Mallorca, Alcudia – last minute, mapa

Európa

Alcudia, skvostná perla Palma de Mallorcy, sa pýši svojou očarujúcou históriou a malebnými plážami. Toto pobrežné mesto, známe svojimi zachovanými stredovekými múrmi a útulnými uličkami, láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta. V Alcudii sa spája starodávna architektúra s moderným pohodlím, čím vytvára ideálne miesto pre objavovanie krás Palma de Mallorcy.

Alcudia, perla ležiaca na severovýchode Malorky, sa vyznačuje svojou jedinečnou polohou medzi zálivmi Pollença a Alcudia, obklopená pôsobivými horskými masívmi. Toto historické mesto, ktorého korene siahajú až do doby pred rímskou nadvládou, bolo kedysi dôležitým obchodným a vojenským centrom. Stopy po jeho bohatej histórii sú viditeľné na každom kroku, od majestátnych stredovekých hradieb, ktoré obklopujú staré mesto, až po pozostatky rímskeho mesta Pollentia, ktoré sa pyšní pozoruhodne zachovaným amfiteátrom.

V súčasnosti je Alcudia významnou turistickou destináciou, ktorá si zachováva svoje historické kúzlo a zároveň ponúka všetky moderné pohodlie. Ulice starého mesta Alcudie sú živým múzeom na otvorenom priestranstve, kde sa každá budova, každá kamenná dlažba a úzka ulička nesie príbeh z minulosti. Mesto je tiež známe svojimi trhmi, kde miestni predajcovia ponúkajú čerstvé produkty, tradičné remeselné výrobky a suveníry.

Alcudia významnou turistickou destináciou, ktorá si zachováva svoje historické kúzlo.

Alcudia je hrdou súčasťou Palma de Mallorca, hlavného mesta ostrova, a jej kultúrny a historický význam je neodmysliteľným príspevkom k celkovej atmosfére a charakteru regiónu. Vďaka svojej polohe a bohatej histórii je Alcudia na Mallorce obľúbeným miestom pre tých, ktorí hľadajú spojenie relaxácie na pláži, objavovania histórie a vychutnávania si lokálnej kuchyne a kultúry.

Alcudia – historický poklad na Malorke

Alcudia, pýcha ostrova Mallorca, je skvostom kultúrneho dedičstva a histórie. Toto mesto, ležiace v blízkosti Palmy de Mallorca, hlavného mesta ostrova, sa môže pochváliť bohatou minulosťou. Jeho hradby a historické budovy vytvárajú dokonalý obraz dávnych čias. Staré mesto Alcudia je ako živá učebnica histórie, kde každá ulička a každý kameň rozpráva príbeh o minulosti ostrova.

Alcudia ponúka širokú škálu atrakcií a zábavy pre každého návštevníka:

 • Historické hradby a brány Alcudie: Tieto impozantné stavby sú svedectvom obranného umenia a ponúkajú nádherný výhľad na mesto a okolie.
 • Rímské pozostatky: Pozostatky ako divadlo a domy s mozaikami odhaľujú bohatú římskou históriu mesta.
 • Trh v Alcudii: Farebný trh, ktorý sa koná dvakrát týždenne, je ideálnym miestom na nákup lokálnych produktov a suvenírov.
 • Pláže Mallorcy: Krištáľovo čistá voda a zlatý piesok pláží ako Playa de Alcudia sú ideálne pre relax a vodné športy.
 • Turistické trasy: Malebné trasy vedúce okolím Alcudie sú rajom pre milovníkov prírody a turistiky.
 • Gastronómia: Lokálne reštaurácie ponúkajú širokú paletu stredomorských delikates, ktoré odrážajú kulinársku tradíciu Palma Mallorca.

Každý, kto navštívi Alcudiu, odnesie si nezabudnuteľné zážitky z tohto jedinečného spojenia histórie, kultúry a prírodných krás.

Pláže a prírodné krásy Alcudie

Alcudia, perla ostrova Mallorca, sa môže pochváliť nádhernými plážami a bohatou prírodnou krásou. Tento kút sveta je rajom pre milovníkov slnka, mora a prírodných divov. Pláže s jemným pieskom a tyrkysovou vodou lákajú na odpočinok a vodné športy, zatiaľ čo malebné prírodné parky a turistické oblasti sú ideálnym miestom pre prieskum a dobrodružstvo.

Najkrajšie pláže v okolí Alcudie:

 1. Playa de Alcudia: Najdlhšia pláž na Mallorce s jemným zlatým pieskom a množstvom vodných aktivít.
 2. Playa de Muro: Tichá, rodinná pláž s plytkými vodami, ideálna pre deti.
 3. Coll Baix: Skrytá zátoka obklopená skalami, prístupná pešo alebo loďou, ponúka únik pred davmi.
 4. S’Illot: Malá a pokojná pláž, kde sa môžete oddať relaxu s výhľadom na susedné ostrovy.
 5. Cala St. Vincente: Súbor malebných zátok s krištáľovo čistou vodou a výhľadom na horskú panorámu.

Prírodné parky a oblasti na turistiku v okolí Alcudie:

 1. Parc Natural de s’Albufera: Najväčší a najvýznamnejší mokraďový biotop na Mallorce, ideálny pre pozorovanie vtákov a prírodných scenérií.
 2. Península de Formentor: Ponúka úchvatné výhľady, majestátne útesy a skryté zátoky. Ideálne miesto na turistiku a fotografovanie.
 3. Puig de Sant Martí: Malá hora ponúka turistické trasy vedúce k jaskyniam a výhľadom na Alcudiu a jej okolie.
 4. Camí de Ronda: Pobrežný chodník, ktorý odhaľuje krásu mallorského pobrežia a umožňuje objavovať skryté zátoky a prirodzenú krásu ostrova.
 5. Cova de Sant Martí: Jaskyňa, ktorá je súčasťou siete podzemných chodieb a ponúka jedinečný pohľad na geologickú históriu ostrova.

Alcudia a jej okolie sú miestom, kde sa príroda a relaxácia spájajú v dokonalú harmoniu, ponúkajúc nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka.

Mallorca mapa – orientácia na ostrove

Alcudia sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova Mallorca, predstavuje strategický bod na mape ostrova, ktorý láka návštevníkov svojou krásou a rozmanitosťou. Toto pôvabné prístavné mesto sa vyníma vďaka svojej pozícii, ktorá umožňuje jednoduchý prístup k mnohým atrakciám a prírodným skvostom regiónu.

Dôležité miesta v Alcudii a spôsoby, ako sa k nim dostať:

 • Historické centrum Alcudie: Nachádza sa v srdci mesta, ľahko prístupné pešo, kde ulice rozprávajú príbehy minulosti.
 • Prístav Alcudia (Port d’Alcudia): Leží na sever od historického centra, ponúka prístavisko pre člny a promenádu s reštauráciami a obchodmi, dostupný pešo alebo na bicykli.
 • Pláže ako Playa de Alcudia: Rozprestierajú sa na východe od prístavu, ľahko dostupné pešo, na bicykli alebo autom.
 • Parc Natural de s’Albufera: Nachádza sa na juhozápad od Alcudie, prístupný autom alebo bicyklom, ideálny pre milovníkov prírody a pozorovateľov vtákov.
 • Cap de Formentor: Vrchol na severnom konci Mallorcy, dostupný autom alebo autobusom, ponúka dychberúce výhľady a fotogenické scenérie.

Na mape Mallorcy je Alcudia ľahko rozpoznateľná vďaka svojej severovýchodnej polohe, ktorá je východiskovým bodom pre objavovanie krás severnej časti ostrova. Cesty sú dobre značené a poskytujú jednoduchý prístup k hlavným atrakciám a prírodným krásam regiónu.

Last Minute Mallorca – sprievodca pre návštevníkov Alcudie

Využiť Alcudiu naplno znamená plynúť s jej rytmom a nechať sa uniesť rozmanitosťou, ktorú ponúka. Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre last minute dovolenku na Mallorce, Alcudia je príťažlivou destináciou, kde spontánnosť stretáva krásu. Ponúka širokú paletu aktivít od pohodového relaxu na plážach až po objavovanie bohatej histórie v uličkách starého mesta.

Alcudia sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova Mallorca.

Alcudia nie je len o slnečných dňoch a krištáľovo čistých vodách. Je to aj miesto, kde kultúra a tradícia ožívajú prostredníctvom rôznych akcií a podujatí. Letné mesiace prinášajú festivaly, kde ulice ožívajú hudbou, tancom a farebnými stánkami predávajúcimi lokálne remeslá a lahôdky. Pre milovníkov histórie sa konajú prehliadky a prednášky, ktoré odkrývajú vrstvy minulosti Alcudie.

Jeseň je ideálnym obdobím na objavovanie prírodných parkov a turistických trás, ktoré sa v tomto čase roku zahaľujú do pestrých farieb. Zimné mesiace sú zase príležitosťou na spoznávanie miestnej kultúry a tradícií v pokojnejšom a intímnejšom prostredí.

Pri plánovaní last minute dovolenky v Alcudii je dôležité zvážiť aj možnosti ubytovania. Mesto ponúka široký rozsah možností, od luxusných hotelov s výhľadom na more po útulné penzióny v srdci historického centra. Mnohé z týchto miest sú ideálne na to, aby ste po dlhom dni plnom objavovania mohli nájsť pohodlie a relax.

Či už sa rozhodnete pre relax na slnečnej pláži, prieskum starovekých pamiatok, ochutnávku miestnej kuchyne alebo účasť na kultúrnych podujatiach, Alcudia ponúka nekonečné možnosti, ako využiť každý moment. Je to miesto, kde každý návštevník nájde niečo pre seba, čím si obohatí svoju dovolenku a odnesie si domov nezabudnuteľné spomienky.