Kam do Grécka?

Európa

Chceli by ste ísť na dovolenku do Grécka? Grécko patrí trvalo k obľúbeným dovolenkovým miestam Slovákov. Vďaka veľkému počtu ostrovov si môžu stále vychutnávať inú dovolenku a obdivovať iný krásny kus tejto krajiny.

Aj keď v hlavnom meste možno nepanuje tak pokojná atmosféra, práve na ostrovoch sa domáci sústredia na turizmus a ponúkajú svojim hosťom príjemné dovolenkové zážitky.

Grécko je krásne a históriou nabité krajina ležiaca na juhu Európy. Je to kolískou starovekého civilizácie a kultúry, ktorá ovplyvnila celý svet. Grécko sa vyznačuje príjemným počasím, krásnymi plážami a malebnými ostrovmi.

TOP miesta v Grécku

Santorini patrí medzi najkrajšiu časť v Grécku. Santorini je snom mnohých ľudí. Krásne uličky a vynikajúce podniky s netradičnými plážami ponúkajú úplne iné Grécko, na aké ste zvyknutí. Toto však so sebou nesie aj pár nevýhod.

V prvom rade je to cena, pretože Santorini patrí k najdrahším destináciám v tejto krajine. No ak vychytáte nejaký výhodný last minute do Grécka časť Santoriny táto dovolenka bude nezabudnuteľná. Kréta je miesto, kde to skutočne žije.

Ide o najväčší grécky ostrov, ktorý ponúka množstvo alternatív na vyplnenie voľného času. Je tam veľa historických pamiatok a za zmienku istotne stoja aj krásne dedinky. Tie si obzriete aj keď si prenajmete auto, keďže po ostrove sa môžete pokojne presúvať i sami. Zároveň si tak môžete každý deň zaplávať na inej pláži.

Keďže je tam turizmus tak vyvinutý, ponúka sa široká paleta hotelov rôznych cenových kategórií. Korfu je známe svojou krásnou prírodou. Návstevníci sa môžu vybrať na niekoľko peších túr a veľkým bonusom sú následné úžasné výhľady na okolie a dedinky.

Taktiež má príjemné historické mesto s pevnosťami, múzeom a krásnou atmosférou. Doprava na ostrove je veľmi dobrá, takže si aj sami vybavíte kratšie výlety po okolí. Vládne tam pokojná atmosféra a väčšinou sú v ponuke cenovo prijateľnejšie rezorty.

Rhodos je jeden z najznámejších ostrovov Grécka a je situovaný v Egejskom mori. Je to najjužnejší ostrov v Európskej časti Turecka a je veľmi obľúbený medzi turistami. Práve tento ostrov ponúka svojim turistom najširšie možnosti. Patrí preto medzi najnavštevovanejšiu časť Grécka. Aj tento ostrov si môžete poobzerať z každého kúta prenajatým autom, alebo skútrom.

Jeho susedom je ostrov Karpathos, ktorý má nie len nádherné pláže. Je bohatý na kultúru a históriu, ktorú návštevník uvidí na každom kroku. Aj tu človek zažije nezabudnuteľnú dovolenku.

Athény sú hlavným mestom Grécka a sú domovom mnohých historických pamiatok, ako sú Parthenón a Akropola. Parthenón, postavený v 5. storočí pred naším letopočtom, bol pôvodne chrámom bohyne Athény a teraz je jedným z najslávnejších symbolov starovekého Grécka. Akropola, vrchol kopca nad Athénami, je tiež domovom mnohých historických pamiatok, ako je Propylaia a Erechtheion.

Mykonos je jedným z najobľúbenejších gréckych ostrovov, ktorý sa nachádza v Egejskom mori. Je známy svojou bielymi domčekmi a modrými dvierkami, ktoré sú typickými pre grécke ostrovné dedinky.

Pláže na Mykonose sú jedny z najkrajších v Grécku. Niektoré z najobľúbenejších pláží sú Paradise Beach, Super Paradise Beach a Elia Beach. Tieto pláže sú ideálne pre opaľovanie, plávanie a iné vodné športy.

Mykonos je tiež domovom mnohých historických pamiatok, ako je kostol svätého Trojice a staroveký amfiteáter. Je tiež známy ako miesto, kde sa nachádza staroveký chrám boha Apolla.

Okrem pláží a historických pamiatok ponúka Mykonos aj veľa možností pre outdoorové aktivity, ako je potápanie, jachting a turistika. Je tiež známy svojím živým nočným životom, kde si môžete užiť večernú zábavu v kluboch a baroch.