Burgenland – zaujímavé miesta, hrady, dovolenka

Európa
Burgenland

Burgenland je najvýchodnejšia spolková krajina Rakúska. Nachádza sa na juhovýchodnom okraji krajiny a hraničí so Slovenskom, Maďarskom a Slovinskom. Je to malebná oblasť s nádhernou prírodou, ktorá ponúka čarovné hory, lesy, rybníky, záhrady a vinice. Burgenland je domovom pre mnoho tradícií a kultúrnych aktivít, ako sú folklórne festivaly, obľúbené vinárske trhy a mnoho ďalších.

Je to skutočný skvost Rakúska, ktorý má pre každého niečo.

Čo navštíviť v Burgenlande?

Burgenland je malebné rakúske územie, ktoré je domovom kopcov, viníc a údolia. Tu je zoznam niektorých z najobľúbenejších miest, ktoré by mal určite každý turista navštíviť.

  • Hrad Esterházy. Táto impozantná budova sa nachádza v meste Eisenstadt a je to obľúbené miesto pre návštevníkov v regióne. Je to budova plná umeleckých diel a historických artefaktov.
  • Sankt Margarethen je ďalšou skvelou destináciou pre návštevníkov Burgenlandu. Z mesta je možné obdivovať pohľad na okolitú prírodu a tiež je možné pozrieť si tu veľa zaujímavých historických budov.
  • Vinice a vinárne v oblasti Burgenlandu. V regióne sa nachádza veľa rodinných vinární, ktoré ponúkajú tradičné vína, a túto oblasť je možné obdivovať priamo z viníc.
  • Prírodné rezervácie. Milovníci prírody, by určite mali navštíviť Neusiedler See National Park v Neusiedl am See, ktorý je obľúbeným miestom pre návštevníkov.
  • Mesto Rust. Toto mesto ležiace na brehu jazera ponúka množstvo zábavných aktivít, ako sú vodné športy, návšteva nákupných centier a reštaurácií.

Toto sú len niektoré z najobľúbenejších miest v Burgenlande. Ak má turista záujem objavovať toto malebné územie, určite by si mal nájsť čas na to, aby navštívil všetky tieto miesta.

Ako sa dostať do Burgenlandu?

Ak sa chce turista dostať do Burgenlandu, má k dispozícii viacero možností.

Lietadlo je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako sa dostať do Burgenlandu. Najbližšie medzinárodné letisko je Viedeň, odkiaľ je možné využiť autobusovú dopravu alebo taxík, aby sa turista dostal do Burgenlandu. Je možné tiež letieť do mnohých ďalších rakúskych letísk, ako sú Graz, Linz a Salzburg. Z týchto letísk sa do Burgenlandu turista dostane vlakom alebo autobusom.

Ďalšou možnosťou je cestovať autom. Burgenland je dobre napojený na rakúsku diaľničnú sieť, takže je možné prísť do Burgenlandu autom z mnohých miest v Európe. Ak turista cestuje z Českej republiky, potom môžete ísť cez Rakúsko k hraniciam s Burgenlandom. Ak cestuje z Nemecka, môže ísť cez Bavorsko a Horné Rakúsko.

Vlak je tiež veľmi populárny spôsob, ako sa dostať do Burgenlandu. Väčšina vlakov z Bratislavy alebo Viedne prichádza do Burgenlandu a je možné tiež cestovať z Česka, Nemecka a Rakúska. Jazda vlakom je veľmi pohodlná.

Autobusy sú často lacnejšou možnosťou ako vlak alebo let.

Ak sa chce turista dostať do Burgenlandu, má viacero možností. Môže letieť, ísť autom, autobusom alebo vlakom. Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody, takže je dôležité urobiť si čas na prieskum, aby si vybral tú najlepšiu dopravu.

Burgenland je malebná oblasť v Rakúsku s nádhernou prírodou, záhradami a vinicami.
Burgenland je malebná oblasť v Rakúsku s nádhernou prírodou, záhradami a vinicami.

Burgenland a hrady

Burgenland je domovom mnohých krásnych hradov, ktoré sú významnou súčasťou jeho histórie. Hrady Burgenlandu sú významnou súčasťou histórie oblasti.

  • Hrad Lockenhaus je jedným z najstarších hradov v Rakúsku, ktorý pochádza z 12. storočia. Jeho najväčším lákadlom je mohutná veža, ktorá je obklopená hradbami.
  • Je možné tiež navštíviť hrad Forchtenstein, ktorý je známy ako jeden z najdôležitejších hradov v krajine. Jeho najväčším lákadlom je veža, ktorá je obklopená veľkým nádvorím.
  • Ďalším skvostom Burgenlandu je hrad Frauenmauer, ktorý bol postavený v 17. storočí. Navštíviť ho je možné aj dnes a je obklopený obrovskou zelenou záhradou.
  • Hrad Kegelberg, ktorý bol postavený v 15. storočí je teraz obklopený bujnou vinohradnou krajinou.
  • V Burgenlande sú tiež mnohé ďalšie hradné stavby, ako je hrad Burg Heidenreichstein, ktorý bol postavený v 13. storočí, a hrad Riegersburg, ktorý bol postavený v 11. storočí.

Burgenland je skvelým miestom, kde sa človek môže ponoriť do histórie a zároveň užívať si prírodné krásy. Ak chce turista vidieť všetky hradné stavby a pamiatky, môže si zarezervovať prehliadku hradov a galérií. Burgenland je skvelou oblasťou pre každého, kto hľadá trochu histórie a prírody.

Dovolenka v Burgenlande

Burgenland je krásny región v Rakúsku, vyhľadávaný turistami pre svoje výnimočné scenérie, zaujímavé kultúrne atrakcie a príjemné prostredie. Pre všetkých, ktorí hľadajú dovolenku v prírode, kde môžu tiež relaxovať a oddychovať, je toto miesto ideálnym cieľom.

Región je obklopený krásnymi jazerami a vrchmi, čo je skvelé pre turistov, ktorí si chcú užiť nádherné scenérie. Je možné si vybrať z mnohých turistických trás, ktoré sa ponúkajú, alebo je možné uskutočniť nádherné prechádzky pozdĺž jazera Neusiedler See.

Burgenland môže byť skvelou voľbou pre milovníkov plávania, pretože sa tu nachádza niekoľko čistých a krásnych jazier, ako je napríklad jazero Neusiedler See. Región je tiež vyhľadávaný pre svoju bohatú históriu a kultúru.

Dá sa tu navštíviť mnoho historických pamiatok, ako je napríklad Kastelburg v Ruste, ktorý bol postavený v 12. storočí. Okrem toho je možné navštíviť aj mnoho múzeí a galérií, ktoré poskytujú zaujímavý pohľad na históriu regiónu.

V Burgenlande sa dá vychutnať aj veľa kulinárskych delikates. Je domovom niekoľkých druhov rakúskych jedál, ako je napríklad špecialita Burgenland, známa ako „Burgenland Schmankerln“.

Je tu tiež veľa možností pre relaxáciu a oddych. Dajú sa tu robiť príjemné prechádzky pozdĺž jazier alebo si vychutnať relaxačné procedúry, ako sú masáže alebo kúpele. Nachádza sa tu tiež niekoľko golfových klubov, ktoré umožňujú vychutnať si golf v nádhernej prírode.

Ak turista hľadá dovolenku, ktorá mu ponúkne nádherné scenérie, zaujímavú históriu, kultúru a možnosti pre relaxáciu a oddych, potom by mal určite zvážiť dovolenku v Burgenlande. Je to nádherný región, ktorý mu poskytne nezabudnuteľné zážitky.

Rakúsko je skutočne krásne a okrem Burgenlandu ponúka aj ďalšie fascinujúce destinácie. Medzi obľúbené patria samozrejme veľké mestá ako Viedeň či Salzburg, avšak aj mnohé iné destinácie, ako napríklad Hallstatt a Innsbruck.

Kedy je najlepší čas na objavovanie Burgenlandu?

Najlepší čas na objavovanie Burgenlandu je v lete. V lete je teplo a slnečno, čo je ideálne pre turistov, ktorí chcú vidieť krajinu. Rovnako sa tu v lete koná veľa podujatí a festivalov, ktoré ponúkajú úžasné zážitky.

V lete je tiež v Burgenlande veľa možností na športové aktivity. Dá sa prejsť po nádherných lesných chodníkoch alebo si vychutnať vodné športy na krásnych jazerách. Tiež je tu veľa možností na cykloturistiku, ktorá je veľmi obľúbená medzi milovníkmi bicyklovania.

Klíma v Burgenlande

Klimatické podmienky v Burgenlande sú veľmi podobné kontinentálnej klíme, ktorá prevláda v stredoeurópskych krajinách. Znamená to, že má veľmi teplé letá, často príjemné jesenné počasie a mierne zimy. Priemerné ročné teploty sú vyššie ako v priemerných európskych krajinách a sú v rozmedzí od 8 °C do 10 °C.

Letá v Burgenlande sú teplé s priemernými teplotami vyššími ako 20 °C. Väčšina letných mesiacov má priemerné teploty medzi 20 °C a 25 °C. V najteplejších mesiacoch, ako je júl, môžu byť teploty až do 30 °C. Výnimky sú najvyššie položené miesta na východe krajiny, kde je klimatická zóna o niečo chladnejšia.

Jesenné počasie má tiež príjemné teploty s priemernými teplotami v rozmedzí 10 °C a 15 °C. V niektorých rokoch môžu byť teploty vyššie ako 20 °C až do konca októbra.

Zimy v Burgenlande sú mierne s priemernými teplotami v rozmedzí 0 °C až 5 °C. Väčšina roka má priemerné teploty medzi 0 °C a 5 °C. Niekedy môžu bývať teploty až do -5 °C.

V niektorých rokoch môžu byť zimy pomerne chladné s teplotami pod -10 °C. Sneženie je občasné v Burgenlande. Sneženie sa zvyčajne začína v novembri a končí v apríli. Väčšina zimných snežení je veľmi ľahká a netrvá dlho.

V Burgenlande je mierne množstvo dažďa počas celého roka. Väčšina dažďa prichádza v jeseni. Najmenej dažďa prichádza v lete. V niektorých rokoch môžu byť oblasti v Burgenlande nazývané „suché oblasti“, pretože množstvo dažďa je mimoriadne nízke.

Klimatické podmienky v Burgenlande sú veľmi priaznivé pre životné prostredie, pre turizmus a pre poľnohospodárstvo. Väčšina roka je veľmi dobrá pre poľnohospodárstvo a turistiku, pretože teploty sú príjemné a daždivé obdobia sú veľmi mierne.

Čo navštíviťDovolenkaKam na výletZaujímavosti