Marsa Alam, Egypt – dovolenka, počasie, letenky

Afrika

Marsa Alam – Egypt je jedno z najkrajších miest na pobreží Červeného mora. Toto pôvabné letovisko sa nachádza na juhu Egypta a je obľúbenou destináciou pre milovníkov pláží, potápania a šnorchlovania. Aké sú možnosti dovolenky v Marsa Alam alebo aké je v Marsa Alam počasie?

Marsa Alam je egyptské turistické letovisko, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Egypta, pri Červenom mori. Leží v zátoke, približne 270 kilometrov južne od populárneho letoviska Hurghada. Toto odľahlé miesto je známe nádhernou prírodou, ktorá láka mnoho turistov z celého sveta.


KĽÚČOVÉ INFORMÁCIE ČLÁNKU

  • Marsa Alam sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Egypta pri Červenom mori a je známe krásnymi koralovými útesmi a bohatým podmorským životom.
  • V blízkosti Marsa Alam sa nachádza viacero fascinujúcich pamiatok, ako napríklad chrámy Abú Simbel, Luxor a Kom Ombo.
  • Počasie v Marsa Alam je suché, teplé takmer po celý rok a v lete sa teploty bežne pohybujú okolo 40 stupňov Celzia, v zime okolo 20-25 stupňov Celzia.
  • Marsa Alam je menej rušná lokalita ako Hurghada a Sharm El Sheikh a ponúka kľudnú atmosféru a krásne pláže.

Marsa Alam – Poloha

Poloha Marsa Alam je výnimočná vďaka blízkosti k niektorým z najkrajších korálových útesov na svete. Preto je toto miesto ideálne pre milovníkov potápania. Voda v Červenom mori je považovaná za jednu z najjasnejších na svete a korálové útesy vynikajú farebnou diverzitou a bohatstvom morského života.

Okrem korálových útesov je Marsa Alam obklopené divokou púštnou krajinou, čo turistom poskytuje jedinečný pocit blízkeho stretnutia s prírodou. Môžu objavovať rozmanité druhy rastlín a zvierat, ktoré sa prispôsobili extrémnym podmienkam púšte.

Marsa Alam je tiež domovom chráneného národného parku Wadi El Gemal, v ktorom môžu turisti relaxovať a pozorovať zvieratá vrátane rýb, delfínov a morských korytnačiek. Pre milovníkov histórie a kultúry je tu tiež ponuka návštevy starobylých egyptských chrámov a hrobiek v blízkosti tohto letoviska.

Poloha Marsa Alam vo východnom Egypte tiež ponúka možnosť pre turistov prejsť k známym destináciám, ako sú plavba Nílom a slávny Luxor. Vďaka dobrému dopravnému spojeniu sa turisti môžu ľahko dostať aj do iných častí krajiny.

Poloha Marsa Alam je zaujímavá nielen pre prírodné krásy a dobrodružstvo, ale aj pre bohatú egyptskú kultúru a históriu. Toto miesto je priam stvorené pre tých, ktorí hľadajú oddych na pláži, potápanie v krištáľovo čistej vode a objavovanie zaujímavých miest, ktoré Egypt ponúka.

Marsa Alam, Egypt – Pamiatky

V blízkosti letoviska v Egypte – Marsa Alam – sa nachádza niekoľko fascinujúcich miest, ktoré odhaľujú bohatú históriu Egypta.

Chrám Abú Simbel

Jednou z najznámejších pamiatok je zrekonštruovaný chrám Abú Simbel. Tento mohutný chrám sa nachádza zhruba 300 kilometrov od Marsa Alam a je jednou z najveľkolepejších stavieb starovekého Egypta.

Veľkosťou a dokonalým spracovaním je skutočne ohromujúci. Medzi jeho najznámejšie časti patrí chrámový sál so sochami faraónov, ako aj sochy bohov a hieroglyfy.

Chrám v Luxore

Ďalšou veľmi zaujímavou pamiatkou v blízkosti Marsa Alam je chrám v Luxore. Tento chrám, ktorý bol postavený v období Nového kráľovstva, je jedným z najdôležitejších miest egyptských faraónov.

Jeho návštevu by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť. V chráme sa nájdu impozantné stĺpy, sochy, nádherne zdobené múry a mnoho ďalších fascinujúcich artefaktov.

Chrám Kom Ombo

V blízkosti Marsa Alam sa nachádza aj Kom Ombo, ktorý je jedným z najkrajších zachovaných egyptských chrámov. Kom Ombo je zasvätený bohom Sobekovi a Harverovi a je známy pre nádherné kamenné reliéfy a fresky.

Tento chrám je výnimočný aj preto, že bol postavený ako dvojchrámová stavba, čo je v egyptskom umení zriedkavé.

Okrem týchto pamiatok je v blízkosti Marsa Alam tiež možnosť navštíviť ďalšie miesta, ako sú chrám v Edfu, staroveká hrobka faraóna Tutanchamóna v Údolí kráľov, rozsiahly chrám v Karnaku a mnoho ďalších. Každé z týchto miest ponúka jedinečný pohľad do histórie Egypta a jeho dávnych civilizácií.

Marsa Alam a jeho okolie skutočne ponúka mnoho fascinujúcich pamiatok, ktoré očaria každého návštevníka históriou a krásou. Pre tých, ktorí majú záujem o objavovanie egyptských kultúrnych pokladov je táto oblasť skutočným rajom.

Marsa Alam – Počasie

Klimatické podmienky v Marsa Alam sú typické pre túto oblasť Egypta. Počasie v Marsa Alam je suché a teplé takmer po celý rok, s minimálnym výskytom zrážok. Kvôli polohe v púšti a v dosahu trópov sa môže teplota v Marsa Alam počas letných mesiacov vyšplhať až na 40 stupňov Celzia.

Zima v Marsa Alam je prijateľne teplá a suchá. Teploty sa pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia vo dne a v noci klesajú na príjemných 12 až 15 stupňov Celzia. Práve toto obdobie je najideálnejším časom na návštevu pre tých, ktorí preferujú menej extrémne teploty.

Letné mesiace v Marsa Alam sú však horúce a suché. Teploty často prekračujú 35 stupňov Celzia a môžu sa priblížiť k 40 stupňom Celzia. V tomto období návštevníci, ktorí netolerujú veľmi vysoké teploty, môžu cítiť nepohodlie. Je preto nevyhnutné si priniesť dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnečným žiarením.

V jarnom a jesennom období je počasie v Marsa Alam príjemné a stabilné. Teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia. Pre milovníkov potápania je táto doba ideálna, pretože teplota vody je skvelá a podvodný svet Červeného mora je plný živých úkazov.

Pri plánovaní návštevy Marsa Alamu je dôležité si uvedomiť klimatické podmienky a prispôsobiť si aktivitu podľa toho. Netreba si zabudnúť zbaliť potrebné veci: primerané oblečenie, ochranný krém proti slnku a tekutiny na hydratáciu. Je veľmi dôležité dávať si pozor na letné nástrahy.

Kvôli polohe Marsa Alam v púšti sa môže teplota počas letných mesiacov vyšplhať až na 40 stupňov Celzia.

Marsa Alam – Dovolenka cez cestovnú kanceláriu

Ak sa niekto rozhodne vycestovať do Marsa Alam cez cestovnú kanceláriu, môže si byť istý, že sa oňho postarajú od začiatku do konca. Cestovná kancelária zabezpečí letenky s presne stanoveným termínom a cestovným plánom, čím minimalizuje stres spojený so zháňaním leteniek a organizovaním dovolenky na vlastnú päsť.

Keď návštevník priletí do Marsa Alam, cestovná kancelária prevezme jeho starosť aj o ubytovanie. Výhodou balíčkov pre dovolenky v Marsa Alam je, že sa človek môže ubytovať v luxusných rezortoch, kde mu nebude chýbať nič z pohodlia.

Rezorty v Marsa Alam majú obvykle priamy prístup na pláž, bazény, reštaurácie a mnoho iných zariadení, ktoré človeku umožnia relaxovať a užívať si slnečné dni.

Okrem pobytu v rezorte cestovná kancelária ponúka možnosť zúčastniť sa rôznych výletov a aktivít. Jednou z najväčších atrakcií v Marsa Alam je potápanie. Región patrí k najlepším na svete, pokiaľ ide o potápačské miesta.

Pod vodou môžu návštevníci obdivovať farebné koraly, tropické ryby a iné morské živočíchy. Cestovná kancelária zabezpečí profesionálnych inštruktorov a vybavenie na potápanie, takže sa človek nemusí starať o nič iné, iba o to, že sa bude mať skvele.

Ďalšou možnosťou v rámci výletov je návšteva historických miest, ako je napríklad mesto Luxor. Je možné sa prejsť po úžasnom Údolí kráľov, navštíviť chrámy a pamiatky starovekého Egypta. Cestovná kancelária organizuje prehliadky s miestnymi sprievodcami, ktorí poskytnú zaujímavé informácie o histórii regiónu.

Dovolenka v Marsa Alam prostredníctvom cestovnej kancelárie umožňuje spoznať túto krásnu destináciu bez stresu z organizácie, ubytovania a zábavy.

Ak niekto túži po exotickom dobrodružstve a chce mať všetko jednoducho zabezpečené, treba si vybrať dovolenku v Marsa Alam cez cestovnú kanceláriu a zažiť jedinečné chvíle na tomto kúzelnom mieste.

Ďalšie letoviská v Egypte

Egypt je jedným z najobľúbenejších dovolenkových cieľov pre turistov z celého sveta. Toto letovisko je známe bohatou históriou, pokladmi starovekého Egypta a úchvatnými plážami. Dovolenkové letoviská v Egypte ponúkajú širokú škálu aktivít a zážitkov, ktoré sú vhodné pre všetky vekové skupiny.

Hurghada

Jedným z najpopulárnejších letovísk v Egypte je Hurghada, ktorá je známa krásnymi koralovými útesmi a jasnou azúrovou vodou. Turisti tu majú možnosť okúsiť atmosféru podmorského sveta pri šnorchlovaní alebo potápaní.

Ponúkajú sa aj rôzne vodné športy, ako je napríklad vodné lyžovanie či paraglajding. Okrem toho môžu návštevníci relaxovať na piesočnatých plážach alebo sa vydať na výlet loďou na okolité ostrovy.

Sharm El Sheikh

Ďalším obľúbeným letoviskom je Sharm El Sheikh, ktoré je známe prírodnou krásou a luxusnými rezortami. Tento región je tiež ideálny pre šnorchlovanie a potápanie, keďže ponúka niektoré z najkrajších koralových útesov na svete.

Okrem toho môžu návštevníci absolvovať výlety na púšť alebo navštíviť historické pamiatky, ako sú napríklad Kláštor svätej Kataríny alebo starobylé mesto Petra v Jordánsku.

Makadi Bay

Makadi Bay je nádherné letovisko nachádzajúce sa na egyptskom pobreží Červeného mora. Jeho pokojná atmosféra a krásne pláže robia z tohto miesta ideálne miesto na dovolenku. Hovorí sa, že práve na Makadi Bay majú návštevníci možnosť vidieť najkrajší podmorský svet.

Počas dovolenky v Marsa Alam je možné pri šnorchlovaní vidieť aj známeho Nema – rybu s názvom „Klaun očkatý“.

Dovolenkové letoviská v Egypte ponúkajú skutočne bohaté zážitky a atrakcie pre turistov. Bez ohľadu na to, či má niekto rád históriu, dobrodružstvo na vode alebo len oddych na pláži, Egypt má čo ponúknuť. Navštívenie tejto exotickej krajiny ponúka nezabudnuteľné zážitky, nech si už návštevník vyberie hociktoré z týchto krásnych letovísk.