Južná Afrika – last minute dovolenka plná exotiky

Afrika
juzna-afrika

Južná Afrika je nádherná krajina známa svojou úžasnou prírodou a bohatou kultúrou. Od majestátnej Stolovej hory v Kapskom Meste až po zvlnené kopce pohoria Drakensberg – Južná Afrika ponúka rozmanité dovolenkové destinácie.

Južná Afrika, dlhý tvar Juhoafrická republika, je prímorský štát na južnom cípe Afriky medzi Atlantickým a Indickým oceánom. Juhoafrická republika je oveľa rozmanitejšia a krajšia ako si vie človek vôbec predstaviť – púšte, hory, farmy, africké zvieratá a tunajší ľudia – to všetko táto krajina ponúka.

Južná Afrika

Juhoafrická republika (skrátene Južná Afrika) sa nachádza na najjužnejšom cípe afrického kontinentu. Susedí s Namíbiou, Botswanou, Zimbabwe, Mozambikom, Svazijskom a Lesothom. Je 25. najväčšou krajinou sveta a 24. najľudnatejšou krajinou s viac ako 58 miliónmi obyvateľov. Hlavným a najväčším mestom je Pretória.

Juhoafrická republika je známa svojou rozmanitou kultúrou a je domovom mnohých rôznych etnických skupín vrátane Zuluov, Xhosov a Afrikáncov. Má 11 úradných jazykov vrátane angličtiny, afrikánčiny a iziZulu. Krajina má bohatú históriu, v oblasti sa našli pozostatky niektorých z prvých ľudských osídlení starých viac ako 3 milióny rokov.

Krajina je známa bohatstvom prírodných zdrojov vrátane zlata, diamantov, platiny a uhlia. Má tiež rozsiahly poľnohospodársky sektor, pričom medzi najdôležitejšie plodiny patrí kukurica, pšenica a cukrová trstina. Dôležitým odvetvím je aj cestovný ruch, medzi ktorého obľúbené atrakcie patria Garden Route, Krugerov národný park, Stolová hora a Kapské mesto.

Juhoafrická republika čelila v minulosti mnohým problémom vrátane systému rasovej segregácie a diskriminácie. Napriek tomu krajina v posledných rokoch dosiahla pokrok a v súčasnosti je živou a rozmanitou krajinou. Je členom Africkej únie a aktívne sa zapája do regionálnej a globálnej politiky.

Dovolenkové destinácie v Južnej Afrike

Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v meste, je Kapské Mesto ideálnou dovolenkovou destináciou. Toto pulzujúce mesto je známe svojím rušným nočným životom, prvotriednymi nákupmi a kultúrnymi atrakciami. Dá sa vyviesť lanovkou na vrchol Stolovej hory, odkiaľ sa naskytá úchvatný výhľad na mesto. Mesto taktiež ponúka plavby loďou okolo Kapského polostrova.

Ak si chce niekto užiť pokojnejšiu dovolenku, pláže v Južnej Afrike sú na to ako stvorené. Dni sa tu dajú stráviť slnením na zlatistom piesku alebo sa možno vybrať na výlet loďou za veľrybami pri pobreží.

Ak chce človek zažiť skutočné africké dobrodružstvo, určite by sa mal vyberať na safari. Krugerov národný park je domovom „veľkej päťky“ – leva, leoparda, nosorožca, slona a byvola – ako aj množstva ďalších divokých zvierat. Park ponúka aj rôzne aktivity, ako napríklad jazdu na koni, pozorovanie vtákov a prechádzky po buši.

Nakoniec, Garden Route je úžasný úsek pobrežia s malebnými mestami, krásnymi plážami a nádhernými výhľadmi. Za návštevu stoja mestá Knysna a Plettenberg Bay.

Bez ohľadu na to, aký typ letnej dovolenky človek hľadá, Južná Afrika má čo ponúknuť. Južná Afrika je dokonalou dovolenkovou destináciou – od mestskej sofistikovanosti až po divokú africkú buš.

Kapské mesto ponúka jedinečnú kombináciu prvotriednych pláží, nádhernej krajiny a bohatého kultúrneho dedičstva.
Kapské mesto ponúka jedinečnú kombináciu prvotriednych pláží, nádhernej krajiny a bohatého kultúrneho dedičstva.

Last minute all inclusive dovolenka v Kapskom meste

Ak niekto hľadá dovolenku last minute all inclusive v Južnej Afrike, niet lepšej voľby ako Kapské Mesto. Toto pulzujúce mesto ponúka jedinečnú kombináciu prvotriednych pláží, nádhernej krajiny a bohatého kultúrneho dedičstva. Navyše je plné vzrušujúcich aktivít a atrakcií, čo z neho robí skvelú destináciu pre last minute dovolenku all inclusive.

Po rezervovaní dovolenky all inclusive v Kapskom Meste možno očakávať pobyt v jednom z luxusných rezortov v meste so všetkým, čo človek potrebuje na pohodlnú a relaxačnú dovolenku. Nachádza sa tu všetko od pohodlného ubytovania až po chutné jedlá a množstvo aktivít. Navyše si možno vychutnať aj úžasné prírodné krásy tejto oblasti, od majestátnej Stolovej hory až po pláže atlantického pobrežia.

Ďalšou skvelou vecou na Kapskom Meste je, že je skvelým východiskovým bodom na spoznávanie zvyšku krajiny. Možno sa vybrať na jednodňový výlet do úžasného Krugerovho národného parku alebo do rušných miest Johannesburg a Durban. Prípadne možno preskúmať úžasné vinárske oblasti Západného Kapska alebo sa vydať ešte ďalej na ohromujúcu Garden Route.

Bez ohľadu na to, čo kto hľadá na last minute all inclusive dovolenke, v Kapskom Meste to nájde. Vďaka prvotriednemu vybaveniu, exotike a ohromujúcim prírodným krásam je ideálnou destináciou pre nezabudnuteľnú dovolenku.

Last minute pobyty v Južnej Afrike

Last minute pobyty v Juhoafrickej republike ponúkajú cestovateľom možnosť spoznať jedinečnú kultúru a prírodné krásy tejto rozmanitej krajiny. Južná Afrika ponúka pre každého niečo – od dramatických horských masívov až po nádherné pláže. Či už niekto hľadá luxusný, relaxačný pobyt alebo dobrodružný, adrenalínový zážitok, last minute pobyty v Južnej Afrike určite poskytnú dokonalý únik.

Ubytovanie v Juhoafrickej republike môže byť rôzne, od luxusných rezortov až po cenovo výhodné možnosti. Či už človek hľadá pobyt v päťhviezdičkovom hoteli alebo v rustikálnej chate v buši, existuje veľa možností, ktoré vyhovujú každému rozpočtu. Dajú sa tiež využiť last minute ponuky a získať najlepšie dostupné ceny.

Pokiaľ ide o aktivity a atrakcie, Južná Afrika ponúka pre každého niečo. Či už chce ísť niekto na safari, preskúmať krajinu vína, alebo sa vybrať na nákupy, v Južnej Afrike sa dá robiť veľa vecí. Južná Afrika ponúka pre každého niečo – od objavovania pulzujúcich miest až po spoznávanie úchvatnej krásy vidieka.

Vďaka rozmanitej kultúre, úchvatným prírodným krásam a rôznorodým aktivitám a atrakciám bude Južná Afrika určite ideálnym miestom pre last minute pobyt.

Safari

Safari v Južnej Afrike je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Táto krajina je domovom najpozoruhodnejších divokých zvierat na svete a možnosť stretnúť sa s týmito úžasnými tvormi zblízka je pre mnohých cestovateľov splneným snom.

Či už niekto hľadá Veľkú päťku (leva, slona, byvola, nosorožca a leoparda) alebo jedinečnú škálu vtáčích druhov, juhoafrické safari rezervácie ponúkajú pre každého niečo.

Typické juhoafrické safari sa začína návštevou jednej z mnohých rezervácií, kde je možnosť pozorovať miestnu divú zver v jej prirodzenom prostredí. Mnohé z týchto rezervácií ponúkajú jazdy so sprievodcom v otvorených vozidlách, ktoré umožnia lepší výhľad na zvieratá.

Ak chce niekto zažiť naozaj jedinečný zážitok, môže sa dokonca ubytovať priamo v srdci rezervácie v luxusnej kempingovej chate alebo si môže vybrať luxusnejší pobyt v neďalekom hoteli.

Bez ohľadu na to, ktorý typ safari si človek vyberie, na pobyt v Južnej Afrike nikdy nezabudne. Od blízkych stretnutí s Veľkou päťkou až po úchvatné výhľady na africkú krajinu – safari v Južnej Afrike poskytne nezabudnuteľný zážitok.

Safari v Južnej Afrike ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.
Safari v Južnej Afrike ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.

Dovolenka plná exotiky

Jedným z najlepších miest na spoznávanie exotických krás Južnej Afriky počas dovolenky je Krugerov národný park. Kruger je domovom širokej škály divokých zvierat a je považovaný za jeden z najlepších safari parkov na svete.

Či už niekto hľadá vzrušujúcu jazdu v divočine alebo relaxačnú túru bušou, počas pobytu tu človek nájde množstvo aktivít, ktoré ho zamestnajú. Dokonca sa možno nad parkom preletieť teplovzdušným balónom a pozrieť si krajinu z vtáčej perspektívy.

Pre tých, ktorí chcú spoznať kultúru Južnej Afriky, je Kapské mesto povinnou zastávkou. Toto krásne pobrežné mesto je domovom širokej škály múzeí, galérií a kultúrnych atrakcií, ktoré každého určite pobavia a poučia.

Žiadna cesta do Južnej Afriky by nebola úplná bez návštevy Garden Route. Tento veľkolepý úsek pobrežia sa tiahne od Mossel Bay po Plettenberg Bay a ponúka nádherný výhľad na Indický oceán a pohorie Outeniqua. Je to ideálne miesto na oddych, pozorovanie krajiny a vychutnávanie najlepších morských plodov v krajine.

Juhoafrická kuchyňa

Juhoafrická kuchyňa je eklektickou zmesou chutí a vplyvov, ktorá čerpá z rozmanitého obyvateľstva a bohatého kultúrneho dedičstva krajiny. Kuchyňu formovali mnohé kultúrne vplyvy krajiny vrátane holandských, francúzskych, nemeckých, indických a malajských. Silný vplyv na ňu majú aj krajiny afrického kontinentu.

Kuchyňa Južnej Afriky odráža geografiu a históriu krajiny. Podnebie a terén krajiny sú ideálne na pestovanie rôznych druhov ovocia, zeleniny a obilnín. Stravu v Juhoafrickej republike výrazne ovplyvňuje aj rozsiahly chov dobytka v krajine, pričom obľúbené sú tradičné jedlá ako sosaties, bobotie a biltong.

Tradičné juhoafrické jedlá sa často pripravujú v potjie, liatinovom hrnci s tromi nohami, alebo sa podávajú ako dusené mäso. Juhoafrická kuchyňa obsahuje aj mnoho receptov na mäso, ako napríklad braaivleis (barbecue), potjiekos (guláš) a národné jedlo, kapské malajské kari. Medzi ďalšie obľúbené jedlá patrí pap (kaša z kukuričnej múky), umngqusho (samp a fazuľa) a chakalaka (pikantná zeleninová pochúťka).

Južná Afrika je tiež známa svojím širokým výberom vín, piva a liehovín. Medzi obľúbené alkoholické nápoje patrí shiraz, Pinotage a Cape brandy. V krajine sa vyrába aj množstvo remeselných pív, ako aj miestne vyrábané liehoviny, napríklad Amarula a likéry rooibos.

Juhoafrická kuchyňa je živou zmesou chutí a kultúr, čo predstavuje vzrušujúci spôsob, ako preskúmať rozmanitú a živú kuchyňu krajiny. Vďaka kombinácii afrických, holandských, francúzskych, nemeckých, indických a malajských vplyvov je juhoafrická kuchyňa chutným spôsobom, ako spoznať bohaté kulinárske dedičstvo krajiny.

DovolenkaKam na výlet