Trapani, Sicília – dovolenka, cestovanie, informácie

Európa

Mesto dvoch morí, kde sa človek okúpe aj v októbri. Rybárska bašta či brána do Talianska. To je podľa Googlu Trapani, 70 tisícové mestečko na západnom brehu Sicílie, kam dvakrát do týždňa lieta z Bratislavy Ryanair. Ako najlepšie stráviť dovolenku v meste Trapani? Aké pamiatky sa oplatí vidieť?

Trapani je mesto na Sicílii v Taliansku, ktoré sa nachádza na západnom pobreží ostrova. Je hlavným mestom provincie Trapani a tretím najväčším mestom na Sicílii po Messine a Palerme. Podobne ako Malta, Bibione či San Vito Lo Capo je Trapani známe svojím krásnym pobrežím a rušným prístavom. Je významným prístavným mestom a obchodným centrom. Trapani je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľné zážitky.

Mesto Trapani je známe svojimi historickými budovami a pamiatkami vrátane kostola Santa Maria degli Alemanni a katedrály San Lorenzo. Mesto je tiež známe svojimi soľnými panvami, v ktorých sa vyrába vysokokvalitná soľ, ktorá sa vyváža do celého Talianska a zvyšku Európy.

Okrem toho je Trapani obľúbenou turistickou destináciou, ktorá ponúka kombináciu historických, kultúrnych a prírodných zaujímavostí, ako aj pestrú miestnu gastronomickú scénu a rušný nočný život.

Tip na podobnú dovolenku môže byť mesto Valletta na Malte.

Trapani – ubytovanie, ceny

V Trapani je veľa možností ubytovania, od luxusných hotelov po jednoduchšie penzióny a apartmány.

Luxusné hotely ponúkajú výhody ako bazény, reštaurácie, fitness centra a výhľady na more. Sú vhodné pre návštevníkov, ktorí hľadajú komfort a vyššie ubytovacie štandardy.

Penzióny a apartmány sú vhodnejšie pre návštevníkov, ktorí hľadajú ekonomickejšie ubytovanie a väčšiu slobodu a nezávislosť. Tieto typy ubytovania sú často k dispozícii v historickom centre mesta a sú vhodné pre turistov, ktorí sa chcú bližšie oboznámiť s mestom.

Všeobecne platí, že ubytovanie v Trapani je k dispozícii v rôznych cenových kategóriách a v závislosti od individuálnych potrieb a požiadaviek si človek vyberie to, čo najlepšie vyhovuje jeho potrebám. Odporúča sa skontrolovať recenzie a ceny pred výberom ubytovania, aby sa človek uistil, že získa to najlepšie možné ubytovanie.

Obecne platí, že ceny sú nižšie ako v iných turistických destináciách v Taliansku, ako je Neapol alebo Rím, ale môžu byť vyššie ako v menších mestách a dedinách v oblasti. Na základne hodnotenia zákazníkov sa dajú odporučiť napr. tieto ubytovania:

  • Central Gallery Rooms- Palazzo D’Ali‘ Staiti XIX – ide o ubytovanie, ktoré sa nachádza na pláži a len 400 metrov od centra; ponúka najmä rodinné izby, reštauráciu, bar, parkovisko a bezplatné pripojenie k internetu; zákazníci hodnotia pozitívne hlavne personál, čistotu a polohu ubytovania
  • Historico Loft & Rooms Palazzo Adragna XIX – toto ubytovanie sa nachádza na pláži a približne 900 metrov od centra; ponúka hlavne rodinné izby, bar, parkovisko a bezplatné pripojenie k internetu; zákazníci hodnotia pozitívne najmä čistotu, polohu a personál ubytovania
  • Appartamenti DueC – ide o cenovo výhodnejšie ubytovanie, ktoré sa nachádza približne 5 km od centra; ubytovanie ponúka hlavne letiskový transfer, rodinné izby, parkovisko a bezplatné pripojenie k internetu; zákazníci hodnotia pozitívne najmä personál, čistotu a pomer ceny a kvality ubytovania
  • Fardella 250 – je to tiež cenovo výhodnejšie ubytovanie, ktoré sa nachádza približne 1,5 km od centra a 700 metrov od pláže; ubytovanie ponúka hlavne rodinné izby, izby pre zdravotne znevýhodnených a parkovisko; zákazníci hodnotia pozitívne najmä personál, čistotu a pomer ceny a kvality hotela

Z rôznych možností ubytovania si v Trapani každý vyberie to svoje. Nájdu sa vhodné možnosti pre tých, ktorí hľadajú honosnejší pobyt, ale aj pre tých, ktorí uprednostnia cenovo výhodnejšie ubytovanie.

Trapani – prístav a pobrežie

Trapánsky prístav je hlavným lákadlom pre návštevníkov. Je lemovaný farebnými domami a nachádza sa tu historická ulica „Lungomare„, ktorá sa tiahne pozdĺž nábrežia. Nájde sa tu množstvo reštaurácií, barov a obchodov.

V prístave sa nachádzajú aj slávne trapánske soľné panvy, ktoré sa po stáročia využívali na zber soli. Soľné panvy sú dôležitou súčasťou histórie a kultúry Trapani a sú obľúbeným miestom pre miestnych obyvateľov aj turistov.

Obľúbenou atrakciou je aj pobrežie Trapani. Je jedným z najkrajších miest v Taliansku. Vďaka piesočnatým plážam, krištáľovo čistej vode a blízkym ostrovom si tu každý nájde niečo pre seba. Návštevníci môžu absolvovať výlety loďou na neďaleké ostrovy, plávať a šnorchlovať alebo len tak relaxovať a opaľovať sa.

Pobrežie Trapani je tiež bohaté na historické pamiatky, ako sú hradby mesta Erice a staroveké mesto Segesta. Tieto pamiatky poskytujú návštevníkom možnosť nahliadnuť do minulosti a získať viac informácií o histórii tejto krajiny.

Aj mesto Rimini v Taliansku sa môže pýšiť svojimi plážami, ktoré pokrývajú až 15 kilometrov piesočnatého pobrežia. Pláže disponujú ležadlami, slnečníkmi a mnohými ďalšími atrakciami.

Trapani – atrakcie

Samotné mesto je plné zaujímavých pamiatok. Jeho staré mesto plné kľukatých uličiek a krásnych kostolov je skvelým miestom na prehliadku. Mestské hradby postavené v 16. storočí stále stoja a sú obľúbeným miestom návštevníkov. V meste sa nachádza niekoľko múzeí vrátane Museo Regionale di Scienze Naturali di Trapani a Museo Archeologico Regionale di Trapani, kde sa návštevníci môžu dozvedieť viac o histórii a kultúre Trapani.

Miestna kuchyňa

Trapani je tiež skvelým miestom na ochutnávku miestnej kuchyne. Vďaka jedlám s vysokým obsahom morských plodov, ako je napríklad slávny „couscous alla trapanese„, ponúka mesto širokú škálu jedál pre všetky chute. Miestni sa živia rybolovom, preto v ponuke reštaurácií nájdete široký výber čerstvých rýb, vyskúšajte mečiara „pesce spada“ a nezabudnite ani na pravú pizzu.

V meste sa počas roka konajú rôzne slávnosti, ako napríklad Festa di San Martino a Festa di San Giuseppe, na ktorých sa miestni obyvatelia stretávajú, aby oslávili svätých patrónov Trapani.

Trhy v Trapani

Každý deň sa v Trapani koná trh, kde môžete nakupovať ovocie, zeleninu, mäso a ryby. Trhy v Trapani sú skvelým miestom na nákup miestnych produktov a zážitkov z miestnej kultúry. Tu je niekoľko odporúčaných trhov v meste Trapani a jeho okolí:

  • Mercato del Pesce: Rybí trh, ktorý sa koná každý deň v centre mesta. Človek tu môže nájsť čerstvé morské plody a pozorovať miestnych rybárov, ako predávajú svoju úrodu.
  • Mercato Ballarò: Je to jeden z najväčších trhov v Palerme a je plný farieb, zápachov a zvukov. Tu človek nájde nájsť všetko, od ovocia a zeleniny po mäso a ryby.
  • Mercato della Vucciria: Toto je ďalší veľký trh v Palerme, kde miestni obyvatelia ponúkajú miestne produkty a prezentujú miestne tradície.
  • Mercato di Capo: Je to menší trh v centre mesta, kde turisti môžu nájsť miestne potraviny a produkty, ako sú olivy, syry a víno.

Tieto trhy sú skvelým spôsobom, ako sa zoznámiť s miestnou kultúrou a nájsť unikátne suveníry pre rodinu a priateľov. Netreba sa zabudnúť však vopred informovať o cenách, aby sa človek vyhol prehnane drahým nákupom.

Solná baňa v oblasti Trapani je jednou z najstarších solných baní na svete.

Solná baňa v Trapani

Salin di Trapani je solná baňa v oblasti Trapani na Sicílii v Taliansku. Táto solná baňa je jednou z najstarších solných baní na svete. Salin di Trapani bola používaná už v antických časoch na výrobu soli a stále sa využíva na tento účel.

Solná baňa je vynikajúcim miestom pre turistov, ktorí chcú vidieť jedinečnú krajinu. Človek sa môže prechádzať medzi solnými jazierkami a pozorovať vtáky, ako sú plameniaky a červené šípky, ktoré sa živia solnými riasami.

Okolie solnej banie je tiež plné krásnych pláží a nádherných výhľadov na more. Pre milovníkov prírody a krajinných fotografií je Salin di Trapani skvelým miestom na prehliadku.

Výlety z Trapani

Tu je niekoľko návrhov, kam sa z Trapani vydať. Jedná sa o neďaleké mestá, ktoré ponúkajú úžasné zážitky a kultúru.

Palermo

Hlavné mesto Sicílie Palermo sa nachádza len hodinu jazdy od Trapani. Je to historické a kultúrne centrum regiónu, plné krásnych budov, múzeí a pamiatok.

Niektoré z najznámejších pamiatok v Palerme zahŕňajú katedrálu La Martorana, ktorá bola postavená v 12. storočí a je jedným z najkrajších príkladov byzantského umenia na Sicílii. Ďalšou významnou pamiatkou je katedrála La Palermo, ktorá bola postavená v 11. storočí a je jedným z najstarších kresťanských chrámov na Sicílii. Oplatí sa vidieť aj Zámok normanských kráľov.

Okrem pamiatok je Palermo plné vynikajúcich reštaurácií a kaviarní, kde turisti môžu ochutnať miestne jedlá ako arancini (ryžové gule plnené rôznymi prísadami) a cannoli (sladký pečený cestovinový výrobok plnený ricottou a čokoládou).

Palermo je tiež významným turistickým centrom pre svoje múzeá, ako je Národné archeologické múzeum, ktoré obsahuje nálezy z antických sicílskych miest.

Erice

Stredoveké malebné mesto Erice je situované na vrchole hory na severozápade Sicílie v Taliansku. Mesto sa nachádza len kúsok od Trapani. Je známe svojou malebnou atmosférou, nádhernými výhľadmi a bohatou históriou.

Mesto je tiež domovom mnohých krásnych budov, ako je katedrála Santa Maria Assunta, ktorá sa nachádza v historickom centre mesta a je jedným z najstarších chrámov na Sicílii.

Okrem histórie a kultúry je Erice tiež vynikajúcim miestom pre turistov, ktorí hľadajú oddych a kľud. Mesto je plné zelene a nádherných výhľadov na more a okolité kopce. Je tiež známe svojimi výbornými reštauráciami a kaviarňami, kde môže človek ochutnať miestne jedlá ako sicílsku pizzu a sladké pečivo.

San Vito lo Capo

Krásna pláž San Vito lo Capo je len niekoľko minút jazdy od Trapani a je to skvelé miesto na oddych a kúpanie. Je známa svojou čistou a jasnou vodou, bielym pieskom a nádhernými výhľadmi na okolité hory. San Vito Lo Capo je tiež známa svojím nočným životom.

Pláž je dlhá a široká, takže je vždy dosť priestoru pre všetkých návštevníkov. Okolie pláže je tiež plné krásnych reštaurácií a obchodov, kde sa nájde všetko, čo človek potrebuje. Pláž je tiež významnou destináciou pre milovníkov športov, ako sú potápanie, surfovanie a windsurfing.

Egadské ostrovy

Trajektom sa z Trapani turisti ľahko dostanú na Egadské ostrovy. Favignana, Levanzo a Marettimo s panenskou prírodou lákajú na kúpanie sa z jachty a stojí to za všetky prachy.

Mesto Trapani je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľné zážitky.

Náklady spojené s dovolenkou v meste Trapani

Ubytovanie v Trapani sa pohybuje od ekonomickejších možností, ako sú hostely a penzióny, po luxusné hotely a rezorty. Ceny za noc sa pohybujú od 20 do 200 EUR v závislosti od typu ubytovania a sezóny.

Stravovanie v Trapani je cenovo dostupné, s množstvom reštaurácií, ktoré ponúkajú taliansku kuchyňu za prijateľné ceny. Jedlo v reštaurácii môže stáť od 10 do 30 EUR na osobu, v závislosti od typu reštaurácie a jedla.

Ceny nákupov v Trapani sa pohybujú od obchodov s lacnými suvenírmi po drahšie obchody s módou a šperkmi.

Náklady na jazdy prostredníctvom MHD v Trapani sú veľmi nízke a jedna jazda sa pohybuje okolo 1,50 EUR. Ceny prenájmu auta sa pohybujú od 30 do 60 EUR za deň.

V skratke, ceny v Trapani sú prijateľné a turisti si môžu vychutnať všetko, čo mesto ponúka, bez toho, aby museli vynaložiť veľké množstvo peňazí.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti