Na dovolenku a bez peňazí? Žiadny problém!

Magazín

Túžite ísť aspoň raz za rok na dovolenku? A nemáte peniaze? Máme pre vás dobrú správu! Na dovolenku si môžete aj požičať. Vedeli ste o tom? Že nie? Pôžička na dovolenku nie je žiadnou novinkou.

Poskytuje sa čoraz častejšie a to buď ako účelový úver, kedy je možná dovolenka na splátky cez splátkovú alebo nebankovú spoločnosť, alebo ako bezúčelová pôžička.

Nebankové pôžičky na dovolenku nie sú ako samostatný typ úverov, ale ide v podstate o bezúčelové úvery použiteľné na čokoľvek, aj na dovolenku a jej zaplatenie. Výhodou je, že si môžete vybaviť úver a peniaze potom použiť na hocičo podľa vlastného výberu, vrátane zaplatenia za dovolenku.

Vašu dovolenku si môžete zaplatiť aj prostredníctvom realitnej kancelárie. Dovolenka na splátky sa dá vybaviť bežne vo viacerých cestovných kanceláriách a agentúrach a to buď priamo osobne na pobočke, alebo aj online cez internet. Na splátky si môžete zaplatiť dovolenku letnú, ale aj zimnú. 

Tiež máte možnosť vybaviť si účelový splátkový úver napríklad na dovolenku na Maledivách, ktorý dnes už ponúka skoro každá cestovka.

Ak sa rozhodnete pre pôžičku v banke žiadajte o úver na čokoľvek, ktorý sa dá použiť bez dokladovania účelu a teda je možné z neho vyplatiť aj dovolenku pri mori. Banky sú na rozdiel od nebankoviek ale prísnejšie pri posudzovaní klientov a to tak na výšku príjmu, ako aj na finančnú históriu.

Vybavovanie bezúčelového úveru je veľmi jednoduché. Vybaviť si ho dokážete bez zbytočných poplatkov a dokladovačiek.

Úver môžete v prípade potreby aj predčasne splatiť alebo pravidelne vkladať mimoriadne zvýšené splátky. Populárne sú aj pôžičky online, ktoré sa dajú vybaviť cez internet a to aj pre neklientov banky, pričom ide o klasické spotrebné úvery aj na väčšie sumy a s dlhšou dobou splatnosti.

Prečo sa oplatí vziať si dovolenku na splátku?

Úvery, ktorými sa dá zaplatiť dovolenka, sú pomerne rozšírené a je možné si požičať bezúčelové nebankové spotrebiteľské pôžičky, z ktorých sa dovolenka prefinancuje jednoducho.

V prípade ak ide o dovolenku na splátky, vybaviť si môžete takýto úver priamo v cestovnej agentúre, kde stačí len vyplniť žiadosť a agentúra sa postará o všetko ostatné.

Najlacnejšia je last minute dovolenka na splátky, kde je možné si vybaviť nielen zaujímavý úver, ale aj cena samotnej dovolenky býva v zľave či akcii.