Gran Canaria – dovolenka, počasie, zaujímavosti

Európa
Gran Canaria

Gran Canaria je ostrov v Stredozemnom mori, ktorý sa nachádza v súostroví Kanárske ostrovy. Obklopuje ho Atlantický oceán a je obľúbenou turistickou destináciou. Gran Canaria je najväčší a najľudnatejší ostrov súostrovia. Jeho hlavným mestom je Las Palmas de Gran Canaria.

Gran Canaria je známa svojimi nádhernými plážami, ktoré sú obklopené bielym pieskom a tyrkysovým morom. Na ostrove sa nachádza aj mnoho turistických atrakcií, ako sú historické budovy, múzeá a parky.

Gran Canaria: Príroda a živočíchy

Gran Canaria je tiež známa svojou krásnou prírodou. Na ostrove sa nachádza mnoho rôznych druhov rastlín a živočíchov vrátane vtákov, korytnačiek a rýb. Miestna krajina je tiež veľmi rozmanitá, od piesočných dún až po lesy.

Počasie na Gran Canaria

Počasie na Gran Canaria je veľmi príjemné. Takmer celý rok je teplé a slnečné.

  • Najvyššia denná teplota dosahuje okolo 24-27 °C.
  • Nočné teploty sú obvykle okolo 16-18 °C.
  • Teploty vody sú obvykle okolo 20-22 °C.

Na ostrove je veľa slnka a málo dažďa, s priemerným ročným úhrnom zrážok okolo 400 mm. Väčšina dažďa padá v zimných mesiacoch.

Vychutnávať si príjemné počasie na Gran Canaria je denno-dennou realitou všetkých jej obyvateľov aj turistov, ktorí tento ostrov navštívia.

Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria je hlavné mesto ostrova Gran Canaria na Kanárskych ostrovoch. Mesto je najväčším mestom ostrova a jeho hustota obyvateľov je najvyššia zo všetkých ostatných ostrovov. Mesto je obklopené krásnymi plážami a úchvatnými pohľadmi na more.

Las Palmas de Gran Canaria je známe pre svoju bohatú históriu a kultúru a je tiež domovom mnohých historických pamiatok. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patria katedrála Santa Ana, Plaza de España a Palác Alameda. Katedrála Santa Ana bola postavená v 15. storočí a je postavená v gotickom štýle.

Plaza de España je elegantná verejná priestrannosť a je obklopená historickými budovami, ako je Palác Alameda. Palác Alameda je nádherná budova, ktorá bola postavená v 19. storočí a teraz slúži ako kultúrne centrum.

V meste sa nachádza množstvo múzeí, galérií a pamiatok. Medzi najzaujímavejšie patria Múzeum prírodnej histórie, Múzeum Las Palmas de Gran Canaria a Múzeum Kanárskych ostrovov. Všetky tri múzeá sú zamerané na miestnu históriu a kultúru a sú skvelým spôsobom, ako získať viac informácií o meste a jeho okolí.

Las Palmas de Gran Canaria je skvelou destináciou pre dovolenku s množstvom krásnych pláží, prírodných scenérií a historických budov. Mesto je tiež domovom mnohých kultúrnych podujatí, ako je Festival de Música de Las Palmas de Gran Canaria, ktorý sa koná každý rok na jar.

Las Palmas de Gran Canaria je skvelá destinácia pre všetkých, ktorí hľadajú dokonalý dovolenkový zážitok.

Gran Canaria je najväčší ostrov súostrovia Kanárske ostrovy.
Gran Canaria je najväčší ostrov súostrovia Kanárske ostrovy.

Dovolenka na ostrove Gran Canaria

Gran Canaria je nádherný ostrov, ktorý sa nachádza v Atlantickom oceáne. Ostrov je domovom pre mnoho prírodných krás a je obľúbeným cieľom pre turistov. Ponúka návštevníkom nádherné pláže, skvelé nákupy, historické pamiatky a vynikajúce športové aktivity. Dovolenka na ostrove Gran Canaria je teda skutočným zážitkom pre každého cestovateľa.

Gran Canaria je tiež jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku, pretože ponúka možnosti pre rôzne typy turistov. Má veľmi rozmanité klimatické podmienky. Na severe ostrova sú teploty príjemné, zatiaľ čo južnejšie oblasti majú teploty, ktoré sú počas leta veľmi horúce.

Väčšina ľudí sa združuje na južných plážach, ktoré majú najlepšie počasie pre opaľovanie a sú najlepšie pre relaxáciu.

Gran Canaria je tiež domovom niekoľkých historických pamiatok a múzeí, ktoré sú skvelou príležitosťou pre turistov, aby pochopili viac o tejto krásnej oblasti. Väčšina z nich sa nachádza v hlavnom meste Las Palmas de Gran Canaria. Miestni obyvatelia sú veľmi milí, takže návštevníci môžu vždy očakávať prívetivé privítanie.

Ostrov je tiež domovom pre niekoľko vynikajúcich športových aktivít. Počas dovolenky na ostrove Gran Canaria je možné sa venovať windsurfingu, skialpinizmu, potápaniu, surfovaniu, horolezectvu, cyklistike a mnohým ďalším aktivitám. Nachádza sa tu mnoho športových centier, ktoré poskytujú vynikajúce služby pre turistov, ktorí sa chcú naučiť nové športy.

Ide tiež o skvelé miesto na nákupy. Turisti tu nájdu mnoho obchodov, galérií, obchodných domov a obchodných centier, ktoré sú plné výborných nákupných možností. Nákupy sú tiež skvelou príležitosťou na získanie suvenírov pre rodinu a priateľov.

Gran Canaria je vhodným miestom pre dovolenku pre každého. Vďaka jej nádherným plážam, bohatej histórii, možnostiam pre šport a nákupy je Gran Canaria úžasnou voľbou pre dovolenku.

CK Canaria Travel

Cestovná kancelária Canaria Travel sa zameriava už 30 rokov na dovolenky na Kanárskych ostrovoch. Zaisťuje služby zájazdov na tieto ostrovy a keďže sa venuje iba danej destinácii, jej servis je skutočne na najvyššej úrovni.

CK Canaria Travel sa pýši množstvom ocenení, čo potvrdzuje kvalitu jej poskytovaných služieb.

Last minute dovolenka na ostrove Gran Canaria

Ak chce turista stráviť last minute dovolenku na Gran Canarii, môže si vyberať z rôznych hotelov a rezortov. Najlepším miestom, kde môže stráviť svoju dovolenku, je Playa del Inglés. Je to jedno z najobľúbenejších letovísk na ostrove a ponúka množstvo hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži.

Môže si vybrať z hotelov, ako je Riu Palace Maspalomas, Lopesan Costa Meloneras Resort & Spa alebo Abora Catarina by Lopesan Hotel Group.

Ak si chce užiť pokojnejšiu last minute dovolenku na ostrove Gran Canaria, môže si vybrať letovisko Maspalomas. Nájde tu množstvo luxusných hotelov a rezortov, ako je Seaside Palm Beach, Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel alebo Lopesan Villa del Conde Resort & Thalasso.

V prípade záujmu vyhnúť sa davom si môže vybrať letovisko Puerto de Mogan. Je to malé, obľúbené mestečko, ktoré ponúka množstvo hotelov a rezortov, ako je Hotel Isla Canela, Princesa Yaiza Suite Hotel Resort alebo Santa Monica Suites.

Fanúšikovia športu, môžu stráviť last minute dovolenku v Arguineguine. Toto letovisko je obľúbené pre svoje nádherné pláže, ktoré sú ideálne na šnorchlovanie a surfovanie. Je možné si tu vybrať z hotelov, ako je Hotel Riu Vistamar, IFA Interclub Atlantic alebo Anfi Beach Club.

Ako sa dostať na ostrov Gran Canaria?

Na ostrov Gran Canaria sa dá dostať letecky z väčšiny európskych hlavných miest, ako je napríklad Madrid, Londýn, Paríž alebo Berlín. Táto oblasť má aj množstvo leteckých spoločností, ktoré letia z vybraných európskych miest. Tiež existuje možnosť dopravy loďou z blízkych miest, ako je napríklad Afrika alebo Tenerife (hlavné mesto Santa Cruz de Tenerife).

Čo vidieť na ostrove Gran Canaria?

Gran Canaria je veľmi obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí sú zvedaví na jeho krásnu prírodu, zaujímavé miesta a aktivity. Na ostrove Gran Canaria je možné vidieť veľkolepé pohorie, piesočnaté pláže, krásnu prírodu, starobylé mestá, veľa historických pamiatok, zaujímavé obchody, slnečné pláže a veľa ďalších atrakcií.

Je možné tu tiež vidieť obrovskú populáciu živočíchov, ako sú morské koníky a veľryby. Výletné lode sú tu tiež k dispozícii pre turistov a dá sa aj zúčastniť rôznych vodných športov alebo vyskúšať miestny kulinársky zážitok.

Kedy je najlepšie cestovať na ostrov Gran Canaria a prečo?

Najlepší čas na cestovanie na ostrov Gran Canaria je v období od mája do októbra, keď je tam najteplejšie počasie. V tomto období sa teploty pohybujú od 25 °C, čo je ideálne pre relaxáciu alebo aktívny pohyb na pláži.

Ostrov je tiež ideálnym miestom pre objavovanie prírodných krás s drsnými skalnatými plážami a čarovnými horskými scenériami. Gran Canaria má tiež veľa úžasných obchodov, barov a reštaurácií, ktoré sú otvorené počas sezóny. Okrem toho je ostrov domovom pre množstvo kultúrnych podujatí, vrátane tradičných festivalov a dovolenkových aktivít.

Oplatí sa cestovať na ostrov Gran Canaria?

Áno, Gran Canaria je skvelou destináciou pre dovolenku. Pobrežie ostrova je nádherné a plné krásnych pláží, ktoré by si vášnivý turista nemal nechať ujsť. Pre milovníkov aktívneho životného štýlu je na ostrove veľa možností športových aktivít, ako je surfovanie, potápanie, windsurfing beh alebo jazda na bicykli.

Existuje veľa miest, ktoré by si turisti mali pozrieť, ako sú napríklad botanická záhrada, mestečko Teror, Cabildo de Gran Canaria a ďalšie. Okrem toho je tu veľa možností zábavy, ako sú barové kluby, reštaurácie a divadlá.

DovolenkaZaujímavosti