Zdravie a relax

Magazín

Zdravie je stav úplnej telesnej, duševnej a sociálnej pohody, a nie iba neprítomnosť choroby alebo slabosti. Zdravie a relax spolu úzko súvisia, preto by si mal každý dopriať aspoň chvíľu pokoja, oddychu a relaxovať.

Ako spracovať a uskladniť bylinky

Zbierajte bylinky, keď sú listy na vrchole svojej vitality. Pri väčšine byliniek je to vtedy, keď sa práve otvorili kvety. Pred spracovaním odstráňte všetky zvädnuté alebo odumreté listy. Bylinky opláchnite v studenej vode, aby ste odstránili všetky nečistoty alebo zvyšky.

Osušte čistou utierkou alebo papierovou utierkou. Čerstvé bylinky skladujte v plastovej alebo sklenenej nádobe s tesne priliehajúcim vekom. Ak chcete bylinky zmraziť, nakrájajte ich na malé kúsky a vložte do vzduchotesnej nádoby alebo vrecka.

Ak chcete bylinky usušiť, rozložte ich v jednej vrstve na čistý povrch. Umiestnite na chladné a suché miesto mimo dosahu priameho slnečného svetla. Keď sú bylinky úplne suché, uložte ich do vzduchotesnej nádoby.

Najlepší nápoj týchto dní

Najlepsí nápoj neexistuje pre všetkých. Závisí to od osobných preferencií. Medzi obľúbené nápoje patrí káva, čaj, voda, sóda, džús a smoothies. Avšak pre zdravé telo, by nápoj mal obsahovať minimum rýchlych cukrov.

Najlepší a najlacnejší všeliek – žihľava

Žihľava je vytrvalá kvitnúca bylina, ktorá pochádza z Európy, Ázie, severnej Afriky a Severnej Ameriky. Najčastejšie sa vyskytuje v oblastiach mierneho pásma, hoci niektoré druhy majú tropickejšie rozšírenie. Žihľava sa používa pre svoje liečivé vlastnosti, ako zdroj potravy a ako zdroj vlákna na výrobu textílií.

5 mýtov o cvičení a diétach

Existuje nespočet mýtov o cvičení a diétach, ktoré stále kolujú na internete.

Úžasná ľevandula – voňavá aj liečivá

Levanduľa je typ svetlofialovej alebo modrofialovej farby. Táto nenáročná rastlinka, ktorá sa udomácnila už hádam v každej záhrade je nielen opojná vôňou ale aj bohatá využitím.

Sušené ovocie, zeleniny, bylinky a huby

To už dávno nie je len zaváranie, sterilizácia a varenie džemov.

25 pravidiel ako byť v živote šťastný a spokojný

Keď si šťastný, tlieskaj rukami!