Hurghada – pamiatky, počasie, dovolenka

Afrika
Hurghada

Hurghada je rozkvitajúca egyptská pobrežná destinácia. Nachádza sa v Červenom mori, asi 500 km od hlavného mesta Káhira. Hurghada je obľúbeným cieľom pre svoje slnečné počasie, krásne pláže a vodné aktivity. Pre milovníkov potápania je ideálnou destináciou, pretože je domovom pre množstvo koralových útesov a rôznych druhov rýb.

Hurghada má tiež veľa obchodov, reštaurácií a hotelov, ktoré poskytujú návštevníkom pohodlný pobyt. Je to ideálne miesto pre dovolenku s rodinou alebo pre aktívne dovolenkovanie.

Čo vidieť v Hurghade?

Hurghada je obľúbenou turistickou destináciou na letnú dovolenku v Egypte v Afrike. Mesto leží na brehu Červeného mora a je známe svojimi zlatistými plážami, ktoré sú plné pohodlia s množstvom luxusných rezortov. V Hurghade je veľa vecí, ktoré je možné vidieť a robiť.

  • Ak turista hľadá niečo zábavné, môže tu nájsť veľa aktivít ako plážové športy, jazda na kajaku, potápanie a dokonca aj prenájom lodí. Je možné tiež navštíviť množstvo obchodov a trhov so suvenírmi, kde sa dajú kúpiť tradičné egyptské suveníry.
  • Je tu mnoho prírodných parkov a chránených oblastí, ktoré sú plné divočiny, ako sú žirafy, antilopy, lamy a veľa druhov vtákov. Nachádza sa tu aj mnoho nádherných jazier a rozprávkových vodopádov.
  • Ako historické mesto má Hurghada veľa kultúrnych pamiatok, ktoré sú skvelým prostredím pre návštevu. Je možné navštíviť starovekú rímsku pevnosť a mnoho krásnych mešít a historických budov. Nakoniec, ak turista hľadá miesto pre nočný život, Hurghada je výbornou voľbou. V meste je veľa barov, klubov a reštaurácií, kde je možné stráviť príjemný večer.

Egypt je ideálnou dovolenkovou destináciou doslova pre každého. Každý si tu nájde niečo, čo ho zaujme.

Hurghada v Egypte: Počasie

Hurghada je pobrežné mesto v Egypte, ktoré je známe svojou krásou a slnečným počasím. Hurghada leží na juhu Sinajského polostrova a jej pobrežie sa nachádza medzi Červeným morom a Sahelom. Hurghada má subtropické podnebie so štyrmi hlavnými ročnými obdobiami.

Počasie v egyptskej Hurghade je vždy veľmi príjemné.

Letá v Hurghade sú horúce a suché. Priemerné teploty v tomto období sa pohybujú medzi 25 °C a 37 °C s minimálnymi výkyvmi. Slnko je silné a dochádza k intenzívnemu prehrievaniu. Väčšinou neprší a denné svetlo je príjemné.

Hurghada je egyptská pobrežná destinácia. Nachádza sa v Červenom mori, asi 500 km od hlavného mesta Káhira.
Hurghada je egyptská pobrežná destinácia. Nachádza sa v Červenom mori, asi 500 km od hlavného mesta Káhira.

Jeseň sa v Hurghade začína v septembri a trvá do novembra. Priemerné teploty sa pohybujú od 22 °C do 33 °C s minimálnymi výkyvmi. Hurghadu v tomto období obklopuje mierna vlhkosť a občasný dážď.

Zima v Hurghade je zvyčajne mierna s priemernými teplotami od 17 °C do 25 °C. Mierne teploty a slnečné dni sú vhodné pre turistov, ktorí hľadajú oddychovú dovolenku.

Na jar začínajú teploty v Hurghade stúpať a priemerné teploty sa pohybujú od 19 °C do 29 °C. Pre toto ročné obdobie je typické slnečné počasie a v máji sa občas vyskytnú dažde.

Počasie v egyptskej Hurghade je vždy slnečné a teplé, čo je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú krásne počasie a príjemnú dovolenku.

Letisko v Hurghade

Hurghada International Airport je medzinárodné letisko v Egypte, ktoré slúži obyvateľom a návštevníkom mesta Hurghada. Je to druhé najväčšie letisko v Egypte po Káhire a je jedným z najdynamickejších letísk na Svetovej obchodnej trase.

Letisko v Hurghade je kompaktné a moderné, ponúka širokú škálu služieb pre cestujúcich po celom svete. Je domovom pre niekoľko leteckých spoločností, vrátane EgyptAir, Air Cairo, Air Arabia Egypt, Air Tunisie, Tunisair, Middle East Airlines a Turkish Airlines.

Ponúka priame lety do mnohých európskych destinácií, ako sú Londýn, Manchester, Paríž a Istanbul, ako aj do krajín Blízkeho východu ako Saudská Arábia, Kuvajt, Bahrajn a Omán.

Letisko v Hurghade má jeden veľký terminál s dvoma odletovými a príletovými bránami. K dispozícii je široká škála služieb pre cestujúcich, vrátane obchodov, kaviarní, barov, bankomatov, cestovných kancelárií, internetových kútikov a VIP salónikov. Okrem toho letisko ponúka širokú škálu dopravy pre cestujúcich, vrátane autobusov, taxíkov, limuzín a vlakov.

Je tiež dobre pripravené na cestujúcich s obmedzenou pohyblivosťou, ponúkajúc špeciálne služby, ako sú kolieskové vozíky, invalidné toalety a parkovanie pre vozíky. Ponúka aj širokú škálu obchodov a kaviarní, takže cestujúci tu môžu nájsť všetko, čo potrebujú pre pohodlnú cestu.

Dovolenka v Hurghade

Hurghada je pobrežné mesto a stredisko v Egypte, ktoré je vyhľadávaným cieľom turistov. Je obklopené nádhernou rybárskou dedinou a je ideálnym miestom pre dovolenku. Ak turista nikdy predtým v Hurghade nebol, bude úžasne prekvapený, aké veľké možnosti tu má.

Dovolenka v Hurghade, to sú predovšetkým nádherné pláže s bielym pieskom, ktoré sú ideálne pre opaľovanie. Vodné športy, ako sú potápanie, šnorchlovanie, surfovanie, windsurfing, vodné lyžovanie, vodné bicykle a mnoho ďalších, si tu turisti tiež môžu užiť.

Mesto má tiež nádherné záhrady a parky, kde môže obdivovať exotické rastliny a zvieratá. Výhľad na more je jedinečný a večer tu nájde množstvo reštaurácií, klubov a barov.

Hurghada je tiež obľúbená pre svoj nočný život. Nachádza sa tu veľa obchodov, bazárov a trhov, kde je možné nakupovať všetko od tradičného egyptského umenia až po oblečenie.

Ak turista túži po dovolenke v Hurghade bez stresu a s množstvom príležitostí pre zábavu, je to určite ideálne miesto. Mesto ponúka nádherné pláže, veľa možností vodných športov, bazáre, trhy a večerný život, ktorý mu poskytne nezabudnuteľný zážitok.

Last Minute dovolenka v Egypte

Last Minute dovolenka v Egypte, podobne ako v Tunise, je perfektnou voľbou pre nadšencov histórie, ktorí sa chcú ponoriť do bohatého kultúrneho a archeologického dedičstva tejto krajiny. Egypt je domovom niekoľkých najväčších pamiatok na svete, vrátane Pyramíd v Gíze, Sfingy a Luxorského chrámu. Navyše, mnoho hotelov a rezortov ponúka luxusné ubytovanie s prístupom na pláže v Hurghade a Sharm el-Sheikh.

Last Minute dovolenka v Egypte začína v hlavnom meste Káhira, ktoré je domovom veľkého množstva historických pamiatok. Medzi najznámejšie patria Saladinov Palác, Citadela v Káhire a mnoho starodávnych mešít. Pre kultúrnych milovníkov sú tu tiež múzeá a galérie, ako napríklad Múzeum starovekého Egypta, ktoré je domovom niektorých najvýznamnejších archeologických nálezov.

Ďalšou obľúbenou destináciou pre Last Minute dovolenku v Egypte je Luxor, kde sa nachádzajú mnohé z najväčších pamiatok krajiny, vrátane Luxorského chrámu. Táto starodávna stavba je obklopená mnohými ďalšími starodávnymi pamiatkami, ako sú Kolosy Memnona a Hatshepsutov chrám.

Na výlet je možné tiež vyraziť do starovekého mesta Théby alebo do Ehnatonovej dediny, ktorá bola založená egyptským vládcom Ehnatonom.

Počasie v Egypte v októbri

V Egypte je v októbri príjemné počasie. Teploty sa pohybujú okolo 25 až 29 °C. Dni sú slnečné s minimálnym množstvom oblačnosti. Niekedy je počasie v Egypte, v mesiaci október mierne vlhké a fúka mierny vietor.

V noci je teplota chladnejšia, zvyčajne okolo 17 až 20 °C. Je veľmi málo daždivých dní, avšak niekedy môže pršať.

Počasie v Egypte v decembri

V decembri sa počasie v Egypte pohybuje medzi 18 °C a 20 °C. Daždivé obdobie sa končí a od decembra sa počasie stáva suchším. Slnečné dni sú časté a veterné a mraky sú menej časté.

Teploty sú najvyššie v južnej časti Egypta, v severozápadnom Stredozemí a na severe, kde je zvyčajne oveľa chladnejšie. V noci teploty klesajú na niečo pod 15 °C. V niektorých častiach vnútrozemia Egypta je počasie v decembri veterné a miestami môže byť až príliš horúco.

CK Invia a Egypt

Cestovná kancelária Invia ponúka výlet do Egypta. Tento výlet je určený pre turistov, ktorí hľadajú unikátne a inšpiratívne dobrodružstvo. Výlet je koncipovaný na 10 dní a zahŕňa návštevu starovekých pamiatok, ako sú Pyramídy a Sfingy.

Ďalej tento výlet do Egypta s CK Invia zahŕňa zážitky z prechádzok po rieke Níl, obdivovanie nádherných pláží a šnorchlovanie v Rímskom akváriu. Výlet tiež zahŕňa návštevu miest, ktoré sú inšpirované biblickými príbehmi, ako je Mt. Sinai, a turisti si môžu vychutnať prekrásne výhľady zo stredovekých kláštorov.

Zájazd zahŕňa tiež nocľah, raňajky a obed. Návštevníci budú mať možnosť preskúmať nádherné umenie, ktoré táto starobylá krajina ponúka. Je to skvelý spôsob, ako objaviť kultúru a históriu Egypta.

CK Fischer a Egypt

Cestovná kancelária Fischer je rodinná cestovná kancelária, ktorá poskytuje širokú škálu služieb, vrátane cestovného poistenia, vízových služieb a poradenstva ohľadom počasia a dopravy. Služby CK Fischer sú navrhnuté tak, aby pomohli spotrebiteľom cestovať po celom svete bezpečne a pohodlne.

Ich cieľom je poskytnúť spotrebiteľom najlepšie možné cestovné služby a pomôcť im vybrať si najvhodnejšiu destináciu pre ich dovolenku. Kto chce, môže ísť s CK Fisher aj do Egypta. CK Fischer ponúka širokú škálu zliav vrátane víz a cestovného poistenia.

Čo navštíviťDovolenkaPamiatky