Seychely – raj pre romantikov

Afrika

Priezračné more, romantické pláže či dobrodružstvo v džungli – aj takú dovolenku Seychely ponúkajú. Súostrovie v Indickom oceáne tvorí 115 ostrov, ktoré sú tropickým rajom pre všetkých milovníkov exotiky.

Najlepší čas na dovolenku Seychely ponúkajú počas obdobia sucha (od mája do októbra), keď na ostrovoch svieti slnko v priemere 8 až 10 hodín denne a dážď je zriedkavý.

Obdobie sucha sa strieda s obdobím dažďov, jesenné a zimné mesiace preto nie sú ideálnym časom na dovolenku.

Seychelles – 115 ostrov v Indickom oceáne

Seychely sú malé súostrovie so 115 ostrovmi, ktoré sa nachádza v Indickom oceáne pri východnom pobreží Afriky. Je to tropický raj, ktorý sa pýši nedotknutými plážami s bielym pieskom, bujnou džungľou a krištáľovo čistou vodou.

Vďaka jedinečnej zmesi africkej, indickej a európskej kultúry sú Seychely skutočne jedinečnou destináciou, ktorá ponúka niečo pre každého.

Seychely majú približne 97 000 obyvateľov, pričom väčšina obyvateľov žije v hlavnom meste Victoria. Miestnym jazykom je seychelská kreolčina, ale bežne sa hovorí aj anglicky a francúzsky.

Seychely sú známe svojimi nádhernými plážami, ktoré sa pýšia jedným z najkrajších bielych pieskov na svete a krištáľovo čistou vodou. Sú tiež domovom množstva voľne žijúcich živočíchov vrátane obrovských korytnačiek, morských korytnačiek, delfínov a tropického vtáctva.

Romantická dovolenka na Seychelách

Seychely sú vďaka svojej romantickej atmosfére a nádhernej prírode obľúbenou destináciou pre novomanželov. Návštevníci si môžu užívať aj celý rad aktivít, od šnorchlovania a potápania až po plachtenie a podmorský rybolov.

Okrem prírodných krás možno pri dovolenke na Seychelách navštíviť aj množstvo kultúrnych zaujímavostí. V hlavnom meste krajiny, Victorii, sa nachádza rušný trh a niekoľko budov z koloniálnej éry.

K ďalším zaujímavostiam patrí národné múzeum, botanická záhrada Victoria a prírodná rezervácia Vallee de Mai zapísaná na zozname svetového dedičstva.

Seychely sú skutočne jedinečnou destináciou a ideálnym dovolenkovým miestom pre tých, ktorí hľadajú tropický únik. Vďaka svojim nádherným plážam, živej kultúre a množstvu aktivít je ideálnym miestom na oddych a objavovanie.

Seychely sú vďaka svojej romantickej atmosfére a nádhernej prírode obľúbenou destináciou pre novomanželov.
Seychely sú vďaka svojej romantickej atmosfére a nádhernej prírode obľúbenou destináciou pre novomanželov.

Seychely – z panenskej pláže do prírodnej rezervácie

Seychely sú úžasné súostrovie v Indickom oceáne, podobne ako Maurícius, ktoré je známe svojimi dokonalými plážami, nádhernými koralovými útesmi a rozmanitou divokou prírodou.

Je to raj pre milovníkov prírody aj pláží a je posiaty atrakciami, ako sú nedotknuté prírodné rezervácie a panenské pláže.

Tu sú niektoré z atrakcií, ktoré by si turisti pri dovolenke na Seychelách nemali nechať ujsť:

  1. Prírodná rezervácia Vallée de Mai – táto lokalita zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO je jednou z najkrajších prírodných rezervácií na svete a jediným miestom na svete, kde rastie vzácna palma Coco de Mer. Rezervácia je domovom 6 druhov endemických paliem, exotického vtáctva a mnohých druhov rastlín a stromov.
  2. Anse Lazio – pláž sa považuje za jednu z najkrajších pláží na svete a nachádza sa na Prasline, druhom najväčšom ostrove Seychel. Pláž sa vyznačuje úžasným bielym pieskom, krištáľovo čistou vodou a množstvom morského života.
  3. Ostrov La Digue – na ostrove La Digue sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží na svete. Návštevníci môžu na ostrove preskúmať nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu a sviežu krajinu.
  4. Národný park Praslin – je najväčším národným parkom na Seychelách a je domovom jedinečnej a rozmanitej divokej prírody. Žije tu mnoho druhov vtákov a rastlín, ako aj druhov korytnačiek, delfínov a žralokov.
  5. Ostrov Curieuse – Na ostrove Curieuse, ktorý sa nachádza hneď pri pobreží ostrova Praslin, sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží na Seychelách. Ostrov je tiež domovom veľkej populácie obrovských korytnačiek Aldabra.

Seychely sú rajom pre milovníkov pláží aj prírody a vďaka úžasným plážam, rozmanitej divokej prírode a nedotknutým prírodným rezerváciám by si turisti pri návšteve Seychel nemali nechať ujsť tieto atrakcie.

Seychely lákajú zamilovaných

Seychely sú romantickým rajom pre páry, ktoré hľadajú luxusnú dovolenku. Či už ide o špeciálnu príležitosť, výročie alebo len chvíle oddychu, dovolenka na Seychelách je ideálna na načerpanie nových síl.

Na Seychelách možno nájsť jedny z najkrajších pláží na svete. Stráviť tu možno deň leňošením na plážach s bielym pieskom a kúpaním sa v krištáľovo čistej vode. Núdza nie je ani o dobrodružstvo, stačí sa vybrať na výlet za šnorchlovaním alebo potápaním a preskúmať živé koralové útesy.

Chvíle romantiky na Seycheloch si možno dopriať na niektorej zo súkromných či odľahlých pláži, pri pikniku pod hviezdami alebo aj na súkromnej plavbe pri západe slnka.

Na ostrove Curieuse žijú obrovské korytnačky Aldabra.
Na ostrove Curieuse žijú obrovské korytnačky Aldabra.

Za zážitkami aj do džungle

Seychelles sú tiež známe svojimi džungľami a bujnou vegetáciou. Vydať sa možno na výlet do prírody a preskúmať rozmanitú faunu a flóru. Návštevníkov tiež lákajú miestne vodopády či prírodné bazény na ostrove.

Žiadna romantická dovolenka na Seychelách by nebola úplná bez ochutnania miestnej kuchyne. Za ochutnanie isto stoja vynikajúce morské plody a kreolské jedlá, ako napríklad rybie karí.

Nezabudnuteľným zážitkom z dovolenky na Seychelách isto bude aj návšteva miestnych trhov, kde možno ochutnať a nakúpiť typické koreniny či ovocie.

Štýlovo oddýchnuť si možno v kúpeľoch. Mnohé rezorty ponúkajú kúpeľné procedúry a masáže.

Ostrovy na Seychelách

Seychely sú súostrovím 115 ostrovov v Indickom oceáne, ktoré sa nachádzajú pri pobreží východnej Afriky. Je známe svojimi nádhernými plážami a bujnými tropickými dažďovými pralesmi. Vďaka svojej jedinečnej flóre a faune sú Seychely rajom pre milovníkov prírody aj pláží.

Na ostrove Praslin sa nachádza prírodná rezervácia Vallee de Mai, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva a je jedným z mála zachovaných prírodných kokosových palmových lesov na svete.

Rezervácia je domovom niektorých z najvzácnejších rastlín a vtákov na svete, vrátane Coco de Mer, najvzácnejší druh palmy na svete.

Ostrov La Digue je tretím najväčším ostrovom Seychel a je známy svojimi nádhernými plážami, z ktorých najznámejšia je Anse Source D’Argent. Je považovaná za jednu z najfotografovanejších pláží na svete s bielym pieskom, žulovými balvanmi a krištáľovo čistou vodou.

Ostrov Mahe je najväčším a najľudnatejším zo seychelských ostrovov. Nachádza sa tu hlavné mesto Victoria, ktoré je známe svojou koloniálnou architektúrou a živými trhmi. Nachádza sa tu aj množstvo krásnych pláží a nádherný výhľad na Indický oceán.

Ostrov Silueta je druhým najväčším ostrovom Seychel a patrí medzi najodľahlejšie a najnedotknutejšie ostrovy v regióne. Nachádza sa tu národný park Silhouette, v ktorom sa nachádza široká škála rastlín a živočíchov, ako aj jedny z najúžasnejších výhľadov na Indický oceán.

Vtáčí ostrov je malý, ale krásny ostrov pri pobreží Mahe. Je domovom veľkej populácie morských vtákov vrátane nádherných fregatiek a vzácnych rybárikov sadzových. Je to skvelé miesto na pozorovanie voľne žijúcich živočíchov a vychutnávanie pokojnej atmosféry.

Atol Aldabra je najväčší vyvýšený koralový atol na svete. Je domovom rôznych voľne žijúcich živočíchov vrátane obrovských korytnačiek a skvelým miestom na pozorovanie korytnačiek a iných morských živočíchov.

Seychely sú neuveriteľne krásnou destináciou s nádhernými plážami, bujnými dažďovými pralesmi a jedinečnou divokou prírodou. Či už turisti hľadajú oddychovú dovolenku na pláži, alebo dobrodružné objavovanie ostrovov, vhodným miestom pre dovolenky Seychely rozhodne sú.

Ostrov La Digue je tretím najväčším ostrovom Seychel a je známy svojimi nádhernými plážami.
Ostrov La Digue je tretím najväčším ostrovom Seychel a je známy svojimi nádhernými plážami.

Počasie na Seychelách

Seychely sú dovolenkovou destináciou známou svojimi idylickými plážami, bujnými lesmi a teplými vodami. Vďaka tropickému podnebiu je na Seychelách počasie počas celého roka horúce a vlhké, s teplotami v rozmedzí príjemných 22 až 32 °C.

Počas obdobia dažďov (od novembra do apríla), kedy na ostrovoch spadne najviac zrážok, však môže byť pomerne daždivé.

Najlepší čas na dovolenku Seychely ponúkajú počas obdobia sucha (od mája do októbra), keď na ostrovoch svieti slnko v priemere 8 až 10 hodín denne a dážď je zriedkavý. V tomto období sa teplota pohybuje okolo 27 °C a fúka príjemný oceánsky vánok. Je to ideálne obdobie na vychutnávanie pláží s pokojným morom a dostatkom slnečných lúčov.

Obdobie medzi aprílom a novembrom je tiež skvelým obdobím na návštevu Seychel. V apríli je na Seychelách počasie teplé a slnečné, ale môžu sa vyskytnúť prehánky. November je o niečo chladnejší a suchší, ale stále je dostatočne teplý na kúpanie a plážové aktivity.

Bez ohľadu na to, kedy sa človek vyberie na dovolenku, Seychely ponúkajú množstvo aktivít za každého počasia.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti