvnená aj rôznymi faktormi, ako sú letecké spoločnosti, ktoré cestujú na Maldivy, a konkrétne lety, ktoré vyberiete. Preto je dobré vopred preštudovať rôzne možnosti a porovnať ceny, aby ste získali najlepšiu ponuku.

Dĺžka letu na Maldivy závisí od miesta východiska. Z Európy trvá let do Male, hlavného mesta Maldív, v priemere od 7 do 12 hodín v závislosti od konkrétneho miesta východiska. Napríklad z Viedne trvá let do Male približne 9 hodín.

Pre tých, ktorí chcú svoju dovolenku rozšíriť, existujú pravidelné lety, ktoré spájajú Maldivy s rôznymi destináciami, vrátane Kapverdských ostrovov.

Last-minute dovolenka – Male divy

Last minute dovolenky na Maldivách môžu byť skvelou príležitosťou pre ľudí, ktorí hľadajú cenovo dostupnú dovolenku v luxusnom prostredí. Tu je niekoľko tipov, ako nájsť najlepšiu last minute ponuku na Maldivách:

 • Hľadanie na internete: Existuje veľa stránok, ktoré ponúkajú last minute pobyty na Maldivách, takže je dobré prehľadať rôzne weby a porovnať ceny a možnosti.
 • Využívanie sociálnych médií: Mnohé hotely a rezorty na Maldivách používajú sociálne médiá na propagáciu last minute ponúk, takže sledujte ich stránky a profily.
 • Kontaktovanie cestovných kancelárií: Cestovné kancelárie často ponúkajú last minute dovolenky na Maldivách, takže je dobré kontaktovať niekoľko z nich a porovnať ich ponuky.
 • Hľadanie zľavových kupónov: Niektoré stránky ponúkajú zľavové kupóny na last minute dovolenky na Maldivách, takže nezabudnite hľadať takéto možnosti.
 • Flexibilnosť s termínom: Ak je človek schopný prispôsobiť svoj termín dovolenky, môže nájsť lepšie ponuky na last minute dovolenky na Maldivách.

Je dôležité si uvedomiť, že last minute ponuky môžu byť rýchlo vypredané, takže je dôležité rozhodnúť sa čo najskôr, ak chcete využiť túto možnosť. Okrem toho, ak máte presné požiadavky týkajúce sa ubytovania, stravovania a aktivít, je lepšie plánovať svoju dovolenku vopred, aby ste zabezpečili, že budete mať všetko, čo potrebujete pre perfektnú dovolenku na Maldivách.

Luxusná dovolenka

Luxusná dovolenka na Maldivách je skvelým spôsobom, ako stráviť nezabudnuteľné chvíle v exotickom prostredí plnom krásnej prírody a vynikajúceho servisu. Maldivy sú plné rôznych rezortov, takže je dôležité nájsť ten, ktorý vyhovuje potrebám a požiadavkám turistu.

Aktivity na Maledivách

Podobne ako Maurícius, aj Maldivy sú slávne svojimi krásnymi plážami a koralovými útesmi, ktoré sú ideálne pre dovolenku a oddych. Avšak, okrem krásneho počasia a pláži, Maldivy ponúkajú aj množstvo ďalších atrakcií a aktivít. Tu je niekoľko návrhov pre návštevu Maldív:

 • Vodné športy: Maldivy sú skvelé pre vodné športy ako potápanie, šnorchlovanie, surfovanie a vodné pólo.
 • Návšteva národného parku: Národný park Baa Atoll je jedným z najlepších miest na svete pre potápanie a šnorchlovanie a je možné ho navštíviť z mnohých rezortov na Maldivách.
 • Návšteva hlavného mesta Male: Hlavné mesto Male je zaujímavé miesto, kde si môžu turisti prezrieť históriu a kultúru Maldív, ako aj navštíviť trhy, mešity a múzeá.
 • Výlet na súš: Ak chce človek vidieť viac z ostrova, môže vyraziť na výlet na súš, aby ste videl miestne mestečká a dedinky.
 • Relaxácia na pláži: Maldivy sú známe svojimi krásnymi plážami, takže by človek nemal zabudnúť tráviť čas relaxáciou na pláži a opaľovaním sa.
 • Nočný život: Niektoré rezorty ponúkajú nočný život s hudbou, tanečnými party a barmi, takže sa odporúča zažiť aj túto stránku Maldív.

V každom prípade, či už človek hľadá oddych, aktívne športy alebo kultúrne zážitky, Maldivy sú skvelou destináciou pre dovolenku a výlet.

Maledivy sú domovom rozmanitého morského života a koralových útesov.

Pláže na Maledivách

Maldivy sú známe pre svoje krásne a idylické pláže s bielym pieskom a jemným azúrovým vodným životom. Niektoré z najobľúbenejších pláží na Maldivách sú pláže Anantara Dhigu Resort & Spa, Soneva Fushi Beach, Dhigali Maldives Resort Beach, pláže Four Seasons Resort at Kuda Huraa a Coco Palm Dhuni Kolhu Beach Resort.

Každá z týchto pláží poskytuje jedinečné zážitky a krásu, ktoré sa odlišujú od seba, či už sú to romantické zákutia alebo rozsiahle pláže s krásnymi vodopádmi.

Male

Male je hlavné mesto Maldív a nachádza sa na ostrove s rovnakým názvom v Indickom oceáne. Je to jedno z najväčších miest na Maldivách a ponúka turistom množstvo možností pre poznávanie kultúry a histórie krajiny.

História Male je veľmi stará a siaha až do 13. storočia, keď bola kolóniou Arabov a Perzánov. Neskôr bola Maldivy pod vplyvom portugalských a holandských koloniálnych mocností. V 20. storočí sa krajina stala nezávislým štátom a Male sa stalo hlavným mestom.

Male je známe svojou krásne architektúrou, ktorá zahŕňa množstvo historických budov a mešít. Najvýznamnejšou pamiatkou v Male je mešita Hukuru Miskiy, ktorá bola postavená v 17. storočí a je jednou z najstarších mešít na Maldivách. Ďalšou významnou budovou je preslávený 17. storočná mešita Hululeela.

Male je tiež domovom mnohých reštaurácií, barov a klubov, kde si môžu turisti vychutnať miestnu kuchyňu a zábavu. Ochutnať tu môžu typické jedlá ako je Tuna Mas, ktoré je vyrobené z tučného tuniaka a ryže, a Maldivian Biryani, ktorý je vyrobený z ryže a kurčaťa.

Aktivity v hlavnom meste Maledív

Male, hlavné mesto Maldív, ponúka turistom množstvo aktivít a zážitkov. Tu je niekoľko možností, ako si spríjemniť dovolenku v Male:

 • Navštívte mešitu Hukuru Miskiy: Táto mešita patrí medzi najstaršie na Maldivách a je významnou historickou pamiatkou v Male.
 • Prejdite sa po meste: Male je plné uličiek a malebných budov, takže prechádzka mestom je skvelý spôsob, ako spoznať kultúru a históriu Maldív.
 • Nákupy: Male je domovom mnohých trhovísk, obchodov a nákupných center, kde si človek môže kúpiť tradičné suveníry ako sú ručne vyrábané textilné výrobky, drevené výrobky a koralové šperky.
 • Jazda na skútri: Male ponúka možnosť prenájmu skútrov, čo je skvelý spôsob, ako sa dostať po meste a vidieť všetko, čo má ponúknuť.
 • Reštaurácie a bary: Male je domovom mnohých reštaurácií a barov, kde si môžu ľudia vychutnať miestnu kuchyňu a zábavu.
 • Návšteva parkov: Male má množstvo parkov a zelených plôch, kde si môžu cestovatelia oddýchnuť a vychutnať si krásnu prírodu. Medzi najobľúbenejšie patrí Sultan Park.
 • Plávanie a surfovanie: Male je výborným miestom pre vodné športy, ako je plávanie a surfovanie. Človek si môže prenajať surfovacie dosky a vydať sa na vodu.

Tieto sú len niektoré z mnohých aktivít, ktoré sa dajú v Male zažiť. Toto malebné mesto prináša nezabudnuteľné zážitky a spomienky na celý život každému turistovi.

DovolenkaZaujímavosti