Benidorm, Španielsko – dovolenka, zaujímavosti, pláže

Európa


Benidorm, mesto známe ako Stredozemská perla, je považované za jedno z najživších letovísk na pobreží Costa Blanca. Tento malý kúsok raja ležiaci na východnom pobreží Španielska má v sebe zakódovanú atmosféru neustáleho prázdninového ducha.

Svoju povesť si mesto vydobilo ako destinácia, ktorá nepozná spánok, s jeho osvetlenými promenádami, pulzujúcimi nočnými klubmi a nekonečnými radmi vysokých hotelových veží. Benidorm je symbolom pre transformáciu od malej rybárskej dedinky na jedno z najpopulárnejších letovísk nielen v Španielsku, ale aj v celej Európe.

Medzi množstvom dovolenkárov, ktorí sem ročne prúdia, je Benidorm miestom, kde sa snúbia moderné vymoženosti s historickým odkazom, kde sa stretávajú kultúry a kde sa všetci návštevníci môžu ponoriť do vlny nespočetných zážitkov a dobrodružstiev.

KĽÚČOVÉ INFORMÁCIE ČLÁNKU

Dovolenka v Španielsku v meste Benidorm je populárnou voľbou pre cestovateľov, ktorí túžia po slnečnom pobyte na pláži a zábavných aktivitách.

Pláže v Benidorme sú jednými z najkrajších a najžiadanejších na pobreží Costa Blanca, známe svojimi jemnými pieskovými plážami, čistým tyrkysovým morom a bohatými možnosťami na vodné športy.

Pobrežie Costa Blanca v Španielsku ponúka ideálne podmienky pre dovolenku, s nádherným počasím, malebnými plážami, úchvatnými panoramatickými výhľadmi a množstvom kultúrnych a historických atrakcií.

Dovolenka v Španielsku – mesto Benidorm

Benidorm, s jeho bohatou ponukou pláží a slnečného počasia počas väčšiny roka, je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu. Našťastie, tento prímorský raj, ktorý sa nachádza približne 4,5 h cesty od Madridu, ponúka oveľa viac ako len slnenie sa na pláži. Tu je niekoľko atrakcií, ktoré môžu návštevníci zaradiť do svojho zoznamu povinných miest na návštevu:

 1. Pláž Levante: Jedna z najpopulárnejších pláží v Benidorme, Pláž Levante, pýšiaca sa svojou jemnou bielou piesočnatou plážou a azúrovými vodami Stredozemného mora, je skvelým miestom na relaxáciu a vychutnanie si slnečných lúčov.
 2. Staré mesto: Pre tých, ktorí túžia po historickej atmosfére, návšteva starého mesta je nevyhnutná. Uličky lemované kamennými domami a úzkymi uličkami ožívajú kultúrnymi pamiatkami a tradičnými reštauráciami.
 3. Tematické parky: Benidorm je domovom niekoľkých zábavných parkov, vrátane Terra Mítica, kde možno objaviť atrakcie inšpirované antickými civilizáciami, a Aqualandia, jeden z najväčších vodných parkov v Európe.
 4. Výhľad na benidormské pobrežie: Výhľad z Mediterraneo Avenue ponúka pôsobivý pohľad na mesto, s jeho vysokými hotelovými vežami a morským horizontom.
 5. Nočný život: Benidorm je známy aj svojím rušným nočným životom. Zatiaľ čo v starom meste možno nájsť tradičné bary a reštaurácie, oblasti ako Pláž Poniente a Av. de Mallorca sú plné moderných barov a diskoték, ktoré udržia párty nažive až do svitania.

Či už návštevníci hľadajú oddych na pláži, kultúrne ponorenie do starého mesta, vzrušujúce dobrodružstvá v zábavných parkoch alebo pulzujúci nočný život, Benidorm ponúka niečo pre každého. Okrem toho sa môžu turisti vybrať do okolitých miest, ako je napríklad aj Valencia.

Pláže v Benidorme

Benidorm je známe nielen svojím rušným mestským životom, ale aj svojimi nádhernými plážami, ktoré lákajú milióny návštevníkov každý rok. Tu je prehľad niektorých z najpôsobivejších pláží, ktoré môžu návštevníci objaviť v tomto slávnom letovisku počas dovolenky v Španielsku:

 1. Pláž Levante: Jedna z najpopulárnejších pláží v Benidorme, Pláž Levante, so svojou jemnou bielou piesočnatou plážou a plytkejšími vodami, je ideálnym miestom na rodinný oddych. Svojou šírkou a dlhými radmi slnečníkov a ležadiel je obľúbená medzi dovolenkármi, ktorí sem prichádzajú vyhľadávať pohodlie a relax.
 2. Pláž Poniente: Na opačnom konci mesta sa nachádza Pláž Poniente, ktorá je známa svojou pokojnejšou atmosférou a šírokými otvorenými priestormi. Svojou rozlohou a menej preplnenými plážovými úsekmi je ideálnym miestom na romantickú prechádzku pozdĺž pobrežia alebo na užívanie si pokoja a ticha.
 3. Mal Pas Pláž: Táto malebná a útulná zátoka je obklopená skalami a zelene, čo poskytuje nádherný prírodný kryt pred vetrom. Je to ideálne miesto na šnorchlovanie a pozorovanie morského života v priezračných vodách Stredozemného mora.
 4. Pláž Tio Ximo: Táto menšia a menej preplnená pláž je obľúbená medzi tými, ktorí hľadajú väčšiu intimitu a pokojnejšie prostredie. Obklopená strmými útesmi a zelenými lesmi, ponúka jedinečný pohľad na pobrežie.

Nezáleží na tom, či niekto hľadá animovanú atmosféru alebo tichý únik od ruchu mesta, pláže v Benidorme sú pripravené uspokojiť všetky túžby po slnečnom oddychu a osviežení v Stredozemnom mori.

Pobrežie Benidormu predstavuje jednu z najžiarivejších častí Costa Blancy, kde sa stretáva pôvab morského pobytu s pulzujúcim mestským životom.

Pobrežie Costa Blanca – Španielsko dovolenka

Pobrežie Costa Blanca je známe svojou ohromujúcou krásou a rozmanitou krajinou a ponúka dokonalé útočisko pre tých, ktorí hľadajú slnko, more a oddych počas dovolenky v Španielsku.

Costa Blanca sa môže pochváliť jednými z najúchvatnejších pláží v Španielsku so zlatým pieskom a kryštálovo čistou vodou, ktoré sa tiahnu na kilometre ďaleko. Od rušných mestských pláží, ako je Playa Levante v Benidorme, až po odľahlé zátoky a zálivy.

Okrem širokých piesočnatých pláží je pobrežie Costa Blanca posiate členitými útesmi a malebnými zátokami. Miesta ako Cala del Moraig pri Benitachelli alebo Útesy Ifach v Calpe ponúkajú nádherné výhľady a možnosti na objavovanie.

Teplé vody Stredozemného mora na pobreží Costa Blanca sú ako stvorené pre rôzne vodné športy vrátane šnorchlovania, potápania, kajakovania a windsurfingu. Mnohé pobrežné mestá a letoviská ponúkajú požičovňu vybavenia a lekcie pre začiatočníkov.

Pobrežie Costa Blanca je domovom pôvabným pobrežným mestečkám a dedinám, z ktorých každá má svoj jedinečný charakter a šarm. Od rušných ulíc mesta Alicante až po historické staré mesto Altea, na pobreží je čo objavovať a skúmať.

Kultúra v Benidorme

Benidorm môže byť známy svojím slnečným počasím a pohostinnými plážami, ale ponúka aj bohatú kultúrnu scénu, ktorá láka návštevníkov z celého sveta, ako napríklad:

 • tradičné festivaly a udalosti počas celého roka
 • návšteva múzeí a galérií
 • flamenco tanec a folklórne predstavenia
 • tradičné jedlá a nápoje

Benidorm oslavuje rad tradičných festivalov a udalostí počas celého roka. Medzi najvýznamnejšie patrí „Fiesta de San Jaime“, ktorá sa koná na počesť patróna mesta, svätého Jakuba. Tento festival je sprevádzaný hudbou, tancom, ohňostrojmi a tradičnými španielskymi oslavami.

Pre tých, ktorí túžia po umení a histórii, Benidorm má niekoľko muzeí a galérií. Medzi najvýznamnejšie patrí Muzeum Boca del Calvari, ktoré ponúka pohľad do histórie a kultúry mesta, a Museum of Ethnic Music, kde možno objaviť hudobné dedičstvo regiónu.

Kultúra Benidormu sa odráža aj v jeho kuchyni. Návštevníci si môžu vychutnať tradičné španielske jedlá ako paellu, tapas a zarzuelu v mnohých reštauráciách a tapas baroch roztrúsených po celom meste.

Benidorm ponúka príležitosť vidieť flamenco tanečníkov a folklórne predstavenia, ktoré sú základom španielskej kultúry. Mnohé bary a kluby v meste často hostia živé predstavenia, na ktorých možno zažiť túto vášnivú formu umenia.

Benidorm sa môže pyšniť svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, ktoré sa v zlúčení s modernými vplyvmi stáva základom jeho jedinečného charakteru. Preto nezabudnite pri svojej návšteve objaviť túto fascinujúcu stránku mesta a ponořiť sa do jeho kultúrneho bohatstva.

Vysoko v horách len kúsok od Benidormu leží dedina El Castell de Guadalest na kopci. Táto malebná destinácia je povinnou návštevou pre cestovateľov, ktorí hľadajú úchvatnú scenériu a bohaté kultúrne dedičstvo.

Gastronómia v Benidorme

Benidorm nie je len o slnečných plážach a nočnom živote, ale ponúka aj bohatú paletu gastronomických zážitkov, ktoré oslovujú zmysly každého návštevníka. S jeho výhodnou polohou pri Stredozemnom mori je v ponuke Benidormu bohatý výber morských plodov. Nechýbajú tu čerstvé ryby, kalamáre a krevety, ktoré sa často podávajú na grile alebo vyprážané.

Španielska ikona, paella, je nevyhnutná súčasť jedálneho lístka v Benidorme. Toto aromatické jedlo z ryže s prídavkom rôznych morských plodov, ako aj kurčaťa alebo klobásy, je obľúbené medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami.

Benidorm je tiež známy svojimi tapas barmi, kde si turisti môžu vychutnať malé porcie rôznych španielskych jedál, ako sú šunka, syry, olivy, španielske klobásy a mnohé ďalšie.

Okrem morských špecialít a tapas možno v Benidorme ochutnať aj tradičné španielske jedlá ako gazpacho (španielska studená paradajková polievka), zarzuelu (morský plodový guláš) alebo pulpo a la gallega (chobotnica pripravená galíckym spôsobom).

Španielske víno je tiež neodmysliteľnou súčasťou gastronomického zážitku v Benidorme. Nechýba na stole ani pri jedlách a možno si vychutnať široký výber miestnych vín z rôznych regiónov Španielska.

Nezáleží na tom, či je niekto gurmán alebo len milovník dobrej stravy, Benidorm určite ponúkne chuťový zážitok, na ktorý návštevníci nezabudnú.

Oplatí sa dovolenka v Benidorme?

Benidorm je viac než len ďalšie letovisko na Stredozemnom pobreží. Jeho bohatá kombinácia slnečných pláží, pestrého nočného života, kultúrnych pokladov a lahodnej gastronómie vytvára nezabudnuteľný zážitok pre návštevníkov z celého sveta.

Bez ohľadu na to, či je niekto dobrodružný cestovateľ, ktorý túži po dobrodružstve, alebo milovník oddychu a relaxu, Benidorm má čo ponúknuť pre každého. Jeho fascinujúca história, malebné pláže a teplá pohostinnosť miestnych obyvateľov robia z neho jedno z najžiadanejších letovísk na pobreží Costa Blanca. Pre tých, ktorí plánujú španielsku dovolenku plnú slnka, zábavy a nezabudnuteľných zážitkov, netreba váhať a vybrať si Benidorm ako ďalší cestovateľský cieľ.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti