Las Palmas de Gran Canaria – dovolenka, pláže, festivaly

Európa

Las Palmas de Gran Canaria je hlavným mestom Gran Canaria – najväčšieho ostrova v skupine Kanárskych ostrovov patriacich Španielsku. Toto úžasné mesto je známe bohatou kultúrou, nádhernými plážami a pestrým spôsobom života. Čo ponúka mesto Las Palmas a aké sa tu konajú festivaly?

Mesto sa nachádza na severe ostrova a je hlavným mestom provincie Las Palmas. Je to moderné a živé mesto, ktoré pre návštevníkov ponúka mnoho atrakcií.


KĽÚČOVÉ INFORMÁCIE ČLÁNKU

 • Kanárske ostrovy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne, patria k Španielsku a ponúkajú subtropické podnebie s miernymi teplotami počas celého roka.
 • Las Palmas de Gran Canaria je hlavné mesto Gran Canarie a ponúka bohatú kultúru, krásne pláže a pestrý životný štýl.
 • Návštevníci si tu užijú rôzne festivaly, koncerty a umelcov z celého sveta.
 • Playa de Las Canteras je jednou z najpopulárnejších pláží s jemným pieskom a jasnou vodou.
 • Karneval v Las Palmas je jeden z najväčších na svete s bohatou farebnosťou, hudbou a tancom.

Las Palmas – dovolenka

Jedným z najvýznamnejších symbolov mesta je jeho staré mesto, Vegueta. Táto časť Las Palmas de Gran Canaria je plná historických pamiatok, úzkych uličiek a nádherných španielskych koloniálnych budov.

V jej centre sa nachádza katedrála Santa Ana, majestátny gotický kostol z 15. storočia, ktorý je považovaný za jednu z najdôležitejších sakrálnych stavieb na Kanárskych ostrovoch.

Okrem toho, Las Palmas de Gran Canaria ponúka návštevníkom bohatý kultúrny program. Mesto hostí rôzne festivaly, koncerty a umelcov z celého sveta. Medzi najvýznamnejšie udalosti patrí karneval v Las Palmas, ktorý je známy bohatou farebnosťou, hudbou a tancom a privádza do mesta tisíce návštevníkov z celého sveta.

Ďalším významným bodom záujmu v Las Palmas de Gran Canaria sú mestské parky a záhrady. Parque Doramas a Parque de Santa Catalina sú len niektoré z miest, kde môžu návštevníci relaxovať v prírodnom prostredí a užívať si pokoj a ticho ďaleko od rušného mestského života.

Nemôže sa zabudnúť ani na nádherné pláže, ktoré obklopujú Las Palmas. Jednou z najpopulárnejších pláží je Playa de Las Canteras, ktorá je známa zlatistým pieskom a jasnou vodou. Táto pláž je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu, ako aj na rôzne vodné športy, ako je surfovanie a potápanie.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, sa odporúča navštíviť botanickú záhradu Viera y Clavijo. Je to krásne miesto, kde návštevníci môžu obdivovať širokú škálu rastlín a kvetín z rôznych častí sveta. Krátka prechádzka z vrcholu poskytuje nádherný výhľad na mesto a okolitú prírodu.

Vzhľadom na jedinečné kultúrne dedičstvo, krásne pláže a bohaté umenie je Las Palmas de Gran Canaria nezabudnuteľným mestom, ktoré si zaslúži miesto na zozname každého cestovateľa. Šarmom a pôvabom láka návštevníkov z celého sveta. Tí sa môžu tešiť na nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov a relaxu.

Las Palmas – festivaly

Mesto Las Palmas je známe aj bohatou kultúrou a tradíciami. Toto mesto každý rok hostí viacero podujatí a festivalov, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta. Toto sú niektoré z najznámejších festivalov, ktoré sa konajú v tomto úžasnom meste:

Karneval

Tento festival patrí k najväčším karnevalovým udalostiam na svete. Oslavy trvajú takmer mesiac a zahŕňajú rôzne farby, hudbu a tanec. Návštevníci si môžu vychutnať karnevalové sprievody, masky a kostýmy, ako aj rôzne súťaže a hudobné vystúpenia.

Festival Salsa y Latin Music

Tento festival je zameraný na latinskoamerickú hudbu a tanec. Hudobné koncerty, súťaže a tanečné predstavenia privádzajú do mesta stovky tanečníkov a hudobníkov. Návštevníci sa môžu zúčastniť tanečných lekcií a workshopov, aby si vyskúšali tance ako salsa, bachata či merengue.

Festival svetelného umenia – Festival de la Luz

Tento festival je venovaný svetelnému umeniu a každoročne priláka tisíce návštevníkov. Mesto sa stáva plátnom pre inštalácie a projekcie svetlom, ktoré vytvárajú nezabudnuteľné vizuálne zážitky. Návštevníci majú možnosť prechádzať sa mestom a obdivovať umenie, ktoré ožíva v novom svetle.

Festival Jazz, Swing & Blues

Na tomto festivale si návštevníci môžu vychutnať skvelú hudbu v žánroch jazz, swing a blues. Koncerty sú organizované na rôznych miestach po celom meste a ponúkajú príležitosť poslucháčom tancovať a relaxovať pri jedinečných zvukoch.

Festival de Canarias

Tento festival je venovaný tradíciám a kultúre Kanárskych ostrovov. Hudobné, umelecké a historické podujatia pritiahnu návštevníkov z celého sveta. Tento festival je jedinečnou príležitosťou spoznať autentickú kanársku identitu a užiť si tradície tohto regiónu.

Toto je len malý zoznam festivalov, ktoré sa konajú v Las Palmas. Mesto ponúka tiež mnoho ďalších podujatí, okrem iného filmové festivaly alebo festivaly umenia, ktoré tiež prilákajú nadšencov zo všetkých oblastí.

Ak sa niekto chystá navštíviť Gran Canariu, nemal by vynechať možnosť zažiť aspoň jeden z týchto vzrušujúcich festivalov a zažiť skutočnú kultúru tohto úžasného miesta.

V centre mesta Vegueta sa nachádza katedrála Santa Ana – majestátny gotický kostol z 15. storočia.

Las Palmas – pláže

Las Palmas, hlavné mesto španielskeho ostrova Gran Canaria, je známe nádhernými plážami. Toto miesto láka návštevníkov z celého sveta teplým podnebím, jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou Atlantického oceánu. Tu je zoznam najkrajších pláží, ktoré určite stoja za návštevu.

 1. Playa de Las Canteras

  Táto pláž je jednou z najznámejších na Gran Canarii. Dĺžkou 3 kilometre ponúka dostatok miesta pre všetkých návštevníkov. Je obklopená množstvom reštaurácií, barov a obchodov.

  Piesok je jemný a zlatistý, voda je čistá a príjemne teplá. Pre tých, ktorí si radi vychutnávajú plážové aktivity, voda poskytuje skvelé podmienky na plávanie, potápanie a surfovanie.

 2. Playa de Las Alcaravaneras

  Nachádza sa v centre mesta Las Palmas a je obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi. Táto pláž je menšia ako Playa de Las Canteras, ale má vlastné kúzlo.

  Jej pozadie tvoria vysoké budovy, čo jej dodáva šarm mestského prostredia. Pláž je dobre vybavená sprchami, toaletami a reštauráciami. Je tiež vhodná pre vodné športy, ako je napríklad windsurfing.

 3. Playa de Maspalomas

  Ak návštevník hľadá kontrast k mestským plážam, Playa de Maspalomas je preňho správna voľba. Táto nádherná pláž sa nachádza na juhozápade ostrova a je známa púštnym prostredím s veľkými dunami.

  Piesok je tu svetlý a jemný, voda je čistá a pokojná. Okrem kúpania si človek môže vychutnať prechádzky pozdĺž pláže a obdivovať jej unikátny krajinný ráz. Playa de Maspalomas je chránená ako prírodná rezervácia, a preto sa tu nájde aj množstvo rôznych druhov fauny a flóry.

 4. Playa del Confital

  Táto pláž je ideálna pre tých, ktorí sa radi vyhýbajú preplneným miestam. Nachádza sa v blízkosti prírodného parku La Isleta a je obkolesená skalami a útesmi. Piesok je tu hrubší a zároveň tvrdší, čo dáva tejto pláži špecifický charakter. Je vhodná pre tých, ktorí majú radi surfovanie alebo bodyboarding, pretože vlny sú tu väčšie a silnejšie.

Las Palmas de Gran Canaria je rajom pre milovníkov pláží. Pre každého ponúka nádherné pláže – od milovníkov adrenalínových vodných športov po tých, ktorí sa chcú jednoducho len vyhrievať na slnku. Ak niekto plánuje návštevu tejto lokality, určite nesmie zabudnúť na zbalenie plážovej výbavy.

Jednou z najpopulárnejších pláží je Playa de Las Canteras, ktorá je známa zlatistým pieskom a jasnou vodou.

Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne a patria k Španielsku. Sú skupinou siedmich hlavných ostrovov – Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro. Tieto ostrovy sú populárnou turistickou destináciou vďaka príjemnému podnebiu, krásnym plážam a unikátnemu prírodnému prostrediu.

Kanárske ostrovy majú subtropické podnebie s miernymi teplotami počas celého roka. Letná teplota dosahuje priemerne 25°C a zimná teplota je približne 20°C. Tieto ideálne podmienky privádzajú na ostrovy ročne milióny turistov, ktorí si sem prichádzajú oddýchnuť a vychutnať si slnečné počasie.

Najväčší ostrov Kanárskych ostrovov – Tenerife

Tenerife, najväčší ostrov v skupine Kanárskych ostrovov, je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe. Nachádza sa v Atlantickom oceáne, južne od Španielskej pevniny, a návštevníkom ponúka rozmanitú krajinu, bohatú kultúru a príjemné subtropické podnebie.

Jedným z najvýraznejších prírodných útvarov na ostrove je Teide, majestátny sopka a najvyšší vrchol v Španielsku, ktorý sa vypína do výšky 3 718 metrov nad hladinou mora.

Okrem toho, Tenerife je známe krásnymi plážami, medzi ktoré patrí Playa de Las Teresitas s jemným zlatistým pieskom a Playa de las Américas, obľúbená destinácia pre mladých turistov so širokou škálou reštaurácií, barov a nočných klubov.

Pre tých, ktorí túžia po kultúrnych zážitkoch môže byť návšteva hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife alebo mesta San Cristóbal de La Laguna, zahrnutého do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, fascinujúcim zážitkom.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva ponúka Tenerife množstvo outdoorových aktivít, ako sú turistika, jazda na koni, potápanie a pozorovanie vtákov.

Návštevníci môžu tiež navštíviť rôzne záhrady a parky, ako napríklad Botanická záhrada v Puerto de la Cruz alebo Jardines del Marquesado de La Quinta Roja, ktoré sú oázy zelene v centre mesta.

Celkovo vzaté, Tenerife je fascinujúcou destináciou pre každého cestovateľa, ktorý túži po kombinácii prírodných krás, dobrodružstva, kultúry a relaxu. Pestrá ponuka atrakcií a aktivít robí z tohto ostrova ideálne miesto na dovolenku pre jednotlivcov, páry aj rodiny.

Na záver, Las Palmas je destináciou, kde si návštevník môže vychutnať príjemnú dovolenku plnú slnka, pláže a kultúrnych zážitkov. Bez ohľadu na to, čo ho zaujíma, určite nájde niečo, čo ho osloví.