Alicante – tipy na výlet a dovolenku pri mori

Európa
alicante

Alicante je mesto v juhovýchodnom Španielsku, ktoré sa nachádza na pobreží Costa Blanca v Stredozemnom mori. Je hlavným mestom provincie Alicante a druhým najväčším mestom Valencijského spoločenstva. Alicante je pulzujúce a živé mesto, v ktorom sa miešajú rôzne kultúry a vplyvy.


Obsah článku


Architektúra mesta je zmesou moderných a tradičných štýlov, s budovami od stredovekých veží až po elegantné mrakodrapy. Alicante je obľúbenou turistickou destináciou s krásnymi plážami, vynikajúcou kuchyňou a rušným nočným životom. Mesto ponúka aj širokú škálu kultúrnych pamiatok, ako napríklad hrad Santa Bárbara, Dom kultúry a Explanada de España.

Dovolenka v Alicante

Alicante je krásne, živé mesto na pobreží Stredozemného mora v Španielsku. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami, priateľskými obyvateľmi a rušným nočným životom.

Alicante je ideálnou destináciou na dovolenku. Mesto má mierne podnebie, takže si tu možno užívať teplé slnečné lúče po celý rok. Nádherné pláže patria k najlepším v Španielsku, majú krištáľovo čistú vodu a ponúkajú množstvo aktivít.

Ak niekto hľadá kultúrne zážitky, Alicante je ideálnym miestom. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok a kostolov, ktoré si možno prezrieť, ako aj umelecké galérie a múzeá. Preskúmať možno aj starú štvrť mesta, kde nájdete tradičné španielske reštaurácie a kaviarne.

Alicante je tiež ideálnym miestom na ochutnávku vynikajúcej španielskej kuchyne. Vyskúšajte tapas alebo paellu, prípadne ochutnajte niektoré z miestnych vín. Miestne jedlá z morských plodov, ktoré patria k najlepším na svete.

Keď zapadne slnko, mesto ožije. Nachádza sa tu množstvo barov, klubov a krčiem. Rušný nočný život je jedným z hlavných lákadiel tohto prímorského mesta. Alicante je ideálnou destináciou na dovolenku. Či už niekto hľadá kultúru, dni strávené na pláži alebo rušný nočný život, Alicante ponúkne niečo pre každého.

Tipy na výlet v Alicante

Alicante, nádherné hlavné mesto pobrežia Costa Blanca, je ideálnou destináciou pre akýkoľvek druh výletu. Tu je niekoľko tipov na výlet v meste Alicante a v jeho okolí.

 • Pre tých, ktorí hľadajú slnko, more a piesok, je Alicante ideálnym miestom. Vďaka viac ako 300 slnečným dňom ročne sa Alicante môže pochváliť jednými z najkrajších pláží v Španielsku. Od rušnej mestskej pláže Playa de San Juan až po pokojnú krásu Playa de los Bajos – každý si tu nájde niečo pre seba.
 • Tí, ktorí túžia po aktívnejšej dovolenke, si tu môžu užiť množstvo vodných športov a aktivít vrátane plachtenia, windsurfingu a vodného lyžovania.
 • Pre tých, ktorí hľadajú niečo menej zamerané na pláže, ponúka Alicante množstvo zaujímavostí, ktoré môžu preskúmať. Od historického hradu Castillo de Santa Barbara až po nádherný park El Palmeral – každý si tu nájde niečo pre svoj vkus. Pre milovníkov kultúry je v meste niekoľko fantastických múzeí, od Archeologického múzea v Alicante až po Múzeum súčasného umenia.
 • Pre tých, ktorí chcú vyraziť mimo mesta, sa Alicante nachádza v blízkosti mnohých nádherných prírodných rezervácií. ako sú Sierra de Aitana a Sierra de Bernia. Návštevníci si tu môžu vychutnať prechádzky, cyklistiku a jazdu na koni alebo sa jednoducho pokochať nádherným výhľadom.

Bez ohľadu na druh výletu, Alicante môže ponúknuť niečo pre každého. So svojimi nádhernými plážami, fascinujúcou kultúrou a dych vyrážajúcou prírodou je toto mesto ideálnym tipom na nezabudnuteľný výlet.

Castillo de Santa Barbara v Alicante

Castillo de Santa Barbara, ktorý sa nachádza v meste Alicante, je veľkolepá pevnosť, ktorá sa týči nad mestom zo svojej prominentnej polohy na vrchole kopca. Bola postavená v 9. storočí, je jedným z najstarších opevnení v Španielsku a počas celej búrlivej histórie regiónu bola významnou obrannou stavbou.

Hrad sa skladá zo štyroch samostatných častí: vonkajších hradieb, vnútornej pevnosti, hradného areálu a strážnej veže.

 • Vonkajšie hradby sú impozantnou obranou, ich vysoké kamenné múry a veže poskytujú ochranu pred útočníkmi.
 • Vnútorná pevnosť je impozantná stavba s veľkým centrálnym nádvorím a pevnostnou vežou, ktorá sa týči nad mestom.
 • V areáli hradu sa nachádza aj kaplnka, cisterna a niekoľko ďalších budov, ktoré sa kedysi používali na uskladnenie zbraní a zásob.
 • Strážna veža je najpozoruhodnejším prvkom hradu, týči sa nad mestom a poskytuje nádherný výhľad na okolie. Slúžila ako pozorovací bod pre prípadné nebezpečenstvo a na signalizáciu príchodu priateľov alebo nepriateľov.

V súčasnosti je hrad Castillo de Santa Barbara obľúbenou turistickou atrakciou, ktorá návštevníkom ponúka možnosť preskúmať jeho mnohé fascinujúce prvky. Návštevníci si môžu prezrieť areál hradu a pokochať sa výhľadom zo strážnej veže alebo dokonca preskúmať rozsiahle podzemné tunely hradu.

Na hrade sa nachádza aj malé múzeum, ktoré prezentuje jeho históriu a množstvo artefaktov nájdených v hradných múroch.

Castillo de Santa Barbara je pôsobivým pohľadom a pripomienkou búrlivej histórie regiónu. Je dôležitou súčasťou histórie Alicante a stojí za návštevu.

Sagrada Familia v Barcelone je najväčší nedokončený katolícky kostol na svete s výškou 138 m.
Sagrada Familia v Barcelone je najväčší nedokončený katolícky kostol na svete s výškou 138 m.

Alicante je očarujúce mesto

Alicante je krásne mesto ležiace na juhovýchodnom pobreží Španielska v regióne Valencia. Je hlavným mestom rovnomennej provincie a spolu s mestom Benidorm je obľúbenou turistickou destináciou pre dovolenku v Španielsku pre svoje nádherné pláže, živú kultúru a vynikajúcu kuchyňu.

Alicante je známe svojimi nádhernými plážami, ktoré sú zmesou bieleho piesku a tyrkysovej vody. Najobľúbenejšou plážou je pláž Postiguet, ktorá sa nachádza v centre mesta. Je to skvelé miesto na opaľovanie, kúpanie a vychutnávanie si krásneho výhľadu na Stredozemné more. Medzi ďalšie obľúbené pláže patria El Campello a La Almadraba.

Alicante je tiež domovom živej kultúry a rôznych atrakcií. Centrum mesta je plné úzkych dláždených uličiek a rušného nočného života, zatiaľ čo staré mesto ponúka pohľad do minulosti mesta s maurskou architektúrou.

Alicante sa odlišuje od mnohých iných španielskych miest, ako napríklad Santiago de Compostela.

Návštevníci si môžu prezrieť aj hrad Castillo de Santa Barbara, najväčšie stredoveké opevnenie v Španielsku, alebo navštíviť Archeologické múzeum Alicante, v ktorom sa nachádzajú artefakty z rímskej, gréckej a iberskej civilizácie v regióne.

Okrem kultúrnych atrakcií je Alicante aj gurmánskou destináciou. Mesto je známe vynikajúcimi paellami, ktoré sa pripravujú z čerstvých morských plodov, mäsa a zeleniny. Medzi ďalšie miestne jedlá patrí gazpacho, studená paradajková polievka, a calamares (vyprážané kalamáre). Nachádza sa tu aj množstvo reštaurácií a barov, v ktorých sa podávajú miestne vína a remeselné pivá.

Alicante je destinácia, ktorú musí v Španielsku navštíviť každý, s nádhernými plážami, živou kultúrou a vynikajúcou kuchyňou. Či už niekto hľadá relaxačnú dovolenku na pláži alebo vzrušujúcu letnú dovolenku v meste, Alicante ponúka niečo pre každého.

Architektúra mesta Alicante je zmesou moderných a tradičných štýlov.
Architektúra mesta Alicante je zmesou moderných a tradičných štýlov.

Dovolenky pri mori v Španielsku

Španielsko je obľúbenou prímorskou destináciou mnohých cestovateľov, ktorí hľadajú slnečný únik k moru. Vďaka svojmu nádhernému pobrežiu, teplému stredomorskému podnebiu a bohatej kultúre má Španielsko čo ponúknuť každému.

Či už niekto hľadá relaxačnú dovolenku na pláži, dovolenku plnú dobrodružstva alebo pohlcujúci kultúrny zážitok, Španielsko má pre všetkých ideálnu dovolenkovú destináciu. Medzi najpopulárnejšie prímorské destinácie v Španielsku patria:

 • Costa del Sol
 • Costa Brava
 • Barcelona
 • Malaga

Každá z týchto destinácii má čo ponúknuť, stačí sa iba rozhodnúť, či má ísť o dobrodružnú alebo relaxačnú dovolenku.

Dovolenka v Costa del Sol

Pre dovolenku na pláži je Costa del Sol ideálnou destináciou. Tento región Španielska má viac ako 480 km nádherného pobrežia s bielymi piesočnatými plážami, krištáľovo čistou vodou a teplým stredomorským podnebím.

Obľúbené letoviská ako Marbella, Fuengirola a Torremolinos sú ideálne na relaxačnú dovolenku pri mori a ponúkajú množstvo aktivít, ako je opaľovanie, plávanie a šnorchlovanie. Na pláži sa nachádza aj množstvo reštaurácií, barov a nočných klubov, v ktorých si možno vychutnať rušný nočný život.

Dobrodružstvo v Costa Brava

Ak niekto hľadá dovolenku plnú dobrodružstva, Costa Brava je ideálnou destináciou. Na tomto členitom pobreží sa nachádzajú jedny z najpozoruhodnejších scenérií v Španielsku s dramatickými útesmi, jaskyňami a skrytými zátokami.

Tento región je ideálny na aktivity, ako je jazda na kajaku, rybolov a potápanie. Nachádza sa tu aj množstvo historických pamiatok, ktoré možno preskúmať, napríklad starobylé zrúcaniny Empúries.

Kultúrne zážitky v Barcelone

Pre tých, ktorí preferujú kultúrne zážitky, je Barcelona ideálnou destináciou. Mesto je domovom mnohých architektonických zázrakov, ako je napríklad veľkolepá katedrála Sagrada Familia od Antoni Gaudího. V meste je tiež množstvo galérií a múzeí, ako aj rušný nočný život. Barcelona je tiež ideálnou základňou pre jednodňové výlety do blízkych destinácií, ako sú Montserrat, Sitges a Cadaqués.

Obľúbená Malaga

Malaga je krásne prístavné mesto v regióne Andalúzia na juhu Španielska. Nachádza sa na pobreží Costa del Sol a je obľúbenou turistickou destináciou známou svojím teplým podnebím, nádhernými plážami a bohatým kultúrnym dedičstvom.

V Malage sa nachádzajú niektoré z najlepších múzeí a galérií v krajine vrátane slávneho Picassovho múzea a múzea Carmen Thyssenovej. Okrem Malagy stojí za návštevu aj pobrežná oblasť Costa de Almería.

Dovolenka v Španielsku je ideálny nápad, keďže krajina má toho množstvo čo ponúknuť. Vďaka nádhernému pobrežiu a teplému stredomorskému podnebiu si v Španielsku určite každý nájde ideálnu dovolenku pri mori.

Čo navštíviťDovolenkaKam na výlet