Monako – dovolenka, cestovanie, čo navštíviť

Európa

Monako je malé kniežatstvo na Francúzskej riviére, ktoré je známe svojou luxusnou a očarujúcou atmosférou. Táto malá krajina má síce len dva kilometre štvorcové, ale vďaka svojim opulentným kasínam, svetoznámym podujatiam a úžasným prírodným krásam je naozaj veľká. Čo navštíviť v Monaku? Čo ponúka dovolenka v Monaku?

Monako (fr. Monaco) priťahuje návštevníkov z celého sveta vrátane bohatých a slávnych, ktorí si prichádzajú do kniežatstva vychutnať špičkové zážitky. Pre návštevníkov zo Slovenska to taktiež nie je úplne ďaleko.

Monako hlavné mesto

Hlavným mestom Monaka je Monte Carlo, ktoré sa nachádza v srdci kniežatstva. Toto mesto je známe svojím luxusom, neuveriteľným výhľadom a historickými pamiatkami. Na hlavnom námestí Monte Carla sa nachádza veľkolepá budova kasína, ktorá sa považuje za symbol mesta. Toto kasíno bolo inšpiráciou pre mnohé filmy a knihy a dnes je jednou z najznámejších turistických atrakcií Monaka.

Okrem kasína sa v Monte Carle nachádza mnoho ďalších zaujímavých miest, napríklad slávna opera Salle Garnier, ktorá sa nachádza v budove kasína. Medzi ďalšie pamiatky patrí katedrála Nepoškvrneného počatia, kde sú pochovaní knieža Rainier III. a princezná Grace Kellyová, a Monacký palác, ktorý je sídlom monackého kniežaťa.

Celkovo je Monte Carlo fascinujúcim miestom, kde sa stretáva luxus a kultúra, a zároveň je hlavným mestom jedného z najbohatších a najznámejších kniežatstiev na svete.

Monako je preslávené aj ako daňový raj, nakoľko ponúka zvýhodnené daňové podmienky pre podniky aj jednotlivcov. Aj napriek rôznym kritikám zostáva Monako daňovým rajom pre mnohých bohatých jednotlivcov a spoločnosti. Jeho nízke daňové zaťaženie a daňové výhody prinášajú mnohým občanom finančnú slobodu.

Monako – mapa

Monako je malá krajina a mestský štát, ktorý sa nachádza pri Stredozemnom mori na severozápade Francúzskej riviéry. Je obklopené Francúzskom a Talianskom, na severe hraničí so Stredozemným morom a na východe s Monackým kniežatstvom.

Monako je ľahko dostupné z Marseille a Nice a je možné sa tam dostať letecky, autom, vlakom alebo loďou. Monacké kniežatstvo má rozlohu necelé 2 km2 a je rozdelené na deviatich okresov. Mestský štát Monako na mape sa nachádza v západnej časti Francúzskej riviéry a je vzdialený približne 15 km od talianskych hraníc a približne 38 km od francúzskych hraníc.

Monako je dostupné po ceste, železnici a mori a je napojené na európsku železničnú sieť. V tesnej blízkosti sa nachádzajú aj letiská v Nice a Monaku, ako aj monacký prístav.

Čo navštíviť v Monaku

Monako je malá, no krásna krajina na Francúzskej riviére. Napriek svojej malej rozlohe je v Monaku veľa zaujímavých vecí, ktoré sa dajú vidieť a robiť. Tu je niekoľko návrhov.

Monako Monte Carlo

Monako je známe ako luxusná turistická destinácia s bohatou históriou a kultúrou. Monte Carlo, najznámejšia časť Monaka, je známe svojím kasínom, pretekárskym okruhom a krásnymi plážami. Monte Carlo je tiež domovom slávnej Veľkej ceny Formuly 1, ktorá sa koná každý rok v máji a priťahuje množstvo návštevníkov z celého sveta.

Okrem kasína a pretekov Formuly 1 ponúka Monte Carlo aj mnoho ďalších zábavných aktivít, ako sú luxusné hotely, reštaurácie a bary s nádherným výhľadom na more. Navštíviť môžete aj nádherné záhrady, napríklad záhrady monackého paláca, ktoré sú plné kvetov a exotických rastlín. V Monte Carle sa nachádza aj múzeum venované slávnemu pretekárskemu okruhu a histórii Veľkej ceny Formuly 1. Celkovo je Monte Carlo fascinujúcim miestom, ktoré spája luxusnú zábavu s bohatou históriou a krásnou prírodou.

Kasíno Monte Carlo

Kasíno Monte-Carlo je jedno z najznámejších a najluxusnejších kasín na svete, ktoré sa nachádza v centre Monaka. Kasíno bolo postavené v roku 1863, má dlhú a bohatú históriu a objavilo sa v mnohých filmoch a televíznych reláciách.

Kasíno sa pýši honosným interiérom so zdobenými stropmi, lustrami a mramorovými podlahami. Návštevníci môžu skúsiť šťastie v rôznych hrách vrátane rulety, blackjacku, baccaratu a pokru. Kasíno ponúka aj celý rad hracích automatov a elektronických hier. Okrem hazardných hier sa v kasíne Monte-Carlo konajú aj rôzne podujatia, ako sú koncerty, galavečery a výstavy, vďaka čomu sa kasíno stalo centrom spoločenského diania v Monaku.

Existuje mnoho dôvodov, prečo navštíviť kasíno Monte-Carlo, aj keď niekto nie je nadšencom hazardných hier. Kasíno je ikonou Monaka a pre návštevníkov kniežatstva je povinnou atrakciou. Na honosný interiér kasína sa dá pozerať so zložitými detailmi a luxusným zariadením, ktoré turistu prenesú do dávnych čias.

Okrem toho sa v kasíne nachádza niekoľko barov a reštaurácií, ktoré návštevníkom ponúkajú možnosť vychutnať si jedlo alebo nápoj v štýlovom a očarujúcom prostredí. Či už je niekto fanúšikom hazardných hier, histórie, alebo len chce zažiť lesk Monaka, návšteva kasína Monte-Carlo je povinnou aktivitou.

Kasíno Monte-Carlo ponúka nezabudnuteľný zážitok nie len hazdarným hráčom, ale aj všetkým turistom, ktorí obdivujú luxus.

Monacký kniežací palác

Monacký kniežací palác je ikonickou pamiatkou, ktorá sa nachádza v srdci kniežatstva. Palác je oficiálnym sídlom rodiny Grimaldiovcov od 13. storočia a slúži ako symbol monackej histórie a kultúry. Návštevníci si môžu prezrieť honosné miestnosti paláca, ktoré sú plné zdobených dekorácií, starožitností a umeleckých diel.

K najvýznamnejším miestam paláca patrí Trónna sieň, Modrá sieň a Herkulova galéria. Okrem toho sa návštevníci môžu stať svedkami obradu výmeny stráží, ktorý sa koná každý deň pred palácom. Obrad je obľúbenou atrakciou a ponúka pohľad na kráľovské tradície Monaka.

Existuje mnoho dôvodov na návštevu monackého kniežacieho paláca vrátane jeho historického významu a ohromujúcej architektúry. Kniežací palác ponúka pohľad na bohatú históriu a kultúru Monaka a poskytuje návštevníkom možnosť vidieť, ako žila kráľovská rodina po stáročia.

Palác je tiež skvelým miestom, odkiaľ sa naskytá nádherný výhľad na Monako a Stredozemné more. Okrem toho je ceremoniál výmeny stráží jedinečným a nezabudnuteľným zážitkom, ktorý by si nikto nemal nechať ujsť. Či už má niekto zaujímate o históriu, architektúru alebo len chce nasať niečo z monackej kultúry a tradícií, návšteva kniežacieho paláca je povinnou aktivitou.

Oceánografické múzeum

Oceánografické múzeum v Monaku je svetoznáme múzeum, ktoré sa nachádza na útese s výhľadom na Stredozemné more. Múzeum bolo založené v roku 1910 monackým kniežaťom Albertom I. a venuje sa morskej vede a oceánografii. Zbierky múzea obsahujú širokú škálu morských exemplárov vrátane kostier veľrýb, žralokov a iných morských živočíchov, ako aj exponáty o oceánografii a ochrane morí.

Návštevníci si môžu prezrieť aj akvárium múzea, ktoré je domovom rôznych rýb, morských korytnačiek a iných morských živočíchov. Úžasná poloha múzea, ktoré sa nachádza na útese nad morom, poskytuje návštevníkom úchvatný výhľad na Stredozemné more.

Existuje mnoho dôvodov, prečo navštíviť Oceánografické múzeum v Monaku, vrátane jeho fascinujúcich exponátov a úžasnej polohy. Múzeum ponúka jedinečnú príležitosť dozvedieť sa o morských vedách a oceánografii a zblízka si pozrieť širokú škálu morských exemplárov. Akvárium je tiež atrakciou, ktorú musíte vidieť, a ponúka návštevníkom možnosť vidieť rôzne ryby a morské živočíchy v nádherne navrhnutom a udržiavanom prostredí.

Okrem toho poloha múzea na útese nad morom poskytuje návštevníkom nádherný výhľad na Stredozemné more a okolité pobrežie. Či už ide o fanúšika morského života, vedy alebo len o niekoho, kto hľadá jedinečný a vzdelávací zážitok v Monaku, návšteva Oceánografického múzea je správnou voľbou.

Netradičná poloha tohto múzea na útese ponúka pre návštevníkov okrem nezabudnuteľného výhľadu na more aj vzdelávací program pre všetky vekové kategórie.

Monacká katedrála

Monacká katedrála je nádherná katedrála v rímsko-byzantskom štýle, ktorá sa nachádza v srdci starého mesta Monako. Katedrála bola postavená v roku 1875 a sú v nej uložené pozostatky mnohých členov rodiny Grimaldiovcov vrátane kniežaťa Rainiera III. a princeznej Grace.

Úchvatnú bielu fasádu katedrály zdobia nádherné sochy a mozaiky a rovnako pôsobivý je aj interiér so stúpajúcimi stropmi, zložitými vitrážami a krásnymi mramorovými podlahami. Návštevníci si môžu pozrieť aj nádherný organ katedrály, ktorý bol postavený v roku 1976. Monacká katedrála je krásna a historická pamiatka, ktorá by nemala byť vynechaná pri návšteve Vatikánu.

Je mnoho dôvodov, prečo navštíviť monackú katedrálu, vrátane jej nádhernej architektúry a bohatej histórie. Katedrála je symbolom kultúrneho dedičstva Monaka a ponúka návštevníkom pohľad do minulosti kniežatstva. Poloha katedrály v srdci starého mesta Monaka z nej robí skvelý východiskový bod na prehliadku historickej štvrte a jej mnohých obchodov, reštaurácií a kaviarní.

Interiér katedrály je navyše pokojným a pokojným priestorom, ktorý návštevníkom poskytuje chvíľu pokoja v rušnom meste. Ak sa už niekto zaujíma o architektúru, históriu alebo len chce krásne a pokojné miesto na návštevu v Monaku, monacká katedrála je pamiatkou, ktorú treba vidieť.

Dovolenka v Monaku

Monako je destinácia, ktorá vyžaruje luxus a pôvab, a preto je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú luxusné zážitky. Toto malé kniežatstvo je známe svojimi prvotriednymi kasínami, prepychovými hotelmi a špičkovými nákupnými možnosťami.

Jednou z atrakcií, ktorú by mal v Monaku navštíviť každý, je kasíno Monte-Carlo, ktoré má povesť jedného z najluxusnejších a najextravagantnejších kasín na svete. Návštevníci môžu obdivovať zdobené interiéry kasína a nasávať jeho očarujúcu atmosféru, aj keď nemajú záujem o hazardné hry.

Okrem svojej očarujúcej povesti sa Monako môže pochváliť aj úžasnými prírodnými krásami. Návštevníci si môžu vychutnávať stredomorské podnebie a preskúmať nádherné pláže krajiny, ako napríklad pláže Larvotto a Plage du Midi. Tieto pláže ponúkajú krištáľovo čistú vodu a nedotknutý piesok, takže sú ideálnym miestom na slnenie a chytanie vitamínu D.

Monako ponúka atrakcie rôzneho druhu. Okrem toho je možné nájsť aj krásne pláže si kryštáľovo čistou vodou.

Okrem toho sa v Monaku môžu dovolenkári venovať aj rôznym outdoorovým aktivitám, ako sú napríklad turistické a cyklistické trasy, ktoré sa vinú cez kopce a pozdĺž pobrežia. Návštevníci sa môžu pokochať úžasnou krajinou a architektúrou tejto oblasti a zároveň si zašportovať na čerstvom vzduchu.

A napokon, Monako je známe svojimi špičkovými kulinárskymi zážitkami, s celým radom reštaurácií ocenených michelinskými hviezdičkami a miestnymi kaviarňami, ktoré ponúkajú vynikajúce jedlá francúzskej a stredomorskej kuchyne.

Či už niekto preferuje morské plody, cestoviny alebo klasické francúzske jedlá, nájde tu množstvo možností, ktoré potešia každého chuťové poháriky. Kuchyňa tejto krajiny je známa svojou kvalitou a rafinovanosťou a návštevníci môžu očakávať, že si doprajú jedny z najlepších kulinárskych zážitkov v Európe.

Niekto možno hľadá romantickú večeru a niekto slávnostné jedlo s priateľmi a rodinou, v každom prípade Monako ponúka množstvo možností stravovania, ktoré vyhovujú každému vkusu a príležitosti.

Čo navštíviťDovolenka