Na dovolenku a bez peňazí? Žiadny problém!

Magazín

Túžite ísť aspoň raz za rok na dovolenku? A nemáte peniaze? Máme pre vás dobrú správu! Na dovolenku si môžete aj požičať. Vedeli ste o tom? Že nie? Pôžička na dovolenku nie je žiadnou novinkou.

Poskytuje sa čoraz častejšie, a to buď ako účelový úver, kedy je možná dovolenka na splátky cez splátkovú alebo nebankovú spoločnosť, alebo ako bezúčelová pôžička.

Nebankové pôžičky na dovolenku nie sú ako samostatný typ úverov, ale ide v podstate o bezúčelové úvery použiteľné na čokoľvek, aj na dovolenku a jej zaplatenie. Výhodou je, že si môžete vybaviť úver a peniaze potom použiť na hocičo podľa vlastného výberu, vrátane zaplatenia za dovolenku.

Medzi nebankové pôžičky, ktoré možno použiť na zaplatenie dovolenky, patria:

Všetky uvedené pôžičky ponúkajú rýchle peniaze. Akákoľvek pôžička si vyžaduje pravidelný príjem, aj keď ide o výsluhové dôchodky či starobný dôchodok. Počíta sa opatrovateľský príspevok do dôchodku? Odpoveď je áno.

Vašu dovolenku si môžete zaplatiť aj prostredníctvom realitnej kancelárie. Dovolenka na splátky sa dá vybaviť bežne vo viacerých cestovných kanceláriách a agentúrach a to buď priamo osobne na pobočke, alebo aj online cez internet. Na splátky si môžete zaplatiť dovolenku letnú, ale aj zimnú. Niekoľkoročnú tradíciu na slovenskom trhu má CK Daka.

Tiež máte možnosť vybaviť si účelový splátkový úver napríklad na dovolenku na Maledivách, ktorý dnes už ponúka skoro každá cestovka.

Ak sa rozhodnete pre pôžičku v banke, žiadajte o úver na čokoľvek, ktorý sa dá použiť bez dokladovania účelu a teda je možné z neho vyplatiť aj dovolenku pri mori. Banky sú na rozdiel od nebankoviek ale prísnejšie pri posudzovaní klientov, a to tak na výšku príjmu, ako aj na finančnú históriu.

Vybavovanie bezúčelového úveru je veľmi jednoduché. Vybaviť si ho dokážete bez zbytočných poplatkov a dokladovačiek.

Úver môžete v prípade potreby aj predčasne splatiť alebo pravidelne vkladať mimoriadne zvýšené splátky. Populárne sú aj pôžičky online, ktoré sa dajú vybaviť cez internet a to aj pre neklientov banky, pričom ide o klasické spotrebné úvery aj na väčšie sumy a s dlhšou dobou splatnosti.

Prečo sa oplatí vziať si dovolenku na splátku?

Úvery, ktorými sa dá zaplatiť dovolenka, sú pomerne rozšírené. Je možné si požičať peniaze cez bezúčelové nebankové spotrebiteľské pôžičky, z ktorých sa dovolenka prefinancuje jednoducho.

V prípade, ak ide o dovolenku na splátky, vybaviť si môžete takýto úver priamo v cestovnej agentúre, kde stačí len vyplniť žiadosť a agentúra sa postará o všetko ostatné.

Najlacnejšia je last minute dovolenka na splátky, kde je možné si vybaviť nielen zaujímavý úver, ale aj cena samotnej dovolenky býva v zľave či akcii.

Ako cestovať s minimálnymi nákladmi?

Stále platí, že vziať si pôžičku na dovolenku, bez ktorej sa určite zaobídete, nie je najlepší nápad. Oveľa rozumnejšie je odpustiť si dovolenku alebo cestovať tak, aby vás to stálo čo najmenej.

Vzhľadom na rastúce náklady na cestovanie je pre ľudí čoraz ťažšie dovoliť si ísť na dovolenku. Existuje však viacero spôsobov, ako cestovať s nízkym rozpočtom a pritom mať skvelé zážitky. Napríklad nenakupovať oblečenie v zahraničí, avšak využiť miestne eshopy ešte pred cestou a sledovať názory ľudí. Fruugo.sk recenzie veľmi pomôžu či využiť túto platformu pred cestou alebo nie.

Ako teda môžete ušetriť peniaze a zároveň si užiť dovolenku?

Kľúčom k úspechu je prieskum

Predtým, ako začnete plánovať cestu, je dôležité urobiť si prieskum. Preskúmanie rôznych nákladov spojených s vašou cestou vám pomôže nájsť najlepšie ponuky a ušetriť peniaze. Mali by ste si tiež pozrieť recenzie rôznych hotelov a atrakcií, aby ste sa uistili, že za svoje peniaze získate tie najlepšie zážitky.

Nájdite si lacné ubytovanie

Hľadanie ubytovania počas cesty môže byť jednou z najdrahších častí cesty. Ak chcete ušetriť, môžete sa pozrieť na hostely, Airbnb alebo dokonca couchsurfing. Hostely sú zvyčajne najlacnejšou možnosťou, ale ak hľadáte niečo súkromnejšie, Airbnb a Couchsurfing môžu byť skvelou alternatívou.

Hľadajte zľavy

Pokiaľ ide o atrakcie a aktivity, často môžete nájsť zľavy alebo špeciálne ponuky. Napríklad mnohé múzeá a galérie ponúkajú zľavnené vstupné pre študentov alebo seniorov. Špeciálne ponuky a zľavy môžete hľadať aj na internete alebo v cestovateľských časopisoch.

Využite verejnú dopravu

Verejná doprava je často najlacnejším spôsobom dopravy. Čas a peniaze môžete ušetriť aj tým, že namiesto taxíka použijete autobus alebo vlak. V niektorých mestách si dokonca môžete kúpiť celodenný lístok, ktorý vám umožní jazdiť autobusom alebo vlakom celý deň za jednu nízku cenu.

Prineste si vlastné jedlo

Stravovanie mimo domu môže byť drahé, najmä ak cestujete s rodinou. Ak chcete ušetriť, môžete si priniesť vlastné jedlo a občerstvenie. Takto môžete ušetriť peniaze za jedlo a zároveň mať k dispozícii občerstvenie, keď ho budete potrebovať.

Buďte flexibilní

Flexibilita pri plánovaní cesty vám pomôže ušetriť peniaze. Ak napríklad môžete cestovať mimo sezóny, často môžete nájsť lacnejšie lety a ubytovanie. Mali by ste tiež sledovať ponuky last minute alebo zľavy v termínoch vašej cesty.

Buďte pripravení

Pred odchodom na cestu sa uistite, že ste pripravení. Zbaľte sa ľahko a vezmite si základné veci, ako je opaľovací krém a repelent proti hmyzu. Ak cestujete do zahraničia, uistite sa, že máte všetky potrebné dokumenty a víza.

Cestovanie s obmedzeným rozpočtom neznamená, že musíte obetovať kvalitu svojej dovolenky. Pri starostlivom plánovaní a prieskume môžete nájsť spôsoby, ako ušetriť peniaze a zároveň si užiť cestu. Či už sa rozhodnete ubytovať v hosteli, alebo využijete zľavy na atrakcie, existuje veľa spôsobov, ako cestovať s nízkymi nákladmi.