Alméria, Španielsko – počasie, dovolenka, letenky

Európa

Alméria, hlavné mesto rovnomennej provincie ležiacej na východnom pobreží Španielska, je jedným zo skrytých pokladov tohto kraja. Slnko, zachovalá história a krásne pláže robia z Almérie skvelé miesto na dovolenku. Čo vidieť na dovolenke v španielskej Almérii, čo je zaujímavé na „Costa de Almería“ a aká je v Almérii teplota vody?

História Almérie siaha do doby antického Ríma, keď bolo mesto známe pod názvom „Portus Magnus“. V nasledujúcich storočiach bolo ovládané rôznymi kultúrami vrátane Maurov a kresťanských kráľov.

Táto pestrosť histórie sa odráža v architektonických pamiatkach mesta, ako je napríklad Alcazaba – moslimský palácový komplex s nádhernými výhľadmi na okolie.

KĽÚČOVÉ INFORMÁCIE ČLÁNKU

Alméria sa pýši zachovalou históriou od antického Ríma až po maurskú nadvládu a návštevníci si môžu vychutnať prehliadku pevnosti Alcazaba s nádhernými výhľadmi.

Costa de Almería ponúka 200 km pláží s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou.

Mesto je obklopené púšťou Tabernas, ktorá slúžila ako kulisa pre natáčanie westernov.

Alméria sa môže pochváliť najväčším počtom slnečných dní v celej Európe.

Do Almérie sa dá dostať priamo letecky z rôznych miest Európy a ceny leteniek sa líšia v závislosti od ročného obdobia.

Prostredie Alméria, Španielsko

Jedným z najkrajších aspektov Almérie v Španielsku je jej prírodná krása. Mesto je obklopené púšťou Tabernas, ktorá je jedinou púšťou v celej Európe a je využívaná ako natáčacie miesto pre množstvo filmov. Toto jedinečné prostredie bolo v minulosti populárnym miestom pre natáčanie westernov a dalo mu prezývku „Mestečko západu“.

Vďaka tomu je Alméria tiež známa filmovými štúdiami. Mnoho slávnych filmov, ako napríklad Indiana Jones a naposledy Game of Thrones, bolo natočených práve v tejto oblasti. Pre filmových nadšencov je návšteva miesta, kde sa natáčali tieto slávne scény, jednou z najväčších atrakcií Almérie.

Okrem toho je Alméria v Španielsku tiež známa nádhernými plážami, ktoré sa tiahnu pozdĺž pobrežia. Pláže s bielym pieskom a modrou vodou sú jednými z najpôvabnejších a najnedotknutejších na španielskom pobreží. Medzi spomínané najkrajšie pláže patria napríklad Playa de los Muertos, Playa de los Genoveses a Playa de Monsul.

Dovolenka Alméria, Španielsko

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by si ľudia mali naplánovať dovolenku v Almérii v Španielsku, je jej úžasná príroda. Toto pobrežné mesto ponúka nádherné pláže s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou Stredozemného mora.

Alméria má takisto veľa možností na oddych a relaxáciu pri mori. Turisti sa môžu potápať, šnorchlovať alebo sa jednoducho túlať po krásnych plážach. Okrem toho sa tu nachádza aj niekoľko chránených prírodných rezervácií, kde môžu návštevníci objavovať zaujímavú morskú faunu a flóru.

Jedným z najznámejších symbolov mesta je Alcazaba, pevnosť s nádhernými výhľadmi na celé mesto a okolitú krajinu. Costa de Almería má taktiež viac ako 200 kilometrov pláží, medzi ktoré sa radia niektoré z najkrajších a najnedotknutejších na celom španielskom pobreží.

Jednou z najväčších výhod dovolenky v Almérii v Španielsku je aj jej fantastické počasie. Mesto vychutnáva viac ako 300 slnečných dní v roku, čo návštevníkom umožňuje užívať si pláže a vonkajšie aktivity počas celého roka. Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť Almériu v lete, ocenia príjemné teploty a osviežujúce morské vetry.

Pohľad na staré mesto a prístav Almérie v Španielsku z pevnosti Alcazaba.

Costa de Almería

Costa de Almería, známa tiež ako Andalúzia, je nádherná pobrežná oblasť na juhu Španielska. Táto jedinečná destinácia ponúka nádherné pláže, fascinujúcu prírodu a bohaté kultúrne dedičstvo.

Costa de Almería je známa čistými a rozľahlými plážami, ktoré sú obklopené horskými masívmi. Dovolenkári si tu môžu oddýchnuť na slnku, kúpať sa vo vlnách alebo sa venovať rôznym vodným športom, ako je potápanie, surfovanie alebo jachting.

Costa de Almería ponúka taktiež národné parky a najznámejším z nich v tejto oblasti je Parque Natural de Cabo de Gata-Níjar, ktorý je biosférickou rezerváciou UNESCO. Tento park je domovom mnohých druhov vtákov, ale aj morského života. Prechádzky po jeho cestičkách ponúkajú úchvatné výhľady na pobrežie a skalnaté útesy.

Okrem prírody je Costa de Almería tiež bohatá na kultúru a históriu. V samotnom meste Alméria sa nachádza Alcazaba, veľký stredoveký hrad, ktorý je považovaný za jednu z najväčších opevnených citadel na Pyrenejskom polostrove. Tento historický skvost poskytuje pohľad do minulosti regiónu a umožňuje objaviť arabské, kresťanské a rímske dedičstvo.

Netreba zabudnúť ani na lahodnú kuchyňu. Región ponúka bohatú ponuku čerstvých morských plodov, zeleniny a olivového oleja. Typické jedlá zahŕňajú rybie špeciality, ako je gazpacho, chladená paradajková polievka, alebo „calamares a la romana“, ryby smažené v cestíčku.

Počasie a teplota vody v Almérii

Vďaka počasiu v Almérii je toto mesto na slnečnú dovolenku ako stvorené. Mesto Alméria má najväčšie množstvo slnečných dní v celej Európe, čo ho robí ideálnym miestom pre milovníkov slnka a teplých kúpeľov.

Tí, ktorí sa sem vyberú, môžu očakávať dlhé a teplé letné dni a mierne zimy. Alméria je tak trochu rajom pre tých, ktorí sa chcú zbaviť zimného chladu a užiť si slnko na pláži.

Slnečného počasia v Almérii prispieva k príjemnej teplote vody v mori. Keďže sa Alméria nachádza na pobreží Stredozemného mora, vytvára tak ideálny klimatický rámec. Počas letných mesiacov sa teplota vody v Almérii pohybuje okolo 24-26 °C, čím vytvára dokonalé podmienky na kúpanie a vodné športy.

Aj keď je Alméria hotovým rajom pre milovníkov leta, nezabúda sa aj na zimné mesiace. Teplota vody sa zníži len na približne 15-17 °C, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si pláže aj v tomto období.

Okrem teploty vody v Almérii je tu aj osviežujúci príliv mora, ktorý pomáha udržiavať príjemné teploty v okolí. To láka mnoho turistov, ktorí si tu môžu užívať príjemné a teplé počasie počas celého roka. Ďalšou zaujímavosťou je, že Alméria je najsuchšie mesto v Európe – za rok tu spadne iba 150 mm zrážok.

Mapa a letenky – Alméria

Alméria je mesto a provinciou nachádzajúcou sa na juhu Španielska. Tento región, ktorý je súčasťou autonómnej oblasti Andalúzia, je známy pôsobivou krajinou a bohatou kultúrou. Pri pohľade na mapu Almérie možno vidieť, že leží pri Stredozemnom mori a ponúka návštevníkom širokú škálu atrakcií a príležitostí.

Čo sa týka polohy Almérie na mape, geograficky je unikátna pre jej polohu, nachádzajúc sa medzi púšťou Tabernas a horami Sierra de Alhamilla. Táto kombinácia vytvára zaujímavú kontrastujúcu krajinu, ktorá je niečo, čo si turisti nemôžu nechať ujsť.

Alméria disponuje medzinárodným letiskom, ktoré umožňuje priame lety z rôznych miest Európy. Preto je možné bez problémov nájsť do Almérie letenky, ktoré vedú priamo do tohto španielskeho raja. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú sezónne letenky do Almérie, takže sa treba uistiť, kedy bude dostupnosť letov a ktorý je najvhodnejší.

Pred kúpou letenky je dôležité porovnať ceny a cestovať s renomovanými leteckými spoločnosťami. Existuje mnoho online platforiem, kde je možné porovnať ceny leteniek a vybrať si tú najvýhodnejšiu možnosť.

Netreba však zabudnúť, že ceny letov sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, a preto je dobré mať aspoň trochu flexibilitu, pokiaľ ide o dátumy cestovania.

Pohľad na púšť obklopujúcu Almériu, ktorá je jedinou púšťou v celej Európe – púšť Tabernas.

Na záver, Alméria v Španielsku je skutočne jedinečnou dovolenkovou destináciou, ktorá ponúka skvelú kombináciu prírodných krás, histórie, kultúry a lahodnej gastronómie. Či už dovolenkári hľadajú oddych na pláži alebo dobrodružstvo v prírode, Alméria je miestom, kde zažijú nezabudnuteľnú dovolenku.

Čo navštíviťDovolenka