Prečo poistiť auto na dovolenku

Magazín

Written on December 2, 2016 by admin in Cestovné poistenie

Hoci ešte nie je čas letných dovoleniek, mnohí z nás už letné dovolenky naplánované majú alebo plánujú. Na veľa z tých dovoleniek sa chystáme autom. A práve v dnešnom článku sa budeme venovať otázke, prečo dať spraviť poistenie auta na dovolenku? Tak poďme sa na to pozrieť.

Doma je doma

Väčšina ľudí, ktorí jazdia na starších autách, si havarijné poistenie už nedávajú. A to z toho dôvodu, že havarijné poistenie nie je najlacnejšie, a pri prípadnej poistnej udalosti je výška poistného plnenia veľakrát neuspokojivá. Navyše väčšina z nás si myslí, že jazdí dobre a žiadna havária z ich strany sa nemôže stať.

Čo však za hranicami

No v prípade dovolenky, cesty za hranice, to už pre veľa ľudí nie je také samozrejmé. Začneme si hovoriť, čo ak sa náhodou niečo stane, čo potom?  Oprava v cudzine bude drahá, navyše ako sa ďalej dopravím na miesto dovolenky. A čo potom ďalej, dokedy budem čakať na opravu auta? Odtiahnutie do servisu je komplikované a drahé, a navyše sa zle dohovorím. Tých konšpiračných otázok je ďaleko viac, na ktoré radšej netreba ani myslieť.  V takýchto prípadných situáciách je poistenie auta na dovolenku na mieste.

Nie všetci ho ponúkajú

Havarijné poistenie auta na dovolenku však nezoženiete všade. Mnohé poisťovne ho považujú za príliš rizikové. Celkom oprávnene predpokladajú, že na letné cestovanie by si ho kupovali vodiči, ktorí si za volantom veľmi neveria.

Na záver treba dodať, že cenovo sú tieto krátkodobé poistenia nie práve najlacnejšie, a tak niektorí vynaliezaví Slováci si dajú uzavrieť kompletné havarijné poistenie, a po návrate z dovolenky ho v rámci zákonnej lehoty zrušia a dostanú alikvótnu časť späť.

View all posts by: admin