Top sezóna Grécka. Navštívte aj vy túto krásnu dovolenkovú destináciu

Európa

Viete, aká destinácia patrí medzi top najobľúbenejšiu túto sezónu? Je to nepochybne Grécko. Po nepokoji v Turecku sa väčšina dovolenkárov obľubujúcich túto krajinu rozhodla pre zmenu v podobe nádhernej dovolenky v Grécku. A určite nemajú čo ľutovať.

Ak aj vy rozmýšľate nad touto nádhernou krajinou, ale navštíviť ju idete po prvýkrát, poradíme vám, na aké ostrovy sa vám určite oplatí vycestovať, a ktoré patria medzi tie najobľúbenejšie.

V Grécku si vďaka veľkému počtu ostrovov môžete stále vychutnávať inú dovolenku a obdivovať iný krásny kus tejto krajiny. I keď v hlavnom meste možno nepanuje tak pokojná atmosféra, práve na ostrovoch sa sústredia na turizmus a ponúkajú svojim hosťom príjemné dovolenkové zážitky.

Grécko

Grécko je krajina v juhovýchodnej Európe. Hraničí s Albánskom, Bulharskom, Severným Macedónskom a Tureckom. Je členom Európskej únie a Rady Európy. Jeho hlavným a najväčším mestom sú Atény. Počet obyvateľov je približne 10,7 milióna. Úradným jazykom krajiny je gréčtina a najväčším náboženstvom je kresťanstvo.

Kde do Grécka?

Grécko ponúka mnohé nádherné miesta, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť. Pre slovenských turistov začína byť Grécko jednou z najobľúbenejších turistických destinácií, ak nie najoblúbenejšou. Kde sa ísť teda pozrieť do Grécka?

Santorini

Santorini je grécky ostrov v Egejskom mori. Je to jeden z Kykladských ostrovov, ktorý je známy svojimi bielymi budovami, nádhernými západmi slnka a nádherným výhľadom na Stredozemné more. Santorini je obľúbenou turistickou destináciou a je obľúbeným miestom medových týždňov a párov, ktoré hľadajú romantický oddych.

Patrí tiež medzi najkrajšie časti Grécka. Santoriny je snom mnohých ľudí. Krásne uličky a vynikajúce podniky s netradičnými plážami ponúkajú úplne iné Grécko, aké nájdete na iných ostrovoch. Jedinou nevýhodou Santoriny je cena, pretože patrí k tým najdrahším. No ak vychytáte nejaký výhodný last minute do Grécka na časť Santoriny táto dovolenka bude pre vás nezabudnuteľná.

Kréta

Ste mladý a idete za zábavou? Správnou voľbou pre vás bude určite Kréta. Miesto, kde to skutočne žije. Ide o najväčší grécky ostrov, ktorý ponúka množstvo alternatív na vyplnenie voľného času. V meste Heraklion je veľa historických pamiatok a za zmienku istotne stoja aj krásne dedinky.

Tie si obzriete aj keď si prenajmete auto, keďže po ostrove sa môžete pokojne presúvať i sami. Ubytovanie si tu viete nájsť v rôznej cenovej kategórii.

Korfu

Krásnu prírodu nájdu cestovatelia zaručene aj počas dovolenky na Korfu. Môžu sa vybrať na niekoľko peších túr a veľkým bonusom sú následné úžasné výhľady na okolie a dedinky. Taktiež má príjemné historické mesto s pevnosťami, múzeom a krásnou atmosférou. Stačí si len prenajať auto a vydať sa na okružnú cestu po krásnom Korfu.

Korfu je grécky ostrov v Iónskom mori, ktorý sa nachádza pri severozápadnom pobreží Grécka. Je druhým najväčším z Iónskych ostrovov a je známy svojimi krásnymi plážami, úžasnou architektúrou a rušným nočným životom.

Rhodos

Rodos je grécky ostrov v juhovýchodnej časti Egejského mora. Je najväčším z Dodekanézskych ostrovov a štvrtým najľudnatejším ostrovom v Grécku. Je známy svojimi malebnými plážami, historickými pamiatkami a živou kultúrou.

Rhodos patrí medzi najnavštevovanejšiu časť Grécka. Práve tento ostrov ponúka svojim turistom najširšie možnosti. Rhodos možno navštíviť s CK Solvex v last minute i first minute ponuke. Aj tento ostrov si môžete poobzerať z každého kúta prenajatým autom alebo skútrom. A zaručene budete očarení.

Zakynthos

Zakynthos je grécky ostrov v Iónskom mori. Je tretím najväčším z Iónskych ostrovov a je známy svojimi piesočnatými plážami, krištáľovo čistou vodou a malebnými dedinkami. Na ostrove sa nachádza mnoho zaujímavostí vrátane Modrých jaskýň, pláže Navagio a ostrova Marathonisi.

Ostrov je tiež obľúbeným cieľom turistov, ktorí môžu preskúmať bujnú zeleň národného morského parku.

Zakynthos sa chváli svojimi najkrajšími plážami a morom. Nájdete čarovné zákutia, kde si pláž a more môžete užiť iba vo dvojici. Je tu neustále veľa dobrej zábavy. Na svoje si tu však neprídu aktívni dovolenkári a starší ľudia, ktorí vyhľadávajú pokoj.