Top sezóna Grécka. Navštívte aj vy túto krásnu dovolenkovú destináciu

Magazín

Written on August 5, 2016 by admin in Nezaradené Viete, aká destinácia patrí medzi top najobľúbenejšiu túto sezónu? Je to nepochybne Grécko. Po nepokoji v Turecku sa väčšina dovolenkárov obľubujúcich túto krajinu rozhodla pre zmenu v podobe nádhernej dovolenky v Grécku. A určite nemajú čo ľutovať.

Ak aj vy rozmýšľate nad touto nádhernou krajinou, ale navštíviť ju idete po prvýkrát, poradíme vám, na aké ostrovy sa vám určite oplatí vycestovať, a ktoré patria medzi tie najobľúbenejšie.

V Grécku si vďaka veľkému počtu ostrovov môžete stále vychutnávať inú dovolenku a obdivovať iný krásny kus tejto krajiny. I keď v hlavnom meste možno nepanuje tak pokojná atmosféra, práve na ostrovoch sa sústredia na turizmus a ponúkajú svojim hosťom príjemné dovolenkové zážitky.

Santoriny patrí medzi najkrajšiu časť Grécka. Santoriny je snom mnohých ľudí. Krásne uličky a vynikajúce podniky s netradičnými plážami ponúkajú úplne iné Grécko, aké nájdete na iných ostrovoch. Jedinou nevýhodou Santoriny je cena, pretože patrí k tým najdrahším. No ak vychytáte nejaký výhodný last minute do Grécka na časť Santoriny táto dovolenka bude pre vás nezabudnuteľná. Ste mladý a idete za zábavou? Správnou voľbou pre vás bude určite Kréta. Miesto, kde to skutočne žije. Ide o najväčší grécky ostrov, ktorý ponúka množstvo alternatív na vyplnenie voľného času. Je tam veľa historických pamiatok a za zmienku istotne stoja aj krásne dedinky. Tie si obzriete aj keď si prenajmete auto, keďže po ostrove sa môžete pokojne presúvať i sami. Ubytovanie si tu viete nájsť v rôznej cenovej kategórii. Krásnu prírodu nájdete zaručene aj počas dovolenky na Korfu. Môžete sa vybrať na niekoľko peších túr a veľkým bonusom sú následné úžasné výhľady na okolie a dedinky. Taktiež má príjemné historické mesto s pevnosťami, múzeom a krásnou atmosférou. Stačí si len prenajať auto a vydať sa na okružnú cestu po krásnom Korfu. Rhodos patrí medzi najnavštevovanejšiu časť Grécka. Práve tento ostrov ponúka svojim turistom najširšie možnosti. Aj tento ostrov si môžete poobzerať z každého kúta prenajatým autom alebo skútrom. A zaručene budete očarený.

Zakynthos sa chváli svojimi najkrajšími plážami a morom. Nájdete čarovné zákutia, kde si pláž a more môžete užiť iba vo dvojici. Je tu neustále veľa dobrej zábavy. Na svoje si tu však neprídu aktívni dovolenkári a starší ľudia, ktorí vyhľadávajú pokoj.

View all posts by: admin