Užiť si zimu? Jedine na lyžiach!

Magazín

Written on January 5, 2016 by admin in Nezaradené

france-264225_1920-300x199-1852149

Ste lyžiar, ktorý miluje lyžovanie a pozná všetky slovenské lyžiarske strediská? Tak zbystrite pozornosť, pretože poriadna lyžovačka sa začína až v nádherných francúzskych Alpách. Lyžovačka vo Francúzsku patrí tie zážitky, ktoré sa vám vryjú hlboko do pamäti aj do srdca. Mnohí Slováci považujú Francúzsko za krajinu, ktorá im dokáže ponúknuť lyžiarske strediská, ktorých výhody a možnosti tak ľahko nenájdete.

Mnohí z vás sa možno opýtajú, prečo cestovať za lyžovačkou v Alpách až tak ďaleko, keď už niekoľko kilometrov za hranicami máme krásne Rakúsko, ktorého lyžiarske svahy sa radia medzi svetovú elitu? Áno, máte pravdu. Rakúsko si vyberiete, ak chcete zažiť krásnu dovolenku a príjemnú lyžovačku, no lyžovačku vo Francúzsku si vyberiete, ak túžite po raji na zemi a nezabudnuteľných lyžiarskych zážitkoch. Okrem toho,  mnohí Slováci obľubujú Francúzsko, pretože ponúka svojim návštevníkom tak tradičné lyžiarske strediská, o ktorých počuli aj na druhom konci sveta, no pripravené je zaujať vás aj sympatickými novinkami, ktoré vás jednoznačne chytia za srdce. Francúzsko je veľmi priaznivé aj po finančnej stránke a preto vyhovuje najmä mladým rodinám s deťmi, či partiám kamarátov a študentov. Stačí sledovať aktuálne ponuky a verte, že neraz natrafíte na príležitosť zalyžovať si za viac ako atraktívnych podmienok.

Predstavme si aspoň zopár francúzskych chuťoviek, ktorými vás táto krajina jednoznačne zaujme. Medzi najväčšie súvislé lyžiarske stredisko vo Francúzsku patrí Trois Vallées, ktorého dĺžka zjazdoviek predstavuje až neuveriteľných šesťsto kilometrov. Ak túžite po menej frekventovanom mieste, navštívte Valmeinier v Savojsku, ktoré je v súčasnosti považované za akýsi tajný tip Francúzska, no pri jeho vynikajúcich klimatických podmienkach, dlho tajným rozhodne nezostane.