Zažite raj na zemi, na Kube!

Amerika

Nechcete ísť v lete iba na dovolenku, ale túžite sa ísť pozrieť do raja? Vo vašich snoch vidíte tyrkysovo modré more, nekonečné pieskové pláže, nádhernú nepoškvrnenú prírodu, unikátne živočíchy a rastliny, tropické slnko, podmanivú hudbu, exotickú kuchyňu, priateľské obyvateľstvo a nezabudnuteľný zážitok, pri ktorom teplota mora neklesne pod 28 °C?

Tak potom túžite po dovolenke na Kube. Dovolenka na najväčšom ostrove v Karibiku s viac ako 300 prírodnými plážami splní všetky vaše očakávania. Kuba si vás podmaní svojím starým aj moderným umením a architektúrou a zamilujete si aj typickú vôňu cigár všade naokolo.

Všetky cestovné kancelárie potvrdia, že na Kube je veľmi príjemne po celý rok, keďže teplota vzduchu tu len málokedy klesne pod 20 °C.

No dovolenkárom najviac vyhovuje leto, najmä vďaka dlhším dňom a teda možnosti spoznať pravý kubánsky život, ku ktorému cigarety, rum, miešané nápoje a podmanivá kubánsky hudba a tanec jednoznačne patria.

Kuba

Kuba je krajina ležiaca v Karibskom mori. Je najväčším ostrovom v Karibskom mori a je známa svojou kultúrou, živými mestami a podobne ako susedná Jamajka aj nádhernými plážami. Kuba je komunistická krajina a má bohatú históriu revolučných bojov a politických nepokojov.

Stráviť dovolenku na Kube je pre mnohých ľudí splneným snom, pretože táto exotická destinácia je v posledných rokoch jednoducho in. Na Kube sa človek cíti ako v inom svete, kde existuje iba oddych a zábava.

Kým však vycestujete do tejto exotickej destinácie, nezabudnite, že potrebujete platný cestový pas, ktorý bude mať ešte dve voľné stránky, a ktorý bude platný ešte minimálne 6 mesiacov po dátume návratu z dovolenky.

Pri cestovaní na Kubu potrebujete mať aj víza, ktoré vo väčšine prípadov vybaví za vás cestovná kancelária, no ak cestujete na Kubu na vlastnú päsť, nezabudnite na to. Poslednou, no nemenej dôležitou skutočnosťou je aj to, že od roku 2010 musíte pri ceste na Kubu predložiť pri vstupnej kontrole aj zdravotné poistenie platné na celú dobu pobytu.

Vyberte sa na Kubu a zažite aspoň na chvíľu pravý kubánsky život a nechajte sa zlákať krásami tohto exotického ostrova.

Preskúmajte Havanu

Navštívte staré mesto, promenádu El Malecon a Capitolio. Vydajte sa na pešiu prehliadku a preskúmajte úzke dláždené uličky, námestia, koloniálne budovy a múzeá.

Navštívte pláže

Kuba má jedny z najkrajších pláží v Karibiku. Medzi obľúbené destinácie patria Varadero, Cayo Coco a Cayo Largo.

Navštívte tabakové plantáže a spoznajte kubánske cigary

Vydajte sa na prehliadku továrne na výrobu kubánskych cigár a spoznajte výrobný proces.

Vydajte sa na turistiku do pohoria Sierra Maestra

Pohorie Sierra Maestra je domovom rozmanitej flóry a fauny. Túrujte po horách a preskúmajte odľahlé dediny.

Výlet do Sierra Maestra je skvelým spôsobom, ako spoznať jedinečnú krásu kubánskeho vidieka. Táto časť krajiny je domovom nádherných hôr, sviežich zelených údolí a úžasne krásnych vodopádov. Môže sa tiež pochváliť bohatým kultúrnym dedičstvom, pričom v tejto oblasti sa dodnes praktizujú mnohé afro-kubánske tradície. Je to skvelé miesto na turistiku, spoznávanie miestnej flóry a fauny a úchvatný výhľad na Karibské more.

Zúčastnite sa kultúrnych aktivít

Zúčastnite sa kurzu salsy, navštívte miestny hudobný klub alebo absolvujte kulinársku prehliadku.

Navštívte historické pamiatky

Navštívte pamätník Che Guevaru, Múzeum revolúcie a Zátoku svíň.

Urobte si celodenný výlet do Trinidadu

Trinidad je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a je známy svojou koloniálnou architektúrou a dláždenými ulicami.

Výlet na Trinidad je skvelým spôsobom, ako spoznať živú kultúru a úžasné prírodné krásy tohto karibského štátu. Od nádherných pláží a bujných dažďových pralesov až po úžasnú divokú prírodu a chutnú kuchyňu – Trinidad ponúka niečo pre každého.

Priateľskí miestni obyvatelia sú pohostinní a možnosti nočného života a zábavy sú vynikajúce. Či už hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva alebo relaxačný pobyt, Trinidad je ideálnou destináciou.

Venujte sa potápaniu a šnorchlovaniu

Potápanie na Kube je neuveriteľný zážitok! Vďaka krištáľovo čistej vode a živému morskému životu je Kuba skvelým miestom pre všetky úrovne potápačov. Útesy sú plné pestrofarebných rýb, húb a koralov, zatiaľ čo steny ponúkajú skvelú príležitosť preskúmať hlbšie vody.

Najlepší čas na potápanie na Kube je zvyčajne od novembra do apríla, keď je viditeľnosť najlepšia.