Užiť si zimu? Jedine na lyžiach!

Magazín

Ste lyžiar, ktorý miluje lyžovanie a pozná všetky slovenské lyžiarske strediská? Tak zbystrite pozornosť, pretože poriadna lyžovačka sa začína až v nádherných francúzskych Alpách. Lyžovačka vo Francúzsku patrí medzi tie zážitky, ktoré sa vám vryjú hlboko do pamäti aj do srdca.

Mnohí Slováci považujú Francúzsko za krajinu, ktorá im dokáže ponúknuť lyžiarske strediská, ktorých výhody a možnosti tak ľahko nenájdete.

Zakopané je mesto v Tatrách na juhu Poľska. Je známe svojou architektúrou v alpskom štýle, lyžiarskymi strediskami a turistickými chodníkmi. Švajčiarske Alpy sú taktiež domovom niektorých z najlepších lyžiarskych stredísk na svete. To z nich robí obľúbenú destináciu pre milovníkov zimných športov.

Talianske Alpy sú takisto výbornou destináciou pre zimnú lyžovačku. Napríklad horské stredisko Livigno ponúka fantastické podmienky pre lyžovanie až do konca mája.

Pre tých, čo preferujú lyžovanie v ázijských krajinách, je jednou z obľúbených detinácií Soul v Južnej Kórei. Okrem lyžovania ponúka aj iné outdoorové aktivity, ako je kempovanie či turistika.

Rakúsko vs Francúzsko – lyžovanie

Rakúsko si vyberiete, ak chcete zažiť krásnu dovolenku a príjemnú lyžovačku, no lyžovanie vo Francúzsku si vyberiete, ak túžite po raji na zemi a nezabudnuteľných lyžiarskych zážitkoch.

Okrem toho, mnohí Slováci obľubujú Francúzsko, pretože ponúka svojim návštevníkom tak tradičné lyžiarske strediská, o ktorých počuli aj na druhom konci sveta, no pripravené je zaujať vás aj sympatickými novinkami, ktoré vás jednoznačne chytia za srdce.

Francúzsko je veľmi priaznivé aj po finančnej stránke a preto vyhovuje najmä mladým rodinám s deťmi, či partiám kamarátov a študentov. Stačí sledovať aktuálne ponuky a verte, že neraz natrafíte na príležitosť zalyžovať si za viac ako atraktívnych podmienok.

TOP lyžiarske strediská vo Francúzskiú

Francúzsko ponúka širokú škálu lyžiarskych stredísk, ktoré sú obľúbené medzi lyžiarmi z celého sveta. Tu je zoznam niektorých z najlepších lyžiarskych stredísk vo Francúzsku:

  • Les Trois Vallées: Tento obrovský lyžiarsky areál sa nachádza v Tarentaise a ponúka viac ako 600 km lyžiarskych tratí.
  • Chamonix Mont-Blanc: Chamonix Mont-Blanc je jedným z najstarších a najobľúbenejších lyžiarskych stredísk vo Francúzsku a ponúka nádherný výhľad na Mont-Blanc.
  • Val d’Isère: Val d’Isère je luxusné lyžiarske stredisko s niekoľkými lyžiarskymi trasami pre lyžiarov všetkých úrovní.
  • Tignes: Tignes je obľúbené lyžiarske stredisko s vynikajúcou infraštruktúrou a širokou škálou lyžiarskych tratí pre každého.
  • La Plagne: La Plagne je jedno z najväčších lyžiarskych stredísk vo Francúzsku a ponúka niekoľko samostatných oblastí pre lyžiarske zážitky.
  • Les Deux Alpes: Les Deux Alpes ponúka vynikajúcu kombináciu tradičného lyžiarskeho strediska a moderného vybavenia, vrátane niekoľkých freeride a freestyle parkov.

Všetky tieto lyžiarske strediská ponúkajú skvelé zážitky pre lyžiarov všetkých úrovní a sú ideálne pre dovolenky s rodinou, priateľmi alebo pre páry.